The Washington Post

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Washington Post
Druh deník
Formát broadsheet
Vydavatel Nash Holdings LLC
Šéfredaktor Martin Baron
Založení 1877 Stilsonem Hutchinsem
Vlastnictví soukromé
Sídlo společnosti 1150 15th Street, N.W.
Washington, D.C. 20071
ISSN 0190-8286
Oficiální web
www.washingtonpost.com

The Washington Post je americký deník založený 1877 ve Washingtonu, D.C. Stilsonem Hutchinsem a v současnosti vlastněný společností Nash Holdings LLC Jeffa Bezose.

Liberálně orientovaný The Washington Post se v roce 1954 sloučil s deníkem Washington Times-Herald (není identický se současným deníkem Washington Times). Po uzavření The Washington Star v roce 1981 zůstal jako jediný deník v hlavním městě USA. Dnes má konkurenci v podobě konzervativního deníku The Washington Times.

Největším historickým případem novinářů tohoto deníku je pravděpodobně aféra Watergate, která měla za následek odstoupení prezidenta Richarda Nixona. O této aféře a postupu novinářů Washington Post vznikl i film Všichni prezidentovi muži.

Náklad v dubnu 2007 činil zhruba 930 000 kusů.

Na jaře 2013 deník koupil od Washington Post Company zakladatel a majitel Amazonu Jeff Bezos za částku 250 milionů dolarů.[1] Vzhledem k tomu, že Bezos má kontrakt mezi Amazonem a CIA v hodnotě 600 milionů dolarů[2] a Washington Post na tuto skutečnost své čtenáře neupozorňuje, v článcích deníku o CIA lze mluvit o střetu zájmů. V roce 2017 zavedl deník ve své on-line edici podtitulek Democracy dies in Darkness (Demokracie umírá v temnotě) jako reakci na politiku Donalda Trumpa.[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Washington Post to be sold to Jeff Bezos, the founder of Amazon. 5. srpna 2013
  2. Bezos’ Internet-cloud deal with the CIA worth twice what he paid for the Washington Post
  3. Článek na portálu Business Standard (anglicky)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]