Apple Pencil

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Apple Pencil
Výrobce Apple Inc.
Typ digitální stylusové pero
Rozměry Délka: 175,7 mm
Průměr: 8,9 mm
Hmotnost 20,7 gramů
Procesor STMicroelectronics STM32L151UCY6 MCU @ 32 MHz
Paměť 64‐Kbyte Flash
Připojitelnost Lightning konektor, Bluetooth 4.1
Zahájení produkce 11. listopadu 2015
Web https://www.apple.com/cz/apple-pencil/

Apple Pencil je digitální stylusové pero, které funguje jako vstupní zařízení pro iPad Pro a tabletový počítač iPad 2018 a je navrženo společností Apple Inc. Bylo oznámeno 9. září 2015 společně s iPad Pro a oba produkty byly vydány 11. listopadu 2015.

Pencil Apple je určen pro tvůrčí práci a má citlivost na tlak a detekci úhlu. Jeho baterie se nabíjí, když je zapojena do Lightning konektoru.

Uvnitř má počítač ARM Cortex-M3, akcelerometr Bosch Sensortech 3-Axis a Bluetooth pro komunikaci s iPad.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Apple Pencil má citlivost na tlak a detekci úhlu. Zapuštěný v plastovém pouzdře je zařízení Bluetooth, které může komunikovat současně s obrazovkou a systémem pod ním. Tužka dokáže detekovat sílu, což umožňuje například tmavší nebo lehčí tahy v aplikaci pro kreslení v závislosti na tom, jak tvrdě stiskne uživatel.

Apple Pencil byl navržen pro nízkou latenci, aby umožnil hladké zobrazení inkoust na obrazovce. iPad Pro také umožňuje současně používat Apple Pencil a prsty a zároveň odmítá vstup z dlaně uživatele.

Jeden konec Apple Pencil má magnetický odnímatelný uzávěr. Pod tímto krytem je Lightning konektor, který dovoluje nabíjení baterie přes samotný port na iPadu. Počáteční nabíjení trvá přibližně 12 hodin, ale za 15 sekund dobíjení přes konektor u iPadu poskytuje dostatečný výkon po dobu 30 minut. Uživatel může také použít dodávaný Lightning kabel pro nabíjení pomocí standardního Lightning kabelu.