Jisra'el Chason

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jisra'el Chason
ישראל חסון

Narození 27. dubna 1955 (59 let)

Sýrie Damašek, Sýrie

Politický subjekt Kadima, dříve Jisra'el bejtejnu
Kneset 17., 18., 19.
Vzdělání

Haifská univerzita

Jisra'el Chason (hebrejsky: ישראל חסון) je izraelský politik a poslanec Knesetu za stranu Kadima, který v minulosti zastával post náměstka ředitele zpravodajské služby Šin Bet.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 27. dubna 1955DamaškuSýrii. Ve věku 17 let přesídlil do Izraele. Vysokoškolské vzdělání bakalářského typu získal v oboru mezinárodních vztahů a politologie na Haifské univerzitě v roce 1992. Žije ve městě Kirjat Tiv'on, je ženatý, má čtyři děti. Hovoří hebrejsky a arabsky. Sloužil v izraelské armádě, kde dosáhl hodnosti poručíka.[1]

Politická dráha[editovat | editovat zdroj]

V letech 19971999 byl zástupcem ředitele zpravodajské organizace Šin Bet.[1]

Do Knesetu nastoupil po volbách roku 2006 za stranu Jisra'el bejtejnu. Mandát obhájil i ve volbách roku 2009, ve kterých již ale kandidoval za stranu Kadima. Ve funkčním období 20062009 působil jako člen parlamentního výboru pro zahraniční záležitosti a publicitu, podvýboru pro boj s dopravní nehodovostí, výboru práce, sociálních věcí a zdravotníctví a předsedal výboru ekonomických záležitostí. Od roku 2009 v knesetu zastává posty ve výboru ekonomických záležitostí, výboru pro televizi a rozhlas, výboru pro obranu a výboru pro zahraniční záležitosti.[1] Ve volbách v roce 2013 svůj poslanecký mandát obhájil.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Jisra'el Chason [online]. Kneset, [cit. 2011-01-31]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]