Ackee (firma)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ackee
Základní údaje
Právní forma Společnost s ručením omezeným
Datum založení 2012
Zakladatelé Dominik Veselý, Josef Gattermayer, Martin Půlpitel
Adresa sídla Karolinská 650/1, Praha, 186 00, Česko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Služby Vývoj mobilních a webových aplikací, zpracování analýz, UX a UI design, testování a následný provoz a údržba
Zaměstnanci 50 - 60
Identifikátory
Oficiální web https://www.ackee.cz/
IČO 24240826
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ackee je česká technologická firma sídlící v Danube House v Karlíně.

Zabývá se zakázkovým vývojem mobilních a webových aplikací, zajišťuje celý proces projektu bez třetích stran včetně zpracování analýz, UX a UI designu, testováním a následným provozem a údržbou. Jejím vlastním startupem je aplikace App4Fest, kterou používají desítky festivalů ročně - například AFO, Mighty Sounds, MFDF a Letní filmová škola. Ve spolupráci s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky a Nadací Open Society Fund Praha uspořádala firma hackathon zaměřený na boj proti fake news s názvem FakeHacks. Maskotem Ackee je jednorožec.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 2012 bylo Ackee založeno absolventy ČVUT. Od té doby vyvíjelo mobilní aplikace například pro T-Mobile, Škoda Auto, Zonky, Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag) nebo unicornový startup Delivery Hero, vlastnící českou značku DámeJídlo. Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů, oblastí Big Data a technologií blockchain. Ackee je spolupořadatelem pravidelné konference pro mobilní vývojáře mDevTalk. V roce 2017 firma otevřela pobočku v Berlíně.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

V roce 2018 Ackee získalo grant od Ethereum Foundation na tvorbu vývojářských nástrojů této kryptoměny. V témž roce společnost darovala znakovací aplikaci neziskové organizaci Centrum pro dětský sluch Tamtam a zahájila vývoj nové aplikace pro německý Bundestag.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]