Diskuse s wikipedistou:Y1984

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den pane kolego či paní kolegyně. Jestliže chcete napsat článek a zjistíte, že třeba jméno hory už je obsazeno jiným článkem, tedy že je více hor se stejným názvem, tak článek nepřepisujte, ale vytvořte rozcestník, viz Javorový vrch, a pak teprve pište článek. Vaší verzi článku Javorový vrch jsem přesunul na Javorový vrch (Beskydy), bohužel jsem musel použít zakázaný způsob ctrl c ctrl v, a původní článek jsem přesunul na Javorový vrch (Javoří hory) Don Pedro 00:09, 25. 1. 2007 (UTC)


Díky, že experimentujete s Wikipedií. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte laskavě pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete něco dozvědět o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Wikipedie:Vítejte ve Wikipedii. Děkujeme. --Luděk 12:05, 25. 1. 2007 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení.

Možná se vám také bude hodit šablona {{Pracuje se}}. --Japo ¿ 18:02, 27. 1. 2007 (UTC)

Prosím, přečtěte si výše uvedený text a používejte tlačítko Ukázat náhled. --Japo ¿ 18:49, 27. 1. 2007 (UTC)

Vítejte[editovat zdroj]

--Japo ¿ 18:02, 27. 1. 2007 (UTC)

Subpahýl[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Mohammed Farrah Aidid. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit alespoň mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Onovy 14:48, 28. 1. 2007 (UTC)

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý den, s potěšením vidím, že z Vašeho příspěvku Ostrý (1044 m) už je docela hezký článeček. Přidal jsem tam teď ještě nějaké kategorie, aby se nám mezi ostatní hezky poskládal. Jednak mu přísluší kategorie:České hory a kopce (tzn. články o jednotlivých vrcholech), potom kategorie:Moravskoslezské Beskydy (tzn. pohoří, do něhož hora patří), potom kategorie:Okres Frýdek-Místek (tzn. oblast, kde se předmět článku nachází) a nakonec v tomto případě také kategorie:CHKO Beskydy (protože do jejího rámce spadá vrch také). Budou-li Vaše další příspěvky na podobná "místopisná" témata, bude pro přehlednost celého díla jen dobře, podaří-li se Vám je nějakým podobným způsobem co nejpřesněji kategorizovat. Předem díky a těším se na další spolupráci. --Miaow Miaow 01:23, 30. 1. 2007 (UTC)

Vkládání obrázků[editovat zdroj]

Viděl jsem Vaše neúspěšné pokusy o vložení obrázku do článku Důl ČSM, takže jsem problém vyřešil za Vás. Pro příště je třeba zkopírovat přesný název souboru ze stránky daného souboru (úplně nahoře) - pro fotografii dolu ČSM jih zde. Zároveň prosím o důsledné používání tlačítak Ukázat náhled, tak zjistíte již před uložením, že se daný obrázek nezobrazuje. --Cmelak770 18:54, 15. 5. 2007 (UTC)

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Důl ČSA, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Postrach 11:33, 16. 5. 2007 (UTC)

Wikimedia Commons[editovat zdroj]

Wikimedia Commons

Děkuji za obrázky, které nahráváte do české Wikipedie. Chci Vás ale upozornit na existenci Wikimedia Commons, jež slouží jako centrální úložiště obrázků a dalšího multimediálního obsahu přístupné všem projektům. Má mnoho výhod, obrázky tam jsou kategorizované a lze je použít i v dalších jazycích, Vámi nahrané soubory tak budou užitečné stovkám tisíc dalších uživatelů po celém světě, nikoliv pouze českým čtenářům. Na Commons patří i obrázky opatřené českým textem nebo s českými popiskami – často se stává, že jsou popisky přeloženy do dalších jazyků a obrázek je poté použit v dalších projektech po celém světě. Nahrávané obrazky samozřejmě musí mít vyřešena autorská práva.

Používání Wikimedia Commons není složité, je k dispozici český návod i české uživatelské rozhraní. Tamějšími správci jsou i někteří správci české Wikipedie, na které je možno se obrátit. Není třeba se ničeho obávat. Děkujeme za Vaši pomoc! --Japo ¿ 13:52, 16. 5. 2007 (UTC)

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --Saratoga 21:25, 9. 6. 2007 (UTC)

copyvio[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text či obrázky chráněné autorským právem převzaté bez dovolení z jiných webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Jahodná, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licence GFDL, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Vrba 15:17, 11. 6. 2007 (UTC)

Navíc je dosti divné, proč někdo napasoval text o živočiších klimaxových smrčin Šumavy na biotop vrchu v západních Karpatech a ještě k tomu jen něco přes 400 m vysokého. Kdyby to nebylo copyvio, střelil bych tam šablonu zpochybněno. Don Pedro 15:47, 11. 6. 2007 (UTC)

Obrázek bez licence[editovat zdroj]

Ahoj, můžete prosím doplnit licenci u Soubor:Jagodna.jpg? Vyhledem k tomu, že jste jeho autorem, neměl by to být žádný problém. Díky a přeji pěkný den. --Tlusťa 06:57, 12. 6. 2007 (UTC)

A zdroj u Soubor:Prstnatec.jpg? Díky. --Daniel Baránek 13:39, 10. 2. 2008 (UTC)