UTair Aviation

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
UTair
UTair Tupolev Tu-154M Misko.jpg
Tupolev Tu-154M
IATA
UT
ICAO
UTA
CALLSIGN
ЮТА, UTAIR
Zahájení činnosti 1967, 1991
Sídlo Chanty-Mansijsk
Hlavní základna
Další základny
Destinace 80+
Velikost flotily

(duben 2011)[1]

Přepravené osoby
  • 3,53 mil. (2009)
  • 4,42 mil. (2010) [2]
Web: http://www.utair.ru

UTair (rusky: Авиакомпания ЮТэйр), patří spolu se společnostmi Aeroflot, Transaero a S7 k největším leteckým společnostem v Rusku. Je členem skupiny UTair Group, která podniká v široké oblasti leteckých služeb - v provozu letů a letišť, údržbě, financování, výcviku a pod. Utair Aviation se zabývá přepravou osob, dopravou nákladů a patří rovněž největším světovým provozovatelům vrtulníků. Její pobočky se nacházejí v různých zemích, například na Ukrajině, nebo na Slovensku [3]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Původ společnosti je možné vysledovat až k začátkům provozu civilních letů v povodí západosibiřského veletoku Ob, z letiště v Ťumeni v roce 1934. Následující rozvoj souvisel také s mohutnou těžbou ropy a zemního plynu a budování technické infrastruktury v této nedostupné oblasti. Roku 1967 bylo ustanoveno regionální řízení Aeroflotu, které se v roce 1991 transformovalo na společnost Ťumeňaviatrans (Тюменьавиатранс). V letech 2001, 2002 a 2010 získala společnost několik prestižních cen Křídla Ruska v různých vyhlašovaných kategoriích. V roce 2002 byla společnost přejmenována na UTair. Na přelomu let 2010/2011, v souvislosti s likvidací Moscow Airlines, získal UTair práva na mnoho jejich linek a získal i flotilu zánovních letounů Boeing 737-800.

Destinace[editovat | editovat zdroj]

Boeing 737 UTair v Brně

Společnost provozuje značně rozsáhlou síť linek, převážně do destinací v Rusku a Společenství nezávislých států. Jejich počet se začátkem roku 2011 blížil devadesáti [4]

Do České republiky létá pravidelný spoj UTair od června 2011 na trase Moskva-Vnukovo - Brno-Tuřany, převzatý po zrušené Moscow Airlines.

Letecké nehody[editovat | editovat zdroj]

10. března 2007 havaroval při pokusu o přistání na samarském letišti letoun Tupolev Tu-134. V mlze, po chybě řídícího i posádky, dosedl stroj mimo dráhu a po ztrátě podvozků klouzal několik set metrů po zmrzlé půdě, až nakonec skončil bez křídla a rozlomený na několik kusů. Zahynulo 6 osob, 26 bylo zraněno. Jednalo se o pravidelné mezipřistání na letu č. 471 ze Surgutu do Bělgorodu, na palubě se nacházelo 57 osob.

2. dubna 2012 havaroval v ranních hodinách, bezprostředně po vzletu ze sibiřského letiště v Ťumeni turbovrtulový letoun ATR 72 s 39+4 lidmi na palubě. Po dopadu na zasněžený terén se letoun rozlomil a vzňal, 31 osob zahynulo na místě, ostatní vážně ranění byli převezeni do nemocnice. S ohledem na meteorologické podmínky je jednou z vyšetřovacích verzí námraza na letounu. Let číslo UT 120 směřoval do Surgutu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. (anglicky) Společnost na stránkách ch-aviation.ch
  2. (rusky) Oficiální statistika Rosaviace
  3. (anglicky) Struktura společnosti na oficiálních stránkách
  4. (anglicky) Letový řád na stránkách společnosti

Kategorie UTair ve Wikimedia Commons Lokální šablona odkazuje na jinou kategorii Commons než přiřazená položka Wikidat: