Diskuse s wikipedistou:46.13.87.123

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, děkuji, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Jvs 5. 6. 2012, 14:27 (UTC)


Pozor! Přestaňte prosím přidávat do Wikipedie nesmysly, je to považováno za vandalismus. Editaci si můžete vyzkoušet na pískovišti. Pokud nepřestanete poškozovat Wikipedii, bude vám zablokována možnost editace. Děkuji za pochopení.

--Mates245 (diskuse) 5. 6. 2012, 18:13 (UTC)

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Lampert Uherský. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Tonda Novak (diskuse) 11. 6. 2012, 18:18 (UTC)

Alžběta Draculovna[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Alžběta Draculovna. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Mates245 (diskuse) 11. 6. 2012, 18:29 (UTC)

Upresním kolegu - takéto nezmysly sem nepatria. Ďakujem za pochopenie. --Lalina (diskuse) 12. 6. 2012, 00:37 (UTC)

Mazání obsahu uživatelských stránek[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud jsou to vaše uživatelské stránky, odstraňujte prosím jejich obsah zásadně jako přihlášený. Jinak není jasné, zda jde o legitimní editace nebo o vandalismus. Děkuji za pochopení. — Loupežník (diskuse) 12. 6. 2012, 12:34 (UTC)

Konstancie Štaufská[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Konstancie Štaufská. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. ♥ K123456  30. 6. 2012, 15:05 (UTC)

Petr II. z Rožmberka[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Petr II. z Rožmberka. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Loupežník (diskuse) 4. 10. 2012, 14:09 (UTC)

Jan III. z Rožmberka[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Jan III. z Rožmberka. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Marquas (diskuse) 2. 11. 2012, 19:46 (UTC)

James Stewart, 1st Earl of Moray[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku James Stewart z Moray (1531). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Lalina (diskuse) 28. 9. 2013, 16:45 (UTC)

Henry Fitzroy, 1. vévoda Grafton[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Henry Fitzroy, 1. vévoda Grafton. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Horochodec (diskuse) 8. 10. 2013, 19:39 (UTC)

Uvítání a kategorizace[editovat zdroj]

Zaregistrujte se
Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!

K prohlížení nebo editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

 • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete.
 • Možnost prohlédnout si seznam všech vašich příspěvků.
 • Vaši vlastní uživatelskou stránku.
 • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají, nebo které jste tu už založil.
 • Možnost přejmenovat článek.
 • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
 • Možnost načíst obrázky či jiné soubory.
 • Možnost upravit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.
 • Právo účastnit se hlasování.
 • No a nakonec je tu i možnost stát se po jistém čase správcem (ti mohou mazat a obnovovat smazané stránky, zamknout stránku, editovat zamčené stránky nebo blokovat uživatele, kteří porušují pravidla).
Jen do toho, zaregistrujte se!


A ještě pro Vás mám radu ohledně kategorizace: Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] na novou řádku u konce stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
 • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává šablona [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]]
 • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]]
 • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy


Příjemné další editování přeje --Tchoř (diskuse) 13. 11. 2013, 08:14 (UTC)

Taufaʻahau Manumataongo Tukuʻaho[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Taufaʻahau Manumataongo Tukuʻaho. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Horochodec (diskuse) 23. 11. 2013, 15:27 (UTC)

Jak kategorizovat[editovat zdroj]

Dobrý den, článek se do kategorie vkládá tak, že ji napíšete přímo do článku - podle vzoru, který je k vidění ve skoro kterémkoliv článku. Není třeba nic upravovat v samotné kategorii, zařazení proběhne automaticky. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 16. 4. 2014, 05:29 (UTC)

Znovu kategorizace[editovat zdroj]

Znovu: Článek se nepřipisuje do kategorie ručně, ale přímo do něj, na sám konec, uvedete potřebné kategorie. Už tam nějaké jsou, prohlédněte si je a napodobte. Pokud nově vložená kategorie neexistuje, založíte ji tím, že na vzniklý červený odkaz kliknete. Otevře se dialog, do něj napíšete vhodné nadřazené kategorie způsobem, že zase nějakou podobnou fungující kategorii napodobíte. --Uacs451 (diskuse) 23. 4. 2014, 08:15 (UTC)

Znovu a znovu děláte stejnou chybu, navíc ji pak bezdůvodně revertujete.--Zákupák (diskuse) 24. 4. 2014, 05:09 (UTC)

Kateřina Tudorovna[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Kateřina Tudorovna. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Petr1888 (diskuse) 9. 5. 2014, 10:39 (UTC)

Jindřich VII. Tudor[editovat zdroj]

Jsem rád, že se snažíte pomáhat wikipedii, ale Vaše poslední editace stránky Jindřich VII. Tudor zcela "rozhodila" zde umístěnou šablonu infobox. Prosím kontrolujte si sve editace před uložením. Děkuji --Kolomaznik (diskuse) 18. 5. 2014, 11:57 (UTC)

Jánošík - Pravdivá historie[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Jánošík - Pravdivá historie. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Petr1888 (diskuse) 18. 6. 2014, 15:43 (UTC)

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý večer, článek do kategorie nezařadíte tím, že vložíe odkaz přímo do stránky kategorie, ale že na konec stránky o daném filmu vložíte například toto: [[Kategorie:Maďarské historické filmy]]. S pozdravem --Marek Koudelka (diskuse) 18. 6. 2014, 18:27 (UTC)

Kategorizace V.[editovat zdroj]

Dobrý večer, článek do kategorie nezařadíte tím, že vložíte odkaz do stránky kategorie, ale že na konec článku o daném filmu vložíte například toto: [[Kategorie:Ruské historické filmy]]. Jinými slovy: kategorii vůbec nehledejte. Pokud existuje, nestarejte se o ni. Všechny potřebné změny uděláte v článku. S pozdravem --Uacs451 (diskuse) 24. 6. 2014, 05:16 (UTC)

Velkokníže Jaroslav[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Velkokníže Jaroslav. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Petr1888 (diskuse) 24. 6. 2014, 14:02 (UTC)

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl/a byste si laskavě přečíst předchozí upozornění ke kategorizaci článků a řídit se jimi? --Jana Lánová (diskuse) 30. 6. 2014, 10:39 (UTC)

Kryštof Báthory[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Kryštof Báthory. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Petr1888 (diskuse) 22. 7. 2014, 15:46 (UTC)