Roman Kreuziger (1965)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Roman Kreuziger starší
Narození 11. června 1965 (55 let)
Uničov
Děti Roman Kreuziger
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Mistrovství světa v cyklokrosu juniorů
zlato MSJ 1983 junioři
Mistrovství světa v cyklokrosu amatérů
bronz MS 1987 amatéři
Mistrovství Československa v cyklokrosu
bronz MR 1987 -

Roman Kreuziger (* 11. června 1965 Uničov) je bývalý český cyklista a cyklokrosař a v současnosti podnikatel. Je otcem známého cyklisty Romana Kreuzigera (* 1986) a tchánem reprezentanta v běhu na lyžích Martina Jakše (* 1986).

Sportovní úspěchy[editovat | editovat zdroj]

V roce 1983 se stal v barvách československé reprezentace juniorským mistrem světa v cyklokrosu. Na cyklokrosovém mistrovství světa amatérů v roce 1987 v Mladé Boleslavi získal bronzovou medaili.

Později se věnoval pouze silniční cyklistice. V roce 1986 poprvé startoval na Závodu míru, který tehdy startoval v Kyjevě deset dní po havárii jaderné elektrárny Černobyl.[1] V roce 1991 zvítězil v etapovém závodu Kolem Rakouska (Österreich Rundfahrt). V šestadvaceti letech závodní cyklistiku opustil a začal podnikat.

Podnikání[editovat | editovat zdroj]

V devadesátých letech spoluzaložil investiční společnost, která se zabývala výstavbou a provozem čerpacích stanic. Jejím pozdějším prodejem získal prostředky na investice do developerských i dalších projektů. Staví a pronajímá nemovitosti – hotel Rankl na Horské Kvildě, lázeňský dům v Mariánských Lázních,[2] hokejový stadion Kooperativa Aréna v Plzni 1 na Košutce, obytné domy v Plzni,[3] penzion Brücknerův dům v Prášilech.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]