Mistrovství světa ve veslování 1982

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa ve veslování 1982
Místo Rotsee
Země Švýcarsko
Pořadatel International Rowing Federation
Datum 1982
Předchozí Mistrovství světa ve veslování 1981
Následující Mistrovství světa ve veslování 1983
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mistrovství světa ve veslování 1982 se konalo na jezeře Rotsee ve švýcarském Luzernu. Finálové jízdy se jely ve dnech 28. a 29. srpna 1982.

Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.

Muži závodili na trati o délce 2000 m, ženy na trati o délce 1000 m.

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz 5 2 2 9
2 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo 4 6 1 11
3 ItálieItálie Itálie 4 0 1 5
4 NorskoNorsko Norsko 2 0 0 2
5 Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland 1 0 1 2
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 1 0 1 2
7 RakouskoRakousko Rakousko 1 0 0 1
8 USAUSA USA 0 4 2 6
9 RumunskoRumunsko Rumunsko 0 1 3 4
10 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo 0 1 2 3
11 DánskoDánsko Dánsko 0 1 1 2
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 0 1 1 2
13 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo 0 1 0 1
PolskoPolsko Polsko 0 1 0 1
15 KanadaKanada Kanada 0 0 2 2
16 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 0 0 1 1
Celkem 18 18 18 54

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Mužské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
M1x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
7:00,67 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vaasilij Jakuša
7:01,15 USAUSA USA
John Biglow
7:02,08
Dvojskif
M2x
NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Alf John Hansen
6:23,66 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Klaus Kröppelien
Joachim Dreifke
6:25,36 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
6:28,08
Párová čtyřka
M4x
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Karl-Heinz Bußert
Uwe Mund
Uwe Heppner
Martin Winter
5:55,50 Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
5:59,10 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Rudakovič
Vladimir Koldyškin
Alexandr Zdravomyslov
Valerij Klešňov
6:00,90
Dvojka bez kormidelníka
M2-
NorskoNorsko Norsko
Hans-Gunnar Grepperud Magnus
Sverre Løken
6:41,98 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
6:44,88 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Sjoerd Hoekstra
Joost Adema
6:45,72
Dvojka s kormidelníkem
M2+
ItálieItálie Itálie
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua (k)
6:59,63 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jürgen Seyfarth
Karsten Schmeling
Hendrik Reiher (k)
7:01,55 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Milan Doleček
Milan Škopek
Oldřich Hejdušek (k)
7:02,07
Čtyřka bez kormidelníka
M4-
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Bruno Saile
Jürg Weitnauer
Hans-Konrad Trümpler
Stefan Netzle
6:10,41 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vitalij Jelisejev
Alexandr Kulagin
Valerij Dolinin
Alexej Kamkin
6:11,82 RumunskoRumunsko Rumunsko
Petru Iosub
Valer Toma
Daniel Voiculescu
Constantin Airoaie
6:12,32
Čtyřka s kormidelníkem
M4+
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Greiner
Hans Sennewald
Ulrich Kons
Ullrich Dießner
Andreas Gregor (k)
6:19,04 ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Vojtěch Caska
Josef Neštický
Jan Kabrhel
Karel Neffe
Jiří Pták (k)
6:21,69 USAUSA USA
Andrew Sudduth
Charles Altekruse
John Everett
Fred Borchelt
Robert Jaugstetter (k)
6:25,33
Osma
M8+
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Leslie O’Connell
Mike Stanley
Andrew Stevenson
George Keys
Roger White-Parsons
Christopher White
Anthony Brook
David Rodger
Andrew Hay (k)
5:36,99 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jens Doberschütz
Hans-Peter Koppe
Gert Uebeler
Jörg Friedrich
Ralf Brudel
Harald Jährling
Bernd Niesecke
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig (k)
5:39,17 Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Žoržs Tikmers
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Viktor Omeljanovič
Viktor Diduk
Vladimir Krylov
Zigmantas Gudauskas
Nikolaj Solomachin
Juris Bērziņš (k)
5:39,52
Skif LV
LM1x
RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
7:12,57 USAUSA USA
Scott Roop
7:14,26 ItálieItálie Itálie
Luca Migliaccio
7:14,58
Dvojskif LV
LM2x
ItálieItálie Itálie
Francesco Esposito
Ruggero Verroca
6:34,85 USAUSA USA
Paul Fuchs
William Belden
6:37,28 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Kurt Steiner
Pius Z’Rotz
6:38,87
Čtyřka bez kormidelníka LV
LM4-
ItálieItálie Itálie
Marco Romano
Daniele Boschin
Paolo Martinelli
Pasquale Aiese
6:17,79 ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Guillermo Müller Gascón
José María de Marco Pérez
Enrique Briones Pérez
Luis María Moreno Perpiñá
6:19,68 DánskoDánsko Dánsko
Mikael Espersen
Flemming Jensen
Lars Porneki
Kim Hagsted
6:20,33
Osma LV
LM8+
ItálieItálie Itálie
Vittorio Valentinis
Mauro Torta
Franco Pantano
Valentino Tontodonati
Renzo Borsini
Lanfranco Borsini
Claudio Castiglioni
Leonardo Salani
Giuseppe Di Capua (k)
5:49,45 DánskoDánsko Dánsko
Michael Djervig
Jørn Jørgensen
Ivar Molgaard
Arne Højlund
Søren Hansson
Søren Christensen
Jan Christensen
Bent Fransson
Jan Rasmussen (k)
5:50,47 ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Fernando Climent Huerta
Angel Sáez Bernardos
Francisco Goicoechea García
Antonio Elizalde Aldabaldetrecu
Alberto Molina Castillo
Ángel Viana Bravo
Javier Puertas Cabezudo
Dionisio Redondo González
José Delgado (k)
5:51,90

Ženské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
W1x
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Irina Fetisovová
3:42,83 RumunskoRumunsko Rumunsko
Valeria Răcilă
3:42,92 Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Stephanie Fosterová
3:44,61
Dvojskif
W2x
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jelena Bratišková
Antonina Machinová
3:19,47 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Kerstin Kirstová
Martina Schröterová
3:23,05 KanadaKanada Kanada
Janice Masonová
Lisa Roy
3:26,49
Párová čtyřka s kormidelnicí
W4x+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Larisa Popovová
Jelena Chlopcevová
Olga Kaspinová
Taťána Baškatovová
Maria Zemskovová-Korotkovová (k)
3:32,41 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jutta Hampeová-Behrendtová
Heidi Westphalová
Cornelia Linseová
Jutta Schenková-Plochová
Elke Rostová (k)
3:12,48 RumunskoRumunsko Rumunsko
Maria Micșa
Maricica Țăranová
Elisabeta Lipă
Sofia Corbanová
Ecaterina Oancia (k)
3:16,63
Dvojka bez kormidelnice
W2-
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Silvia Fröhlichová-Arndtová
Marita Sandigová-Gaschová
3:32,41 PolskoPolsko Polsko
Małgorzata Dłużewská
Czesława Kościańská
3:34,58 KanadaKanada Kanada
Elizabeth Craigová
Patricia Smithová
3:35,93
Čtyřka s kormidelnicí
W4+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Světlana Semjonovová
Valentina Semjonovová
Galina Stěpanovová
Larisa Savarsinová
Nina Čeremisinová (k)
3:17,16 USAUSA USA
Kathryn Elliott Keelerová
Carol Bowerová
Harriet Metcalfová
Barbara Kirchová
Valerie McClainová-Wardová (k)
3:19,55 RumunskoRumunsko Rumunsko
Rodica Arba
Mihaela Armășescu
Darko
Elena Horvatová
Dinu (k)
3:19,71
Osma
W8+
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jelena Makuškinová
Ludmila Konoplevová
Nina Umanecová
Jelena Těrjošinová
Natalia Jacenková
Marina Studněvová
Raisa Doligaida
Sarmīte Stone
Nina Frolovová (k)
2:57,97 USAUSA USA
Elizabeth Milesová
Shyril O’Steenová
Kristine Noreliusová
Janet Harville
Jennifer Marshallová
Joline Esparza
Jane McDougallová
Kristen Thorsnessová
Nanette Bernadou (k)
3:01,50 Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Angelika Noacková
Ute Steindorfová
Sabine Portiusová
Carola Hornigová-Mieselerová
Steffi Götzeltová
Sigrid Andersová
Iris Rudolphová
Karin Metzeová-Ullbrichtová
Kirsten Wenzelová (k)
3:02,89

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]