Diskuse s wikipedistou:JirkaSv

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Krvesaj 21:25, 4. 1. 2008 (UTC)

Mapka[editovat zdroj]

Říční síť Želivky

Dá se použít?

Ahoj, určitě ano, jen tak dál :o). Na commons jsem zařadil do kategorií. Napadlo mě pár námětů do budoucna:
 • symbolické vyznačení toku do kterého se hlavní tok vlévá (v tomto případě Sázavy)
 • vyznačení hranic, zemí, krajů, okresů jako podklad (nějakou světlou barvou)
 • vyznačení hranice povodí zobrazované říční sítě
 • tmavě modré vyznačení hlavního (popisovaného toku)

Spousta mapek sloužících jako inspirace je na commons. Snažím se je postupně zařazovat do kategorie commons:Category:Basins, pokud tam ještě nejsou. V budoucnu bych chtěl na cs wiki založit samostatné články nejen pro řeky, ale u těch větších i pro jejich povodí (Kategorie už jsem zakládat začal). Tam se takovéto mapky budou skvěle hodit. Ještě by mě zajímalo jestli je třeba takovéhle mapky nějak zdrojovat, ale v tom se nevyznám. Mircea 08:00, 18. 2. 2008 (UTC)

Nová verze je na světě.

jednoznačně o úroveň výše, pěkné! ještě kdyby tam šlo nějak dát hranice krajů a okresů, stačí bez popisu jenom obrysy, něco jako pozadí nebo podklad, aby bylo jasné do kterých krajů (okresů), povodí zasahuje a jak hodně. Mircea 16:02, 25. 2. 2008 (UTC)

(pro inspiraci např.: commons:Category:Maps of rivers of the United States) Mircea 16:05, 25. 2. 2008 (UTC)

Fotky[editovat zdroj]

Čau, nedávno si mě prosil o fotky Loučné, fotky jsou zde: Image:Loučná v Litomyšli.JPG, Image:Loučná v Litomyšli2.JPG a jako bonus Loučná ve Vysokém Mýtě při povodních v roce 2005--Slfi 18:37, 1. 4. 2008 (UTC)--Slfi 18:26, 1. 4. 2008 (UTC)

Požadavek na obrázek[editovat zdroj]

Ahoj, proč odstraňuješ šablonu požadavek na obrázek z článků o řekách atp, jasně že fotka samotného potoka či řeky je celkem k ničemu (teda pokud zrovna neprotéká nějakou pěknou scenérií) ale když říčka teče nějakým městem či pod pěkným mostem, nebo je na ní splav ... dá se to pěkně skloubit a bez šablony to zejména běžného čtenáře ani nenapadne. Navíc s obrázkem je článek vždy lepší, jediné co mě napadá že Ti vadí kvůli infoboxu, ale myslim že je zbytečné ji jentak odstraňovat--Horst 11:13, 10. 6. 2008 (UTC)

Wikikytička řeky[editovat zdroj]

Řád řeky
Řád řeky

Ahoj, jako poděkování za Tvou neúnavnou práci na článcích o českých řekách a potocích, stejně jako za fotky s touto tématikou bych Ti chtěl udělit „Wikikytičku řeky“. Hodně štěstí do budoucna, -- Jagro 1. 11. 2008, 17:07 (UTC)


Svitávka[editovat zdroj]

Zdravím Vás. Děkuji za dopracování hesla Svitávky, přes kterou denně chodím cestou do práce. Smazal jste tam odkaz na stránku rybářů, která dokladuje tvrzení o rybářském revíru. Obnovovat to nebudu, leda že by tam někdo vložil požadavek na zdroj. Mimochodem, zdejší patroti se o název říčky Svitava/Svitávka stále hádají. Mám pár letních fotek Svitávky ze Zákup s několika mosty, ale vložit je na Commons neumím. Hezký večer --Zákupák 1. 11. 2008, 18:32 (UTC)

Souřadnice u řek[editovat zdroj]

Ahoj, prosímtě, souřadnice jaké části řeky udáváte jako ty hlavní?--frettie.net 18. 6. 2009, 15:22 (UTC)

Díky za vyznamenání. Sice si na ně hrát moc nehodlám a rozhodně si je nebudu udělovat sám, ale že si někdo všimne potěší. Wikipedie má štěstí, že mám nárazovou práci a že si s ní krátím čas v mezidobí. Až se to změní skončím.--Railfort 13. 12. 2009, 12:08 (UTC)

Delta Němenu[editovat zdroj]

Ahoj JirkoSV, je to perfektní, jen bych potřeboval dost konsultací k dotažení do lepší podoby. Prosím pěkně, ta slova "k dotažení do lepší podoby" ani v nejmenším neber jako nějakou výtku, je to to nejlepší, co je ze všech wiki! Snad by to nemusel být důvod k tomu, aby to po naší spolupráci nemohlo být ještě lepší :-) Tegy asi nejlépe po etapách: Jak tam dodáváš ty černé čtverečky, označující město Rusnė? Možná by se hodilo dodat Uostadvaris a Pakalnė, (případně Minija (ves)) (obě jsou vsi - tak třeba na rozlišení menší kulatý puntík). Do jezera Krokų lanka je vyznačen jen ten průliv, není vyznačeno další spojení (Protaka) které je několik km na východ. Teď musím pryč, pokr. příště...--Kusurija 23. 4. 2010, 06:08 (UTC)

Ahoj JirkoSV, je to perfektní, díky za spolupráci, to nejtěžší jsi udělal Ty. --Kusurija 3. 5. 2010, 07:27 (UTC)
Ahoj JirkoSV, nahlédni občas prosím na diskusi mého pískoviště, nevím, jak tu šablonu editovat... --Kusurija 11. 5. 2010, 14:32 (UTC)
Ahoj JirkoSV, nahlédni, prosím, do článku Voryčia, dala by se ještě zanést do mapy? Ta říčka přitéká od severovýchodu a v oblasti, kterou zachycuje mapka je to ideální přímka, veškeré zákruty jsou mimo dosah mapky. --Kusurija 12. 5. 2010, 18:09 (UTC)

Wikikytička[editovat zdroj]

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Dobrý den, rád bych Vám a kolegovi Kusurijovi udělil tuto Wikikytičku za skvělou mapku. Článku to ohromě prospělo. Jen tak dál! Díky! :-) Palu 24. 4. 2010, 10:11 (UTC)

Kamenice[editovat zdroj]

Díky za doplnění článku o této řece. Jen abyste byl v obraze: tento článek jsme založili s che přímo na naší přednášce na výstavě Svět knihy 2010, kde jsme naživo ukazovali, jak články ve wiki vznikají a že založit článek není vůbec nic složitého. Tam jsme na to samozřejmě měli jen několik desítek minut, takže jsme stihli udělat jen kus. --Packa 16. 5. 2010, 10:42 (UTC)

Plesná[editovat zdroj]

Dle diskuze kde? --Ragimiri 18. 5. 2010, 15:19 (UTC)

Díky[editovat zdroj]

Díky za to doplňování. Já takhle, když jedu někam fotit z FČO, tak tam beru i ty potůčky a rybníky, neb jsou mi daleko sympatičtější, než doprava. Ale pak už nemám sil, to tak hezky zatabulkovat a sepsat jako vy.--Juan de Vojníkov 30. 7. 2010, 18:49 (UTC)

Nicméně je pravda, že na nějaké pořádnější fotografie. Projít se, nebo projet několik kilometrů po toku, bohužel není čas. Cílem jsou furt bohužel ty vesničky.--Juan de Vojníkov 30. 7. 2010, 18:50 (UTC)

Údaje o vodních tocích[editovat zdroj]

Ahoj Jirko, jako čirý začátečník se Tě jako znalce řek ptám na možná jednoduchou otázku: kde sehnat údaje o vodních tocích z "Infoboxu řeka" jako Délka toku, Plocha povodí, Průměrný průtok apod.? Marně jsem hledal třeba na doporučovaném HEIS VUV (jedině délku toku tam vidím) a už mám z toho fakt nervy. Díky.--LaSo 19. 8. 2010, 02:08 (UTC)

Sovinka[editovat zdroj]

Sovinka se píše s vekým "S" - chyba! MiroslavJosef 10. 9. 2010, 22:56 (UTC)

Vím, že tam byla chyba. To jsem přeci napsal ve shrnutí editace. Chtěl jsem to přesměrovat, ale byl jste rychlejší. :-) --JirkaSv 10. 9. 2010, 23:03 (UTC)

Oldřichovský potok[editovat zdroj]

Ahoj, někdo přidal tento skvost, článek je celý nesmysl, ovšem jeden potok s tímto názvem u Hrrádku Nisou existuje, podle Oldřichov na Hranicích, tak tě prosím, buďto navrhni smazaní nebo článek uprav. V Děčíně jsem jej nenašel. Moc díky.--Mirek256 11. 11. 2010, 18:05 (UTC)

Díky za upozornění. :-) Celé je to vlastní výzkum. Na mapě VÚV jsem našel nevýznamný bezejmenný potůček zhruba odpovídající popisu. Informace o Tebou zmiňovaném potoce jsem dohledal. Článek upravím. --JirkaSv 11. 11. 2010, 19:40 (UTC)

Další sada dárečků[editovat zdroj]

Nazdar, tak jsem se dostal k tomu nahrát další letní fotky, kde mám nějaké potůčky a říčky. Kvalita není moc dobrá, ale doufám, že po podzimním fotoworkshopu bude na přesrok lepší:

Jinak už jsem nahrál porost v okolí Jezírkového potoka ve Žherech, ale usoudil jsem, že asi nedosahuje encyklopedické významnosti naší encyklopedie.--Juan de Vojníkov 29. 11. 2010, 10:11 (UTC)

Paráda, díky za fotky. Milčický potok vytvořím, Jezírkový potok možná (jestli seženu zdroje) také. Ostatní články doplníme obrázky a trochu rozšíříme. :-) --JirkaSv 29. 11. 2010, 10:50 (UTC)

Pár věcí[editovat zdroj]

Ahoj Jirko, díky za ostranění požadavků na obrázek z článků Zábrdka a Klenice. Vlastně jsem to chtěl dnes udělat sám, už jsem měl dokonce Klenici otevřenou v editaci. Byl jsi rychlejší. Pak bych se Tě chtěl ještě zeptat (již podruhé, ale tehdy ta otázka asi nějak zapadla na mé diskuzní stránce), jak řešit situaci, kdy mám v článku spoustu objektů (třeba nevýznamné rybníky a potoky), na které není na wikipedii článek a nevypadá, že někdy bude. Mám na vše zakládat odkazy? Nebo to mám psát v kurzívech nebo nebo jen tak? A ještě bych Tě chtěl požádat o "tradiční" ůdaje z lexikonu o Strenickém (Skalském) potoku u Mladé Boleslavi. Díky. --LaSo 13. 1. 2011, 15:19 (UTC)

Ahoj, menší potoky bych tak jako zde spíše přiřazoval k větším pod odstavec větší přítoky a rybníky do průběhu toku, nebo vytvořil odstavec rybníky a tabulku, ve které by byly údaje o jejich ploše, objemu, maximální hloubce a fotografie, jako třeba tabulka jezy u Sázavy.
Strenický potok – délka toku 19,2 km, plocha povodí 65,1 km², průměrný průtok u ústí 0,19 m³/s, hčp 1-05-03-004, pramen jz od Bezdědic 273 m n. m., ústí v Jizerním Vtelně 196 m n. m., lexikon str. 256.
Těším se na další spolupráci. --JirkaSv 13. 1. 2011, 16:02 (UTC)
Ahoj, neodpověděl jsi mi na hlavní otázku, jestli na ty méně významné objekty dělat odkazy. Na tvém příkladu (Slupský potok) jsou takové objekty bez odkazů, ale v kurzívech, což se i mně zdá jako nejlepší řešení. Další věc je, když třeba doplňuju cizí článek, jako včera Klenici, a tyto objekty (konkrétně seznam přítoků) jsou tam už linkované a já mezi ně chci přidat další objekty (potoky). To pak nevím, jestli ty nové kurzívovat nebo, aby to bylo jednotné, taky linkovat, nebo zrušit linky původního autora u všech objektů v seznamu. To by asi chtělo se dohodnout přímo s tím autorem, ale to by mohl být problém, kdyby třeba už nechodil na wikipedii. Rybníky bych podle té tabulky jezů klidně dělal (zase bez odkazů), ale nevím, kde bych vzal ty údaje jak píšeš. Existuje snad nějaká databáze rybníků nebo nějaký lexikon rybníků? :-)--LaSo 14. 1. 2011, 00:42 (UTC)
Ahoj Láďo, na malé vodní toky a rybníky, ke kterým je velmi málo informací bych odkazy nedělal. Podívej se třeba na Paběnický potok. Na jeho přítok Bludovský potok odkaz je, protože jsem k němu dohledal zdroje, tedy potok je významný a článek o něm, až jej vytvořím může existovat samostatně. Druhý, mnohem menší přítok Michalovický potok je zde pouze uveden. Článek o něm v dohledné době asi nevznikne a těch pár informací, které jsem našel se dají uvést v článku o Paběnickém potoce. Při dohledání dalších zdrojů se dá vyčlenit vždy.
Dohoda s autorem článku (hlavním editorem) a dalšími, kteří výrazně přispěli do článku je potřebná, když chceš článek přejmenovat, nebo provést výrazné úpravy a autor článku je stále aktivní. Předejdeš tak editační válce. V případě který jsi uvedl není nutná, stačí se podívat na podobné články a přizpůsobit vzhled. Jednotný vzhled článků se neustále vyvíjí. Hlavní editor ovšem neznamená vlastník článku. Články na Wiki nikdo nevlastní. Podívej se sem. :-)
Údaje o rybnících se dají dobře dohledat. Třeba zde. Jsou uvedeny (i když jen rozloha) i v Zeměpisném lexikonu ČSR. :-) --JirkaSv 14. 1. 2011, 14:00 (UTC)
Ahoj, díky za tvé rady. No ale já myslím údaje o všech rybnících, i o menších. V tom seznamu vodních nádrží ale nejsou všechny, jen asi ty větší nebo jen ty na větších tocích. Nevíš podle čeho se určuje, kdy nějaký tok je potok a kdy už říčka nebo řeka? Je to podle délky, průtoku nebo již podle ženského či mužského rodu názvu? --LaSo 15. 1. 2011, 00:39 (UTC)
Ahoj, co se týče těch menších rybníků, zatím jsem nenašel ucelený seznam. K určování velikosti toku Ti dobře poslouží toto. --JirkaSv 16. 1. 2011, 10:33 (UTC)
Ahoj, jo dobrá kritéria na ty menší toky, aspoň něčeho se dá chytit. V tom případě se chci zeptat, jak se dá změnit název článku, protože u Klenice je v závorce potok, i když to je podle těch kritérií říčka. Lepší by byl doplněk řeka nebo tradičně přítok Jizery.--LaSo 16. 1. 2011, 13:09 (UTC)
Ahoj, také jsem v případě Klenice pro změnu názvu. Nejvhodnější název je asi Klenice (říčka). Označení říčka bylo už použito u Sázavky, takže to nebude žádná novinka. Označení Klenice (řeka) příliš nesedí k její velikosti. Další možný název Klenice (přítok Jizery) by byla vhodná jen v případě, že by bylo více vodních toků s tímto jménem. Návrh na změnu názvu dám na diskusní stránku článku a podle reakcí článek přejmenuji. --JirkaSv 16. 1. 2011, 18:06 (UTC)

Poslední potoky z prázdnin[editovat zdroj]

Tak jak jsem avizoval, nahrávám poslední potoky z prázdnin. A sice Modlu a okolí Luckého mlýna a ještě bude něco k PodsedlickémPodsedický potoce. Jinak dnes jsem vyrazil s projektem Foto českých obcí a zas jsem nějaké ty potůčky vzal. Pokud čas dovolí, mohl bych sestříhat nějaké video k Meredskému potoku a Velkému Chotilskému rybníku - ale to fakt žere čas.--Juan de Vojníkov 16. 1. 2011, 20:59 (UTC)

Díky za fotky. Na Modlu se podívám zítra a trochu jí upravím. --JirkaSv 17. 1. 2011, 21:34 (UTC)

Klikací mapa okresy v Litvě[editovat zdroj]

Ahoj JirkoSv, vím, že jsi šikovný, bylo by pro tebe únosné se pokusit udělat ze Soubor:Lietuvos savivaldybes.PNG udělat klikací mapku na okresy v Litvě? Jen se tam vloudila chyba: nemá být Kaišiadoriai, ale Kaišiadorys. --Kusurija 13. 5. 2011, 14:17 (UTC)

Pokusím se. :-) Ale až příští týden, to budu mít více času. --JirkaSv 13. 5. 2011, 19:30 (UTC)
Přesnější kontury zde: Loc. Mapa na Commons --Kusurija 17. 5. 2011, 13:52 (UTC)
Už se na ní pracuje. :-) --JirkaSv 19. 5. 2011, 11:33 (UTC)
Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Díky, rád bych Vám udělil tuto Wikikytičku za tu skvělou mapku. --Kusurija 31. 5. 2011, 00:38 (UTC)

Děkuju. :-) --JirkaSv 31. 5. 2011, 04:57 (UTC)

Grantový projekt povrchové vodstvo ČR[editovat zdroj]

Ahoj, Wikimedia Česká republika má k dispozici Mediagrant v rámci kterého by se dal založit grantový projekt k dokumentaci povrchového vodstav ČR. Co ty na to?--Juandev 24. 7. 2011, 06:48 (UTC)

Zas jsem něco vyrobil[editovat zdroj]

Plus video Libuňky

Zatím jen fotky:

--Juandev 24. 7. 2011, 09:40 (UTC)

Díky za fotky a video pro naší Wiki. :-) Ten nápad s tím grantem je velice zajímavý a popřemýšlím o něm. Mohlo by se tak projet a nafotit více míst. Příští týden mě čeká dovolená, takže se k focení určitě dostanu. Stihnu určitě i něco napsat. :-) --JirkaSv 24. 7. 2011, 20:59 (UTC)

Sraz v říjnu[editovat zdroj]

Ahoj! Bohužel, sraz ve středu republiky je zrušen. Domnívám se, že je vhodnější nechat takovou jedinečnou akci na jiný termín, který bude eventuálně vyhovovat více lidem. Omlouvám se a děkuji za pochopení. --egg 30. 9. 2011, 12:31 (UTC)

Ok. Tak někdy jindy. --JirkaSv 1. 10. 2011, 22:17 (UTC)

Projekt Vodstvo[editovat zdroj]

Nazdar, založil jsem žádost o grant na projekt Vodstvo, mající za cíl fotograficky, ale i textově zdokumentovat vodstvo ČR. Nechtěl by ses přidat jako garant?--Juandev 3. 10. 2011, 12:46 (UTC)

Ahoj, vzhledem k nedostatku času v poslední době to bohužel nepůjde. --JirkaSv 5. 10. 2011, 19:19 (UTC)

Tak zátěžově to není tak hrozné. Jedná se v podstatě o kontrolování jak kdo splnil cestu. A nepředpokládám, že by tam byl nával nafocených toků - tak párkrát do roka. Ale když není čas, tak není čas.--Juandev 5. 10. 2011, 20:04 (UTC)

Encyklopedická významnost[editovat zdroj]

Dobrý den,

zrovna zápasím s pravidly projektu Vodstvo. Jednou z věcí je fotografovat opravdu encyklopedicky významné vody (kolik by jste řek, že jich v ČR je? Třeba rybníků?).--Juandev 25. 11. 2011, 05:40 (UTC)

Ahoj Juane. Kolik je u nás rybníků? Zhruba 24 000 na ploše přibližně 52 000 ha. [1] --JirkaSv 25. 11. 2011, 13:34 (UTC)

A o všech budeme psát článek?--Juandev 25. 11. 2011, 16:04 (UTC)

Určitě ne. :-) Spousta jich nemá ani jméno. Ty menší pojmenované, ke kterým se dají dohledat základní informace, by se daly zařadit podle povodí do článků o vodních tocích (vytvořit přehlednou tabulku s odkazem na Commons). Ty větší a všeobecně známé rybníky by měly mít svůj vlastní článek. Fotografovat se dají ale všechny. Takové obrázky můžeme použít například k článkům o obcích. --JirkaSv 26. 11. 2011, 13:02 (UTC)

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou (i v datu), čárkou a dvojtečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Naopak před tečkou, čárkou a dvojtečkou se mezera nedělá. Slaigo 26. 2. 2012, 15:40 (UTC)

V nově založených, nebo rozšířených článcích už to T.G.M. nenajdete. Všiml jsem si Vaší jedné opravné editace už dříve. Postupně bych to býval upravil v rámci rozšíření jednotlivých článků, teda když se mi to nepovede opět přehlédnout. Vaší práce si vážím. Přeji Vám hezký den. --JirkaSv 27. 2. 2012, 12:27 (UTC)

Prosba o vyjádření[editovat zdroj]

Milý kolego, směl bych Tě požádat o Tvé vyjádření k problematice pojmenovávání vodních toků? Předem díky.--Jan Polák (diskuse) 12. 4. 2012, 11:29 (UTC)

Mohu se na zeptat i já? Je někde seznam (kromě wikipedie) rybníků podle rozlohy? Moc děkuji.--Mirek256 12. 4. 2012, 12:54 (UTC)

Ahoj Jane, četl jsem onu diskusi a snad jsem Ti pomohl. :-) Mirku, na ty seznamy se Ti podívám zítra, dnes už je dlouho. Pár jsem jich nedávno našel. Byly tam rozlohy, celkový a retenční objem. --JirkaSv (diskuse) 12. 4. 2012, 23:16 (UTC)

Lesenský potok[editovat zdroj]

Ahoj, mám jednu prosbu o pomoc, jak by měl vypadat vzorový článek o malém potoce? Já si tento potok vybral proto, že není problém s fotografiemi, kdyby byly zapotřebí. Přidal jsem nějaké reference, budu pátrat dál. A prosím o nápady a spolupráci, když už jsem to začal.--Mirek256 18. 4. 2012, 15:09 (UTC)

Můžeme se o takový vzorový článek pokusit, i když Lesenský potok je už hodně malý a nebude snadné dohledat další informace. Každopádně Mirku nafoť potok a zajímavá místa v jeho nejbližším okolí, včetně přítoků. Vytvoříme kategorii na Commons. Co se týče textu, rozepsal bych právě jeho přítoky. Na vlastní článek jsou už příliš malé, ale tento však významně rozšíří. Ve zdroji, který dokládá na kterém říčním km ústí, jsou uvedeny i jejich délky. Ty v článku zatím nejsou uvedeny. Já se pokusím připravit mapku jeho povodí, kterou umístíme do infoboxu. Pak bychom se mohli zaměřit na chráněné živočichy a rostliny vyskytující se v údolí, dále geomorfologické členění, zjistit zda potok není pstruhovým revírem. Vzhledem k tomu ,že Lesenská přehrada má zadržovat přívalové vody, tak jistě budou existovat i záznamy o historických povodních. Nebo třeba jestli potok někdy v minulosti vyschl. --JirkaSv (diskuse) 19. 4. 2012, 11:29 (UTC)

Zdravím, to že je potok malý, je tak trošku schválně, je to taková má odpověď na zdrojování podle map a google earth, že to jde i jinak. Pstruhový revír jsem dopsal, přítoky jsem rozepsal (byly jako hesla v turistickém průvodci, tak to nebyl problém, i když tam byly chyby). Kategorii na commons vytvořím, ten potok nepravidelně (některá místa) fotím docela dlouho. To je důvod, proč neposloužím jiným potokem. potok nikdy nevyschl, teče přeci jen trošku v horách. Jen Lesenská přehrada se jednou jmenuje nádrž Lesná, pak Lesenská přehrada, dále podle německého majitele Brassova přehrada. Je to docela zajímavé.--Mirek256 19. 4. 2012, 14:29 (UTC)

Ahoj, vypadá to dobře. Ty délky bych spíše zaokrouhlil. Už jsem začal pracovat na mapce, ale nevím kdy to dodělám, protože tento týden jsem spíše v práci než doma. Napadlo mě, nechtěl bys takto rozšířit i další vodní toky v okolí? Přece jenom jsi místní a znáš to tam. Mám na mysli Mandavu a Lužničku, které jsi jak tak koukám i založil. K těm bude zdrojů dostatek. Mohl by tak vzniknout článek, jako třeba je Tolštejn. :-) --JirkaSv (diskuse) 20. 4. 2012, 13:57 (UTC)

Mandavu a Lužničku klidně udělám, je to i dobrý typ na cyklovýlet, jen s mapami to bude horší, tečou i v Německu. K Lužničce jsem v pc našel i historické fotky z regulace potoka a povodní za první republiky. Commons jsem založil, teď hledám, co mám v pc použitelného, něco jsem i nahrál. I když je to nějak zaměřené na tu přehradu, našel jsem i její leteckou fotku, snad použitelnou (nahrál jsem).--Mirek256 20. 4. 2012, 16:07 (UTC)

Děkuji za hezkou mapu, kdybys chtěl nějaký tip, tak se podívejte na Řečička, zdrojování bleskem atd. Je to skutečně potok.--Mirek256 28. 4. 2012, 13:49 (UTC)
Podívám se na to. Jinak Lesenský potok nemá chybu, udělal jsi kus práce. :-) --JirkaSv (diskuse) 28. 4. 2012, 14:04 (UTC)

DOS[editovat zdroj]

Milý kolego, po chvíli váhání jsem založil tenhle DOS: Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Infobox památné stromy.--Tomas62 (diskuse) 13. 11. 2012, 15:07 (UTC)

Děkuju za upozornění. Šablona je už zastaralá. Kdysi jsem jí vytvořil, protože taková šablona chyběla. Dnes už existuje výše zmiňovaná. S jejím smazáním souhlasím. --JirkaSv (diskuse) 13. 11. 2012, 15:41 (UTC)

Pravidlo tří revertů[editovat zdroj]

Zdravím, reaguji na tuto tvoji editaci. Pravidlo tří revertů se nevztahuje na opravy zřejmého vandalismu. :) — Loupežník (diskuse) 15. 11. 2012, 13:50 (UTC)

Přemýšlel jsem zda použít nástěnku správců. Nakonec jsem zvolit tento postup. :-) Na pravidlo tří revertů se podívám. Hezký den. --JirkaSv (diskuse) 15. 11. 2012, 13:58 (UTC)
Též přeji pěkný den a děkuji za hlídání posledních změn! — Loupežník (diskuse) 15. 11. 2012, 14:03 (UTC)

Česko vs Česká republika[editovat zdroj]

Dobrý den, máte nějaký názor, či postoj, který považujete za možný prezentovat k tomuto hlasování? Děkuji za odpověď nebo případnou jinou reakci. Hezký den přeji. --Kusurija (diskuse) 20. 11. 2012, 16:00 (UTC)

Seznamy rybníků a vodních toků[editovat zdroj]

Nazdar kolego!

Jdu se s tebou poradit. Existují nějaké oficiální volné seznami rybníků a vodních toků v České republice, které by jsme mohli převzít? Už tu nějaké seznamy máme jak jsem koukal, ale rád bych to vylepšil a začal je soustavně zpracovávat, jak textově, tak fotograficky či videem.--Juandev (diskuse) 5. 8. 2013, 15:47 (UTC)

Ahoj, s tím Ti moc neporadím. Seznamy existují, ale osobně v nich hledám jen základní informace. Jako třeba zde. --JirkaSv (diskuse) 9. 8. 2013, 12:13 (UTC)

Další klikací mapa[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl byste vypomoci s vytvořením klikací mapy evangelických seniorátů z této předlohy?. tento soubor: Senioraty cce.svg. Díky předem. --Kusurija (diskuse) 24. 8. 2013, 21:21 (UTC)

Dobrý den, pokusím se, ale nebude to hned. Poslední dobou mám velmi málo volného času. --JirkaSv (diskuse) 26. 8. 2013, 18:26 (UTC)

Přidejte hlas[editovat zdroj]

Zavedení českého abecedního řazení v kategoriích. Děkuji. --Kusurija (diskuse) 8. 5. 2014, 09:27 (UTC)

Global account[editovat zdroj]

Hi JirkaSv! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskuse) 14. 1. 2015, 01:35 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Frank Christoph Schnitzler[editovat zdroj]

Hello Dear JirkaSv, please help creation this article in your Language and start this article. Thank you very much.

Desná (přítok Loučné)[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Dívám se na mapu a nějak mi tam nesedí ten přítok Desinka i samotný potok Desná. Domnívám se, že potok Desná by neměl mít druhé jméno Desinka. Prosím, mrkněte se na to, zda je to v pořádku. Děkuji. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 7. 10. 2015, 17:18 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dobrý den, název Desinka pro Desnou používají především místní, kteří v okolí říčky bydlí a jinak jí než Desinka neřeknou. Je to tedy místní název. To lze dohledat na internetu. Není to jediný případ kdy jeden vodní tok v České republice má více různých názvů. Jako další příklad vám uvedu řeku Doubravu. Místní ji nazývají také Doubravka a to přesto, že v povodí Doubravy už jedna Doubravka existuje a teče souběžně s Doubravou. Je to úplně stejný případ. Informace uvedené ve článku jsou v pořádku. Přeji hezký den. --JirkaSv (diskuse) 8. 10. 2015, 08:38 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
A ty desítky metrů u délky toků je zbytečné uvádět. Za rok, po nějaké povodni už to nemusí být pravda. :-) --JirkaSv (diskuse) 8. 10. 2015, 08:48 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Název Desinka[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený pane. Nevím proč, ale napsal jste, že " Název Desinka je používaný po celé délce toku, nejen v Budislavi". Avšak v referencích k tomuto článku se odvoláváte na " HEIS VÚV T. G. M. – Vodní toky (str. 75) [online]. [cit. 2015-10-07]". Avšak v materiálech tohoto ústavu je v celé délce uváděn název potoka DESNÁ. Pokud se podíváte také na Mapy.cz, Mapy Google, OpenStreetMap a na turistické i jiné mapy, tak tam všude je v celé délce tento potok označen jako Desná.

Jako Desinka je pojmenován jen malý potůček, který se vlévá do potoka Desná kousek před Budislaví. Myslím, že jste se zřejmě přehlédl. Ale i to se může stát. Jsem přesvěden, že Wikipedie je seriozní projekt, ve kterém by měly být uváděny vždy seriozní a tím i tedy pravdivé údaje. Jako dlouholetý wikipedista to jistě víte. Nemám již nic více, co bych k této záležitosti uvedl. Přeji Vám nádherný zbytek dnešního dne a do dalších dní hodně zdraví a spokojenosti. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 8. 10. 2015, 18:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Nic jsem nepřehlédl. Název Desinka je nejenom malý přítok Desné, ale je to i její historický a místní název od pramene po ústí. To je uvedené v referencích v bodě jedna. Je řada odkazů na internetu, které dokládají, že tento název je mezi místními stále živý. Stačí se jenom podívat. Abych vám hledání usnadnil podívejte se sem. Přečtěte si to tučné písmo nahoře. Takže vodohospodáři označovaná Desná je místními nazývána také Desinkou. Desinkou je nazýván také přítok Desné, který je na HEIS VÚV T. G. M. nazýván Lesním potokem, ale na mapách je to Desinka. Údaje jsou tedy pravdivé. To že některé vodní toky mají několik názvů je u nás poměrně běžné. Ve článcích je běžně uvádíme. Jsou názvy oficiální, které jsou na mapách. Ale jsou i názvy místní a historické, které na mapách nejsou, ale přesto existují a jsou běžně používány v literatuře a mezi obyvateli určité oblasti. Například Ohebka (Chrudimka), Kamenice (Chrudimka), Doubravka (Doubrava), Trstěnice (Loučná), Západní Sázava (Želivka), Oharka (Ohře). Jsou tyto názvy uvedeny na mapách? Nejsou, ale ve článcích je uvedeny máme, protože tam patří. Přeji hezký den. --JirkaSv (diskuse) 9. 10. 2015, 07:41 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Vážený, to co mi tady vysvětlujete znám a vím. Nepopírám, že místními obyvateli (Vy však nepíšete ve kterých obcích) je Desná nazývána Desinka. V tom máte pravdu, kterou Vám nevyvracím a s ní souhlasím. Toto místní pojmenování používají především dříve narození obyvatelé. Příkladů místních pojmenování je mnoho, mohl bych také doplnit. Co však nechápu a nesouhlasím s tím, že jste zcela bezdůvodně odstranil doplněk - tj. přítok potoka Desná, nazývaný Novohradka. Snad jste to mohl doplnit,že napájí tři rybníky nebo i o jiné informace. Ale Vy jste to prostě vymazal. Přitom je ten přítok delší než jiné, které jste uvedl Vy sám. No nic, Vy jste se prohlásil za odborníka přes vodní toky a najednou je tu někdo kdo Vám do toho zafušoval. Přeji krásný a nádherný den plný pohody a srdečně Vás zdraví--Jan kozak (diskuse) 9. 10. 2015, 09:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ano jak píšete, zafušoval jste. Myslíte tuto Novohradku? Novohradka neustí do Desné, ale do Chrudimky. Chceme být přeci seriózní a uvádět pravdivé údaje. Rybníky brzy rozepíši v novém odstavci. Jen by mě zajímalo, kde jsem se prohlásil za odborníka přes vodní toky? Hezký den a neberte tuto kritiku ve zlém. Jde nám oběma o kvalitu článků, byť jsou naše pohledy někdy rozdílné. --JirkaSv (diskuse) 9. 10. 2015, 10:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Novohradka - je levostranný přítok, který pramení v lese jihovýchodně od obce Paseky v nadm. výšce zhruba 650 m. Teče k severu a severně u Budislavi se stáčí k jihovýchodu. V Budislavi se vlévá do Desné na jejím 24,7 říčním kilometru ve výšce zhruba 500 m n.m. Délka Novohradky je zhruba 3,8 km. - - Toto je text, který jste bezdůvodně vymazal z článku, o kterém se dohadujeme.--Jan kozak (diskuse) 9. 10. 2015, 14:05 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Lesenský potok[editovat zdroj]

Zdravím, mohl by být Lesenský potok již dobrým článkem? Když tak něco i doplním.--Mirek256 27. 12. 2015, 16:57 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Mirku, myslím že mohl. Je to pěkný článek. --JirkaSv (diskuse) 27. 12. 2015, 18:22 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Dle jiných lidí nemohl, a mají pravdu, nicméně já upravil, co jsem mohl, a co jde nějak dohledat. I když ve všem asi neposloužím, na to je ten potok trošku malý. Na en:Plunketts Creek (Loyalsock Creek) či en:Tryon Creek má článek moc daleko.--Mirek256 31. 12. 2015, 09:44 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Mirku, neházej flintu do žita. Osobně puclík nemám a tak Ti nemohu moc radit. :-) Zaměřuji se spíše na celá povodí a články rozšiřuji postupně. Každopádně uprav úvod. Jsou tam informace (geomorfologie, půdy, krajinný ráz a doprava), které patří spíše do jiných sekcí. Vytvoř také sekci využití. Tam lze vložit informace o dopravě v údolí potoka, chalupaření v okolí, turistice a rybaření. Co se týče průtoku, našel jsem hlásný profil, který se nachází na dolním toku Lesenského potoka. Informace alespoň o průměrném ročním průtoku by mohl znát provozovatel vodočtu, kterým je obec Dolní Podluží. Lze dohledat i evidenční list profilu, ale zatím tam informace (asi krátká doba provozu) o průměrném dlouhodobém a N-letých průtocích nejsou. --JirkaSv (diskuse) 1. 1. 2016, 22:58 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Revertér[editovat zdroj]

Zkus/te si zažádat, za mě samá pluska :-). OJJ, Diskuse 31. 3. 2016, 21:05 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, díky za plusy :-). Popřemýšlím nad tím, i když patrola je jen malou částí mé činnosti. --JirkaSv (diskuse) 1. 4. 2016, 08:30 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Já myslím, že by Ti to ulehčilo práci a v RC vidět jako patrola jsi, takže já nemám problém. A pokud by sis našel i čas na prověřování nových článků, bude to úplně super. Každopádně jdu k Tobě s radou. Když se objeví vandalismus toho typu, co jsem teď smazal, klidně se neboj použít rovnou {{subst:experimenty2}}. Nemusí nutně přijít napřed e1, e2, e3 a blok v tomhle pořadí :-) Ono by to sice možná mohlo být i na blok, ale uvidíme, třeba se po varování uklidní. --Urbanecm (diskuse) 3. 4. 2016, 13:57 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Jdu do toho :-). Díky za důvěru. Ale v létě mívám nižší aktivitu, to spíše fotím. --JirkaSv (diskuse) 3. 4. 2016, 14:26 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Patrolář a revertér[editovat zdroj]

Dobrý den, na základě Vaší žádosti, která nebyla v dané lhůtě rozporována, jsem Vám přidělil práva patroláře a revertéra. Ať vám práva slouží. S pozdravem --Jan KovářBK (diskuse) 5. 4. 2016, 15:37 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Děkuji. Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 5. 4. 2016, 16:25 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Gratuluji, díky, že jsi žádost podal! OJJ, Diskuse 5. 4. 2016, 16:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Články o rybnících[editovat zdroj]

Poslyšte, koukal jsem na ten seznam vodních ploch a myslím si, že bych byl z toho schopen vygenerovat články o rybnících. Alespoň nějaké základy, které by se pak daly rozšiřovat a mohly by se k nim pořizovat fotografie. Nechcete se zapojit?--Juandev (diskuse) 7. 4. 2016, 21:29 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Juane, už jsem se zapojil. :-) Vytvořil jsem třeba Jilemský rybník, nebo Leštinský rybník. Teď upravuji rybník Pařez. Zatím bych udělal jen ty větší, ke kterým máme fotografie. Chtěl jsem se zeptat, nemáš Pařez nafocený? --JirkaSv (diskuse) 7. 4. 2016, 21:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Nemám, ale chystám se to tam pořádně profotit. Bwt, jestli máme více tabulkových zdrojů k rybníkům, tak bych se na ně rád podíval.--Juandev (diskuse) 7. 4. 2016, 22:00 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dohledám je a pak bych ti je poslal. Když profotíš západní část povodí Sázavy (rybníky, potoky, vesnice), budu moc rád. Ahoj. --JirkaSv (diskuse) 7. 4. 2016, 22:27 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Což profotit to můžu, ale šlo by mi to daleko líp, kdyby o tom existovali ty články.--Juandev (diskuse) 7. 4. 2016, 23:16 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

WikiProjekt[editovat zdroj]

Tak jsem koukal co tu máme za WikProjekty k Vodstvu a zjistil jsem, že Řeky (3 členové) a Jezera (1 člen). Co jsem teď rozšířil grant Vodstvo, rád bych se také soustředil na editační činnost. Ony WikiProjekty jsou určitě důležité, ale moc rozsáhlé. Já budu určitě dělat vodstvo ČR a budu tam postrkovat aktivitu. Tak zvažuji založení WikiProjektu.--Juandev (diskuse) 11. 4. 2016, 14:14 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, co se týče WikiProjektu Řeky, tak už jsem asi poslední aktivní člen. :( Wikipedista:MarkusAtomus teď nepřispívá (věnoval se spíše řekám na Slovensku) a Wikipedista:Mircea se teď věnuje spíše jiným tématům. Je to jak píšeš moc rozsáhlé téma. Jedině oslovit wikipedisty, kteří se řekám v ČR občas věnují, nejsou v projektu a mohli by pomoci, třeba Wikipedista:LaSo (povodí Jizery), Wikipedista:Zákupák (povodí Ploučnice), Wikipedista:Strepon (vodní díla v ČR), Wikipedista:-xfi- (povodí Úpy, řeky na Slovensku), Wikipedista:Lubor Ferenc (povodí Ohře), Wikipedista:Adam Hauner (povodí Berounky), Wikipedista:Mirek256 (povodí Mandavy), Wikipedista:Dingoa (povodí Otavy) a další co píší články o České republice. Většina z nich tuším i fotí. :) Napadlo mě vytvořit mapu povodí, vložit jí do projektu a každý zájemce by ujal některého z povodí ze svého okolí a lépe jej rozpracoval. Možná by jsme to pokryli a byl by přehled jak na tom jaká oblast je. Jsou zde totiž obrovské rozdíly co do počtu i kvality článků. Kdysi jsem podobně řešené mapy viděl u WikiProjektu Chráněná území. Sám už na několika povodích pracuji, včetně focení. (Sázava, Želivka, Blanice, Doubrava, Klejnárka, Chrudimka, Novohradka, atd). Až budu hotov, posunu se dál.
Na ty seznamy nádrží myslím. O některých už víš. :) --JirkaSv (diskuse) 11. 4. 2016, 18:23 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj, bohužel mám spousty jiných aktivit a nemohu se řekám a potokům byť jen u nás systematicky věnovat. Omlouvám se. --Adam Hauner (diskuse) 11. 4. 2016, 20:37 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj Adame, neomlouvej se. S tím vytížením je to u mě stejné. I tak díky, že jsi se ozval. --JirkaSv (diskuse) 11. 4. 2016, 20:56 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Zdravím určitě se k vodstvu zase rád vrátím. Mircea (diskuse) 12. 4. 2016, 09:08 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj, to je moc dobře. Celý projekt zkusíme oživit a zaměřit se více na naše řeky a řeky v okolních státech. :) --JirkaSv (diskuse) 12. 4. 2016, 09:25 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj, byl jsem zmíněn, tak pár slov. Tvoji práci na potocích sleduji a velice oceňuji. Zároveň dík za opravy mých chyb. Pokusím se o několik potoků, které mám „za humny“, vlastně pár jich mám v plánu už delší dobu. Chvíli to však potrvá.--Lubor Ferenc (diskuse) 12. 4. 2016, 13:17 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Zdravím a předem děkuji za zapojení do této činnosti. Vůbec nevadí, že to chvíli potrvá. V tomto WikiProjektu jde spíše o kvalitu a vytrvalost. Vždy je lepší, když článek o vodním toku, přehradě, nebo rybníku napíší místní, kteří to místo dobře znají a mohou případně i nafotit. A jako fotograf i autor dobrých a ozdrojovaných článků jsi mě napadl okamžitě. ;) --JirkaSv (diskuse) 12. 4. 2016, 14:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj, taky se hlásím do služby. Podobně jako Lubor Ferenc, mám v plánu několik toků, nebo spíše dosti toků. Všechny mám už rozpracované asi půl roku. Jen čekám, až mi na ně vyjde čas a fronta :-) --LaSo (diskuse) 12. 4. 2016, 19:05 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj Láďo, těším se na spolupráci. :) Také už mám připravených pár novinek. Jenom ještě nemám hotové mapy a potřeboval bych ještě pár výjezdů do terénu. Díky moc. --JirkaSv (diskuse) 12. 4. 2016, 23:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Já se asi moc potokům už věnovat nebudu, ale ty co má za rohem, jsem nějak popsal, a dva jsou i mezi dobrými články, ale víc ozdrojovaných věci asi nepřidám...dál by už byl vlastní výzkum, ale upozorním Lesenský potok.Mirek256 12. 4. 2016, 16:52 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Tento článek se Ti povedl a dokázal jsi, že dobrý článek jde napsat i o malém potoku. Měl jsem na mysli spíše větší toky jako třeba Lužickou Nisu, nebo Mandavu. To jenom, kdyby jsi chtěl zase spáchat nějaký ten dobrý článek. Měj se hezky. Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 12. 4. 2016, 18:52 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Tak koukám, že nadšenců je hodně, že by jsme tomu WikiProjektu tedy říkali Vodstvo České republiky? Neb vodstvo je přesměrováno na Hydrosféru, takže je to asi to samé a zároveň zpracování toků a ploch v ČR je nějaký dosažitelný cíl.--Juandev (diskuse) 12. 4. 2016, 23:52 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pár nás bude, třeba se ještě někdo i přidá. Vytvořit základní články na toto téma je dosažitelný cíl. Budeme moci díky WikiProjektu lépe koordinovat postup při tvorbě nových článků. Nestane se třeba, že založím článek, který má připravený a lépe rozpracovaný někdo jiný a naopak. Název WikiProjektu plně vystihuje jeho náplň. --JirkaSv (diskuse) 13. 4. 2016, 06:34 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Zdravím zpracováváme podrobně snímky Svinařského potoka v okrese Beroun https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Svina%C5%99sk%C3%BD_potok . Příští týden budou vloženy snímky až k prameni.--Elektracentrum (diskuse) 2. 12. 2017, 10:19 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Chlumecký potok[editovat zdroj]

Dobrý den. Velmi Vám děkuji za úpravu mého článku o Chlumeckém potoce. Čtu rád články o vodních tocích, proto mi článek Chlumecký potok (přítok Chumavy)na Wikipedii chyběl.

S pozdravem. Lubomvan (diskuse) 13. 4. 2016, 18:27 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Nemáte zač. Chybí zde ještě hodně článků, ale den ode dne je to lepší. :) Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 13. 4. 2016, 18:51 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pozvánka k WikiProjektu[editovat zdroj]

--Juandev (diskuse) 14. 4. 2016, 21:25 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Bílá voda (přítok Bobravy)[editovat zdroj]

Ahoj, objevil se tu subpahýl Bílá voda (přítok Bobravy). Mohl bys ho zkusit zachránit? Díky. S pozdravem --15. 4. 2016, 22:25 (CEST), Utar (diskuse)

Ahoj, zítra se na to podívám. --JirkaSv (diskuse) 15. 4. 2016, 22:45 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Patrola[editovat zdroj]

Ahoj, předně velké díky za patrolu. Chtěl bych Tě jen požádat o to, abys před šablonu {{experimenty2}} a další vkládal modifikátor subst (tedy vkládal pomocí {{subst:experimenty2}}, zajistí to neměnnost zprávy, pokud by se změnila šablona. Zabrání to tím zmatení uživatelů. Ještě jednou Ti moc děkuji za patrolu, --Martin Urbanec (diskuse) 20. 5. 2016, 09:35 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ok. :-) --JirkaSv (diskuse) 20. 5. 2016, 09:40 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dnešní blok - mail[editovat zdroj]

Ahoj, pokud je to urgentní (či chceš reakci hned), pošli mi kopii toho mailu na martin.urbanec@wikimedia.cz (bez užití rozhraní), maily přes rozhraní mají totiž nevyzpytatelné zpoždění od pěti minut po 36 hodin. Pokud ne, odpovím jakmile mi mail dojde. Díky, --Martin Urbanec (diskuse) 4. 7. 2016, 16:41 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Safra, on je ve spamu. Přidělil jsem ti výjimku, která způsobuje, že bys neměl být ovlivněn blokem IP adres/autobloky. Omlouvám se za komplikace. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 7. 2016, 16:48 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Martin Urbanec: Teď už chodí normálně. Proč tu výjimku nemají všichni normální uživatelé?
@JirkaSv: Dobře, že se vyřešilo! OJJ, Diskuse 4. 7. 2016, 16:53 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@OJJ: Spadl do spamu a tam jsem se nedíval. Proč výjimku nemají "normální uživatelé"? První otázkou je, kdo to je. Autopatrolled? Autoconfirmed? Někdo jiný? Všichni registrovaní ji nemají proto, že by autoblok z pochopitelných důvodů ztratil smysl, uživateli by se stačilo odhlásit, vytvořit jiný účet (blokování vytváření účtů funguje tuším jen přímo pod tím účtem, jinak by indef bloky s tímhle nastavením byly dost nebezpečné) a "vesele" vandalizovat dál. Pokud víš, jak takového uživatele identifikovat bezpečně, směle dej návrh pod lípu, změnit se to dá. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 7. 2016, 17:08 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Martin Urbanec: Řekl bych AS. OJJ, Diskuse 4. 7. 2016, 17:13 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Díky, už mohu editovat. :-) --JirkaSv (diskuse) 4. 7. 2016, 17:31 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Skvělé! A ještě jednou promiň za komplikace. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 7. 2016, 17:32 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Nic se nestalo. Ahoj a hezký zbytek dne. --JirkaSv (diskuse) 4. 7. 2016, 17:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Délka plochy[editovat zdroj]

Poslyšte kolego bylo mi řečeno tvůrcem šablony Infobox - jezera, že délky jsou v km. Teď ale vidím, že ta šablona sama o sobě, žádnou jednotku negeneruje. Takže já to upravím zatím v TD, že jsou to metry, nebo km.--Juandev (diskuse) 17. 8. 2016, 09:04 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Sídla[editovat zdroj]

A parametr sídla té šablony tedy označuje co? Katastry na kterých se ta plocha vyskytuje? Nebo nejbližší vesnice?--Juandev (diskuse) 17. 8. 2016, 09:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, patří sem zpravidla sídlo nacházející se při břehu nádrže. --JirkaSv (diskuse) 17. 8. 2016, 18:54 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

ŽoPS[editovat zdroj]

Dneska jsi rychlejší než já ;). Nechceš podat ŽoPS? OJJ, Diskuse 7. 10. 2016, 12:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, většinou jsi rychlejší Ty. :-) Myslím, že jsem na správce málo aktivní. --JirkaSv (diskuse) 7. 10. 2016, 12:14 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Tak se mi asi zpomalily reakce po vydatném obědě :-D. Pořád jsi aktivnější než řada dalších kolegů. Navíc včera jsem vracel asi osm starých vandalismů, takže je správců třeba. Já si na třetí kandidaturu počkám, Ty si to promysli. Mou podporu máš. OJJ, Diskuse 7. 10. 2016, 12:20 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Díky. :-) --JirkaSv (diskuse) 7. 10. 2016, 12:25 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Řád otevřeného oka[editovat zdroj]

Děkuju. :-) --JirkaSv (diskuse) 19. 10. 2016, 17:00 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Dneska jsi byl teda super! Ty rollback musíš mačkat rychlostí světla, ne? ;) OJJ, Diskuse 31. 10. 2016, 12:04 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Zrovna jsem číhal. :) --JirkaSv (diskuse) 31. 10. 2016, 12:08 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Rozlišovače[editovat zdroj]

Zeptám se tě asi jako nejpovolanějšího (neb moje dotazy v projektu nikdo asi nesleduje). Jak tvořit rozlišovače u rybníků a u vodních toků. Stačí rozlišovat rybníky dle obce ve které leží a vodlní toky dle přítoku? Tedy:

 • Farský rybník (Horní Počernice)
 • Farský rybník (Čížová)
 • Luční potok (přítok Sázavy)
 • Luční potok (přítok Otavy)

A co když bude více rybníků (asi nepravděpodobné) v jedné obci? Daleko více pravděpodobné mi ale přijde, že bude více vodních toků stejného názvu vtékat do stejného toku - jak to tam rozlišit?--Juandev (diskuse) 16. 12. 2016, 09:49 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Juane, přesně jak píšeš. Rybníky podle obce (dva stejné názvy v jedné obci budou nepravděpodobné) a vodní toky podle vodního toku, do kterého se vlévají. Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 16. 12. 2016, 15:50 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Díky, jednička znamená blíž k prameni toku do kterého se to vlévá?--Juandev (diskuse) 16. 12. 2016, 16:10 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ano. --JirkaSv (diskuse) 16. 12. 2016, 16:18 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Oki.--Juandev (diskuse) 16. 12. 2016, 16:42 (CET)Odpovědět[odpovědět]

DIBAVOD ID[editovat zdroj]

Ještě bych se chtěl zeptat na DIBAVOD číslo, protože už několik dní nejede dibavod.cz. Jak těm číslům rozumět? Je to to samé co Hydrologické pořadí v Česku?Juandev (diskuse) 19. 12. 2016, 17:00 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Juane, hčp (např. Labe 1-01-01-0010, nebo Morava 4-10-01-0010) najdeš v hydrologickém seznamu. --JirkaSv (diskuse) 19. 12. 2016, 20:59 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Příklad: Košický potok (v referencích)

 • hčp: 1-04-01-0260
 • Identifikátor toku podle DIBAVOD/HEIS ČR: 108280000100
 • Identifikátor toku podle centrální evidence vodních toků (IDVT): 10101588

Tak nejde mi o to, to někde najít. Spíš mi jde o to, co se z identifikátoru toku dá vyčíst (jestli něco)?Juandev (diskuse) 20. 12. 2016, 01:03 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Základní údaje v těchto číslech nehledej. Jsou to identifikační čísla. Uvedením těchto čísel však můžeš v referencích a poznámkách doložit délky bezejmenných vodních toků, délky jejich úseků a říční kilometry ústí. Také těmito čísly můžeš doložit délku toků, které nejsou většinou označeny na mapách (včetně VÚV), ale název mají (například v územních plánech). Jako příklad použití čísla Ti uvedu Kněžský potok u říčky Sázavky. Na většině map ho dnes už nenajdeš, ale jeho název lze doložit. Pokud si na mapách VÚV klikneš na tento vodní tok objeví se tabulka, kde je uvedena délka toku a ono identifikační číslo. Bohužel reference uvedené ve článku na HEIS VÚV T. G. M. – Vodní toky v současné době nefungují a nebudou už fungovat. Budeme to muset všechno zase pracně opravit a aktualizovat. Ahoj. --JirkaSv (diskuse) 21. 12. 2016, 07:50 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Tak to jsem teda trochu zklamán. Čekal jsem, že tam bude obsažena třeba souslednost - to teče sem a pak sem. Tak aspoň ty kilomentry no.Juandev (diskuse) 22. 12. 2016, 09:54 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Zdravím. Můžu se taky na něco souvisejícího zeptat? Výhledově bych chtěl zkusit založit článek o Žerotínském potoku. V této tabulce je ale čtyřikrát s různými údaji. Přitom má dvě ramena, takže povodí těch ramen to asi nebude. Nějak nerozumím tomu, jak to mám tedy chápat a rád bych se přiučil. Jestli tedy takové základní dotazy neotravují, jinak si to samozřejmě dohledám někdy jindy někde jinde. Případně ale díky předem za nakopnutí a zasvěcení do tajů odborného členění toků :-) --Palu (diskuse) 20. 12. 2016, 01:37 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Pro tyto účely jsem vytvořil návod. Pošlu Ti ho. :-) Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 21. 12. 2016, 07:50 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Super, díky! :-) --Palu (diskuse) 21. 12. 2016, 10:28 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Stebenka[editovat zdroj]

Kolego, vzhledem k tomu, že se zabýváte vodními toky, mám k vám prosbu: můžete se podívat na tohle Stebenka, jestli se to dá zachránit před smazáním? Děkuji, --Hnetubud (diskuse) 2. 2. 2017, 21:14 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Díky za upozornění, podívám se na to. --JirkaSv (diskuse) 2. 2. 2017, 21:19 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Tak vidím, že už jste se do toho pustil, děkuji moc - přece jen je škoda článek mazat, pokud je téma encyklopedicky významné.--Hnetubud (diskuse) 2. 2. 2017, 22:57 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Projekt Vodstvo České republiky[editovat zdroj]

Ahoj, do diskuze k projektu "Vodstvo České republiky" doplnil kolega Adam Hauner zajímavou informaci. Domnívám se, že by bylo možná vhodné, danou informaci dát přímo na stránku projektu, aby v diskuzi nezapadla. Možná by se to hodilo do oddílu "Zdroje a užitečné odkazy". Nechávám to na tvém rozhodnutí, přeci jen ty jsi (na rozdíl ode mě) velezkušený potůčkář. --Lubor Ferenc (diskuse) 24. 2. 2017, 16:55 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Lubore, určitě tam tu informaci vložíme. :-) --JirkaSv (diskuse) 24. 2. 2017, 17:02 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Díky[editovat zdroj]

Tournesol.png

Vy jste se teda rozjel nad těmi články o vodičkách. Tak Vám za to dávám wikikitičku.--Juandev (diskuse) 4. 3. 2017, 20:09 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Díky. :-) --JirkaSv (diskuse) 4. 3. 2017, 20:12 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Turyňský potok[editovat zdroj]

Ahoj, jestli budeš mít výhledově chvilku, můžeš se, prosím, podívat na článek Turyňský potok? Nějaké drobné kosmetické úpravy jsem udělal, ale ještě je tam hodně práce, aby to k něčemu vypadalo... Díky. --Perid (diskuse) 5. 3. 2017, 09:13 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, díky za upozornění. Večer se na to podívám. --JirkaSv (diskuse) 5. 3. 2017, 09:20 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Vandal[editovat zdroj]

Ahoj, už jsem dal požadavek na nástěnku správců, snad ho bloknou... --Perid (diskuse) 13. 3. 2017, 22:13 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Díky. --JirkaSv (diskuse) 13. 3. 2017, 22:14 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Poděkování[editovat zdroj]

Ahoj, na základě žádosti kolegy Kusurija ti zasílám jeho vzkaz.

„Dobrý den, bylo mi znemožněno poděkovat Vám za článek Modřejka (pomocí tlačítka poděkovat), který jste založil (vyskakuje okno:"...badtoken..."), takže děkuji aspoň touto cestou.“

Měj se! --Martin Urbanec (diskuse) 31. 3. 2017, 15:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Díky Martine. --JirkaSv (diskuse) 31. 3. 2017, 16:09 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Matematika[editovat zdroj]

Ahoj, takové vulgarity jako v článku Matematika teď před chvílí vracej prostým revertem, ne rychlým (se shrnutím třeba „rv vulgarit“ nebo tak něco), ať se nemusí skrývat i to automatické shrnutí tvého revertu. Dík. --Jan KovářBK (diskuse) 7. 4. 2017, 17:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ok. --JirkaSv (diskuse) 7. 4. 2017, 17:40 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Nechceš polozamknout (editace povolena jen přihlášeným, 4 dny starým účtům) uživatelskou stránku, aby se neopakovalo to co dneska? --Jan KovářBK (diskuse) 10. 4. 2017, 23:37 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Raději ano, díky. --JirkaSv (diskuse) 11. 4. 2017, 18:03 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Hotovo. --Jan KovářBK (diskuse) 12. 4. 2017, 00:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Otročínský potok[editovat zdroj]

Ahoj Jirko, oba jsme se zároveň pustili do stejného potoka. Tak to moje jsem vložil na moje pískoviště. Mrkni na to, něco by se dalo převzít. PS. Pustil jsem se do Otročínský potok (přítok Mže), asi by se ten první Otročínský potok měl přesunout na Otročínský potok (přítok Teplé). Rovněž moc děkuji za všechny potoky, zdraví --Lubor Ferenc (diskuse) 23. 4. 2017, 18:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Lubore, dnes večer se na to podívám. Zrovna průběh toku mi tam chybí. :-) Článek jsem nechal na původním názvu, protože jsem nečekal že ten druhý vznikne tak brzy. Večer ho přesunu. Vznikne ale rozcestník o dvou heslech. Víc potoků s tímto názvem není. Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 23. 4. 2017, 19:14 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Volšovka vs. Roušarka u Sušice[editovat zdroj]

Pěkný den, můžu mít prosbu o konzultaci? Vtéká Volšovka do Otavy už u Červených Dvorců, nebo až pod jezem Na Fufernách v Sušici? Mapy.cz pojmenovávají to, co teče od Červených Dvorců do Sušice souběžně s Otavou, stále ještě jako Volšovka, ale Google Maps tu část toku nazývají už jen Roušarka. Ani v článku Otava to není jednoznačné a samotný článek o Volšovce ještě nemáme. --Bazi (diskuse) 1. 5. 2017, 13:11 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

@Bazi: Pokusím se odpovědět za JirkuSv. Podle zákresu v mapách HYDROEKOLOGICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM VÚV TGM (považuji za bernou minci) ústí Volšovka (potok dlouhý 19,556 km) do Otavy na jejím 111,702 říčním kilometru přímo v Sušici (souřadnice 49.2296289, 13.5211994) pod mostem. Lze najít i na mapy cz. Zdraví --Lubor Ferenc (diskuse) 1. 5. 2017, 20:11 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ahoj Bazi, Volšovka vtéká do Otavy až pod jezem Na Fufernách v Sušici. Tak jak píše Lubor. Díky za nové fotky. :-) --JirkaSv (diskuse) 1. 5. 2017, 20:23 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Drobné doplnění. Problém je v tom, že v zákresu (podkladová mapa) je ten poslední úsek Volšovky zakreslen jako Roušarka, ovšem při výběru (ikonka „i“) se objeví ona Roušarka jako potok Volšovka. Rozhodující by (dle mého) však měl být onen „výběr“, protože k němu se vztahují veškerá další data (délka toku, říční kilometr atp.). Holt mnohdy jsou potoky, často i jejich prameny, zakresleny v různých mapách různě a často pod různým názvem. --Lubor Ferenc (diskuse) 1. 5. 2017, 20:31 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Díky, s výsledkem jsem spokojen, nemusím aspoň měnit kategorizaci a popisky těch fotek. :) --Bazi (diskuse) 1. 5. 2017, 23:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu sem, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Dnes mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. se pokusíme uspořádat celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět. Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.9. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude.
Dále 27.11. končí naše soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer

projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602 Wikimedia Česká republika


Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM

--Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 23. 11. 2017, 16:25 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Portál:Živočichové[editovat zdroj]

Ahoj, nemohl bys prosím nové zoologické články přidávat sem? Ušetří mi to práci s hledáním. Dík. OJJ, Diskuse 4. 12. 2017, 07:54 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ok. --JirkaSv (diskuse) 4. 12. 2017, 08:09 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Smědá[editovat zdroj]

Ahoj, nevím, kam na tu Smědou jedeš, ale pokud by se Ti podařilo udělat snímek levého břehu přibližně z tohoto místa, byl bych Ti moc vděčný. Mělo by to totiž, podle mne, být místo, kde 4. července 1958 došlo k železničnímu neštěstí. Alespoň by to tak odpovídalo podle fotografií této a této. Navíc asi na levém břehu někde v těch místech bude i informační tabule naučné stezky a na té tabuli by měl být text ke zmíněnému neštěstí. Tak pokud by se Ti povedlo ty fotky (jak místa neštěstí, tak tabule) pořídit, byl bych Ti moc vděčný. Předem za to děkuji. --Jan Polák (diskuse) 29. 4. 2018, 01:35 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, to místo jsem Ti nafotil, i když zprávu čtu až teď a neměl jsem na focení moc času. To je neuvěřitelná náhoda. :D Brzy ji načtu na Commons a pak dám vědět. Měj se hezky. --JirkaSv (diskuse) 30. 4. 2018, 07:53 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Hotovo.--JirkaSv (diskuse) 30. 4. 2018, 16:15 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@JirkaSv: Skvěle, díky! --Jan Polák (diskuse) 1. 5. 2018, 13:59 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Patrola[editovat zdroj]

Ahoj, díky za patrolu! Doporučuji Ti ale vandalismy vracet pomocí rychlého revertu. Kromě toho, že rychlý revert editaci vrátí ji zároveň označí jako prověřenou, takže se na ni nemusí dívat jiný patrolář. Díky! --Martin Urbanec (diskuse) 2. 5. 2018, 11:44 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Martine, vandalismy s vulgaritami již rok vracím prostým revertem. V odstavci Matematika mi to vysvětloval Jan Kovář, že je to lepší kvůli skrývání editací. Tak teď nevím, co je vhodnější. --JirkaSv (diskuse) 2. 5. 2018, 12:15 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Martin Urbanec: --JirkaSv (diskuse) 2. 5. 2018, 14:00 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Aha, už chápu. Prostým revertem (s manuálním shrnutím třeba "rv van" a odžlucením editace) je výhodnější vracet editace, které mají vulgarismus v uživatelském jméně. Rychlý revert totiž ve svém shrnutí uživatelské jméno cituje. U téhle editace to nutné není. Ještě jednou díky! --Martin Urbanec (diskuse) 2. 5. 2018, 15:38 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Už také rozumím. :) --JirkaSv (diskuse) 2. 5. 2018, 15:46 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Řád pilné včelky[editovat zdroj]

Děkuju Lubore. :-) --JirkaSv (diskuse) 15. 6. 2018, 14:16 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Správce[editovat zdroj]

Ahoj, před malou chvílí jsem uzavřel Tvou žádost o práva správce a přidělil Ti příslušná práva. Gratuluji k získání funkce a přeji hodně sil do budoucna. Pevně věřím, že s využíváním práv nebudeš mít problém, ale kdybys ses přeci jen potřeboval na cokoliv zeptat, jsem k dispozici. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 10. 2018, 22:59 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Gratuluji, klidně se taky ozvi, jsem otevřen radám. :) A můžeš začít. OJJ, Diskuse 11. 10. 2018, 07:25 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Díky kluci, budu se snažit ze všech sil, abych nezklamal. --JirkaSv (diskuse) 11. 10. 2018, 20:04 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Připojuji se ke gratulaci a netrpělivě čekám na vykonání přijímacího aktu... :-) --Perid (diskuse) 11. 10. 2018, 20:09 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
:O :) --JirkaSv (diskuse) 11. 10. 2018, 20:14 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@JirkaSv: Ale neblbnout se skrýváním, někteří to nevidí rádi. --OJJ, Diskuse 14. 10. 2018, 15:08 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Gratulace[editovat zdroj]

Gratuluji k přijetí mezi správce, ať se Ti daří! :-) --Anděl Marek (diskuse) 11. 10. 2018, 20:06 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Děkuju. :-) --JirkaSv (diskuse) 11. 10. 2018, 20:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Nějak jsem promeškal Tvoji kandidaturu na správce (jsem teď trošku rozlítaný jinde a nemám na Wiki tolik času), takže dodatečně gratuluji! Takové lidi jako jsi ty mezi správce potřebujeme. Doufám, že tě to bude bavit co nejdéle. --Jan KovářBK (diskuse) 12. 10. 2018, 23:34 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj Jirko, připojuji se ke gratulantům. --Lubor Ferenc (diskuse) 13. 10. 2018, 00:03 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Přidávám se se svou gratulací. Mnoho zdaru a pevné nervy ve „funkci“ přeje --Mario7 (diskuse) 13. 10. 2018, 01:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Děkuju. --JirkaSv (diskuse) 14. 10. 2018, 08:48 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Upozornění na blok[editovat zdroj]

Ahoj, toto považuji osobně za zbytečné, zcela nepochybně ví, co dělá a jaký to bude mít následek. Nehledě na to, že fakt, že byl zablokován, se dozví poměrně rychle - z „editačního“ okna. Osobně po bloku píšu na DS jen tehdy, pokud chci doplnit k bloku něco, co se mi nevešlo do důvodu samého. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 11. 2018, 20:01 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Tropická deprese[editovat zdroj]

No, jo, ale někdo by tu stránku založit mohl. Pojem se vyskytuje velmi často ve článcích o hurikánech, tajfunech a cyklónech. --2A00:1028:96CD:ED16:4939:116D:A84B:CE1A 4. 5. 2019, 11:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

[upozornění] Udělátko Bezpečný rychlý revert je zastaralé[editovat zdroj]

Zdravím,

touto zprávou bych vás rád upozornil, že udělátko Bezpečný rychlý revert je zastaralé. Stejnou funkcionalitu umožňuje i MediaWiki v základu. Tato funkce se dá aktivovat v nastavení na kartě Vzhled, pod Zobrazit žádost o potvrzení při kliknutí na odkaz pro rychlé vrácení editace.

Je možné, že udělátko přestane kdykoliv bez upozornění fungovat, či bude smazáno jakožto nahraditelné. Jakékoliv otázky je možné klást na technické Pod lípě.

S pozdravem a díky za to, co pro Wikipedii děláte,
--Martin Urbanec (diskuse) 8. 6. 2020, 19:09 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

We sent you an e-mail[editovat zdroj]

Hello JirkaSv,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskuse) 25. 9. 2020, 20:47 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

odblokovat?[editovat zdroj]

Ahoj, došlo k menším nedorozuměním, můžete nás prosím odblokovat? --Yarmuk (diskuse) 23. 9. 2021, 13:34 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pozn.: Nechal bych uživatele "vychladnout". Viz též jeho diskuse. —Mykhal (diskuse) 23. 9. 2021, 13:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

How we will see unregistered users[editovat zdroj]

Ahoj!

Tuto zprávu dostáváte, protože máte správcovská práva na některé wiki nadace Wikimedia.

Když dnes někdo edituje wiki nadace Wikimedia, aniž by byl přihlášen, zobrazujeme jeho IP adresu. Jak možná víte, v budoucnu už to nebudeme moci dělat. Rozhodlo tak Právní oddělení nadace Wikimedia, protože se změnily normy a regulace týkající se soukromí v online prostředí.

Místo IP adresy budeme zobrazovat maskovanou identitu. Jako správce si budete i nadále moci zobrazit si jejich IP adresu. Také vznikne nové oprávnění pro uživatele, kteří potřebují vidět plné IP adresy neregistrovaných uživatelů pro boj s vandalismem, obtěžováním a spamem, aniž by byli správci. Patroláři také uvidí část IP adresy, aniž by museli mít toto oprávnění. Také pracujeme na lepších nástrojích, které budou pomáhat.

Pokud jste to ještě neviděli, můžete si přečíst více informací na Metě. Pokud si chcete být jisti, že vám neutečou žádné technické změny na wiki nadace Wikimedia, můžete se přihlásit k odběru našeho týdenního technického zpravodaje.

Existují dva navrhované způsoby, jak by tato identita mohla fungovat. Oceníme vaše názory na to, který způsob by podle vás fungoval nejlépe pro vás a vaši wiki, teď či v budoucnu. Můžete nám dát vědět v diskusi. Můžete psát ve svém jazyce. Návrhy byly předloženy v říjnu a rozhodovat se budeme po 17. lednu.

Děkuji. /Johan (WMF)

4. 1. 2022, 19:11 (CET)