Kim Raver

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kim Raver

Kim Raver v roce 2008
Rodné jméno Kimberly Jayne Raver
Narození 15. března 1969 (48 let)
New York City, New York
Alma mater Bostonská univerzita
Aktivní roky 1994 - současnost
Manžel(ka) Manuel Boyer (2000 – současnost)
Děti Luke Boyer, Leo Boyer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kimberly Jayne "Kim" Raver (* 15. března 1969 New York) je americká herečka. Nejvíce známou se stala díky mnoha svým rolím v televizních seriálech: ztvárnila Kim Zambrano v Třetí hlídce, Audrey Raines v seriálu 24 hodin, Nico Reilly v Džungli rtěnek a nejvíce je známá díky své roli doktorky Teddy Altmanové v americkém seriálu Chirurgové.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Byla vychována matkou, Tinou Raver, a nevlastním otcem, Chrisem Meltesenem, v New Yorku. Má jednu vlastní sestru Cybele, tři nevlastní sestry Nadju, Grace, Aimée a dva nevlastní bratry Jacoba a Williama. Po vystudování umění na Bostonské univerzitě pokračovala ve studiích divadla v rodném New Yorku. Hovoří plynně francouzsky a německy. Její matka byla Němka, díky tomu se s němčinou setkávala prakticky celé své dětství.

Společně se svým manželem, Manuelem Boyerem, má dva syny: Lukea West Boyera (narozen v roce 2002) a Lea Boyera (2007). Její syn Leo Kiplin Boyer se narodil 9. října 2007 v New Yorku, kde Raver natáčela seriál Džungle rtěnek.[1] Raver returned to work on the show only a few weeks after giving birth.[2]

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Na počátku své profesionální herecké kariéry si zahrála v několika televizních reklamách, například pro společnosti Visa a Jeep. Její první výraznou rolí se v roce 1995 stalo představení Holiday, režiséra Philipa Barryho v broadwayském divadle. Hrála také ve filmu Vyšší zájem s Al Pacinem. Zlom v její kariéře nastal až v roce 1999 se seriálem Třetí hlídka. Objevila se v 63 epizodách a její postava, záchranářka Kim, patřila mezi nejoblíbenější postavy. Možná i díky tomu si seriál držel sledovanost kolem 11 milionů diváků. Na konci páté řady seriál opustila kvůli roli v seriálu 24 hodin (2004-2007). Sledovanost 4.až 6. řady, kde měla jednu z hlavních rolí, se držela na 13 miliónech diváků. V lednu 2002 krátce také ztvárnila roli Nicole Walker v seriálu Dny našeho života.

Během podzimu 2006 účinkovala v televizním seriálu Devět rukojmí televizní společnosti ABC. Přestože seriál obdržel kladné hodnocení kritiků, neměl příliš dobrou sledovanost a proto byl zrušen. V 6. sezóně seriálu 24 hodin se vrátila postava Audrey Raines, kterou ztvárňovala právě Kim. Tato sezóna byla pro seriál 24 hodin konečnou.

V probíhající 6. sezóně vstoupila do seriálu Chirurgové jako Dr. Teddy Altman. Ztvárňuje zde postavu lékařky sloužící na kardiochirurgii, která sloužila v Iráku s Dr. Owenem Huntem, na jehož doporučení byla přijata do nemocnice.[3] 18. května 2012 oznámila producentka seriálu Chirurgové, Shonda Rhimes, že se společně s Raver dohodly na odchodu ze seriálu, ve kterém Raver působila 3 série. "Vím, že finále této série připravilo pro fanoušky hned několik překvapení a odchod Kim Raver bylo jedno z těch větších. Ale Kim již byla připravená dát Teddy Altman hodně potřebnou dovolenou. Bylo to pro mě velké potěšení pracovat s někým tak moc talentovaným a vtipným jako je Kim; každému se po ní bude strašlivě stýskat. Ráda si představuji, že Teddy je stále někde kolem a rozjíždí novou kariéru v Army Medical Command a buduje nový život."[4] Když toto oznámení o jejím odchodu vyplulo na povrch, Raver napsala na svůj Twitter, "Spolupráce se Shondou [Rhimes], Betsy [Beers] a nejlepším hereckým obsazením bylo jedno z nejkrásnějších období mé herecké kariéry. Cítím se velmi šťastná a poctěná, že jsem mohla pracovat s tak úžasným týmem GA [Grey's Anatomy]. Bude se mi po všech moc stýskat!! A vy, fanoušci Chirurgů, jste váleli! Jsem si jistá, že 9. série bude skvělá![5]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
1994 Menendez: A Killing in Beverly Hills Linda film
1995 Central Park West Deanne Landers Epizody ("The Best, False Friend", "Chess Moves" and "Stephanie and the Wolves")
1996 Zákon a pořádek Wendy Karmel Epizoda ("Homesick")
1997 Advokáti Victoria Keenan Epizoda ("Reasonable Doubts")
Všichni starostovi muži Jeannie Epizoda ("My Life is a Soap Opera")
1998 Trinity Clarissa McCallister seriál
1999–2005 Třetí hlídka Kim Zambrano seriál - hlavní postava v sezónách 1-5 a vedlejší postava v sezóně 6
2002 Pohotovost Kim Zambrano Epizoda ("Brothers and Sisters") - Seriálový crossover mezi seriály Třetí hlídka a Pohotovost
Martin & Orloff Kashia film
2003 Tak jde čas Nicole Walker seriál
2004 Mind the Gap Vicki Walters film
The Apprentice Samu sebe Epizoda ("Tit for Tat")
2004-2007 24 hodin Audrey Raines seriál - 52 epizod
2005 Haunting Sarah Erica Rose and Heather Rose film
Keep Your Distance Susan Dailey film
2006 Noc v muzeu Erica Daley film
2006-2007 Devět rukojmí Kathryn Hale seriál
2007 Prisoner Renee film
2008-2009 Džungle rtěnek Nico Reilly seriál - 20 epizod
2009-2012 Chirurgové[6] Teddy Altman seriál - 61 epizod
2010 Pouto mlčení Katy McIntosh film
2012 Revolution Julia Neville TV seriál
2013 Námořní vyšetřovací služba L. A. Speciální agentka Paris Summerskill

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Kim Raver na anglické Wikipedii.

  1. 24's Kim Raver Welcomes Baby No. 2
  2. Kim Raver Celebrity-Parent Profile - Cookiemag.com
  3. Kim Raver becomes series regular on 'Grey's Anatomy'
  4. 'Grey's Anatomy' season finale: Boss explains two shocking exits
  5. EGGENBERGER, Nicole. Chyler Leigh, Kim Raver Leave Grey's Anatomy [online]. Celebrity News, [cit. 2012-05-18]. [1]. (anglicky) 
  6. Joyce Eng."Kim Raver Joins Grey's Anatomy", TVGuide.com. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]