Film Europe Channel

From Wikipedie
(Redirected from Film Europe)
Jump to navigation Jump to search
Film Europe Channel
Zahájení vysílání 17. listopadu 2011
Síť Film Europe
Provozovatel FILM EUROPE, s.r.o.
Formát obrazu 16:9
Země Slovensko, Česko[1]
Jazyk původní znění s českými titulky
Oblast vysílání Česko, Slovensko
Sesterské kanály Doku CS, Muzika CS, Kino CS
Web www.filmeuropechannel.eu
Dostupnost
Satelitní
Skylink v balíčcích Film Europe, Film Europe+CS TV, Komplet [2]
IPTV
O2TV Kanál 38 / Kanál 37 (Film Europe HD)
T-Mobile TV Kanál 61 (Film Europe HD)

Film Europe Channel je prémiový filmový televizní kanál s výhradně evropskou filmovou produkcí, přehledem všech žánrů a stylů evropské kinematografie. Nejlepší evropské filmy oceněné na mezinárodních i domácích filmových festivalech a soutěžích. Filmy jsou vysílány v původním znění s českými titulky. Více jak 800 filmů ze všech 50 zemí Evropy. 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a bez reklam.[3] Vysílání bylo spuštěno 17. listopadu 2011 ve 20 hod.[4]

Film Europe Media Company je mediální společnost s týmy a kancelářemi v Praze, Bratislavě, Londýně a Cannes. Film Europe nakupuje, koprodukuje, v kinech a na VOD i DVD distribuuje a ve vlastních televizích vysílá evropský film. Od roku 2010 provozuje tři vlastní národní tematické televizní kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roce 2011 spustila vysílání Film Europe Channel – prvního evropského filmového kanálu, který uvádí výhradně evropskou kinematografii ze všech 50 zemí geografické Evropy. Film Europe Channel je dnes dostupný v Skylink, Magio T-Com, O2TV - Telefónica, Fiber TV - Orange, SELF servis Moravianet a HD signál, T-systems Via-TV, NEJ-TV, SATT, Catr, Slovanet, Centronet, Antik, Netbox, AIM. V nejbližší době se rozšíří o dalších operátorů v Česku a na Slovensku. Mediální společnost spolupracuje s filmovými společnostmi a festivaly v Evropě a v Asii.

Reference[edit | edit source]

  1. http://www.radiotv.cz/p_tv/a_tv/novy-kanal-doku-cs-zamereny-na-cesko-slovenske-dokumenty
  2. Film Europe v nabídce satelitní televize Skylink
  3. http://www.parabola.cz/clanky/3636/muzika-cs-kino-cs-doku-cs-europa-cinema-maji-licenci
  4. POLÁK, Lukáš. Film Europe Channel zahájil vysílání. V budoucnu se prý dočká „sourozenců“. Digizone.cz [online]. 2011-11-17 [cit. 2011-11-17]. Dostupné online. 

Externí odkazy[edit | edit source]