Florence Welchová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Florence Welch
Florence Welch
Florence Welch
Základní informace
Narození 28. srpna 1986 (33 let)
Londýn
Žánry indie rock
Povolání zpěvačka, písničkářka, kytaristka, hudební skladatelka a bubenice
Nástroje kytara a hlas
Hlasový obor alt
Vydavatelé Island Records
Moshi Moshi Records
Rodiče Evelyn Welch
Podpis Podpis
Web florenceandthemachine.net
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Florence Welchová (Florence Leontine Mary Welch, 28. srpna 1986, Londýn) je britská skladatelka a zpěvačka, známá především jako frontmanka kapely Florence and the Machine.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se jako dcera Evelyn Welchové, univerzitní profesorky, a Nicka Welche, který pracoval v reklamě. Oba rodiče Florence Welchovou svým způsobem ovlivnili. Otec například tím, že Florence učil poslouchat Ramones. Začala zpívat už jako malá v kostele, kde byla fascinovaná propojujícími se hlasy. To, že chce v hudbě dosáhnout něčeho velkého, si uvědomila, když navštívila jednu přednášku své matky na univerzitě. Viděla, jak celý dav lidí upřel svou pozornost jen k jedné osobě, k Evelyn. V tu chvíli si Florence Welchová uvědomila, že právě toho chce dosáhnout prostřednictvím hudby.

Studovala výtvarnou školu, kterou ale nedokončila, a šla se věnovat hudbě.

Hudební kariéra[editovat | editovat zdroj]

Počátky[editovat | editovat zdroj]

V roce 2007 Florence Welchová nahrávala s kapelou Ashok album Plans, vydané pod labelem Filthy Lucre/About Records. Již na tomto albu se objevila první verze pozdějšího hitu „Kiss with a Fist“, který se tehdy jmenoval „Happy Slap“. Podepsala sice s manažerem kapely Ashok kontrakt, který později ukončila kvůli pocitu, že není v té správné kapele. Říká se, že Florence Welchová zaujala současného manažera Florence and the Machine Maireada Nashe na záchodě, kde si zpívala písničku Etty James Something’s Gonna Hold On Me.

Florence and the Machine[editovat | editovat zdroj]

Florence Welchová si kolem sebe později uskupila čtveřici muzikantů a začali si říkat Florence and the Machine. Název kapely vznikl původně jako vtip Florence a její kamarádky, jedna z původních podob názvu kapely byla Florence Robot Was a Machine. Postupem času se název zkrátil do současné podoby.

Lungs[editovat | editovat zdroj]

Nejdříve byl vydán singl The Dog Days Are Over, poté v roce 2009 vydala kapela Florence and the Machine debutové album Lungs, které hned po vydání začalo útočit na žebříčky prodejnosti.

Ceremonials[editovat | editovat zdroj]

V roce 2011 vydali Florence and the Machine druhé album Ceremonials. Většina alba se nahrávala v proslulých londýnských studiích na Abbey Road. Singlem alba se stala píseň Shake It Out

Ostatní projekty a hostování[editovat | editovat zdroj]

V roce 2010 Florence Welchová hostovala jako vokalistka na albu Fatboy Slim, Here Lies Love. Podílela se také na soundtracku k filmům ze ságy Stmívání.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]