Diskuse s wikipedistkou:FANYMAR

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte[editovat zdroj]

Vítám vás na Wikipedii a věřím, že se vám zde i v kurzu U3V MU bude líbit. S pozdravem --Blahma (diskuse) 4. 4. 2016, 15:40 (CEST)

Děkuji za přivítání. --FANYMAR (diskuse) 4. 4. 2016, 16:07 (CEST)
Začátky jsou těžké. --FANYMAR (diskuse) 7. 4. 2016, 16:49 (CEST)
Marná je má snaha přidat článek mezi sledované --FANYMAR (diskuse) 8. 4. 2016, 06:52 (CEST)
Text zprávy na diskusní stránce nepíšeme do rámečku „Shrnutí editace“, ale do hlavního editačního okna, a to až na samý konec. Tam také na konec své zprávy tlačítkem s modrou tužkou vložíme svůj podpis. Do rámečku „Shrnutí editace“ pak píšeme už jen stručně a výstižně, co že jsme to provedli, jako například „odpověď“, „dotaz“ apod. --Bazi (diskuse) 8. 4. 2016, 13:34 (CEST)
Co se týká přidání článku mezi sledované, můžete se podívat do nápovědy: Nápověda:Sledované stránky, kde je to i názorně ukázáno. Jste-li v příslušném článku, kliknete na hvězdičku Vector skin - page not in the watchlist.png vpravo nahoře a ta zmodrá. --Bazi (diskuse) 8. 4. 2016, 15:06 (CEST)

Metuzalémova absolventská hvězda[editovat zdroj]

Francie/Imigrace[editovat zdroj]

--Kacir 5. 7. 2016, 08:25 (CEST)

Bylo mně sděleno, že přidávat termín Arabské jaro do zemí, kterých se týká, je zbytečné, protože je to u většiny uvedeno v sekci Historie. A to je ten důvod, proč to tam přidávám. Je u většiny, ale ne u všech.--FANYMAR (diskuse) 15. 7. 2016, 09:42 (CEST)

Přidávání Arabského jara[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji az vaše editace v článcích o arabských státech. Nicméně se obávám, že přidávání samostatných odkazů na arabské jaro je poněkud zbytečné. U většiny článků je na něj odkázáno v sekci Historie apod. --Mozzan (diskuse) 15. 7. 2016, 07:47 (CEST)

Obvykle stačí ze sousloví „arabské jaro“ udělat odkaz. Rozhodně však prosím o to, abyste neměnila úvody článků v nadpisy – viz také Wikipedie:Vzhled a styl. Nyní to bude nutné vše zrevertovat. --Vlout (diskuse) 15. 7. 2016, 11:59 (CEST)

Prozatím přeruším provádění editací, které jsem měla naplánované a počkám, až skončí prázdniny. Nevím, jakým způsobem postupovat, abych dodržela vaše požadavky. Do určitých států jsem pouze vložila termín "arabské jaro" a uvedla ho v "Souvisejících článcích". K ostatním změnám došlo omylem. Jsem si pouze vědoma, že omylem jsem upravila velikost písma v Odkazech: Použitá literatura /ta poslední/ u Alžírska a Egypta. Děkuji za jejich opravu. Doufám, že do konce prázdnin nezapomenu, jakým způsobem se provádí editace. --FANYMAR (diskuse) 15. 7. 2016, 12:26 (CEST)
Myslím, že se nic hrozného nestalo. Na Wikipedii nelze nic úplně pokazit, vždycky se to dá opravit. Poradil bych Vám ale používat náhled, tak uvidíte, jak se Vaše změny projeví, aniž by ještě došlo k jejich uložení. Např. i v této diskuzi, reagovala jste na špatném místě, já to ale přesunul do správného vlákna, jak teď asi vidíte. Nevzdávejte se, používejte náhled a hodně zdaru. --Vlout (diskuse) 15. 7. 2016, 12:33 (CEST)
Chtěla jsem založit článek s názvem "Postbipolární svět a válka proti terorismu", ale omylem jsem ho nazvala "Postbipolární svět a teroristické války" a teď se mně článek s původním názvem nedaří vytvořit. Žádám o radu nebo o pomoc s vytvořením názvu článku: "Postbipolární svět a válka proti terorismu". Děkuji--FANYMAR (diskuse) 31. 8. 2016, 19:10 (CEST)
Dobrý den, promiňte, že vstupuju do diskuze, ale mohu vám pomoci: Článek se dá přesunout kliknutím na tlačítko „Další“ (vedle vyhledávacího políčka) a pak volbou „Přesunout“ z vyskakovací nabídky. Do formuláře, který se objeví, pak namísto současného názvu napíšete ten nový, uvedete nějaký důvod a potvrdíte tlačítkem „Přesunout stránku“. Historie stránky zůstane zachována a z přehledu verzí v historii je možné se vrátit k předchozí verzi (protože vy jste mezitím už obsah vyprázdnila). K předchozí verzi článku se vrátíte, když po kliknutí na „Zobrazit historii“ u té nejnovější verze (nejvíc nahoře) kliknete na „zrušit editaci“ a pak zobrazené editační okno potvrdíte tlačítkem „Uložit změny“. Zkuste si to, případně vám pomůžeme. --Blahma (diskuse) 31. 8. 2016, 20:46 (CEST)
Dokončila jsem článek s názvem "Postbipolární svět a válka proti terorismu". Předpokládám, že vzhledem k použité literatuře a odborným odkazům nebude zpochybněn. Žádám pouze o rozdělení odkazů po formální stránce /Literatura, odkaz na články v časopisech a uspořádání Souvisejících článků. K odkazu 2/: po zadání na internetu se pod tímto odkazem objeví článek "Světové dějiny/Situace po válce" -WIKIKNIHY. Děkuji za provedené úpravy.--FANYMAR (diskuse) 3. 9. 2016, 09:23 (CEST) :Domnívám se, že není vhodné spojení článků Blízký východ a jihovýchodní Asie z následujících důvodů: 1. Spojením se naruší celkové obsahové uspořádání článku Blízký východ. 2. Chybějící zdroje v jihovýchodní Asii nebudou nahrazeny zdroji z Blízkého východu. 3. Čím delší je článek, tím menší je pravděpodobnost, že ho čtenář přečte až do konce. 4. Do každého článku je možno vložit větu, která bude obsahovat "modrý odkaz" na článek druhý.

Brněnský Klub Wikipedie se v pondělí 30. 4. nekoná[editovat zdroj]

Dobrý den, upozorňuji, že se 30. 4. 2018 nekoná původně ohlášený termín Klubu Wikipedie v Brně. Moravská zemská knihovna výjimečně ukončuje provoz již v 15:30, což nám při plánování termínů nebylo známo. S pozdravem Jirr (diskuse) 30. 4. 2018, 02:09 (CEST)

Diskuse o smazání: Postbipolární svět a válka proti terorismu[editovat zdroj]

Dobrý den, upozorňuji na Wikipedie:Diskuse o smazání/Postbipolární svět a válka proti terorismu. --Jvs 27. 7. 2018, 19:37 (CEST)

Jen krátká poznámka. Zajisté jste si s tím dala velkou práci. Nedivte se však, že článek má být smazán. Je sice pořád na Wikipedii, ale asi už ne dlouho. Bude pak asi jen na Wikiknihách. Proto si ten článek zavčas zkopírujte, nejlépe přes tlačítko „editovat zdroj“, kompletně i s odkazy a literaturou.
Rád bych Vás, paní kolegyně, upozornil na argumenty pro smazání, které byly v té diskusi uvedeny. Je jich několik, od velmi zkušených wikipedistů. Já sám jsem se té diskuse nezúčastnil, ale ty argumenty bych asi většinou také podepsal. Mezitím jsem ten kratičký úvod trochu rozšířil. Měl bych k tomu spoustu úvah, ale ty si zatím nechám pro sebe. Nemám totiž ani čas, abych se tímto tématem mnoho zabýval.
Máte tam mj. větu o „rozpadu a zániku jednoho ze soupeřů, a to „komunistického“ Sovětského svazu.“ Takhle bych to já rozhodně nezformuloval. Sovětský svaz se nevypařil do vzduchu. Především existuje ten největší nástupnický stát, tedy Ruská federace. Nemůžeme opomenout její status atomární velmoci (velké resp. významné atomární a raketové velmoci jsou jen tři), stálého člena RB OSN, nejrozlehlejšího státu světa, nadále rivala USA atd. atp. Nečetl jsem ten celý Váš kontext, ale tohle mne doslova uhodilo do očí. --Zbrnajsem (diskuse) 4. 8. 2018, 13:30 (CEST)

Dobrý den, váš článek byl převeden na Wikiversitu, na kterou se pro svůj charakter hodí lépe. V jeho výstavbě můžete pokračovat tam, děkuji vám mnohokrát. S pozdravem, --Palu (diskuse) 28. 8. 2018, 13:35 (CEST)

Jemen[editovat zdroj]

Vaši editaci jsem vrátil zpět. Odstranil jste infobox. --JirkaSv (diskuse) 3. 11. 2018, 16:59 (CET)