Diskuse k šabloně:Infobox - fotbalista

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mohl by prosím někdo kdo to umí lépe než já přidat do šablony i kolonku datum a místo úmrtí? Dík.--Senimo 26. 4. 2010, 17:38 (UTC)

Přimlouvám se ještě za jednu úpravu. Skoro všechny údaje se vyplňují mezi značky [[ ]] a jen stát narození bez nich, je to dost divné. --Jirka62 28. 8. 2010, 20:26 (UTC)

Mohl by prosím někdo vrátit šablonu do podoby, kdy infobox byl vpravo a včetně rámečků? Laicky si myslím, že to souvisí s {{{{úspěchy}}}} nahoře. Ke změně došlo 7.1.2012, ale nevím jak a opravit to neumím. (Addvisor 8. 1. 2012, 10:54 (UTC)).

Nedotaženost v tabulce jednotlivých angažmá[editovat zdroj]

Zdravím. Pokud se - například kvůli jinému rozlišení monitoru - rozpadne jméno klubu na dva řádky, je tabulka nefunkční. Ostatní dva sloupce totiž na to nereagují. Výsledkem pak je, že se k sobě párují špatná data. Okino (diskuse) 26. 8. 2012, 11:08 (UTC)

Myslím, že by bylo řešením vkládat to pomocí subšablony podobně, jako je třeba {{Příbuzenstvo}} a {{Příbuzný}}. 11. 1. 2013, 20:07 (UTC)
Šablona je přespříliš široká - zabírá zbytečně mnoho místa. Zdeněk Dejmek (diskuse) 17. 1. 2013, 19:55 (UTC)

Chyba po úpravě robotem + návrh na změnu[editovat zdroj]

Po úpravě G3robotem se nezobrazuje v článcích položka trénované kluby (dříve trenér kluby) - viz příklady Roberto Di Matteo, František Straka, Jupp Heynckes, Carlo Ancelotti aj. Plus téma pro změnu, nebylo by od věci sloučit položky trénované kluby a jméno trénované reprezentace do jedné s názvem např. trénované týmy (a související trenérské roky a roky trénování reprezentace do trenérské roky) - týká se i šablony Fotbalový trenér, kde je to také obdobně rozdělené. Jednak je to zjednodušení a zpřehlednění (trenérské štace jsou přesně po sobě bez rozdělení/bez mezer v rocích) a jednak spousta editorů píše reprezentační angažmá stejně chybně do sekce klubových (př. Karel Brückner). --Chalim Kenabru (diskuse) 3. 10. 2013, 22:16 (UTC)

Ukončil hráčskou kariéru[editovat zdroj]

Tato hláška je automaticky vypsána, pokud není zadána položka současný klub. V některých případech (např. při úmrtí během utkání – viz Miklós Fehér) to vypadá dost morbidně. Nebylo by lepší řešení? — Gumruch (disk.) 10. 2. 2014, 22:15 (UTC)

Taky mě to napadlo - je jich víc. Osobně u nežijících fotbalistů (kteří zemřeli během fotbalové kariéry) dělám z tohoto důvodu pomlčku, ale ti jsou pak vedeni stále v kategorii Aktivní fotbalisté. Vhodnější by bylo nahradit textem typu Konec hráčské kariéry.--Chalim Kenabru (diskuse) 10. 2. 2014, 22:26 (UTC)

Starty a branky[editovat zdroj]

U některých (u všech?) článků o fotbalistech se objevuje ve zdroji hláška, dle které by měly být vkládány pouze starty a branky v lize. Není to nesmysl? Imho by pohárové starty, eventuelně i starty v přátelských utkáních měly mít v tomto stejnou váhu - je to nějaké nastavené pravidlo? Resp. proč to tak je? --666Kedul (diskuse) 10. 2. 2014, 22:32 (UTC)

Šablona je vytvořená dle enwiki, není to jen ve zdroji, ale i v textu samotné šablony, povšimni si: Starty a góly v domácí lize za klub aktuální ve vysvětlivkách pod kapitolou Reprezentace. Důvodem je to, že dlouhodobá ligová soutěž je nejlepším měřítkem pro porovnávání fotbalistů - soupeří totiž s protivníky na určité úrovni, která není extrémně odlišná. Pokud by se započítávaly i pohárové zápasy, statistika by nebyla tak konzistentní (něco jiného je nastřílet 10 gólů za zápas proti Horní Dolní (s nadsázkou) a něco jiného je prosadit se v lize proti soupeři na přibližně stejné úrovni). Totéž a ještě více platí o přátelských zápasech, navíc by bylo téměř nemožné dohledávat statistiky z těchto zápasů, což znamená větší chybovost. Ligové statistiky jsou zpracovány ve fotbal. databázích a dobře dostupné.--Chalim Kenabru (diskuse) 10. 2. 2014, 22:45 (UTC)
Ještě doplním, že na enwiki většinou existují u článků o fotbalistech zvlášť statistiky s podrobnou bilancí zápasů a gólů v téměř všech soutěžích (tedy i národních a mezinárodních pohárech, přátelské zápasy nejsou uváděny). My nejsme v jejich pozici, přesto i zde je občas nějaká taková statistika vytvořena (často přímo z anglické verze zkopírována), např. zde: Federico Giunti. Její zpracování a aktuálnost je věc druhá.--Chalim Kenabru (diskuse) 10. 2. 2014, 23:09 (UTC)

Trenérské roky/kluby - problém[editovat zdroj]

Při prohlížení změn, které udělali kolegové Chalim Kenabru a Bazi jsem postřehl další problém, který je třeba vyřešit. Jde o sekci Trenérská kariéra. Problém byl vidět například v článku Michal Bílek.

Jde o to, že zde byla snaha o změnu názvu parametru trenér klubytrénované kluby. Bohužel došlo k problémům. Nový parametr je zanesen v dokumentaci, takže lze očekávat, že tu máme články se starým i novým parametrem. Ve článku se starým parametrem (Michal Bílek) se sekce zobrazila, ale vypsaly se pouze roky, nikoli kluby. V článku s novým parametrem se sekce nezobrazí vůbec.

Zatím jsem to nahrubo fixnul, fungují teď oba parametry (starý i nový). Požádám botovodiče o kontrolu článků a případná přejmenování, pak by se zastaralý parametr odstranil. --Vachovec1 (diskuse) 2. 3. 2014, 14:13 (UTC)

Poznámka: Zjistil jsem, že za problém může kolega G3ron1mo, který v rámci celkových úprav zapomněl zmíněný parametr v článcích přejmenovat (viz [1] a [2]). Zřejmě si to uvědomil a alespoň vrátil původní název (viz [3]), takže dříve vyplněné šablony fungovaly, ale v dokumentaci to zůstalo. Pak však přišel ještě kolega Silesianus a dílo zkázy dokonal (viz [4]). A příliš jsem tomu nepomohl ani já (viz [5]), když jsem řešil něco jiného a tohle jsem postřehl jen mimochodem, takže jsem si neuvědomil celou podstatu problému. --Vachovec1 (diskuse) 2. 3. 2014, 14:26 (UTC)
Botovodiči potvrdili zafixování, duplicitní parametr jsem tedy odstranil. --Vachovec1 (diskuse) 13. 6. 2014, 13:58 (UTC)

Návrhy k šabloně[editovat zdroj]

Pár nápadů:

 • provést sloučení s {{Infobox fotbalový trenér}}
 • zrušení třetího sloupce pro všechny řádky, pokud není vloženo nic, co by obsahoval
 • přejmenování „jméno hráče“ na „jméno“
 • likvidace parametrů „stát narození/úmrtí“ HotovoHotovo Hotovo. JAn (diskuse) 11. 5. 2016, 10:44 (CEST)
 • vyřešení šířky infoboxu a zvětšení obrázku (200px × 420px!)
 • Wikidata
 • ztučnění jména / přesun nad infobox
 • potíže s hvězdičkami
 • přání a návrhy od editorů článků o fotbalistech

--Matěj Suchánek (diskuse) 3. 10. 2015, 18:22 (CEST)

Nastavil jsem zatím šířku 420 px, zdá se mi dostačující. V případě některých velmi dlouhých názvů je možnost je psát zkráceně. Problém se zarovnáváním je vyřešen, ale můžeš nastavit o něco menší rozestupy mezi názvy klubů v šabloně, zdají se mi daleko od sebe? Z tvých návrhů nesouhlasím jen s likvidací parametrů „stát narození/úmrtí“, proč rušit? Jaké jsou potíže s hvězdičkami? Jinak myslím ok.--Chalim Kenabru (diskuse) 3. 10. 2015, 18:41 (CEST)
 • Šířku obrazku bych nastavil defaultně maximálně na 250px (s tím, že v případě potřeby zůstane možnost nastavit manuálně). Jako příklad může sloužit článek Petr Čech, kde je obrázek o šířce právě 250px. Větší obrázek je zbytečný a infobox neúměrně natáhne. I ve zmíněném článku je obrázek na pohled hodně velký.
 • Šířka infoboxu je jistě námět k diskusi. Výrazně by pomohlo, pokud by se infobox rozdělil na dvě víceméně samostatné části - 1) vsechno nad sekcí Úspěchy + 2) sekce Úspěchy. Každá část by totiž potřebovala vlastní nastavení šířky sloupců. Tak jak je to teď, kdy se obě části vzájemně ovlivňují, vznikaji výrazně negativní efekty (první sloupec sekce Úspěchy, poslední sloupec sekcí Profesionální kluby a Reprezentace - viz již zmíněný článek Petr Čech).
 • Co se týče parametrů „stát narození/úmrtí“, kolega asi myslel, že by se stát a místo narození/úmrtí zadávaly současně jediným parametrem místo současných dvou. Asi by nám kolega měl předvést nějakou ukázku, abychom měli porovnání se současným stavem.
 • K dalším návrhům Matěje zásadní připomínky nemám. Nevidím pouze důvod ztučňovat jméno (no, možná jen lehce). A Stejně jako Chalim Kenabru netuším, jaký je problém s hvězdičkami.
--Vachovec1 (diskuse) 3. 10. 2015, 19:07 (CEST)
Parametry: pamatuji si, že se rušily u infoboxu osoba, na druhou stranu není vyjasněné, jestli rozdělené jsou lepší/horší. Takže to bych tedy nechal.
Hvězdičky: teoreticky se mohou zobrazit, i když není vyplněné datum dole, a vysvětlení jich se tak nezobrazí (může mást).
Matěj Suchánek (diskuse) 3. 10. 2015, 19:47 (CEST)

Navrhl bych ještě, aby se působení v jednotlivých mužstvech vkládalo pomocí zvláštní (speciální) šablony. Nějaká řádková šablona. Pokud totiž hráč mění kluby, pak něco najít v té šíleném změti dat a textů je docela náročné. Navíc by se tím daly zarovnávat počty utkání i vstřelených branek pod sebe atp. --Jan Polák (diskuse) 3. 10. 2015, 19:14 (CEST)

Obdobně to mají na anglické wiki (viz např. Jan Oblak), je to výhodné řešení, které bych zřejmě podpořil. Jestli to ale není příliš technicky náročné (překopání šablony, její náhrada v mnoha článcích, kontrola...) --Chalim Kenabru (diskuse) 3. 10. 2015, 19:36 (CEST)
Myslím, že bych to s robotem zvládl, navíc bychom to mohli zavést i do jiných podobných infoboxů. Co by někdo mohl vnímat jako kontraproduktivní, je kopírování chyb (tj. pokud tam chyba byla, zůstane tam). Matěj Suchánek (diskuse) 3. 10. 2015, 19:47 (CEST)
Přehledná nekomplikovaná šablona by se hodila. Tématu se denně věnuju, co se týče kontroly, nějaké případné nesrovnalosti bych poté snad odhalil.--Chalim Kenabru (diskuse) 3. 10. 2015, 20:18 (CEST)
Matěji, co nějak na ty góly a počty zápasů využít Wikidata? Ty se v té oblasti přeci jenom pohybuješ, takže bys mohl mít aktuální informace a tušit případné možnosti. --Jan Polák (diskuse) 3. 10. 2015, 21:26 (CEST)
Vlastnost člen sportovního družstva propojuje hráče s kluby/týmy, za které hrál. Každou účast potom mohou vymezit pozice hráče, od, do, počet odehraných zápasů, počet vstřelených gólů/bodů, pořadové číslo aj. (viz např. Cristiano Ronaldo). Bohužel ve většině případů je tam pouze samotné tvrzení bez vymezení se zdrojem „nějaká Wikipedie“. Naše možnosti: dokážu se je získat (Manchester United FC (2003–2009), Real Madrid (2009–2018), Sporting CP (2002–2003), Portugalská fotbalová reprezentace (od 2003), Portugalská fotbalová reprezentace do 21 let (2002–2003), Portugal Olympic football team (2004), Portugalská fotbalová reprezentace do 20 let (2003), Portugal national under-17 football team (2001–2002), Portugal national under-15 football team (2001) a Juventus FC (2018–neznámá hodnota)), dokonce i řadit podle data (i když při pokusu o demostraci není vše, jak má), složitější bude jejich správné zobrazení v šabloně. Matěj Suchánek (diskuse) 3. 10. 2015, 21:43 (CEST)

To infobox zůstane takhle široký ? Vypadá to hrůzostrašně ! --Jowe (diskuse) 8. 10. 2015, 10:06 (CEST)

@Jowe, Chalim Kenabru, Matěj Suchánek: Souhlasím, že současných 420px je moc. Vidím dvě možnosti:
 • Nastavit v "globálním" css výjimku pro tento infobox (a sesterský {{Infobox fotbalový trenér}}), aby zde nebyla uplatňována defaultní šířka 270px, která je nyní přepisována "lokálním" nastavením šířky na 420px. V css se nevyznám, takže nevím, nakolik je to realizovatelné, navíc "globální" css smí upravovat pouze správce.
 • Nastavit defaultně nižší hodnotu (asi v rozmezí 330-360px – navrhněte vhodnou hodnotu) a nechat možnost v případě potřeby nastavit větší šířku. Lze řešit úpravou infoboxu.
--Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 20:34 (CEST)
Jsem pro druhou, napadla mě ještě možnost měnit ji dynamicky podle parametrů (chudší boxy užší, bohatší širší). Problém zalamování by potom také řešilo zúžení třetího (pravého sloupce) Matěj Suchánek (diskuse) 8. 10. 2015, 20:56 (CEST)
Mě je celkem jedno, jaké řešení se použije, hlavně aby se nezalamovaly i dlouhé názvy typu
Polsko Termalica Bruk-Bet Nieciecza, → Česko SK Dynamo České Budějovice či ještě delší. Jak ale budu moci v případě nutnosti nastavit větší šířku pro některé iboxy s delšími názvy? Nemám nic proti sekci úspěchy ve zvláštní šabloně, nevadila by mi ani rozdílná šířka.--Chalim Kenabru (diskuse) 8. 10. 2015, 22:01 (CEST)
Jednoduše se přidá parametr "šířka infoboxu". --Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 22:07 (CEST)
Tedy OK. Druhá věc, jak vyselektovat z těch tisíců článků o fotbalistech všechny ty, které to budou kvůli velmi dlouhým názvům potřebovat? Pro které bude defaultních 330-360px málo?--Chalim Kenabru (diskuse) 8. 10. 2015, 22:35 (CEST)
@Vachovec1: Po úpravě to vypadá velice schopně. A dlouhé názvy ten infobox automaticky prodlužují, zdá se, že ten parametr ani není třeba vyplňovat.--Chalim Kenabru (diskuse) 8. 10. 2015, 22:59 (CEST)
@Chalim Kenabru: Aha. To "automatické prodlužování" je důsledek této úpravy kolegy Matěje Suchánka, který tam nastavil "style="white-space: nowrap;", tedy nezalamování v příslušných řádkách. Na jednu stranu je to výhodné, protože to skutečně činí onen nový parametr nepotřebným, na druhou stranu to komplikuje řešení problému se sekcí "Úspěchy" – proměnlivá šířka iboxu činí obě navrhovaná řešení (s oddělením sekce do samostatného iboxu) problematickými, neboť nepůjde dost dobře sjednotit šířku obou iboxů. --Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 23:30 (CEST)
Pro mě je infobox v současném stavu akorát, je ideálně široký a zdá se bez problémů. --Chalim Kenabru (diskuse) 9. 10. 2015, 00:01 (CEST)

Sekce "Úspěchy"[editovat zdroj]

Ad oddělení sekce úspěchy kvůli sloupcům: zkuste Wikipedista:Vachovec1/Šablona1. Je to hodně hrubé po technické stránce, nicméně je to funkční a ilustruje to, jak by to mělo vypadat. Jsou to vlastně dva infoboxy pod sebou. V případě, že parametr "úspěchy" by byl prázdný, normálně by se na místě spodního infoboxu objevilo úzké okénko, nastavil jsem to ovšem tak, aby toto okénko splynulo s pozadím. Funkčnost ověřena na článcích Petr Čech (parametr "úspěchy" vyplněn) a Jiří Pavlenka (parametr "úspěchy" prázdný). Nežádoucím efektem bude ve druhém případě neočekávaná, ale nepříliš velká mezera pod infoboxem. Minimálně pro ilustraci požadovaného výsledného efektu je to ale dobré. Budu rád, když někdo vymyslíte lepší řešení. --Vachovec1 (diskuse) 3. 10. 2015, 21:20 (CEST)

Takhle (rozdělené) to právě kdysi dávno bylo. A já to tenkrát právě slučoval dohromady, aby nebyly pod sebou dva různě široké infoboxy, do jednoho a té připojované sekci jsem tenkrát dal název „Úspěchy“ (nic lepšího mne tenkrát nenapadlo). --Jan Polák (diskuse) 3. 10. 2015, 21:24 (CEST)

@Chalim Kenabru, Matěj Suchánek, Jan Polák: To slučování mohlo mít tehdy smysl, ale v současnosti je silně kontraproduktivní. Navrhuji opětné rozložení do dvou iboxů podle vzoru, který je nyní vidět v článku Cristiano Ronaldo. To by měl snad bez větších problémů zvládnout kolega Matěj Suchánek svým botem. Zajištění stejné šířky obou iboxů není až takový problém, stačilo by jedno z následujícího:

 • a) vytvořit "duplicitní" infobox k šabloně {{Infobox medaile}} (jen tento hlavičkový, řádkové iboxy jsou univerzální), kde by byla volitelná šířka iboxu, defaultní nastavení by odpovídalo defaultní šířce šablony {{Infobox - fotbalista}} (mnou použitý způsob ve výše zmíněném článku, zatím s pevným nastavením šířky).
 • b) povolit nastavení šířky v šabloně {{Infobox medaile}}. Tady je nutno ještě vyřešit otázku názvu ("Přehled medailí" vs. "Úspěchy"), to ještě nevím jak. --Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 21:18 (CEST)

--Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 21:18 (CEST)

Kdysi jsem stvořil šablonu {{Infobox - atlet}}, snad by řešení tam použité mohlo problém vyřešit. --Jowe (diskuse) 8. 10. 2015, 21:35 (CEST)
@Jowe: To je přesně to "hrubé" řešení, které jsem zmiňoval výše. Problém s tím je, že v případě nevyplněného parametru "úspěchy" se zobrazuje pod hlavním iboxem úzký prázdný rámeček (klidně vyzkoušejte). Ten lze sice dalším trikem skrýt (opět viz výše + historie mého pískoviště šablon), ale i tak je to po technické stránce hodně hrubé. Navíc tu máme, na rozdíl od atletů, hodně fotbalistů s infoboxem, ale bez úspěchů. Za čistší a vhodnější řešení považuji úplné oddělení sekce Úspěchy dle mého posledního návrhu. --Vachovec1 (diskuse) 8. 10. 2015, 21:56 (CEST)

Rozumím Janu Polákovi, ale upravil bych ten POV název „Úspěchy“.--Kacir 8. 10. 2015, 22:44 (CEST)

Já beru název úspěchy jako celkem výstižný. Máš jiné návrhy?--Chalim Kenabru (diskuse) 9. 10. 2015, 00:01 (CEST)
Tak výstižné to sice je, ale zároveň taky poměrně silné POV, která na Wiki redukujeme, a v sekcích šablon zobrazených v mnoha článcích, to platí dvojnásob. Je to stejné, jako bychom takovým sportovcům do úvodu psali: „Petr Čech je úspěšný český brankář,“ je to jistě výstižné, ale… Samozřejmě neutrální věcný popis sekce nezní tak výstižně (hezky), ale omezuje se na prostý popis jejího obsahu: Medailový zisk / Přehled medailí / Medaile (fotbalisté získávají v soutěžích také medaile, snad by to neměl být problém) / Umístění do 3. místa (případně) apod. V iboxu lyžaře jsem zvolil 1. variantu, ibox medaile používá 2. z nich.--Kacir 9. 10. 2015, 01:44 (CEST)

OK, místo pokusů o oddělení sekce jsem vyzkoušel jiným přístup. Podívejte se sem – Wikipedista:Vachovec1/Pískoviště2. Jsou tam k vidění tři různé podoby sekce Úspěchy. Vytvářel jsem variace na {{Infobox medaile položka}}. V případě, že bychom se rozhodli přejít od verze 1 (současná) k verzi 2 nebo 3, vytvořila by se sesterská šablona s trochu jiným zarovnáním a botovodiči by nahradili {{Infobox medaile položka}} v článcích s {{Infobox - fotbalista}} touto novou šablonou. --Vachovec1 (diskuse) 9. 10. 2015, 01:03 (CEST)

Nesrovnalost[editovat zdroj]

Jedna záležitost, která komplikuje sloučení s infoboxem Fotbalový trenér. Je jí položka současný klub týkající se výlučně fotbalistů nebo hrajících trenérů. Pokud jsou infoboxy trenérů předělávány na infobox fotbalista, a tato zůstane nevyplněna (nebo chybí), automaticky se vypíše text "Konec hráčské kariéry". Jakékoli vyplnění osobu zařadí do kategorie Aktivní fotbalisté (příklad). Problém je, pokud jde o trenéra, který nikdy aktivně fotbal nehrál, zobrazí se "Konec hráčské kariéry" = chyba (žádná hráčská kariéra nebyla). Např. André Villas-Boas - diff se špatně vyplněnou položkou, která ho řadí mezi aktivní fotbalisty, diff se správně odmazanou položkou, která zase uvádí chybný text). Řešením může být u těchto případů odmazání infoboxu v článku. Jsou nějaké jiné návrhy na nápravu?--Chalim Kenabru (diskuse) 5. 12. 2015, 19:07 (CET)

No, nejjednodušším řešením by asi bylo přidat položky konec hráčské kariéry a konec trenérské kariéry. Kategorie by se neměly řešit podle položky současný klub, ale až podle těchto položek. Postup:
 1. Vyplněny trenérské roky? Pokud ano, tak v případě vyplnění konec trenérské kariéry přidat kategorii "bývalí fotbaloví trenéři" (pokud takovou máme), jinak přidat kategorii "fotbaloví trenéři".
 2. Vyplněny roky nebo mládežnické roky? Pokud ano, tak v případě vyplnění konec trenérské kariéry přidat kategorii "bývalí fotbalisté" (pokud takovou máme), jinak přidat kategorii "aktivní fotbalisté".
--Vachovec1 (diskuse) 5. 12. 2015, 20:25 (CET)
U bodu 2 máš zřejmě na mysli konec hráčské kariéry, ne? Jinak jsi mě tímto návrhem navedl na myšlenku, že by to šlo ještě jednodušeji bez nutnosti přidávat další položky. A sice, máme v infoboxu položku klubaktual, kde se vyplňuje datum, k němuž jsou aktuální statistiky (zápasy a góly) v hráčské kariéře za klub. Pak je zde repaktual, kde se uvádí datum pro údaje reprezentací (mládežnické i dospělé). Nakonec je zde trenéraktual, kde by měl být datum, k němuž se váže současné trenérovo angažmá. Stačilo by, aby se text konec hráčské kariéry vypisoval při prázdné položce klubaktual a text konec trenérské kariéry při nevyplněné trenéraktual. K repaktual by se nevázalo nic, neznám hráče, který by hrál pouze za reprezentace. Je to i logické, pokud má hráč/trenér angažmá, měl by být i uveden datum aktualizace (dokonce i v případě, že je zrovna bez angažmá). Potíž je, že v praxi jsou tyto položky nezřídka nevyplněné, nicméně věřím, že průměrně inteligentní wikipedista by pátral po tom, proč mu infobox vnucuje popisek konec hráčské/trenérské kariéry. Také někteří zahraniční wikipedisté zakládají na české wikipedii články o fotbalistech bez těchto parametrů (např. metodou kopírování základních údajů a jednoduchých vět), ti by zřejmě museli být o tomto informováni v jejich diskuzi, pakliže češtinou nevládnou.--Chalim Kenabru (diskuse) 5. 12. 2015, 21:31 (CET)

Wikidata[editovat zdroj]

Zdravím, zwikidatovani bych rozhodně uvítal, nerad dělám jednu věc stokrát. Použitelné:

 • obrázek = P18
 • popisek = P2096 (?)
 • datum narození = P569
 • místo narození = P19
 • datum úmrtí = P570
 • místo úmrtí = P172
 • výška = P2048 (?)
 • váha = P2067 (?)
 • současný klub = viz výše
 • číslo dresu = P1618
 • pozice = P413
 • kluby = viz výše
 • zápasy (góly) = viz výše

Další zajímavé: P373, P859, P1469, P166, P2276 --Jklamo (diskuse) 5. 1. 2016, 01:33 (CET)

Opět problémy[editovat zdroj]

Proč zase nesedí kluby v kapitole Profesionální kluby s datovým údajem a postupně se posunují dolů? Proč se sloupeček "mládežnické kluby" posunul doleva a není zarovnán stejně jako ten v kapitole "profesionální kluby", viz? Tyto problémy tu byly již v minulosti, kdo si hrál s ještě nedávno dobře fungující šablonou? --Chalim Kenabru (diskuse) 27. 3. 2018, 08:10 (CEST)

To se dá přeci zjistit z historie. Jinak asi vrátit zpátky, pokud se to nepodaří spravit. Matěj Suchánek (diskuse) 27. 3. 2018, 16:42 (CEST)

Kariéra a vlaječky[editovat zdroj]

Přesunuto z Diskuse k Wikipedii:WikiProjekt Fotbal#Infobox

Ahoj, nevím kam přesně s tím zajít, ale v infoboxu v části o klubové kariéře nesedí roky působení, klub, zápasy a góly v jednom řádku. Je to nejspíš tím, že se údaje píší po sloupcích, tj. nejprve roky, potom všechny kluby, pak zápasy a pak góly. Problém potom je, že vlaječky u klubů jsou o něco málo širší (resp. vyšší) než řádek a tudíž když je jich víc, tak celý sloupec Kluby roztáhnou, takže nepasuje s ostatními sloupci (viz např. Milan Baroš, Samuel Eto'o, Musefiu Ashiru). Řešení mě napadají 2: buď smazat vlaječky (ale to mi přijde škoda), nebo psát všechny údaje po řádcích. --Chiropraktik (diskuse) 5. 5. 2018, 11:00 (CEST)

Za mě určitě smazat vlaječky, článků o klubech tu máme dosatek, tedy není problém si klub rozkliknout. V anglickém, německém ani španělském infoboxu vlaječky nejsou.--Jklamo (diskuse) 7. 5. 2018, 09:42 (CEST)
Já bych vlaječky nechal. Hned je patrno, ve kterých ligách daný hráč působil. A také, zda se dostal do zahraničí atp. --Jan Polák (diskuse) 7. 5. 2018, 10:05 (CEST)

Stát narození[editovat zdroj]

@JAn Dudík: Ahoj, tady jsi odebral parametr stát narození, ale ten je dosud vyplněn v 80 článcích. Co s tím? --Dvorapa (diskuse) 18. 1. 2020, 23:06 (CET)

sloučit, případně smazat, zřejmě bude často již na wikidatech. JAn (diskuse) 19. 1. 2020, 11:18 (CET)