Jana Hanzlíková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mgr. Jana Hanzlíková

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ČR
Úřadující
Ve funkci od:
1. března 2014
Stranická příslušnost
Členství ANO 2011 (od 2013)

Narození 7. října 1966 (52 let)
Chrudim
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Vztahy vdaná
Alma mater Univerzita Hradec Králové
Profese politička
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jana Hanzlíková  (* 7. října 1966, Chrudim) je česká politička, sociální pedagožka. Od března 2014 náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ČR, kde řídila nejprve sekci ochrany práv dětí a sociálního začleňování, sekci odvolání a správních činností nepojistných dávek a nyní řídí sekci správních činností a sociální politiky, která vznikla k 1. 1. 2018.

Od roku 2013 členka hnutí ANO 2011 a odborná garantka sociální politiky hnutí ANO 2011.

Za 14letou činnost v oblasti podpory dětí se zdravotním postižením byla oceněna cenou „Duhové křídlo 2012“, cenou za dlouhodobou práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. 

Život[editovat | editovat zdroj]

V roce 2003 promovala na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kde získala titul Mgr. v oboru Sociální politika. V letech 20042007 absolvovala na stejné fakultě obor Učitel odborných předmětů – střední škola.

Do roku 1999 působila v ekonomické oblasti, poté v  letech 19992013 pracovala ve vedení speciální školy pro děti s kombinovaným postižením v Pardubicích, kde řídila speciálně pedagogické centrum a později jako zástupkyně ředitelky pro odborné služby řídila vedle speciálně pedagogického centra také Nestátní zdravotnické zařízení a dvě sociální služby – osobní asistenci a sociálně terapeutické dílny.

V letech 2012 a 2014 pracovala v Národním ústavu pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Praha v projektu Rozvoj a metodická podpora poradenských služeb jako metodik pro vzdělávání školských poradenských pracovníků a krajský metodik ŠPZ pro Pardubický kraj. V tomto období také působila na Univerzitě Palackého Olomouc jako lektorka a metodik sítě asistence pedagoga ČR v rámci projektu Systémová podpora inkluzívního vzdělávání ČR.

Od roku 2013 provozovala soukromou poradenskou praxi (v sociální oblasti a v oblasti vzdělávání dětí se zdravotním postižením) a psychoterapeutickou praxi.

Tuto činnost přerušila v březnu 2014 po nástupu na MPSV.

Jana Hanzlíková je vdaná za Lubomíra Hanzlíka[1] (který je radní za ANO 2011 za městský obvod Pardubice II - Polabiny, Cihelna), má syna a dceru.

Politické působení[editovat | editovat zdroj]

Do politiky vstoupila v roce 2013, kdy se stala členkou hnutí ANO 2011 a zároveň se jako odborná garantka sociální politiky hnutí stala součástí pracovní skupiny, která připravovala volební program pro sněmovní volby 2013.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidovala jako členka hnutí ANO 2011Pardubickém kraji na 4.místě, ale neuspěla i když se díky preferenčním hlasům posunula na třetí místo.

Dne 1.3.2014 byla jmenována náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí ČR. Působila jako místopředsedkyně Rady vlády pro seniory a stárnutí populace, působí jako členka Rady vlády pro zdraví a životní prostředí, Vládního výboru pro zdravotně postižené občany.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. WWW.SHERWOOD.CZ, SHERWOOD Media s.r.o. -. Lubomír Hanzlík. www.pardubice.eu [online]. [cit. 2018-04-18]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]