Mistrovství světa ve veslování 1979

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa ve veslování 1979
Místo Bledské jezero
Země Socialistická federativní republika Jugoslávie
Pořadatel International Rowing Federation
Datum 1979
Předchozí Mistrovství světa ve veslování 1978
Následující Mistrovství světa ve veslování 1980
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Bledské jezero, dějiště šampionátu – vlevo nahoře je loděnice

Mistrovství světa ve veslování 1979 se konalo na Bledském jezeře ve slovinském Bledu. Finálové jízdy se jely dne 9. září 1979.

Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.

Muži závodili na trati o délce 2000 m, ženy na trati o délce 1000 m.

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo 9 3 2 14
2 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz 2 2 1 5
3 NorskoNorsko Norsko 2 0 0 2
4 RumunskoRumunsko Rumunsko 1 1 3 5
5 USAUSA USA 1 1 2 4
6 Spojené královstvíSpojené království Spojené království 1 0 1 2
7 ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 1 0 0 1
FinskoFinsko Finsko 1 0 0 1
9 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo 0 3 0 3
10 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 0 2 2 4
11 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo 0 2 1 3
12 BulharskoBulharsko Bulharsko 0 2 0 2
13 KanadaKanada Kanada 0 1 0 1
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland 0 1 0 1
15 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 0 0 2 2
16 RakouskoRakousko Rakousko 0 0 1 1
FrancieFrancie Francie 0 0 1 1
ItálieItálie Itálie 0 0 1 1
PolskoPolsko Polsko 0 0 1 1
Celkem 18 18 18 54

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Mužské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
M1x
FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
6:58,27 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
7:04,60 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
7:06,55
Dvojskif
M2x
NorskoNorsko Norsko
Frank Hansen
Alf Hansen
6:26,98 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
6:30,46 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Uwe Heppner
Martin Winter
6:32,01
Párová čtyřka
M4x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Peter Kersten
Klaus Kröppelien
Karl-Heinz Bussert
Joachim Dreifke
5:50,70 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
5:54,16 FrancieFrancie Francie
Christian Marquis
Jean-Raymond Peltier
Charles Imbert
Roland Weill
5:57,80
Dvojka bez kormidelníka
M2-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jörg Landvoigt
Bernd Landvoigt
6:42,63 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Pimenov
Nikolaj Pimenov
6:45,76 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Hans-Konrad Trümpler
Stefan Netzle
6:48,67
Dvojka s kormidelníkem
M2+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Gert Uebeler
Hermann Pfeifer
Georg Spohr (k)
7:06,35 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Milan Škopek
Josef Plamínek
Oldřich Hejdušek (k)
7:06,95 USAUSA USA
Mark Borchelt
Fred Borchelt
Christopher Wells (k)
7:09,90
Čtyřka bez kormidelníka
M4-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Wolfgang Mager
Stefan Semmler
Andreas Decker
Siegfried Brietzke
6:00,64 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Lubomír Zapletal
Josef Neštický
Jiří Prudil
Vojtěch Caska
6:05,30 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
6:06,65
Čtyřka s kormidelníkem
M4+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Bernd Schlufter
Walter Dießner
Jens Doberschütz
Ullrich Dießner
Werner Lutz (k)
6:27,24 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Artūrs Garonskis
Dzintars Krišjānis
Dimants Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš (k)
6:29,23 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Andreas Görlich
Frank Schütze
Wolfram Thiem
Wolf-Dieter Oschlies
Manfred Klein (k)
6:31,32
Osma
M8+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Dietmar Schiller
Jörg Friedrich
Werner Wenzel
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Bernd Höing
Ulrich Karnatz
Bernd Krauß
Ortwin Rodewald
Klaus-Dieter Ludwig (k)
5:36,41 Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Grant McAuley
Anthony Brook
Timothy Logan
Gregory Johnston
Conrad Robertson
Peter Jansen
Mark James
Robert Robinson
Alan Cotter (k)
5:39,92 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Kakošin
Igor Majstrenko
Alexandr Mancevič
Vitalij Moroz
Andrej Rudicin
Alexandr Tkačenko
Andrej Tiščenko
Andrej Lugin
Grigorij Dmitrenko (k)
5:40,69
Skif LV
LM1x
USAUSA USA
William Belden
7:19,96 KanadaKanada Kanada
Brian Thorne
7:21,78 RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
7:25,02
Dvojskif LV
LM2x
NorskoNorsko Norsko
Arne Gilje
Pal Boernick
6:38,08 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Harald Punt
Roel Michels
6:44,15 ItálieItálie Itálie
Mauro Torta
Romano Uberti
6:45,90
Čtyřka bez kormidelníka LV
LM4-
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Ian Wilson
Stuart Wilson
Colin Barratt
Nicholas Howe
6:23,46 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Peter van Berkel
Willem Appeldoorn
Richard Helsloot
Paul Paulsen
6:23,99 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Reto Wyss
Thomas von Weissenfluh
Pierre Zentner
Pierre Kovacs
6:25,12
Osma LV
LM8+
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Francisco Goicoechea García
Luis Arteaga Leon
Jaime Uriarte García
José Antonio Expósito Sánchez
Antonio Elizalde Aldabaldetrecu
Dionisio Redondo González
Javier Puertas Cabezudo
Fernando Climent Huerta
Pedro Olasagasti Arruti (k)
5:53,10 USAUSA USA
Stephen Schmitt
Scott Strong
Thomas Phillips
Jeff Kroesen
Craig Drake
John Fletcher
Bryan Lewis
William Bater
Robert Brody (k)
5:53,28 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Mark Emke
Henk van der Kwast
Hans Pieterman
Hans Lycklama
Hans Povel
Bert van Baal
Rob Uilenbroek
Ron Velthuis
Gelle Klein Ikkink (k)
5:55,06

Ženské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
W1x
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sanda Toma
3:35,44 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Martina Schröterová
3:38,67 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Hette Borriasová
3:39,61
Dvojskif
W2x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Cornelia Linseová
Heidi Westphalová
3:15,95 BulharskoBulharsko Bulharsko
Světla Ocetovová
Zdravka Jordanovová
3:16,31 RumunskoRumunsko Rumunsko
Valeria Răcilă
Olga Homeghi
3:17,68
Párová čtyřka s kormidelnicí
W4x+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Sybille Tietzeová
Christine Röpkeová
Jutta Lauová
Roswietha Reichelová
Liane Buhrová (k)
3:06,75 BulharskoBulharsko Bulharsko
Anka Bakovová
Dolores Nakovová
Rumeljana Bončevová
Mariana Serbesovová
Ani Filipovová (k)
3:07,04 RumunskoRumunsko Rumunsko
Maria Micșa
Aneta Mihaly
Sofia Corbanová
Veronica Juganaru
Elena Giurcă (k)
3:08,06
Dvojka bez kormidelnice
W2-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Ute Steindorfová
Cornelia Klierová-Bügelová
3:27,74 RumunskoRumunsko Rumunsko
Florica Silaghi
Elena Horvatová
3:30,44 PolskoPolsko Polsko
Małgorzata Dłużewská
Czesława Kościańská
3:32,30
Čtyřka s kormidelnicí
W4+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valentina Semjonovová
Světlana Semjonovová
Galina Stěpanovová
Marija Fadějevová
Nina Čeremisinová (k)
3:17,03 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Marita Sandigová
Ute Skorupskiová
Angelika Noacková
Kersten Neisserová
Kirsten Wenzelová (k)
3:18,25 RumunskoRumunsko Rumunsko
Georgeta Militaru-Mașca
Florica Silaghi
Maria Fricioiu
Elena Avramová
Aneta Matei (k)
3:19,98
Osma
W8+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nina Preobraženská
Taťána Bunjaková
Naděžda Dergačenková
Valentina Jermakovová
Maria Pazjunová
Jelena Těrjošinová
Nina Umanecová
Olga Pivovarovová
Nina Frolovová (k)
2:58,09 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Martina Boeslerová
Silvia Fröhlichová
Petra Köhlerová
Jutta Raecková
Renate Neuová
Ilona Richterová
Ramona Kapheimová
Karin Metzeová
Marina Wilkeová (k)
2:59,36 USAUSA USA
Carol Brownová
Carol Bowerová
Susan Tuttle
Jeanne Flanaganová
Patricia Brinková
Patricia Spratlinová
Janet Harville
Mary O’Connorová
Hollis Hattonová (k)
2:59,91

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]