Times Square

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pohled na noční Times Square

Times Square je jak rozsáhlá křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue, tak i přilehlé území v této části Manhattanu v největším městě Spojených států New Yorku. Pobočky zde má mnoho firem např. Reuters, Viacom, MTV nebo také deník New York Times. Times Square je jedna z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku, v neposlední řadě kvůli nepřehlednému množství velkých světelných reklam, v současnosti většinou tvořených velkoplošnými obrazovkami.

Celá oblast Times Square je tvořena bloky mezi Šestou a Osmou avenue od východu na západ a západní 40. ulicí a západní 53. ulicí od severu k jihu. Tvoří západní část komerčních prostor v Midtown Manhattanu.

Dříve se tento prostor jmenoval Longarce Square, na "Times Square" byl přejmenován v dubnu 1904 podle Times Building, sídla týdenního časopisu Time (nyní se budova nazývá One Times Square). Times Square, někdy známé jako Crossroads of the World, ("křižovatka světa"), dosáhlo status světové památky a stalo se symbolem New Yorku.

Na jihovýchodním rohu prostoru Times Square se nachází začátek Lincolnovy dálnice, první silnice procházející napříč Spojenými státy.

Panorama hlavní části Times Square