AirPods

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
AirPods
Apple AirPods Wordmark.svg
Vyndaný pár sluchátek z nabíjecí krabičky
Vyndaný pár sluchátek z nabíjecí krabičky
Základní informace
VývojářApple
VýrobciApple Inc.
TypBluetooth sluchátka
Datum uvedení13. prosince 2016 (online)
20. prosince 2016 (v obchodech)
Specifikace
PřipojitelnostBluetooth
RozměryAirPods (každé sluchátko): 16,5 × 18,0 × 40,5 mm
Nabíjecí pouzdro: 44,3 × 21,3 × 53,5 mm
HmotnostAirPods (každé sluchátko): 4 g
Nabíjecí pouzdro: 38 g
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

AirPods jsou bezdrátová Bluetooth sluchátka vyrobená společností Apple Inc. Obsahují nové uživatelské interakce; například vyndání jednoho sluchátka z ucha pozastaví přehrávání a naopak, dvojité klepnutí na ně může buď aktivovat systém Siri, nebo přehrát nebo pozastavit přehrávání. Pro plnou funkčnost AirPods vyžadují zařízení běžící na minimálním iOS 10.2, macOS Sierra nebo watchOS 3. Automaticky se synchronizují přes iCloud, proto uživatel může přepnout na jiné podporované zařízení, které jsou přihlášené ke stejnému Apple ID. Mohou také přehrávat zvuk z libovolného zařízení, které podporuje technologii Bluetooth 4.0 nebo vyšší, včetně zařízení Android (které mohou také ovládat přehrávání pomocí gesta s dvojitým klepnutím). Nástupcem AirPods jsou AirPods Pro s vyměnitelnými silikonovými nástavci (špunty) uvedené v roce 2019.

Historie[editovat | editovat zdroj]

AirPods byly představeny 7. září 2016 společně s iPhone 7 a Apple Watch Series 2. Apple původně plánoval uvolnit AirPods koncem října, ale společnost odložila datum vydání. Dne 13. prosince 2016 společnost Apple vydal AirPods pouze pro svůj online store. K dispozici byly v Apple Store, autorizovaných prodejcích společnosti Apple a vybraných prodejcích 20. prosince 2016.

Od vydání verze iOS 10.3 mohou uživatelé najít chybějící AirPods tím, že spustí hluk vyzvánění prostřednictvím aplikace "Find My iPhone".

V roce 2017 na Apple Special Event společnost ukázala bezdrátově nabíjecí pouzdro, které by mohlo být použito společně s nadcházející bezdrátově nabíjecí podložkou AirPower. AirPower a bezdrátové nabíjení pro AirPods však nebyly uvedeny do prodeje. Nakonec na jaře 2019 společnost Apple oznámila, že vývoj nabíjecí podložky AirPower ruší úplně.[1]

Specifikace[editovat | editovat zdroj]

Hardware[editovat | editovat zdroj]

Společnost Apple začlenila svůj vlastně navržený čip W1 do AirPods, který pomáhá optimalizovat využití baterie a zpracovává spojení Bluetooth i zvuk.

V každém AirPodu jsou dva mikrofony: jeden u uší, otočený směrem ven a druhý v dolní části stopky.

Každý AirPod váží 4 g a jeho pouzdro váží 38 g. AirPod je schopen se nabít na přibližně pět hodin poslechu hudby při 50% hlasitosti a dobíjení s pouzdrem se může maximální poslech hudby vyšplhat až na 24 hodin. Během otevření a zkoumání vnitřku bylo zjištěno, že každá AirPod obsahuje 93 milliwatthodinovou baterii, zatímco nabíjecí pouzdro bylo shledáno, že obsahuje 1,52 wattu nebo 398 mAh na baterii 3,81 V.

Software[editovat | editovat zdroj]

AirPods obsahují aktualizovatelný firmware. Původní firmware byl 3.3.1. V únoru 2017 Apple uvolnil 3.5.1, a pak 3.7.2 v květnu 2017.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku AirPods na anglické Wikipedii.

  1. Bezdrátové nabíječky: Funkční řešení, nebo slepá cesta?. Elektrina.cz [online]. [cit. 2019-10-01]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]