Hunter Games

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Hunter Games, s.r.o.
Základní údaje
Právní formaspolečnost s ručením omezeným
Datum založení2016
ZakladateléLuboš Němeček, Štěpán Gregor
SídloPraha, Česko
Adresa sídlaPraha, Česká republika, Česko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnostiÚniková hra, teambuilding, gamifikace
Zaměstnanci10 (2018)
MajiteléLuboš Němeček, Štěpán Gregor, UP21
Identifikátory
Oficiální webwww.hunter.games
IČO28706803
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hunter Games je český startup, který buduje a spravuje platformu pro tvorbu a hraní venkovních únikových her.

Součástí platformy Hunter Games je webový editor pro psaní her, mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety s operačním systémem iOS[1] a Android a HG Store[2] pro nákup a prodej her. Platforma umožňuje tvorbu, prodej a nákup her založených na principu geocachingu a to jak v České republice, tak i v zahraničí.

Hry spojují atributy mobilního hraní, nočních bojových her, šifrovacích her a únikových her hraných v reálném prostředí. Hlavním cílem her je poznávání míst zábavnou, edukativní a soutěžní formou za využití moderní technologie. Geolokační hry Hunter Games dále staví na technice gamifikace, zážitkové pegagogiky a umožňují nový způsob propagace služeb a produktů. Tematické hry je možné využít nejen v marketingu, ale také ve školství, politice a v regionálním rozvoji.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Na počátku samotného projektu stála parta přátel, která hledala nové nevšední možnosti týmové zábavy[3]. Společně se rozhodli pro organizaci tradičních táborových bojových her s využitím předem naplánovaných tras a skrytých úkolů na papírcích. Hry si velmi rychle našly své příznivce a zájem o jejich organizaci vzrostl. To bylo hlavním impulzem pro vytvoření platformy s podporou mobilní aplikace a možnosti hraní v chytrém telefonu.

Původní platforma pro hraní her Hunter Games byla spuštěna v roce 2016 Štěpánem Gregorem[4] a Lubošem Němečkem. Projekt vznikl za účelem zjednodušení organizace a zvýšení dostupnosti týmových her pro skupiny přátel, turistů a spolupracovníků, rodin, ale i jednotlivců. Hlavní motivací bylo spojení outdoorových aktivit s mobilním hraním, dosažení většího zájmu o historické památky a zajímavá místa v regionech. Po inkubaci startupovým centrem UP21[5] v roce 2015 došlo k rozšíření platformy o herní editor[6], který může využít široká veřejnost k tvorbě vlastních geolokačních her s různorodou tematikou neomezeně kdekoli na světě.

Průběh hry[editovat | editovat zdroj]

Každá hra má určitou trasu, tematiku s příběhem a obsahuje sérii úkolů, hádanek a šifer, které jsou spojené s danými místy na trase. Hráči plní jednotlivé úkoly a postupným řešením se dostávají do cíle hry. Trasou hráče provází mobilní aplikace s GPS a chatbotem. Ve hře je měřen dosažený čas, který určuje vítěze hry. Každý úkol nabízí možnosti nápovědy, nebo přeskočení úkolu. Využití nápověd a přeskočení úkolu je penalizováno udělením trestných minut.

Hráčský profil a leaderboard[editovat | editovat zdroj]

Výsledky z jednotlivých her jsou uchovány v hráčském profilu každého hráče. Hráči se na základě výsledných pořadí z jednotlivých odehraných her umísťují v tzv. leaderboardu (žebříčku) a mohou se tak účastnit různých soutěží.

Tematika[editovat | editovat zdroj]

Hry zpracovávají zajímavá témata z historie i současnosti. Zabývají se pověstmi, legendami, fantazijními příběhy, popkulturou. Podstatnou složkou je edukativní stránka. Hry slouží k poznávání, vzdělávání, sociální interakci a budování vztahů v týmu (tzv. teambuilding).

Hry[editovat | editovat zdroj]

Legenda o Golemovi[editovat | editovat zdroj]

Hra je založena na příběhu o pražském golemovi, kterého podle pověsti stvořil z hlíny rabín Jehuda Löw ben Becalel. Středověký příběh provádí hráče reálným prostředím Prahy a ukládá jim nejrůznější úkoly a hádanky spojené s konkrétními místy a danou tematikou. Hráči se seznamují s detaily legendy, pražským Židovským městem, poznávají pražské synagogy.

Assassin’s Girl[editovat | editovat zdroj]

Příběh hry zavede hráče do středověké Prahy v roli asasínky. Jejím hlavním úkolem je zneškodnit určený cíl. Na cestě ke splnění své mise se setkává s překážkami ve formě úkolů a hádanek a s dalšími postavami. Hra se odehrává na  Malé Straně a v dalších lokacích v historickém centru Prahy. Dramatický průběh vyžaduje pohyb a rychlé řešení úkolů omezené časovým limitem.[7]

Kletba Vyšehradu[editovat | editovat zdroj]

Hra s hororovou tematikou představuje hráčům prostředí pražského Vyšehradu. V příběhu dvou bratrů, kteří pátrají po původu nevysvětlitelných jevů, hráči zjišťují důvod smrti jednoho z nich. Dobrodružná cesta zavede hráče na Vyšehradský hřbitov a představí jim množství pražských památek a míst, jako například Rotundu Sv. Martina, Baziliku Sv. Petra a Pavla, Myslbekovy sochy aj.

Kurýr[editovat | editovat zdroj]

Hra se odehrává v okolí Hlavního nádraží v Praze, dále na Smíchově a v prostředí pražského Anděla. Dramatický příběh hráče postaví do role profesionálního přepravce - kurýra - s vybudovanou reputací a znalostí pražského podsvětí. Před ním stojí další obchodní transakce a vydává se na cestu, kde čelí úkolům a nástrahám, při kterých mu jde o holý život.

Fantom Sapy[editovat | editovat zdroj]

Detektivní hra se odehrává v prostředí vietnamské tržnice Sapa. Hra popisuje příběh ztracené holčičky Kim-Ly. Spolu s jejím bratrem Baem se hráč vydává na dobrodružnou cestu za její záchranou. Policie pátrání pozastavila. Po Kim-Ly se prostě slehla zem, jakoby ji ani neunesl člověk.

Anonymous[editovat | editovat zdroj]

Dobrodružná hra se odehrává v prostředí pražského Žižkova a Nového Města a popisuje příběh hackera, který sleduje svou oběť, zahrává si s ní a pomocí mobilního telefonu jí pokládá různé hádanky, které po správném vyřešení mají vést k jeho odhalení.

Muž bez minulosti[editovat | editovat zdroj]

Hra popisuje příběh muže s amnézií. Muž se probere na lavičce uprostřed neznámého města. Vůbec neví, kde je, kdo je, jak se jmenuje, ani jak se na daném místě ocitl. Úkolem hráče je v průběhu hry rozkrýt jeho minulost a pomoci mu si vzpomenout.

Tým a spolupráce[editovat | editovat zdroj]

Společnost pod názvem Hunter Games s. r. o.[8] v současnosti vedou zakladatelé platformy Štěpán Gregor a Luboš Němeček. Správu a tvorbu obsahu zajišťuje jejich tým, který k 30. 4. 2018 tvoří 10 autorů.  

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. INFO@AMEDIO.CZ, all: (c) amedio.cz 2011; e-mail:. 6 iPhone apps, které vám nesmí chybět — HerniMag. www.hernimag.cz [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  2. Hry Hunter Games. eshop.hunter.games [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  3. Jak to vlastně všechno začalo aneb začátky Hunter Games. www.hunter.games [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  4. Š. Gregor: Dobrý nápad je jen část úspěchu. www.matfyz.cz [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  5. Janečkův inkubátor rozdal miliony a míří do Silicon Valley - Euro.cz. Euro.cz. 2016-12-30. Dostupné online [cit. 2018-05-27]. 
  6. Staň se autorem. Napiš s námi geolokační hru, která bude lidi bavit!. www.hunter.games [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  7. Podnikání od A do Z. www.matfyz.cz [online]. [cit. 2018-05-27]. Dostupné online. 
  8. Výpis dat Obchodního rejstříku v ARES. Ministerstvo financí České republiky [online]. [cit. 2016-05-27]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]