Beats Electronics

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Beats Electronics
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formalimited liability company
Datum založení2006
ZakladatelDr. Dre
Adresa sídlaCulver City, 900 66, USA
Charakteristika firmy
Oblast činnostispotřební elektronika
ProduktyBeats Pill+
Mateřská společnostApple
MajitelApple
Identifikátory
Oficiální webwww.beatsbydre.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Beats Electronics je americký výrobce audiotechniky a příslušenství, především ale sluchátek a reproduktorů, které prezentuje pod značkou Beats by Dr. Dre. Mimo to od roku 2012 spravuje streaming hudby – Beats Music. Sídlí ve městě Santa Monica s pobočkou v Culver City (obě ve státu Kalifornie). V roce 2013 měla Beats Electronic tržby o výši 1,5 mld. dolarů. Produkty Beats se prodávají globálně a firma má přibližně 700 zaměstnanců (2014).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Beats Electronics založili v roce 2006 Jimmy Iovine, předseda společnosti Interscope-Geffen A&M, a známý hip-hopový producent Andre Young, známý jako Dr. Dre, který se též podílel na vývoji. Na krátké období kolem roku 2012 Beats majoritně vlastnila tchajwanská společnost HTC, ta později snížila svůj podíl pod 25 %, aby jej v roce 2013 prodala zcela. Současně s tím, v roce 2013 se mezi význačnějšími akcionáři patřil nadnárodní zbrojní konglomerát the Carlyle Group.

Ve vlastnictví Apple[editovat | editovat zdroj]

10. května 2014 Beats koupila společnost Apple Inc. za 3,2 mld. US$, s tím, že hodlá značku zachovat, pouze příjmy z ní bude těžit nový majitel. Tato transakce udělala z Dr. Dre prvního miliardáře mezi hip-hopovými producenty. O měsíc později unikly zprávy o tom, že Apple možná přestane u svých zařízeních podporovat 3,5mm jack a nahradí jej konektorem Lightning – Beats tím pádem využije k výrobě „oficiálních“ sluchátek s tímto konektorem a u všech konkurenčních výrobců bude vybírat licenční poplatky za použití rozhraní.[1]

Marketing a branding[editovat | editovat zdroj]

Model White solo

Značka Beats By Dr. Dre se v současnosti těší velkému úspěchu, kterého mohla dosáhnout spojením se známým hip-hopovým umělcem, zásluhou dobrého marketingu, spočívajícím ve spojení s celebritami (nejen z hudebního průmyslu), které se značkou nezřídka mají lukrativní smlouvy, a product placementem.

Logem Beats je zakulacené písmeno 'b' v bílé barvě na červeném kruhovém pozadí. Značka je vnímána jako luxusní a trendy hlavně mezi mladší generací – současně její výrobky patří většinou mezi ty dražší. Například na trhu sluchátek nad 100 $ má Beats 64% podíl (září 2013). Výrobky Beats se objevily v několika videoklipech, včetně těch extrémně populárních s miliony zhlédnutí, popř. sluchátky Beats byl vybaven americký basketbalový tým na LOH v Šanghaji. S vývojem jednotlivých modelů navíc spojila své jméno řada hudebních ikon, což podněcuje jak zvědavost jejich příznivců, tak vzájemně prospěšnou publicitu jich i značky samotné.

Sluchátka[editovat | editovat zdroj]

Eric Maxim Choupo-Moting se sluchátky Beats (2015).
Typ sluchátek Název sluchátek Spoluvývojář
Náhlavní sluchátka Beats Pro Dr. Dre, will.i.am
Beats Studio Dr. Dre
Beats Wireless Dr. Dre
Beats Mixr David Guetta
Beats Solo HD Dr. Dre
Beats EP Dr. Dre
Sluchátka do uší Beats Tour Dr. Dre
PowerBeats LeBron James
Heartbeats Lady Gaga
urBeats HTC Corporation
urBeats Dr. Dre
Reproduktory Beatbox Dr. Dre
Beatbox Portable Dr. Dre
Beats Pill Dr. Dre
Pink Pill Nicki Minaj

Software[editovat | editovat zdroj]

Tato společnost také dodává softwarové ekvalizéry do mobilních telefonů HTC a do notebooků HP.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]