Smutná Líza

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Smutná Líza
Moaning Lisa
6. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 1
Díl: 6
Kód: 7G06
Premiéra: 11. února 1990
Scénář: Al Jean a Mike Reiss (e)
Režie: Wes Archer (e)
Tabule: „Už nikdy nebudu navádět k revoluci“

Smutná Líza (anglicky Moaning Lisa) je 6. epizoda 1. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 11. února 1990. V Česku měla premiéru 12. února 1993.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V tomto díle je na počátku Líza smutná a odmítá se věnovat dokonce aktivitě při hraní vybíjené s výmluvou, že je příliš smutná. Při hraní v orchestru ale dostává neuvěřitelný záchvat improvizovaného hraní, ale dirigent jí to zatrhne. Cestou na příští zkoušku ji veze Marge a říká, ať se usmívá, ale když uvidí, jak se k ní chovají ostatní spolužáci, tak ji vytrhne a veze zpátky. Líza poté trénuje na saxofon doma, ale Homer ji to zakáže, protože dělá rámus. Líza z okna zaslechne dalšího saxofonistu a jde se k němu podívat. Na mostě hraje Murphy Krvavá dáseň, starý jazzový saxofonista. Líza se mu vyzpovídá se svými problémy a pomocí hraní si zlepší náladu. Poté pro ni Marge přijede a veze ji domů. Líza a celá rodina si zlepší náladu tím, že Líza navštíví svého saxofonového přítele v klubu Jazzová díra, kde Krvavá dáseň hraje píseň, co spolu s Lízou složili. Jako vedlejší děj se odehrává počítačový souboj v boxu mezi Homerem a Bartem. Bart zvítězil 47× a Homer ani jednou a tak se vydá trénovat do herny a tam se naučí tajné taktiky. Před dokončením Bartovy porážky jim vypojí elektriku, aby se společně vydali do Jazzové díry.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • V seriálu se poprvé vyskytuje Ralph Wiggum
  • Původně číslo 7G06 měla mít zrušená episoda Mrtvý Bárt, avšak ta byla zrušena, neboť byla moc drastická, a bylo vidět to, co by slabší povahy neunesly.