Eleonora Habsbursko-Lotrinská

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Eleonore Habsbursko-Lotrinská)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eleonora Habsbursko-Lotrinská
Narození 28. února 1994 (25 let)
Salzburg
Alma mater European Business School London
Rodiče Karel Habsbursko-Lotrinský a Francesca von Thyssen-Bornemisza
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Rakouská císařská rodina
Rakouská císařská rodina

Eleonora Habsbursko-Lotrinská (německy Eleonore von Habsburg-Lothringen, někdy jen Eleonora Habsburská / Eleonore Habsburg; * 28. února 1994, Salzburg), je rakouská modelka, arcivévodkyně z rakouské panovnické dynastie.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se jako 28. února 1994 v Salzburgu jako nejstarší ze tří dětí arcivévody Karla Habsbursko Lotrinského a jeho manželky, baronky Francescy Anny von Thyssen-Bornemisza. Při křtu dostala jméno Eleonora Jelena Marie del Pilar Iona Habsbursko-Lotrinská.

Její otec Karel Habsbursko-Lotrinský je politik, někdejší poslanec Evropského parlamentu a zároveň hlavou habsbursko-lotrinského rodu. Její matka je kurátorka a sběratelka umění, pochází z rodiny Thyssen-Bornemisza.[1] Je pravnučkou rakousko-uherského císaře a českého krále Karla I. a jeho manželky, císařovny Zity.[2] Z matčiny strany jsou jejími prarodiči baron Hans Heinrich Thyssen-Bornemisza a Fiona Frances Elaine Campbell-Walterová.[3]

Eleonora Habsburská navštěvovala internátní školu v Gstaadu a poté nastoupila stadium práv na European Business School London.[4] Eleonora pracuje jako modelka, v roce 2018 v reklamní kampani módní značky Dolce & Gabbana.[5][6] Její bratr, princ Ferdinand Habsbursko-Lotrinský je automobilový závodník.[7]

Od roku 2017 je Eleonora zasnoubená s belgickým automobilovým závodníkem Jérômem d'Ambrosio.[8][9]

V roce byla na hudebním festivalu Coachella zadržena kvůli podezření z konzumace alkoholu v nezletilosti, později při vymáhání zákona však bylo potvrzeno, že v inkriminované době již byla plnoletá a obvinění bylo staženo pro nedůvodnost.[10]

Titul[editovat | editovat zdroj]

Teoretický titul Eleonory Habsbursko-Lotrinské zní Její císařská a královská Výsost arcivévodkyně rakouská, královská princezna maďarská, česká a chorvatská. Ttradičních dynastických titulů arcivévodkyně rakouská a královská princezna maďarská, česká a chorvatská však neužívá, neboť ty nejsou v uvedených státech uznávány. Příležitostně bývá některým z těchto titulů označena ve společenském kontextu, či v genealogické literatuře, avšak tyto tituly jsou v současném Rakousku zakázané zvláštním zákonem. Kromě toho se její dědeček Otto von Habsburg v roce 1961 oficiálně vzdal svých nároků na rakouský trůn.[11]

Původ[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. We Are Not a Muse [online]. The New York Times, 25. února 2007. Dostupné online. (anglicky) 
 2. A Guide to All the Front Row Fixtures at Dolce & Gabbana [online]. Elle, 25 September 2017. Dostupné online. (anglicky) 
 3. Interview: Francesca von Habsburg [online]. Harpers Bazaar, 2 October 2015. Dostupné online. (anglicky) 
 4. GMBH, news networld Internetservice. Habsburg reloaded - Auf den Spuren der Kaiser-Kinder [online]. News.at, 24. června 2014. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Dolce & Gabbana and Its Millennials Packed Up for Venice for Its Spring 2018 Campaign [online]. Fashionista. Dostupné online. (anglicky) 
 6. Kaiser-Urenkelin Eleonore als Topmodel [online]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. Ferdinand Habsburg: Ein Kronprinz im Cockpit [online]. Dostupné online. (anglicky) 
 8. http://www.racingline.hu/formula_e/habsburg-lannyal-jar-jerome-dambrosio/2017/09/27/
 9. http://namur.lameuse.be/131511/article/2017-09-26/la-romance-princiere-du-pilote-grezien-jerome-dambrosio
 10. EUBE, A. www.welt.de. High Society: Das sind die heißesten Royals der Welt [online]. Welt, 12. července 2016. Dostupné online. (anglicky) 
 11. http://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=10000038

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Eleonore von Habsburg na anglické Wikipedii.