Mistrovství světa ve veslování 1997

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa ve veslování 1997
Místo Lac d'Aiguebelette
Země Francie
Pořadatel International Rowing Federation
Datum 1997
Předchozí Mistrovství světa ve veslování 1996
Následující Mistrovství světa ve veslování 1998
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Jezero Lac d'Aiguebelette, dějiště šampionátu

Mistrovství světa ve veslování 1997 byl v pořadí 26. šampionát konaný mezi mezi 31. srpnem a 7. zářím 1997 na jezeře Lac d'AiguebeletteSavojsku ve Francii.

Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1 NěmeckoNěmecko Německo 5 3 3 11
2 USAUSA USA 4 1 1 6
3 DánskoDánsko Dánsko 2 3 1 6
4 FrancieFrancie Francie 2 3 0 5
ItálieItálie Itálie 2 3 0 5
6 Spojené královstvíSpojené království Spojené království 2 2 4 8
7 AustrálieAustrálie Austrálie 2 1 2 5
8 RumunskoRumunsko Rumunsko 1 3 3 7
9 KanadaKanada Kanada 1 2 1 4
10 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 1 1 0 2
11 BěloruskoBělorusko Bělorusko 1 0 0 1
PolskoPolsko Polsko 1 0 0 1
13 IrskoIrsko Irsko 0 1 1 2
14 NorskoNorsko Norsko 0 1 0 1
15 ŠvédskoŠvédsko Švédsko 0 0 2 2
UkrajinaUkrajina Ukrajina 0 0 2 2
17 ČeskoČesko Česko 0 0 1 1
ŘeckoŘecko Řecko 0 0 1 1
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 0 0 1 1
RuskoRusko Rusko 0 0 1 1
Celkem 24 24 24 72

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Mužské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
M1x
USAUSA USA
Jamie Koven
6:44,86 NěmeckoNěmecko Německo
André Willms
6:47,49 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Greg Searle
6:47,57
Dvojskif
M2x
NěmeckoNěmecko Německo
Andreas Hajek
Stephan Volkert
6:13,35 NorskoNorsko Norsko
Steffen Størseth
Kjetil Undset
6:14,98 AustrálieAustrálie Austrálie
Duncan Free
Marcus Free
6:16,05
Párová čtyřka
M4x
ItálieItálie Itálie
Agostino Abbagnale
Giovanni Calabrese
Alessandro Corona
Rossano Galtarossa
5:42,50 NěmeckoNěmecko Německo
Jens Burow
Marco Geisler
Marcel Hacker
Stefan Röhnert
5:45,88 UkrajinaUkrajina Ukrajina
Oleg Lykov
Oleksandr Marčenko
Leonid Šapošnikov
Aleksandr Zazkalko
5:46,11
Dvojka s kormidelníkem
M2+
USAUSA USA
Nicholas Anderson
Scott Fentress
Jordan Irving (k)
6:56,30 AustrálieAustrálie Austrálie
David Cameron
Nick Mcdonald-Crowley
David Colvin (k)
6:56,36 ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Fotou
Konstantinos Kariotis
Lampros Rizos (k)
6:57,62
Dvojka bez kormidelníka
M2-
FrancieFrancie Francie
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
6:27,69 ItálieItálie Itálie
Lorenzo Carboncini
Mattia Trombetta
6:31,51 USAUSA USA
Adam Holland
Edward Murphy
6:32,10
Čtyřka s kormidelníkem
M4+
FrancieFrancie Francie
Antoine Béghin
Vincent Maliszewski
Bernard Roche
Laurent Béghin
Christophe Lattaignant (k)
6:04,17 ItálieItálie Itálie
Giuliano De Stabile
Rosario Gioia
Francesco Mattei
Mario Palmisano
Gaetano Iannuzzi (k)
6:05,98 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Ed Coode
Mark Johnson
Garry McAdams
Steve Trapmore
David Chung (k)
6:09,80
Čtyřka bez kormidelníka
M4-
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Cracknell
Tim Foster
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
5:52,40 FrancieFrancie Francie
Gilles Bosquet
Daniel Fauche
Olivier Moncelet
Bertrand Vecten
5:56,34 RumunskoRumunsko Rumunsko
Dorin Alupei
Claudiu Marin
Cornel Nemtoc
Florian Tudor
5:57,10
Osma
M8+
USAUSA USA
Christian Ahrens
Sebastian Bea
Philip Henry
Robert Kaehler
Garrett Miller
Timothy Richter
Michael Wherley
Robert Cummins
Peter Cipollone (k)
5:27,20 RumunskoRumunsko Rumunsko
Valentin Robu
Florin Corbeanu
Viorel Talapan
Florian Tudor
Claudiu Marin
Andrei Banica
Cornel Nemtoc
Dorin Alupei
Marin Gheorghe (k)
5:27,76 AustrálieAustrálie Austrálie
Robert Walker
Geoffrey Stewart
Alastair Gordon
David Porzig
James Stewart
Daniel Burke
Drew Ginn
Richard Wearne
David Colvin (k)
5:28,14
Skif LV
LM1x
DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
6:57,16 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Michael Bänninger
6:59,62 ČeskoČesko Česko
Tomáš Kacovský
7:00,92
Dvojskif LV
LM2x
PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
6:14,57 ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
Leonardo Pettinari
6:15,98 NěmeckoNěmecko Německo
Ingo Euler
Bernhard Rühling
6:18,38
Párová čtyřka LV
LM4x
ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
Paolo Pittino
Franco Sancassani
Massimo Guglielmi
5:50,68 NěmeckoNěmecko Německo
Markus Baumann
Oliver Ibielski
Alexander Lutz
Frank Mager
5:52,90 IrskoIrsko Irsko
John Armstrong
Neal Byrne
Brendan Dolan
Emmet O'Brien
5:55,04
Dvojka bez kormidelníka LV
LM2-
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Mathias Binder
Beni Schmidt
6:32,81 IrskoIrsko Irsko
Neville Maxwell
Tony O'Connor
6:33,51 DánskoDánsko Dánsko
Jeppe Jensen Kollat
Jacob Nielsen
6:34,11
Čtyřka bez kormidelníka LV
LM4-
DánskoDánsko Dánsko
Eskild Ebbesen
Thomas Ebert
Victor Feddersen
Thomas Poulsen
5:54,35 FrancieFrancie Francie
Xavier Dorfman
Yves Hocdé
Frederic Pinon
Laurent Porchier
5:54,91 NěmeckoNěmecko Německo
Roland Händle
Jan Herzog
Marcus Mielke
Martin Weiß
5:57,87
Osma LV
LM8+
AustrálieAustrálie Austrálie
Darren Balmforth
Jon Berney
Simon Burgess
Alastair Isherwood
Rob Mitchell
Bob Richards
Michael Wiseman
Tim Wright
Brett Hayman (k)
5:40,00 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Phil Baker
James Brown
Jim Hartland
Alex Henshilwood
Jason Keys
Dave Lemon
Jim Mcniven
Ben Webb
John Deakin (k)
5:40,03 KanadaKanada Kanada
Jon Beare
Chris Davidson
Jeff Lay
Graham Mclaren
Anthony Shearing
Ben Storey
Bryan Thompson
Edward Winchester
Chris Taylor (k)
5:40,91

Ženské disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Čas Stříbro Čas Bronz Čas
Skif
W1x
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Jekatěrina Karstenová
7:29,30 DánskoDánsko Dánsko
Trine Hansenová
7:30,73 ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Maria Brandinová
7:31,39
Dvojskif
W2x
NěmeckoNěmecko Německo
Kathrin Boronová
Meike Eversová
6:51,07 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Miriam Battenová
Gillian Lindsay
6:48,82 RumunskoRumunsko Rumunsko
Liliana Gafencu
Viorica Susanu
6:50,16
Párová čtyřka
W4x
NěmeckoNěmecko Německo
Kathrin Boronová
Kerstin Köppenová
Manuela Lutzeová
Jana Thiemeová
6:16,15 DánskoDánsko Dánsko
Ulla Hansenová Wernerová
Sarah Lauritzenová
Dorthe Pedersenová
Stinne Petersenová
6:19,35 UkrajinaUkrajina Ukrajina
Inna Frolovová
Svitlana Mazii
Dina Miftakhutdinova
Olena Morozova-Ronzhina
6:20,16
Dvojka bez kormidelnice
W2-
KanadaKanada Kanada
Alison Kornová
Emma Robinsonová
7:08,09 RumunskoRumunsko Rumunsko
Veronica Cochelea
Georgeta Damianová
7:14,77 RuskoRusko Rusko
Albina Ligatčevová
Vera Počitajevová
7:17,10
Čtyřka bez kormidelnice
W4-
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alex Beeverová
Lisa Eyre
Elizabeth Henshilwoodová
Sue Walkerová
6:40,30 RumunskoRumunsko Rumunsko
Doina Ignatová
Ioana Olteanu
Doina Spircu-Craciunová
Anca Tanase
6:41,13 NěmeckoNěmecko Německo
Anna Coenenová
Pia Coenenová
Kristina Erbe
Elke Hiplerová
6:45,70
Osma
W8+
RumunskoRumunsko Rumunsko
Georgeta Damianová
Viorica Susanu
Ioana Olteanu
Angela Cazacová
Liliana Gafencu
Veronica Cochelea
Doina Ignatová
Anca Tanase
Elena Georgescu (k)
6:02,40 KanadaKanada Kanada
Buffy-Lynne Williamsová-Alexanderová
Laryssa Biesenthalová
Jessica Goninová
Alison Kornová
Emma Robinsonová
Dorota Urbaniaková
Kristen Wallová
Kubet Westonová
Lesley Thompsonová-Willieová (k)
6:07,18 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alex Beeverová
Lisa Eyre
Katherine Graingerová
Elizabeth Henshilwoodová
Elise Lavericková
Sue Walkerová
Rachel Woolf
Francesca Zino
Suzie Ellisová (k)
6:10,00
Skif LV
LW1x
USAUSA USA
Sarah Garnerová
7:38,39 FrancieFrancie Francie
Bénédicte Dorfmanová-Luzuyová
7:42,48 ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Kristina Knejpová Christenssonová
7:46,98
Dvojskif LV
LW2x
NěmeckoNěmecko Německo
Angelika Brandová
Michelle Darvillová
7:00,93 DánskoDánsko Dánsko
Lene Anderssonová
Anna Hellebergová
7:01,77 RumunskoRumunsko Rumunsko
Angela Alupei
Camelia Macoviciucová
7:03,86
Párová čtyřka LV
LW4x
NěmeckoNěmecko Německo
Christiane Brandová
Nicole Faustová
Christine Morawitzová
Gunda Reimersová
6:36,63 KanadaKanada Kanada
Nathalie Benzingová
Brie Ellardová
Renata Trocová
Samara Walbohmová
6:37,16 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Hedi Pootová
Brechtje van Eijcková
Sigrid Winkelhuisová
Floortje van Eijcková
6:39,38
Dvojka bez kormidelnice LV
LW2-
AustrálieAustrálie Austrálie
Eliza Blairová
Justine Joyce
7:18,32 USAUSA USA
Michelle Borkhuisová
Linda Muri
7:20,34 Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Caroline Hobsonová
Malindi Myersová
7:23,97

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]