Kim Raver

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kim Raver
Kim Raver v roce 2008
Rodné jméno Kimberly Jayne Raver
Narození 15. března 1969 (49 let)
New York City, New York
Alma mater Bostonská univerzita
Boston University College of Fine Arts
Northfield Mount Hermon School
Aktivní roky 1994 - současnost
Manžel(ka) Manuel Boyer (2000 – současnost)
Děti Luke Boyer, Leo Boyer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kimberly Jayne "Kim" Raver (* 15. března 1969 New York) je americká herečka. Nejvíce známou se stala díky mnoha svým rolím v televizních seriálech: ztvárnila Kim Zambrano v Třetí hlídce, Audrey Raines v seriálu 24 hodin, Nico Reilly v Džungli rtěnek a nejvíce je známá díky své roli doktorky Teddy Altmanové v americkém seriálu Chirurgové.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Byla vychována matkou, Tinou Raver, a nevlastním otcem, Chrisem Meltesenem, v New Yorku. Má jednu vlastní sestru Cybele, tři nevlastní sestry Nadju, Grace, Aimée a dva nevlastní bratry Jacoba a Williama. Po vystudování umění na Bostonské univerzitě pokračovala ve studiích divadla v rodném New Yorku. Hovoří plynně francouzsky a německy. Její matka byla Němka, díky tomu se s němčinou setkávala prakticky celé své dětství.

Společně se svým manželem, Manuelem Boyerem, má dva syny: Lukea West Boyera (narozen v roce 2002) a Lea Boyera (2007). Její syn Leo Kiplin Boyer se narodil 9. října 2007 v New Yorku, kde Raver natáčela seriál Džungle rtěnek.[1] Raver returned to work on the show only a few weeks after giving birth.[2]

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Na počátku své profesionální herecké kariéry si zahrála v několika televizních reklamách, například pro společnosti Visa a Jeep. Její první výraznou rolí se v roce 1995 stalo představení Holiday, režiséra Philipa Barryho v broadwayském divadle. Hrála také ve filmu Vyšší zájem s Al Pacinem. Zlom v její kariéře nastal až v roce 1999 se seriálem Třetí hlídka. Objevila se v 63 epizodách a její postava, záchranářka Kim, patřila mezi nejoblíbenější postavy. Možná i díky tomu si seriál držel sledovanost kolem 11 milionů diváků. Na konci páté řady seriál opustila kvůli roli v seriálu 24 hodin (2004-2007). Sledovanost 4.až 6. řady, kde měla jednu z hlavních rolí, se držela na 13 miliónech diváků. V lednu 2002 krátce také ztvárnila roli Nicole Walker v seriálu Dny našeho života.

Během podzimu 2006 účinkovala v televizním seriálu Devět rukojmí televizní společnosti ABC. Přestože seriál obdržel kladné hodnocení kritiků, neměl příliš dobrou sledovanost a proto byl zrušen. V 6. sezóně seriálu 24 hodin se vrátila postava Audrey Raines, kterou ztvárňovala právě Kim. Tato sezóna byla pro seriál 24 hodin konečnou.

V probíhající 6. sezóně vstoupila do seriálu Chirurgové jako Dr. Teddy Altman. Ztvárňuje zde postavu lékařky sloužící na kardiochirurgii, která sloužila v Iráku s Dr. Owenem Huntem, na jehož doporučení byla přijata do nemocnice.[3] 18. května 2012 oznámila producentka seriálu Chirurgové, Shonda Rhimes, že se společně s Raver dohodly na odchodu ze seriálu, ve kterém Raver působila 3 série. "Vím, že finále této série připravilo pro fanoušky hned několik překvapení a odchod Kim Raver bylo jedno z těch větších. Ale Kim již byla připravená dát Teddy Altman hodně potřebnou dovolenou. Bylo to pro mě velké potěšení pracovat s někým tak moc talentovaným a vtipným jako je Kim; každému se po ní bude strašlivě stýskat. Ráda si představuji, že Teddy je stále někde kolem a rozjíždí novou kariéru v Army Medical Command a buduje nový život."[4] Když toto oznámení o jejím odchodu vyplulo na povrch, Raver napsala na svůj Twitter, "Spolupráce se Shondou [Rhimes], Betsy [Beers] a nejlepším hereckým obsazením bylo jedno z nejkrásnějších období mé herecké kariéry. Cítím se velmi šťastná a poctěná, že jsem mohla pracovat s tak úžasným týmem GA [Grey's Anatomy]. Bude se mi po všech moc stýskat!! A vy, fanoušci Chirurgů, jste váleli! Jsem si jistá, že 9. série bude skvělá![5]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
1994 Menendez: A Killing in Beverly Hills Linda film
1995 Central Park West Deanne Landers Epizody ("The Best, False Friend", "Chess Moves" and "Stephanie and the Wolves")
1996 Zákon a pořádek Wendy Karmel Epizoda ("Homesick")
1997 Advokáti Victoria Keenan Epizoda ("Reasonable Doubts")
Všichni starostovi muži Jeannie Epizoda ("My Life is a Soap Opera")
1998 Trinity Clarissa McCallister seriál
1999–2005 Třetí hlídka Kim Zambrano seriál - hlavní postava v sezónách 1-5 a vedlejší postava v sezóně 6
2002 Pohotovost Kim Zambrano Epizoda ("Brothers and Sisters") - Seriálový crossover mezi seriály Třetí hlídka a Pohotovost
Martin & Orloff Kashia film
2003 Tak jde čas Nicole Walker seriál
2004 Mind the Gap Vicki Walters film
The Apprentice Samu sebe Epizoda ("Tit for Tat")
2004-2007 24 hodin Audrey Raines seriál - 52 epizod
2005 Haunting Sarah Erica Rose and Heather Rose film
Keep Your Distance Susan Dailey film
2006 Noc v muzeu Erica Daley film
2006-2007 Devět rukojmí Kathryn Hale seriál
2007 Prisoner Renee film
2008-2009 Džungle rtěnek Nico Reilly seriál - 20 epizod
2009-2012 Chirurgové[6] Teddy Altman seriál - 61 epizod
2010 Pouto mlčení Katy McIntosh film
2012 Revolution Julia Neville TV seriál
2013 Námořní vyšetřovací služba L. A. Speciální agentka Paris Summerskill

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Kim Raver na anglické Wikipedii.

  1. 24's Kim Raver Welcomes Baby No. 2
  2. Kim Raver Celebrity-Parent Profile - Cookiemag.com
  3. Kim Raver becomes series regular on 'Grey's Anatomy'
  4. 'Grey's Anatomy' season finale: Boss explains two shocking exits
  5. EGGENBERGER, Nicole. Chyler Leigh, Kim Raver Leave Grey's Anatomy [online]. Celebrity News [cit. 2012-05-18]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. Joyce Eng."Kim Raver Joins Grey's Anatomy", TVGuide.com. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]