Kim Crowová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Přehled medailí
Letní olympijské hry
bronz Londýn 2012 veslování – skif
stříbro Londýn 2012 veslování – dvojskif
Mistrovství světa
bronz Eton 2006 veslování – osma
stříbro Karapiro 2010 veslování – dvojskif
stříbro Bled 2011 veslování – dvojskif
zlato Čchungdžu 2013 veslování – skif

Kim Crow (* 9. srpna 1985 Melbourne) je australská sportovkyně-veslařka.

Studuje obor média a komunikace, zároveň s tím pracuje jako právní asistentka. Žije v hlavním městě austrálie Canbeře.

Jde o všestrannou sportovkyni. Původně se věnovala lehké atletice, na lehkoatletickém mistrovství Austrálie skončila za Janou Pittmanovou v běhu na 400 metrů překážek na druhém místě, kvůli zranění ale musela atletiky zanechat a začala se na podkladě doporučení lékařů věnovat veslování.

S veslováním začala v roce 2004, nejprve závodila se Sarah Cookovou. Závodí za Melbourne University Boat Club. Měří 118 centimetrů a váží 76 kilogramů.

V roce 2012 její kolegyně z dvojskifu Brooke Pratleyová onemocněla, proto Crowová začala závodit ve Světovém poháru samostatně i na skifu, kde absolvovala i dodatečnou olympijskou kvalifikaci i pro tuto disciplínu. Stala se tak jednou z několika mála veslařů a veslařek, kteří na LOH 2012 startovali hned ve dvou různých disciplínách.

Na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně vybojovala v Eton Dorney společně Brooke Pratleyovou stříbrnou olympijskou medaili na dvojskifu a den poté i bronzovou olympijskou medaili na skifu. Po závodech oznámila, že se hodlá reprezentovat Austrálii i Letních olymijských hrách 2016 v Rio de Janeiro.

V září 2013, jen 11 měsíců po svém prvním mezinárodním závodě ve skifu, se na korejském jezeře Čchungdžu stala mistryní světa[1] a na konci vydařeného roku získala nejvyšší ocenění v anketě Světová posádka roku v kategorii ženy.[2]

Přehled výsledků[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. NORTON, Jim. Crow rows into the history books. The Sydney Morning Herald [online]. 2013-09-01. Dostupné online.  (anglicky) 
  2. 2013 World Rowing Award winners. World Rowing [online]. 2013-11-08. Dostupné online.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]