Serial Killer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Další významy jsou uvedeny na stránce Serial Killer (rozcestník).
SER!AL K!LLER
Rok založení 2018
Zakladatel Kamila Zlatušková
Lokace Brno, Česko
První ročník 2.–5. května 2018
Oficiální stránky
Oficiální stránky festivalu

Serial Killer je mezinárodní český festival televizní a online seriálové tvorby. Jedná se o první akci tohoto druhu ve střední a východní Evropě.

Festival, který se koná v Brně, má za cíl ukazovat současné a kvalitní evropské seriály.[1] Většina projekcí, které probíhají v kinosálech nebo divadlech, se skládá z pilotního a druhého dílu určitého seriálu.[2] Každý ročník se zaměřuje na seriálovou tvorbu konkrétní země. Zatímco v roce 2018 to bylo Dánsko, v roce 2019 se chtějí organizátoři věnovat norské tvorbě.[3]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Pilotní ročník festivalu se odehrál v roce 2018 v kině Scala, v Divadle Bolka Polívky a v Divadle Husa na provázku. Celou akci zahájila premiéra prvních dvou dílů českého seriálu Most!.[4] Mezinárodní porota na konci festivalu ocenila chorvatský seriál Cuvar dvorca (Strážce Hradu) cenou za nejlepší televizní seriál. Čestné uznání poroty obdržel estonský seriál Pank (Banka). V kategorii Nejlepší online seriál zvítězil český seriál Lajna.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. O nás. www.serialkiller.tv [online]. Dostupné online. 
  2. LANKAŠOVÁ, Markéta. V Brně začíná festival Serial Killer, nabídne promítání i večírky. iDNES.cz [online]. MAFRA, a. s., 2. 5. 2018. Dostupné online. 
  3. Festival Serial Killer představí norskou scénu, bude i soutěž [online]. EMPRESA MEDIA, a.s., 20. 05. 2019. Dostupné online. 
  4. Na novém festivalu seriálů se potkává český Most! se severským Mostem. ct24.ceskatelevize.cz [online]. Česká televize, 3. 5. 2018. Dostupné online. 
  5. Vítězové pilotního ročníku festivalu Serial Killer. www.serialkiller.tv [online]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]