HomePod

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
HomePod
Apple HomePod v bílé a vesmírné šedé variantě na WWDC 2017
Apple HomePod v bílé a vesmírné šedé variantě na WWDC 2017
Výrobce Apple Inc.
Typ Inteligentní reproduktor
Rozměry 17,2 cm × 14,2 cm
Hmotnost 2,5 kg
Procesor Apple A8
Připojitelnost 802.11a/b/g/n/ac Wi‑Fi s MIMO
Bluetooth 5.0
Zahájení produkce 9. února 2018
Web apple.com/homepod/

HomePod je chytrý reproduktor společnosti Apple Inc. podobný Amazon Echo nebo Home Google. Byl pojmenován podle populární řady přehrávačů iPod. Poprvé byl oznámen 5. června 2017 na konferenci Apple WWDC a vydání je naplánováno na prosinec 2017, ale byl později odložen na počátek roku 2018. Původně byl propuštěn v Austrálii, Velké Británii a USA, dostupný ve dvou barvách: bílá a vesmírná šedá. Dne 23. ledna 2018 společnost Apple oznámila, že HomePod bude k dispozici na předběžné objednávky 26. ledna a první objednávky začnou přicházet 9. února 2018.

Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

Reproduktor podporuje technologii AirPlay 2 a používá osobní asistentku Siri. V horní části zařízení je zobrazen dynamický tvar křivky, když je Siri aktivována. Nabízí sedm vysokofrekvenčních výškových reproduktorů, každý s vlastním zesilovačem a basový reproduktor směrem nahoru. Software manipuluje se zvukem, tak aby se využila akustika místnosti pro lepší kvalitu zvuku. Dále nabídne šestimístné pole mikrofonů pro vzdálené aktivování Siri a funkci prostorové snímání. Také využívá interní nízkofrekvenční kalibrační mikrofon pro automatickou korekci basů.

Soukromí[editovat | editovat zdroj]

Po představení byly spekulace o tom, zda zařízení bude neustále přenášet data o tom, co uživatelé říkají, nebo zda by tak učinil pouze po příkazu "Hey Siri". Apple tvrdí, že data jsou přenášena až po příkazu.[1] Reproduktor nenabízí jako konkurence hardwarové tlačítko na vypnutí mikrofonů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. You Already Bugged Your Own House Years Ago. Popular Mechanics. 2017-06-06. Dostupné online [cit. 2017-07-02]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]