Diskuse k šabloně:Infobox

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 3 lety od uživatele Matěj Suchánek v tématu „Dlouhá hodnota z Wikidat a width

Co s tím - vloženo v jediném článku.--Horst 23. 3. 2009, 16:31 (UTC)

TfD?? --Wikipedista:BobM d|p 23. 3. 2009, 16:36 (UTC)
Pokud jsem správně pochopil tak na anglické wikipedii z této šablonky se vytvářejí jiné šablony. Proč tomu tak neni tady? Lex Viatkine 25. 6. 2009, 18:06 (UTC)


Evidentně byla vytvořena pro přebírání infoboxů z en. Jako taková má docela dobré ospravedlnění. Pokud ale vytváříte nový infobox a chcete, aby vypadal podobně jako ostatní infoboxy (i v budoucnosti), dělejte to podle návodu na WP:Infobox. Je to jediný způsob, který je aspoň trochu dokumentovaný. Zároveň je i dost jednoduchý. Bohužel potřebuje úklid a dopsání dokumentace. To se ale snad brzo změní. Miraceti 26. 6. 2009, 16:55 (UTC)

Mám hotovou kompletně novou verzi tohoto infoboxu. Je značně zjednodušená a hlavně používá šablonu Střídání barev řádků tabulky. Snažil jsem se jí udělat zpětně kompatibilní ale není to na 100%. Proto prosím omluvte případnou dočasnou poruchovost této šablony po uploadu.--Marek995 23. 5. 2011, 19:13 (UTC)

Sablonu si prosim nejdrive odladte nekde jinde (funkcni sablona se da vytvorit treba ve vlastnim jmennem prostoru), ne tak aby sablona pouzita v tisicich clanku desitky minut nefungovala. --Jklamo 24. 5. 2011, 18:50 (UTC)
Omlouvam se, sablona pri predchozim zkouseni fungovala, bohuzel tady ne.--Marek995 25. 5. 2011, 10:59 (UTC)

270px dělá bordel v hudebních šablonách[editovat zdroj]

Navrhuji tedy, aby byla upravena šířka infoboxu

z

<table class="infobox {{{třída těla|{{{bodyclass|}}}}}}" cellspacing="5" style="width: 270px; text-align: left; font-size: 88%; line-height: 1.5em; ...

na

<table class="infobox {{{třída těla|{{{bodyclass|}}}}}}" cellspacing="5" style="width: 264px; text-align: left; font-size: 88%; line-height: 1.5em; ...

Když se podíváte na články jako The Beatles či Wings, zjistíte (pokud používáte 4:3 monitor), že šablona zasahuje až moc neesteticky do prostoru. PleasantNightmare 21. 9. 2011, 17:14 (UTC)

Zdroje k infoboxu[editovat zdroj]

Mohl by někdo rozšířit šablonu o parametr |ZdrojeInfoboxu = , pro popis uvedených dat? Ten by zobrazoval s odkazem na stránku v ZdrojeInfoboxu. Například jako šablona {{Infobox chráněné území v Česku}}. --Maxx (diskuse) 23. 10. 2012, 07:04 (UTC)

Případně ještě zvážit možnost, po vzoru /doc, vytvoření standardní podstránky /zdroje, kde by byly všechny informace o zdrojích infoboxu soustředěny. --Maxx (diskuse) 23. 10. 2012, 07:10 (UTC)

Řídký infobox[editovat zdroj]

Některé infoboxy aplikující tuto šablonu jsou docela dlouhé, a přitom údaje v nich působí docela řídkým dojmem. Např. Lucie Šafářová nebo Avatar (film, 2009), ale i další. Navrhoval bych to zhustit – zmenšit cellspacing z 5 na 3 nebo 2. Pro srovnání: anglický Infobox má cellspacing 3, německý má ve verzi bez rámečků cellspacing 5, ale častěji používá verzi s rámečky a cellspacingem 0. --Bazi (diskuse) 10. 2. 2013, 04:52 (UTC)

P.S. Pro představu jsem připravil podobu po zmenšení hodnoty z 5 na 2 zde: Šablona:Test. Pro srovnání s originálem: Avatar (film, 2009). --Bazi (diskuse) 10. 2. 2013, 05:07 (UTC)

V principu nejsem proti, ale domnívám se, že bude potřeba rozsáhlejší testování. Šablona je základem pro mnoho dalších šablon a změna tedy bude mít velký dopad. Šablonám {{Infobox film}} nebo {{Infobox - tenista}} by zhuštění nepochybně pomohlo, ale nebude to znepřehledňovat box někde jinde? Jak to bude vypadat třeba na těchto stránkách - Mount Everest, Jimi Hendrix, Německá hymna, Státní znak Rakouska, Boubínský prales, Gisele Bündchenová? --Vachovec1 (diskuse) 10. 2. 2013, 10:38 (UTC)
Souhlasím. Proto to dávám jen do diskuse, třeba nakonec přijdeme na jiné řešení nebo dokonce usoudíme, že místo grafické úpravy by bylo vhodnější proškrtat položky v těch dlouhých infoboxech. Třeba by taky šlo přenést rozhodnutí o příslušném parametru ze základní šablony na její aplikace. --Bazi (diskuse) 10. 2. 2013, 12:11 (UTC)
Se zmensenim cellspacingu na 3 (klidne i 2) souhlasim. Ale to ze se v mnoha pripadech do infoboxu laduje zbytecne mnoho informaci je taky pravda. --Jklamo (diskuse) 11. 2. 2013, 07:08 (UTC)
Stalo se (na dva) — Jagro (diskuse) 12. 5. 2013, 22:16 (UTC)
Tak infobox se sice zkrátil, ale zároveň se (aspoň mě) zmenšilo písmo (aspoň tedy mám ten dojem). To se předpokládalo? Proti normálnímu písmu bych velikost odhadoval na 85-90% Někteří kolegové s tím budou mít problém, určitě např. kolega G3ron1mo, který odstraňuje "small" tagy, kde to jde a horuje právě proti malému písmu. --Vachovec1 (diskuse) 13. 5. 2013, 08:19 (UTC)
Ke změně velikosti ale nedošlo ([1]). Pokud se někde měnila, pak to bylo nejspíš v souvislosti s jinou editací. Obecně ale je pravdou, že v šabloně Infobox je velikost nastavená na 88%, takže mohlo ke skutečnému zmenšení v některých případech dojít, pokud se některý infobox předělával z jiné formy šablony na aplikovaný tento Infobox. S tím bych si ovšem hlavu nedělal, protože zde má zmenšení písma zásadní funkční přínos, a to udržení kompaktní velikosti infoboxů. Kolega G3ron1mo odstraňuje malé písmo spíše v souvislých textech anebo obecně v textových prvcích, a to hlavně takové, které je vloženo přímo tagem. Pokud je velikost písma nastavena standardně a jednotně už v šabloně, považuji to za přijatelné řešení, protože se tím jednotný vzhled nenarušuje. --Bazi (diskuse) 13. 5. 2013, 11:17 (UTC)

Prosím o smazání "interwiki" z komentáře ve zdroji (drobnost)[editovat zdroj]

--Dvorapa (diskuse) 25. 6. 2015, 23:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Specifické řádkové styly pro data?[editovat zdroj]

Řádkové styly pro data jsou pro každý řádek definovány výrazem styl dat = {{{styl dat|{{{datastyle|}}}}}} . Je nějaký důvod, proč by nemohly být používány podle potřeby odlišné styly pro data v různých řádcích? Tj. v řádku n by se použil primárně styl styl datn, nebyl-li byl definován, tak teprve obecný styl dat. Vynucené používání jednotného stylu mi přijde zbytečně omezující. Pro šablonu by to nebyla žádná extrémní zátěž navíc, jestli se v daném řádku načte obecný nebo specifický styl, vyjde víceméně nastejno. --Vachovec1 (diskuse) 30. 4. 2017, 21:00 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Trochu bych se obával přehnaně kreativních nápadů, které by s takovými možnostmi mohli někteří tvůrci „napáchat“, proti omalovánkám tu určitá část komunity poměrně stabilně vystupuje. Nicméně musím uznat, že ne zrovna u dat, ale u nadpisů už jsem přinejmenším na jeden případ, kdy by se hodilo jeden udělat trochu jinak než ostatní, narazil. Obecně otázka asi není jenom, jak moc by individuální stylování vadilo, ale taky jak moc je to někde potřeba, jestli se bez toho nedá (v zájmu udržení jakýchsi střídmých jednotných stylů) obejít. --Bazi (diskuse) 30. 4. 2017, 21:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
No, u nadpisů nevím, ale u těch dat, případně popisů, by se možnost použití individuálního stylu občas hodila. Teď si hraji s kódem šablony {{Taxobox}}, zkouším převést právě na {{Infobox}}. Viz Wikipedista:Vachovec1/Šablona6, použití je vidět v Wikipedista:Vachovec1/Pískoviště6. U popisů jsem několikrát použil <span style="font-size:90%;"> nějaký popis </span>, u dat jsem dokonce musel přijít s následujícím hackem: {{#if:{{{podřazené taxony|}}} | <div style="text-align:left"> {{#if:{{{podřazené taxony|}}} | {{{podřazené taxony}}} }} </div> }} . Obsahem parametru je obvykle odrážkový seznam a když se vloží div přímo před parametr, je problém s prvním odřádkováním (hvězdička místo očekávané odrážky). To jsem vyřešil vložením celé podmínky dovnitř divu, ovšem zase mi tak vznikala "neviditelná" prázdná buňka v případě, že parametr nebyl vyplněný. Vyřešilo to až obalení druhou podmínkou. --Vachovec1 (diskuse) 30. 4. 2017, 22:15 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Myslím, že tato šablona by měla poskytovat základ všem infoboxům a neměla by být příliš nabobtnalá. Pokročilejší funkcionality pak obstará série šablon Infobox začátek, obrázek, položka, hlavička, konec; nebo případně tabulka či modul (viz Nápověda:Vytvoření infoboxu). Jinak na odrážkový seznam, jehož první položka se zobrazuje chybně jako hvězdička, tu máme malou chytrou šablonku. --Dvorapa (diskuse) 30. 4. 2017, 22:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Dvorapa: K šabloně {{Nic}} mám dva dotazy. Jednak tam straší šablona {{Pouze dočasné použití}}, kde se explicitně píše, že je třeba se vyhnout použití šablony {{Nic}} v jiných šablonách. Nemělo by se to odstranit? A za druhé jsem koukal, že je to založeno na sebeuzavíracím tagu. Není od něčeho takového výslovně odrazováno? --Vachovec1 (diskuse) 30. 4. 2017, 22:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Obecně mi přijde vhodnější, aby bylo možné drobné stylování řešit individuálně v rámci jednotné šablony, než aby se kvůli nemožnosti takového stylování musel celý ibox složitě skládat z jiných prvků. Jenom tedy bude nutné o to úzkostlivěji dbát, aby se to nezvtlo v přemíru bezúčelné kreativity. --Bazi (diskuse) 30. 4. 2017, 23:28 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Vachovec1: Dotazy rád zodpovím. Pouze dočasné použití tam dal před dvěma měsíci Oashi, když v nějakém zvláštním záchvatu tuto ceduli vložil do tolika šablon, že stále ještě minimálně jednou týdně objevím další. Myslím, že Pouze dočasné použití má místo v šablonách, které dočasně nahrazují funkcionalitu šablon jiných nebo jsou zastaralé. Dle mého by se to tedy určitě mělo odstranit. Sebeuzavírací tagy jsou terčem vývojářů hlavně z důvodu přechodu na nový wikiparser, který narozdíl od původního Tidy není tak mírný k sebeuzavíracím značkám, které nejsou definované ve specifikaci HTML5 (nejsem si jistý, jestli to nový wikiparser rozhodí a rozbije to stránku, nebo jestli ho to nerozhodí a vypíše v daném místě chybu, ale rozhodně sebeuzavírací značky jako aktuální Tidy neignoruje). Ovšem jedná se pouze o sebeuzavírací značky, které jsou v dané specifikaci (tzn. klasické HTML značky), sebeuzavírací značky wikikódu (jako <nowiki />, <br /> nebo <noinclude />) jsou naprosto v pořádku a i nový wikiparser je zpracuje. Krom toho je možné šablonu postavit na jiném "nulovém" kódu, možností je opravdu hodně (vypsány jsou tam jen ty nejběžnější). --Dvorapa (diskuse) 30. 4. 2017, 23:01 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Dvorapa: Hm. Vyzkoušel jsem vložení sebeuzavíracího tagu, šablony i {{ns:0}} a nic nepomohlo. Funguje jen ten můj hack. Já potřebuji (respekive se o to snažím), aby funkčnost vycházela přímo ze šablony, ne abych musel procházet všechny taxoboxy a do každého s výskytem parametru podřazené taxony doplňovat tag. --Vachovec1 (diskuse) 30. 4. 2017, 23:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Já tedy myslel, že danou šablonku použijete v kódu infoboxu. Tomu hacku moc nerozumím, nějak jsem nepobral, proč tam jsou dva ify a proč tam je div (takže vlastně nerozumím tomu celému), ale pokud to funguje, pak jen dobře. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 09:32 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Dvorapa: Je to popsáno výše. V "čisté" verzi (bez divu a s jednou normální podmínkou) se obsah parametru zarovnává na střed. Já potřebuji zarovnání vlevo (a nemůžu to řešit obecným stylopisem skrz styl dat, protože bych rozbil šablonu na jiných místech). Když ovšem zarovnání vynutím divem, vzniká onen klasický problém s hvězdičkou místo první odrážky. To by sice pravděpodobně šlo řešit vkládáním šablony {{Nic}} do jednotlivých taxoboxů na začátek oněch řádkových seznamů, ovšem to je řešení hodně pracné (i když by jistě pomohl bot) a i do budoucna pro konstrukci nových taxoboxů nepohodlné (vysvětlujte každému, že na začátek řádkového seznamu musí vložit speciální šablonu nebo tag...). Vložení šablony {{Nic}} (či přímo tagu) rovnou do kódu podle všeho nepomůže, zkoušel jsem. Když jsem divem obalil celou podmínku, problém zmizel, jenže parametr měl takto vždy nějaký, byť neviditelný obsah – pročež se vytvářela "neviditelná" buňka (v praxi se to projevilo jako úzká vertikální mezera). Proto ta druhá podmínka. Pokud tě napadne něco jednoduššího (něčím nahradit vnitřní podmínku?), budu jen rád. --Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 10:30 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ta vnitřní podmínka už tam je zbytečná, stačí to např. odřádkovat, abychom zbytečně nezatěžovali server. Navrhoval bych však dvě věci: Buď poskládat Taxobox z infobox začátek a souvisejících, nebo do této šablony Infobox přidat (spíš než různé styly pro jednotlivé řádky) nějakou možnost označení řádku jako seznamu, který pak následně už bude mít předdefinovaný vzhled (hack) někde uvnitř šablony, abychom zapřípadně připravili půdu i pro další podobné případy, aby to každý nemusel pokaždé vymýšlet nanovo, když bude potřebovat vložit do infoboxu seznam. Poté bychom mohli též analyzovat použití šablony nic a upravit infoboxy postavené na této šabloně Infobox tak, aby používali novou funkcionalitu a my mohli šablonu nic ze článků odstranit. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 11:27 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

┌───────────────────────────┘ Vidím. Co se týče použití šablony {{Nic}}, v HJP je použita jen 2x, vždy v "nestandardních" infoboxech. Při této příležitosti jsem zjistil, že {{Infobox - dálnice}} řeší řádkové seznamy (týká se to především parametru region) obalením jednotlivých položek (přímo v kódu v článcích!) tagy <li></li>. Fujtajxl! --Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 12:24 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

+dalších 112 podobných případů, kde byla šablona nahrazena jejím obsahem. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 12:40 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Tohle musíme vyřešit, jednak v této šabloně Infobox, aby nebylo nutné používat šablonu nic, a jednak v jednotlivých infoboxech, aby tam nebyly hacky, jaké jste objevil. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 12:41 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Zmíněný hack s tagy v šabloně {{Infobox - dálnice}} se vyskytuje v 300+ článcích. Jinak ani jedno z tebou nadhozených řešení mi nepřijde ideální. Chtělo by to něco jako šablonu {{Odrážkový seznam}}, která by se používala stylem:
dataXY = {{Odrážkový seznam|{{{parametr}}}}}
V článcích by se pak zadával do příslušného parametru v šabloně klasický odrážkový seznam. --Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 13:17 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Takovou šablonu už tu dokonce máme, vizte Šablona:Ol, Šablona:Ul a Šablona:Li, bude tedy potřeba jen trochu vylepšit jejich dokumentace a nápovědy ke stavbě infoboxů a poté nahradit všechny hacky a jiné úpravy pro seznamy na tyto. Možná ještě někde je použito {{#tag:ul}}, asi by bylo vhodné to sjednotit všechno. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 13:28 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
To taky není přesně ono. Šablona {{Ul}} sice funguje, ale vyžaduje poměrně komplikovaný zápis seznamu v šabloně v článku. Požadovaná šablona by měla a) zajistit zarovnání dat vlevo + b) zajistit správné fungování všech (především pak úvodní) odrážky. Abych při vytváření infoboxu použil výše uvedenou konstrukci (případně uvnitř nějaké podmínky) a při použití v článcích pak uživatel zadával do šablony pouze odrážkový seznam v "normálním" tvaru:
parametr =
* položka1
* položka2
* položka3
atd.
--Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 13:51 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Huh? Proč nefunguje odražení? Nějaký problém v šabloně {{Odrazit}}? --Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 13:56 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ano, taky to teď zkoumám, že to nepůjde. Přikláněl bych se tedy k vytvoření nové šablony, jakou jste navrhl, která by se vkládala do kódu infoboxu při jeho vytváření tak, jak jste navrhoval výše. Jen název bych asi změnil tak, aby z názvu bylo patrné, že se šablona používá v infoboxu (nebo jinak upřesnil její název, aby nebyl zbytečně matoucí). --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 14:16 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Napadá mě třeba Infobox/seznam jako je Infobox/vnořený. --Dvorapa (diskuse) 1. 5. 2017, 14:20 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Počet řádků[editovat zdroj]

Zdravím, tvořím teď velmi komplexní infobox, jehož vytvoření bylo odhlasováno již před pár lety (tehdy jsem snad ani na wiki nebyl), ale až nyní jsem se odhodlal k jeho vytvoření. Taky jsem jeho rozsah ještě prokonzultoval s Dvorapou, který s jeho podobou souhlasil. Problém je v tom, že mi asi nebude stačit ten maximální rozsah 85 řádků (ve zdroji je uvedeno 87, tak nevím). Celkem by se mi hodilo to co mají na en wiki a to že počet řádků není omezen, takže tam mají klidně infobox se 150-ti řádky. Uvědomuji si náročnost této změny a proto na ni netrvám, ale v tom případě bych uvítal alespoň rozšíření infoboxu tak na 100 řádků. Děkuji za odpověď, --MIGORMCZ (diskuse) 19. 2. 2019, 11:43 (CET)Odpovědět[odpovědět]

87 je aktuální rozsah a je daný infoboxem, který má 86 řádků (Infobox - křesťanský vůdce). Rozšířil bych ho jen o jeden víc, než kolik potřebujete vy, čím větší bude, tím hůře se s ním bude pracovat. Žádejte na nástěnce správců. Modul, jaký mají na anglické Wikipedii, tu již máme také. Zatím je jen ve zkušebním provozu, aby se odladily všechny chyby, které se tam skrývají. Myslím si ale, že ho nikdo aktuálně nezkouší. --Dvorapa (diskuse) 19. 2. 2019, 16:06 (CET)Odpovědět[odpovědět]
OK, tak za dva dny budu vědět, kolik řádků mi bude chybět. Pak napíšu na NS.--MIGORMCZ (diskuse) 20. 2. 2019, 08:02 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Nebo můžete zkusit ten modul. Na jednu stranu ho konečně začneme testovat, na druhou stranu může dávat chyby, které bude třeba vyladit, člověk bude muset mít oči na stopkách. --Dvorapa (diskuse) 20. 2. 2019, 12:12 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Tak to asi ne, protože budu rád, když dám dohromady klasický infobox, který bude čerpat z wikidat. Když jsem jen tak mrknul na kód toho modulu, tak vůbec netuším co to je. --MIGORMCZ (diskuse) 20. 2. 2019, 14:11 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Kód modulu vůbec není třeba zkoumat, stačí jen v infoboxu nahradit {{Infobox za {{Modul:Infobox/šablona a počet parametrů se stane neomezeným, jen je potřeba zkoumat, zda se vše chová, jak by mělo, a kdyžtak hlásit chyby. --Dvorapa (diskuse) 20. 2. 2019, 14:53 (CET)Odpovědět[odpovědět]
OK, zkusím to a uvidím. --MIGORMCZ (diskuse) 20. 2. 2019, 15:05 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Child[editovat zdroj]

@Kacir, Matěj Suchánek:Dobrý den, chci se zeptat. Je v české verzi infoboxu i parametr child, který dokáže propojit vícero infoboxů do jednoho? A pokud není, můžete ho přidat? Nemám oprávnění a docela by se mi tato možnost hodila, abych zjednodušil šablony této šablony. Děkuji RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 20:38 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

@RiniX: k tomu účelu tu máme šablonu {{Infobox/vnořený}}. Použití můžete vidět v šabloně {{Infobox - politik}}. --Vachovec1 (diskuse) 5. 7. 2019, 22:10 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ačkoliv tedy opravdu netuším, proč má {{Infobox - animanga}} podobu skládanky a ne běžného infoboxu. {{Infobox/vnořený}} se obvykle použije, pokud by v "základním" infoboxu přetékaly položky (šablona {{infobox}} je momentálně dimenzovaná na 87 datových položek). To tady podle všeho nehrozí. Pokud jde o podmíněnost u nadpisů sekcí, není problém to zařídit pomocí podmínky v kódu, např. {{#if: podmínka/soubor podmínek | zobraz tento nadpis/data }}. --Vachovec1 (diskuse) 5. 7. 2019, 22:29 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Já sám tomu nerozumím. Na enWiki to mají udělané skrze infoboxy s parametrem | child = yes (chtěl jsem to na animemanze předělat), jak to funguje zde vůbec netuším. Proto každá pomoc dobrá. RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 22:32 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
No, ono vůbec ty naše podšablony, např. {{Infobox - animanga/Tisk}}, mají příšerný formát. Přímo používat HTML tagy <td>, <tr>, <th>? Děs. Na en-wiki mají aspoň ty podšablony formát klasického infoboxu. --Vachovec1 (diskuse) 5. 7. 2019, 22:56 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@RiniX: mám otázku. Jsou v některých článcích ty části infoboxu, např. {{Infobox - animanga/Videohra}} použity opakovaně (v rámci jediného složeného infoboxu)? Technicky to totiž možné je, a při vytváření nové podoby infoboxu by s tím bylo třeba počítat. --Vachovec1 (diskuse) 5. 7. 2019, 23:10 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Jako jestli tam jsou 2x anime, 2x tisk, 1x videohra a tak? To jo. RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 23:13 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
A lze to použít i odděleně? Tedy, že budou 3 různé infoboxy (záhlaví, text a zápatí) a spojí se do jednoho? RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 22:21 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Třeba Wikipedista:RiniX/Pískoviště4+Wikipedista:RiniX/Pískoviště5 = Wikipedista:RiniX/Pískoviště6 (právě tady netuším, jak to spojit). RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 22:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Spojit to samozřejmě lze, ale takhle konkrétně ne (tedy stylem, kdy se snažíte volat "části infoboxů" za sebou). Je třeba mít základní šablonu, ze které budete podinfobox(y) volat. Tedy vyjít z jediného infoboxu, přičemž jistě lze použit vnoření, ale konkrétně u (navíc povinné) patičky je to naprosto zbytečné. --Vachovec1 (diskuse) 5. 7. 2019, 22:56 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Takže teoreticky lze {{Infobox - animanga/Hlavička}} použít jako základní (budeme z ní vycházet) a {{Infobox - animanga/Tisk}} či {{Infobox - animanga/Videohra}} se do ní vnoří? Doufám, že se neopakuji nebo něco něříkám špatně, ale hodně v tom plavu... RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 23:10 (CE

Abych to uvedl na pravou míru, tak se tento parametr nachází ve zdroji a slouží ke spojení několika infoboxů (i stejných) do jednoho. RiniX (diskuse) 5. 7. 2019, 23:27 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Ano, child nám tu schází, ale zatím neměl ani využití. Na místo něj lze kromě Infobox/vnořený použít také skládanku viz Infobox začátek nebo experimentální modul Infobox. --Dvorapa (diskuse) 5. 7. 2019, 23:45 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Chci se zeptat, zobrazuje se vám Wikipedista:RiniX/Pískoviště6 dohromady? Pokud ano, tak jsem to spatlal s pomocí modulu. (Že bych se něco přiučil? :D)RiniX (diskuse) 6. 7. 2019, 00:52 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

U mě dobrý. Jako na infoboxy tu sice máme modul Wikidata infobox, ale ten neumí tyhle vnořené a jiné zajímavé srandy, jaké umí tenhle anglický Modul:Infobox. Takře pokud to pro animangu bude fungovat, pak bych se toho nebál, alespoň ho pořádně otestujeme a vychytáme mouchy s českým prostředím. --Dvorapa (diskuse) 6. 7. 2019, 23:31 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Už jsem to tam implementoval a fachá to i s těmi infoboxy bez modulu. RiniX (diskuse) 6. 7. 2019, 23:33 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Navbar[editovat zdroj]

@Dvorapa, RiniX, Vachovec1: Všiml jsem si, že tato šablona vkládá šablonu {{navbar}} do zápatí některých infoboxů, a to konkrétně nelogicky jen těch, které používají parametry {{{název}}} nebo {{{name}}} (například {{infobox - socha}}). Osobně považuji navbar za zbytečný a preferoval bych, když bychom navbar z infoboxů zcela vyřadili. Nebo to aspoň vyřešme nějak predikovatelně. --Vojtěch Dostál (diskuse) 2. 9. 2019, 11:13 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Teď si nejsem úplně jistý, proč je paradoxní použití parametru název. Právě vyplnění názvu šablony je přece podmínkou k funkčnosti odkazů. Podobně u navboxů musí být vyplněný název, aby tam fungovaly ty odkazy z/d/e.
Jasně, už mi to došlo jak je to vymyšleno, není to zas takový paradox.--Vojtěch Dostál (diskuse) 5. 9. 2019, 12:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Jinak ale uznávám rozdíl mezi navboxy a infoboxy - zatímco v navboxech je přítomný encyklopedický obsah, který je záhodno editovat - odkazy na související témata, v infoboxech samotných ty hodnoty nejsou, ty jsou vyplněné v článku (případně se tahají z WD), takže u nich není taková potřeba upravovat samotnou šablonu. --Bazi (diskuse) 2. 9. 2019, 14:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Ano, i mně to přijde u infoboxů nadbytečné, až rušivé. Uznávám to pouze u navboxů (vodorovných i svislých - navbox a soubox) a u infoboxů seriálů a olympijských sportů bych primhouril oko, tam je občas potřeba doplnit nový díl nebo sérii/letošní vítěze (něco mezi navboxem a infoboxem). --Dvorapa (diskuse) 2. 9. 2019, 21:14 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@Bazi, Dvorapa: Dobře, pokud nebudete mít námitky, odstraním tedy parametr název ze všech šablon infoboxů kromě těch, co jsou v Kategorie:Infoboxy olympijských her a Kategorie:Infoboxy seriálů. --Vojtěch Dostál (diskuse) 5. 9. 2019, 12:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
OK, snad jsme na žádné další, kde by to bylo vhodné nechat, nezapomněli. --Dvorapa (diskuse) 7. 9. 2019, 11:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Mimochodem co to udělat jako u navboxů a klidně zobrazit navbar u všech infoboxů automaticky, ale jen v případě, že má uživatel zapnuté udělátko? Akorát by to chtělo lépe vymyslet to zadávání názvu šablony do parametru, určitě musí být v dnešní době už lepší řešení, jak se tomu vyhnout. --Dvorapa (diskuse) 10. 9. 2019, 18:23 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dlouhá hodnota z Wikidat a width[editovat zdroj]

Ahoj, při změnach v Šablona:Infobox - léčivá látka jsem narazil na problém, kdy v některých případech (např. Teixobactin) si šablona neumí poradit z dlouhou hodnotu z Wikidat (zde chemický vzorec (P274)) a nastavení šířky (zde | styl těla = width: 300px;) je ignorováno. V případě lokálního vyplnění byť jedné hodnoty přesahující řádek (viz Metadon) však již nastavení šířky funguje.--Jklamo (diskuse) 25. 3. 2020, 10:21 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Pokud lokální vyplnění funguje, pak je chyba na straně formátování Wikidat (modulu)? --Dvorapa (diskuse) 25. 3. 2020, 10:27 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Jedna z CSS vlastností word-break/word-wrap by to měla spravit. Ale která... --Matěj Suchánek (diskuse) 25. 3. 2020, 10:36 (CET)Odpovědět[odpovědět]
V infoboxu chemické sloučeniny jsem podobný problém vyřešil kdysi takto: display:inline-block; word-break:break-all; max-width:300px. Někdo tuhle trojkombinaci doporučoval na Stackoverflow. --Dvorapa (diskuse) 25. 3. 2020, 10:53 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Dal jsem to tam. U mě už nejsou infoboxy roztažené. Bohužel mám teď k dispozici jen Firefox, takže budu rád, když to někdo otestuje i na jiných platformách. Taky si nejsem jistý, jestli není tento způsob zalamování moc agresivní. --Matěj Suchánek (diskuse) 25. 3. 2020, 11:14 (CET)Odpovědět[odpovědět]
U Edge a Chromu žádná změna. RiniX (diskuse) 25. 3. 2020, 11:17 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Ne, beru zpět. Chromě i Edge jsou v pohodě. RiniX (diskuse) 25. 3. 2020, 11:21 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Díky Matějovi, mně to již všude funguje všude správně. Ale i tak by asi bylo pro futuro fajn, kdyby to již zvládala tato šablona a nemuselo se to stylovat v jednotlivých šablonách.--Jklamo (diskuse) 25. 3. 2020, 12:33 (CET)Odpovědět[odpovědět]
@Matěj Suchánek, Jklamo: Možná by se mohla přidat třída do Common.css nebo ještě lépe vytvořit obalující šablona jako je {{Nowrap}} a kdo by to v nějakém řádku infoboxu potřeboval, prostě by použil tohle? --Dvorapa (diskuse) 25. 3. 2020, 13:19 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Jestli je pro to potřeba, tak klidně. Takhle narychlo jsem zavedl tohle řešení, protože jednoduše nedovedu předvídat, co by změna způsobila ve každém z 300 tisíc článků, které infobox obsahují. --Matěj Suchánek (diskuse) 25. 3. 2020, 14:05 (CET)Odpovědět[odpovědět]