Mistrovství světa ve veslování 1983

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa ve veslování 1983
Místo Wedau Regatta Course
Země Německo
Pořadatel International Rowing Federation
Datum 1983
Předchozí Mistrovství světa ve veslování 1982
Následující Mistrovství světa ve veslování 1984
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Veslařský kanál Duisburg, dějiště šampionátu

Mistrovství světa ve veslování 1985 se konalo na Veslařském kanále v (západo)německém Duisburgu. Finálové jízdy se jely ve dnech 3. a 4. září 1983.

Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.

Muži závodili na trati o délce 2000 m, ženy na trati o délce 1000 m.

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo 7 5 1 13
2 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo 3 0 2 5
3 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz 2 5 2 9
4 ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 2 0 0 2
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland 2 0 0 2
6 DánskoDánsko Dánsko 1 0 2 3
ItálieItálie Itálie 1 0 2 3
8 RumunskoRumunsko Rumunsko 0 2 1 3
9 Spojené královstvíSpojené království Spojené království 0 2 0 2
10 USAUSA USA 0 1 2 3
11 AustrálieAustrálie Austrálie 0 1 1 2
NorskoNorsko Norsko 0 1 1 2
13 FrancieFrancie Francie 0 1 0 1
14 BulharskoBulharsko Bulharsko 0 0 1 1
KanadaKanada Kanada 0 0 1 1
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 0 0 1 1
ŠvédskoŠvédsko Švédsko 0 0 1 1
Celkem 18 18 18 54

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Mužské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
M1x
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
6:49,88 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Uwe Mund
6:51,70 USAUSA USA
Christopher Wood
6:54,30
Dvojskif
M2x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
Uwe Heppner
6:20,17 NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Alf Hansen
6:23,43 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Andreas Schmelz
Georg Agrikola
6:23,63
Párová čtyřka
M4x
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
5:45,97 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Karl-Heinz Bussert
Martin Winter
Rüdiger Reiche
Joachim Dreifke
5:47,87 ItálieItálie Itálie
Piero Poli
Renato Gaeta
Antonio Dell’Aquila
Stefano Lari
5:49,79
Dvojka nez kormidelníka
M2-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
6:35,85 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Pereverzev
Gennadij Krjučkin
6:37,92 NorskoNorsko Norsko
Hans-Gunnar Grepperud Magnus
Sverre Løken
6:39,72
Dvojka s kormidelníkem
M2+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Greiner
Ullrich Dießner
Andreas Gregor (k)
6:49,75 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Stasis Narušaitis
Igor Majstrenko
Petr Petrinič (k)
6:53,23 ItálieItálie Itálie
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua (k)
6:55,45
Čtyřka bez kormidelníka
M4-
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Norbert Kesslau
Volker Grabow
Jörg Puttlitz
Guido Grabow
5:57,02 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolaj Pimenov
Alexandr Kulagin
Jurij Pimenov
Žoržs Tikmers
5:57,39 ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Anders Wilgotson
Hans Svensson
Lars-Ake Lindqvist
Anders Larsson
6:01,54
Čtyřka s kormidelníkem
M4+
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Conrad Robertson
Gregory Johnston
Keith Trask
Leslie O’Connell
Brett Hollister (k)
6:13,89 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Dietmar Schiller
Jörg Friedrich
Bernd Niesecke
Bernd Eichwurzel
Klaus-Dieter Ludwig (k)
6:16,29 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Sergej Frolov
Jonas Pinskus
Jonas Narmontas
Vladimir Zemin
Vladimir Nižegorodov (k)
6:16,98
Osma
M8+
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mike Stanley
Andrew Stevenson
David Rodger
Roger White-Parsons
Christopher White
Barrie Mabbott
George Keys
Nigel Atherfold
Andrew Hay (k)
5:34,39 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Klaus Büttner
Uwe Gasch
Gert Uebeler
Karsten Schmeling
Ralf Brudel
Harald Jährling
Jürgen Seyfarth
Bernd Höing
Hendrik Reiher (k)
5:35,94 AustrálieAustrálie Austrálie
Samuel Patten
Bruce Keynes
Ian Edmunds
David Doyle
James Battersby
Timothy Willoughby
Ion Popa
John Quigley
Gavin Thredgold (k)
5:38,04
Skif LV
LM1x
DánskoDánsko Dánsko
Bjarne Eltang
7:07,35 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
John Melvin
7:09,84 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gerd Naujoks
7:10,08
Dvojskif LV
LM2x
ItálieItálie Itálie
Francesco Esposito
Ruggero Verroca
6:25,42 FrancieFrancie Francie
Luc Crispon
Thierry Renault
6:30,73 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Roland Rosset
Pius Z’Rotz
6:31,92
Čtyřka bez kormidelníka LV
LM4-
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Alberto Molina Castillo
Luis María Moreno Perpiñá
José María de Marco Pérez
Juan María Altuna Muñoa
6:16,47 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Christopher Bates
Carl Smith
Ian Wilson
Stuart Forbes
6:19,13 DánskoDánsko Dánsko
Richard Biller
Michael Djervig
Vagn Nielsen
Karsten Kobbernagel
6:19,48
Osma LV
LM8+
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Alejandro Moya Giné
José Manuel Canete Lopez
Eulogio Génova Emezabel
Carlos Muniesa Ferrero
José Crespo Hidalgo
Enrique Briones Pérez
Victor Llorente Rodriguez
Benito Elizalde Etxezarreta
José Rojí Blanco (k)
5:45,05 AustrálieAustrálie Austrálie
Brian Digby
Paul Harvey
Greg Raszyk
Richard Hay
Peter Antonie
Bruce House
Ian Jordan
Stephen Spurling
Graeme Barns (k)
5:46,75 DánskoDánsko Dánsko
Mikael Espersen
Kim Hagsted
Ivar Molgaard
Leif Jacobsen
Søren Hansson
Flemming Jensen
Jan Christensen
Bent Fransson
Henrik Kruse (k)
5:46,86

Ženské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
W1x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jutta Hampeová-Behrendtová
3:36,51 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Irina Fetisovová
3:37,79 USAUSA USA
Virginia Gilderová
3:39,05
Dvojskif
W2x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jutta Schenková-Plochová
Martina Schröterová
3:13,44 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jelena Matijevská
Antonina Machinová
3:14,28 RumunskoRumunsko Rumunsko
Mărioara Popescu
Elisabeta Lipă
3:15,45
Čtyřka s kormidelnicí
W4x+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Taťána Baškatovová
Olga Kaspinová
Jelena Chlopcevová
Larisa Popovová
Maria Zemskovová-Korotkovová (k)
3:02,48 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Kerstin Kirstová
Kerstin Försterová-Pielothová
Cornelia Linseivá
Sylvia Schwabeová
Andrea Rostová (k)
3:04,51 BulharskoBulharsko Bulharsko
Stefka Madinová
Teodora Lazarovová
Margarita Dobčevová
Violeta Ninovová
Greta Georgievová (k)
3:10,69
Dvojka bez kormidelnice
W2-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Marita Sandigová-Gaschová
Silvia Fröhlichová-Arndtová
3:26,68 RumunskoRumunsko Rumunsko
Rodica Arba
Elena Horvatová
3:32,13 KanadaKanada Kanada
Patricia Smithová
Elizabeth Craigová
3:33,52
Čtyřka s kormidelnicí
W4+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Claudia Noacková
Iris Rudolphová
Sigrid Andersová
Carola Hornigová-Mieselerová
Carola Richterová (k)
3:11,18 RumunskoRumunsko Rumunsko
Florica Lavricová
Maria Fricioiu
Chira Apostolová
Olga Homeghi
Viorica Ioja (k)
3:14,11 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Feodosia Kalejnikovová
Valentina Semjonovová
Světlana Semjonovová
Angelina Kaolikauskaite
Nina Čeremisinová (k)
3:14,36
Osma
W8+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Sarmīte Stone
Lydia Averjanovová
Ludmila Konoplevová
Marina Studněvová
Nina Umanecová
Jelena Těrjošinová
Natalia Jacenková
Jelena Makuškinová
Valentina Chochlovová (k)
2:56,22 USAUSA USA
Kristen Thorsnessová
Patricia Spratlinová
Shyril O’Steenová
Carolyn Gravesová
Carol Bowerová
Kristine Noreliusová
Janet Harville
Harriet Metcalfová
Valerie McClainová-Wardová (k)
2:58,14 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Susann Heinickeová
Viola Kestlerová
Annekatrin Jageová
Karin Metzeová-Ullbrichtová
Steffi Götzeltová
Carola Licheyová
Sabine Portiusová
Ramona Heinová
Kirsten Strohbachová (k)
2:59,06

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]