Rimmel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rimmel
Logo
Logo
Základní údaje
Datum založení Regent Street, Londýn, Velká Británie (1834)
Zakladatel Eugene Rimmel
Sídlo Londýn, Spojené království Velká Británie
Adresa sídla Londýn, Spojené království
Klíčoví lidé Bernd Beetz (výkonný ředitel)
Identifikátory
Oficiální web http://rimmellondon.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rimmel (veřejně známá jako Rimmel London) je kosmetická společnost, kterou vlastní společnost Coty, Inc. Značku založil Eugene Rimmel v roce 1834 v Regent Street v Londýně ve Velké Británii. Firma vyrábí kosmetické produkty.

Motto Rimellu zní „Get the London Look“ (Získejte londýnský vzhled).

Prodej[editovat | editovat zdroj]

Produkty Rimmelu jsou dostupné v lékárnách a supermarketech, kromě Spojeného království také v Austrálii, Kanadě a Spojených státech amerických z evropských zemích v Česku a na Slovensku, ve Francii, v Německu, Itálii, Rakousku, Dánsku, Polsku, Nizozemí, Norsku, Litvě, Lotyšsku, Ukrajině, Španělsku, Estonsku, Belgii, Rusku, Bělorusku, či Portugalsku. Z asijských zemích pak v Malajsii, Japonsku, Číně, Koreji ad.

Tváře Rimmelu[editovat | editovat zdroj]

V minulosti byla modelkou pro Rimmel Holly Willoughbyová. Dalšími tvářemi Rimmelu byly například Kate Moss [1], Sophie Ellis-Bextor, Lily Cole a Ajumi Hamasakiová, či transsexuální modelka Geena Rocerová.

V říjnu 2009 bylo oznámeno, že Jerry Hall, Georgia May Jagger (dcera Micka Jaggera) a kanadská supermodelka Coco Rocha se přidávají k propagaci firmy [2]. Po několika dnech po uveřejnění kampaně s Rochou Rimmel oznámil, že podepsali smlouvu s Zooey Deschanelová, Solange Knowles a Alejandrou Ramos Munoz, které pomohou zavést značku na světový trh.

Reklamy s Jaggerovou a Mossovu byly zakázány z britských časopisů a televize poté, co je úřad pro reklamní standardy označil za zavádějící a klamné. V těchto reklamách byly totiž použity falešné řasy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rimmel na anglické Wikipedii.

  1. Kate je zpátky [online]. Český modelingový a módní portál [cit. 2011-10-18]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]
  2. Nové tváře značky Rimmel [online]. Český modelingový a módní portál [cit. 2010-04-07]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]