Windows Nashville

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Windows Nashville
Vyvíjí Microsoft
Rodina OS Windows
Druh Uzavřený vývoj
Aktuální verze 4.10.999 / 1996
Podporované platformy PC
Typ jádra Monolitické jádro
Výchozí uživatelské rozhraní Windows Explorer
Licence Microsoft EULA
Stav Vývoj zrušen

Windows Nashville (dříve Cleveland) je označení pro verzi systému Windows, která nikdy nebyla vydána. Měla být vydána mezi verzemi Windows 95 (označení „Chicago“) a Windows 98 (označení „Memphis“). Pro veřejnost byla zveřejněna jako Windows 96. Jméno Nashville upomíná na město v Tennessee.

Windows 96 měly přidat do systému Internet Explorer 3. Představily systém Active Desktop, který umožňuje „zobrazit“ web na ploše. Uniklý build měl číslo verze 4.10.999 (Windows 95 měl číslo verze 4.00.950, Windows 95 OSR2 4.00.1111 a Windows 98 4.10.1998). Projekt byl nakonec zrušen, místo toho byl vydán Windows 95 OSR2. Kódové označení "Nashville" bylo znovu použito pro funkci Windows Desktop Update, která dodává aplikaci Internet Explorer 4 a většinu funkcí, které byly slíbeny ve Windows Nashville. Aplikace Athena PIM byla uvolněna jako Microsoft Internet Mail (později přejmenována na Outlook Express).

"Cleveland" je dřívějí označení pro "Nashville". Chicago je největší město v Illinois, Memphis je největší město Tennessee. Nashville a Cleveland jsou města v Tennessee. Cleveland je rovněž 2. nejlidnatější město v Ohiu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Windows Nashville na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]