Hezkej večer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hezkej večer
13. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Some Enchanted Evening
Číslo řada 1
díl 13
Premiéra 13. května 1990
Tvorba
Scénář Matt Groening
Sam Simon
Režie David Silverman
Kent Butterworth
Prod. kód 7G01
Obsah
Tabule Už nikdy nebudu při vyučování křičet hoří!
Hosté

Penny Marshall jako paní Drákulka Halamová
Christopher Collins jako TV hlasatel
June Foray jako recepční
Paul Willson jako květinář

Posloupnost dílů
← Předchozí
Je Šáša vinen?
Následující →
Bart propadá
Seznam dílů 1. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hezkej večer (v anglickém originále Some Enchanted Evening) je 13. díl 1. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 13. května 1990. V Česku měl premiéru 8. ledna 1993 a byl první vysílaný díl v Česku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Marge je nespokojená se svým manželstvím a proto zavolá psychologovi do rádia. V době, kdy do rádia volá, Homer v práci zrovna poslouchá stejnou stanici a vyslechne si, co Marge vadí. Rozhodne se, že se změní. Koupí Marge květiny a bonboniéru a pozve ji na večeři do restaurace. Pro děti si najmou najmou paní na hlídání. Když rodiče odejdou, děti se dívají na Televizi, kde ukazují portrét jejich paní, která je hlídá, a upozorňují na ni jako na zlodějku jménem Drákulka Halamová. V té chvíli do obývacího pokoje vejde zlodějka a děti se snaží skrýt. Ta je ale najde, sváže je a začne vykrádat dům. Za pomoci Maggie se dostanou z pout a uhodí paní Halamovou baseballovou pálkou. Děti chtějí zavolat rodičům, ale telefon nefunguje, a tak běží zavolat z telefonní budky. Mezitím se Marge nemůže dovolat domů, a proto se s Homerem rozhodnou jet podívat domů, co se děje. Najdou tam svázanou paní Halamovou, ale netuší, že je zlodějka. Rozváží ji, omluví se a Homer jí dá ještě peníze navíc.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Tento díl měl být původně nasazen jako první v řadě i seriálu, ale vzhledem k děsivé animaci, která se ukázala během prvního promítání, se rozhodlo, že bude pozměněn a vysílán až jako poslední. Úkolem dílu bylo seznámit diváky s postavami. V Česku ovšem byl při premiéře tento díl uveřejněn jako první. Do češtiny Drákulku Halamovou nadabovala Simona Stašová. Vočko Szyslak má v tomto díle černé vlasy, Barney Gumble blond.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Some Enchanted Evening (The Simpsons) na anglické Wikipedii.