Jisra'el Chason

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jisra'el Chason
ישראל חסון
Pro nápovědu klikněte

Narození 27. dubna 1955 (59 let)
Sýrie Damašek, Sýrie
Politický subjekt Kadima, dříve Jisra'el bejtejnu
Kneset 17., 18., 19.
Vzdělání

Haifská univerzita

Jisra'el Chason (hebrejsky: ישראל חסון) je izraelský politik a poslanec Knesetu za stranu Kadima, který v minulosti zastával post náměstka ředitele zpravodajské služby Šin Bet.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 27. dubna 1955DamaškuSýrii. Ve věku 17 let přesídlil do Izraele. Vysokoškolské vzdělání bakalářského typu získal v oboru mezinárodních vztahů a politologie na Haifské univerzitě v roce 1992. Žije ve městě Kirjat Tiv'on, je ženatý, má čtyři děti. Hovoří hebrejsky a arabsky. Sloužil v izraelské armádě, kde dosáhl hodnosti poručíka.[1]

Politická dráha[editovat | editovat zdroj]

V letech 19971999 byl zástupcem ředitele zpravodajské organizace Šin Bet.[1]

Do Knesetu nastoupil po volbách roku 2006 za stranu Jisra'el bejtejnu. Mandát obhájil i ve volbách roku 2009, ve kterých již ale kandidoval za stranu Kadima. Ve funkčním období 20062009 působil jako člen parlamentního výboru pro zahraniční záležitosti a publicitu, podvýboru pro boj s dopravní nehodovostí, výboru práce, sociálních věcí a zdravotníctví a předsedal výboru ekonomických záležitostí. Od roku 2009 v knesetu zastává posty ve výboru ekonomických záležitostí, výboru pro televizi a rozhlas, výboru pro obranu a výboru pro zahraniční záležitosti.[1] Ve volbách v roce 2013 svůj poslanecký mandát obhájil.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Jisra'el Chason [online]. Kneset, [cit. 2011-01-31]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]