Zach Galifianakis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Zachary Knight "Zach" Galifianakis (* 1. října 1969 Wilkesboro, Severní Karolína) je americký stand-up komik, herec a pianista. Je znám pro svá četná vystoupení ve filmu a televizi, například v pořadu Comedy Central Presents. Hrál rovněž Allena Garnera v komediích Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku, Pařba na třetí a v komedii Na doraz (2010).

Mládí[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v roce 1969 ve Wilkesboro v Severní Karolíně. Matka Mary Frances (rozená Cashion) provozovala centrum pro umění a otec Harry Galifianakis byl prodejce topného oleje. Galifianakisovi prarodiče z otcovi strany emigrovali z řeckého ostrova Kréta. Galifianakis byl pokřtěn v otcově řecké pravoslavné víře. Jeho matka má anglický, seversko-Irsko skotský, skotský, velšský, francouzský a irský původ. Má dva sourozence – mladší sestru Merritt a staršího bratra Grega. Jeho bratrancem je karikaturista listu The Washington Post Nick Galifianakis. Jeho strýc, také Nick Galifianakis, byl kongresmanem za Severní Karolínu v letech 1967–1973. Zach Galifianakis studoval na Wilkes Central High School, poté studoval komunikaci na North Carolina State University, studia ale nedokončil.

Mezi dvěma kapradinami[editovat | editovat zdroj]

Galifianakis má řadu videí na internetových stránkách „Funny or Die“ s názvem „Between Two Ferns with Zach Galifianakis“, kde provádí rozhovory s oblíbenými osobnostmi mezi dvěma kapradinami v květináčích. Dělal rozhovory se známými osobnostmi (v Americe) jako je Jimmy Kimmel, Michael Cera, Jon Hamm, Natalie Portman, Charlize Theron, Bradley Cooper (s krátkým vystoupením Carrot Top), Conan O'Brien a Andy Richter, Andy Dick (s krátkým vystoupením), Ben Stiller, Steve Carell, Sean Penn, Bruce Willis, Tila Tequila, Jennifer Aniston, Will Ferrell, Justin Bieber a Barack Obama. Jeho styl rozhovoru se skládá z klasických, typických otázek a někdy i nevhodných sexuálních dotazů a připomínek. Mnoha z jeho otázek zůstanou nezodpovězeny a následuje jen "trapné ticho".

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Dne 11. srpna 2012 si vzal Quinn Lundbergovou, spoluzakladatelku dobročinného spolku „Growing Voices“, svatba se konala na UBC farm ve Vancouveru v Britské Kolumbii. V září 2013 čekali své první dítě. Zach Galifianakis je častým uživatelem žvýkacího tabáku.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Zach Galifianakis na anglické Wikipedii.