Magic Keyboard

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Magic Keyboard
Výrobce Foxconn
Typ Bluetooth Keyboard
Procesor ST Microelectronics STM32F103VB
Předchůdce Apple Wireless Keyboard

Magic Keyboard je aktuálně vyráběná klávesnice společnosti Apple a je nástupcem Apple Wireless Keyboard. Je velmi podobná své předchozí verzi z hlediska použitelnosti, ale její design se zcela odlišuje. Má zvýšenou stabilitu a nižší profil, který přinese větší komfort a přesnost psaní na klávesnici. Obsahuje také vyměnitelnou dobíjecí lithium-iontovou baterii, která se dobíjí přes Lightning konektor ve středu zadní části klávesnice.[1] Klávesnice využívá 32bitový procesor STM32F103VB (RISC ARM Cortex-M3) taktovaný na 72 MHz a obsahuje Broadcom BCM20733 Enhanced Data Rate Bluetooth 3.0 Single-Chip Solution.

Magic Keyboard byla vydána společně s Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2 v říjnu 2015. Hlavním tématem nových periférií je, že jsou šetrné k životnímu prostředí, protože obsahují plně dobíjecí a recyklovatelné lithium-iontové baterie, což snižuje plýtvání bateriemi.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Apple's New Magic Keyboard, Mouse, and Force Touch Trackpad Are All Rechargeable [online]. [cit. 2015-11-01]. Dostupné online. (anglicky)