Hezkej večer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Hezkej večer
Some Enchanted Evening
13. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 1
Díl: 13
Kód: 7G01
Premiéra: 13. května 1990
Scénář: Matt Groening a Sam Simon (e)
Režie: David Silverman a Kent Butterworth (e)
Tabule: „Už nikdy nebudu při vyučování křičet hoří!“
Hosté: Penny Marshall jako paní Drákulka Halamová
Christopher Collins jako TV hlasatel
June Foray jako recepční
Paul Willson jako květinář

Hezkej večer (anglicky Some Enchanted Evening) je 13. epizoda 1. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 13. května 1990. V Česku měla premiéru 8. ledna 1993.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Marge je nespokojená se svým manželstvím a proto zavolá psychologovi do rádia. V době, kdy do rádia volá, Homer v práci zrovna poslouchá stejnou stanici a vyslechne si, co Marge vadí. Rozhodne se, že se změní. Koupí Marge květiny a bonboniéru a pozve ji na večeři do restaurace. Pro děti si najmou najmou paní na hlídání. Když rodiče odejdou, děti se dívají na Televizi, kde ukazují portrét jejich paní, která je hlídá, a upozorňují na ni jako na zlodějku jménem Drákulka Halamová. V té chvíli do obývacího pokoje vejde zlodějka a děti se snaží skrýt. Ta je ale najde, sváže je a začne vykrádat dům. Za pomoci Maggie se dostanou z pout a uhodí paní Halamovou baseballovou pálkou. Děti chtějí zavolat rodičům, ale telefon nefunguje, a tak běží zavolat z telefonní budky. Mezitím se Marge nemůže dovolat domů, a proto se s Homerem rozhodnou jet podívat domů, co se děje. Najdou tam svázanou paní Halamovou, ale netuší, že je zlodějka. Rozváží ji, omluví se a Homer jí dá ještě peníze navíc.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Tato epizoda měla být původně nasazena jako první v sérii i seriálu, ale vzhledem k děsivé animaci, která se ukázala během prvního promítání, se rozhodlo, že bude pozměněna a vysílána až jako poslední. Úkolem dílu bylo seznámit diváky s postavami. V Česku ovšem byla při premiéře tato epizoda uveřejněna jako první. Do češtiny Drákulku Halamovou nadabovala Simona Stašová. Vočko Szyslak má v této epizodě černé vlasy, Barney Gumble blond.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Some Enchanted Evening (The Simpsons) na anglické Wikipedii.