Will Ferrell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Will Ferrell
Will Ferrell 2012.jpg
Narození16. července 1967 (55 let)
Irvine
Alma materUniversity High School
USC Annenberg School for Communication and Journalism
Manžel(ka)Viveca Paulin (od 2000)
DětiMagnus Ferrell, Mattias Ferrell a Axel Ferrell
PříbuzníPatrick Ferrell (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

John William „Will“ Ferrell (* 16. července 1967 Irvine, Kalifornie) je americký komik, herec a spisovatel. Prvně se prosadil v devadesátých letech jako člen obsazení v komediální talk show Saturday Night Live na NBC. Následně hrál v komediích Mládí v trapu, Vánoční skřítek, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec, Horší to už nebude, Ledově ostří, Poloprofesionál, Bratři z donucení a Benga v záloze. Je považován za člena Frat Pack, generace herců, kteří spolu od konce 90. let 20. století účinkují, do skupiny jsou zahrnuti také Ben Stiller, Jack Black, Vince Vaughn, bratři Owen Wilson a Luke Wilson a Steve Carell.

Mládí[editovat | editovat zdroj]

Ferrell se narodil v Irvine v Kalifornii. Jeho matka Betty Kay (rozené Overman) byla učitelka na základní škole v Old Mill a na vysoké škole Santa Ana College. Jeho otec Roy Lee Ferrell Jr. byl členem hudební skupiny The Righteous Brothers. Oba jeho rodiče pocházeli z Roanoke Rapids v Severní Karolíně a přestěhovali se do Kalifornie v roce 1964. Ferrell je anglického, německého, irského, a vzdáleně francouzského a italského původu. Má mladšího bratra jménem Patrick. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo osm. Rozvod proběhl klidně. Největším problémem rodiny byla Leeova práce. Jako muzikant nikdy neměl stálý příjem a býval mimo domov i několik měsíců. Díky tomu Ferrell zpočátku nechtěl do showbyznysu.

Will nejprve navštěvoval Turtle rock Elementary, později Rancho San Joaquin Middle School, obě v Irvine. Dále chodil do University High School, také v Irvine, kde hrál ve školním týmu evropský i americký fotbal a byl kapitánem basketbalového týmu a členem studentské rady. Ferrell nazval třetí třídu “klíčovým rokem„. Uvědomil si, že umí spolužáky rozesmát, když předstíral, že si rozbije hlavu o zeď nebo schválně spadl. Říkal, že to byl skvělý způsob jak získat přátele.

V posledním ročníku střední školy Ferrell s kamarádem dělal komediální parodie na školní intercom systém ve spolupráci s ředitelem. Psali si vlastní scénky. Will hrál také v komediálních scénkách a na školních talentových vystoupeních. Vyhrál cenu „Nejlepší osobnost“ odhlasovanou jeho spolužáky. Zapsal se na University of Southern California, kde studoval sportovní vysílání a připojil se ke spolku Delta Tau Delta. Na vysoké škole byl známý díky několika žertům. Občas se převlékl za školníka a šel se projít do třídy svých přátel. Byl také známý tím, že běhal nahý po areálu kampusu s několika dalšími lidmi ze spolku. Ferrell získal stáž v místní televizní stanici ve sportovním oddělení, ale práce ho nebavila.

Poté, co získal bakalářský titul, už věděl, že nechce dělat v televizi. Vzal práci hotelového sluhy, kde hned druhý den zničil zavazadlový regál o dodávku. Také pracoval jako pokladník ve Wells Fargo, ale první den přišel asi o 300 dolarů a druhý den o 280 dolarů. Nekradl peníze, byl jen neopatrný a náchylný k chybám. V roce 1991 byl povzbuzen matkou, aby dělal něco, co má rád. Ferrell se přestěhoval do Los Angeles a prošel konkurzem do komediální skupiny The Groundlings, kde měl čas rozvíjet své improvizační schopnosti.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

V srpnu roku 2000 si vzal švédskou herečku Vivecu Paulinovou, kterou potkal v roce 1995 při herectví. Žijí v New Yorku a v kalifornském Orange County a mají syny Magnuse Paulina Ferrella (nar. 7. března 2004), Mattiase Paulina Ferrella (nar. 30. prosince 2006) a Axela Paulina Ferrella (nar. 23. ledna 2010).

V roce 2006 uvedly stránky I-Newswire.com nepradivou informaci, že Will Ferrell zahynul při nehodě na paraglidingu.[zdroj?!]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Will Ferrell na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]