Přeskočit na obsah

Magic Keyboard

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Magic Keyboard
Základní informace
VývojářApple
VýrobceFoxconn
TypBluetooth Keyboard
Specifikace
Operační systémMac OS X El Capitan v 10.11 and higher
ProcesorST Microelectronics STM32F103VB 72 MHz
PřipojitelnostBluetooth 4.2, Lightning konektor
Rozměry0,41-1,09 cm x 27,9 cm x 11,49 cm
Hmotnost0,231 kg
Posloupnost
PředchůdceApple Wireless Keyboard
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Magic Keyboard je aktuálně vyráběná klávesnice společnosti Apple a je nástupcem Apple Wireless Keyboard. Je velmi podobná své předchozí verzi z hlediska použitelnosti, ale její design se zcela odlišuje. Má zvýšenou stabilitu a nižší profil, který přinese větší komfort a přesnost psaní na klávesnici.

Hardware[editovat | editovat zdroj]

Klávesnice obsahuje také vyměnitelnou dobíjecí lithium-iontovou baterii, která se dobíjí přes Lightning konektor ve středu zadní části klávesnice.[1] Klávesnice využívá 32bitový procesor STM32F103VB (RISC ARM Cortex-M3) taktovaný na 72 MHz a obsahuje Broadcom BCM20733 Enhanced Data Rate Bluetooth 3.0 Single-Chip Solution.

Magic Keyboard byla vydána společně s Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2 v říjnu 2015. Hlavním tématem nových periférií je, že jsou šetrné k životnímu prostředí, protože obsahují plně dobíjecí a recyklovatelné lithium-iontové baterie, což snižuje plýtvání bateriemi.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Apple's New Magic Keyboard, Mouse, and Force Touch Trackpad Are All Rechargeable [online]. [cit. 2015-11-01]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]