Taťána Kuchařová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Taťána Gregor Kuchařová

Taťána Gregor Kuchařová jako Miss World 2006
Narození 23. prosince 1987 (28 let)
Trnava, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo[1]
Národnost česká
Výška 174 cm[1]
Barva vlasů blond[1]
Barva očí zelená[1]
Míry 36-25-36 (USA); 90-63-91 (EU)[1]
Velikost oděvu 6 (USA); 36 (EU)[1]
Velikost bot 9,5 (USA); 41 (EU)[1]
Manžel Ondřej Brzobohatý
Soutěž vítězka Miss World 2006
vítězka Miss České republiky 2006
Website www.tatanakucharova.cz

Taťána Gregor Kuchařová (* 23. prosince 1987 Trnava) je Miss World 2006, historicky první a zatím jedinou vítězkou prestižní a nejstarší světové soutěže Miss World pocházející z České republiky. Je také českou topmodelkou, herečkou a předsedkyní správní rady nadace Krása pomoci.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Jako úřadující Miss World se podílela na mnoha humanitárních projektech, a to jak na regionální tak mezinárodní úrovni (USA, Vietnam, Čína, Irsko, Severní Irsko, Anglie, Ukrajina, Mexiko). Účastnila se charitativní akce v Pekingu s tehdejším americkým prezidentem George H.W. Bushem. V Mexiku navštívila několik dětských sirotčinců, reprezentovala svou vlast během českých kulturních dnů, připomněla památku Lidic zničených nacisty v roce 1942 a navštívila Teotihucán.

Dne 25. června 2008 založila nadaci Krása pomoci[2], která je zaměřena na pomoc seniorům a s tím související otázky stárnutí populace a mezigeneračních vztahů.

Modeling[editovat | editovat zdroj]

Během mezinárodní modelingové kariéry spolupracovala nebo se stala tváří mnoha známých značek v České republice i zahraničí, předváděla pro značky jako je Dior, Emanuel Ungaro, Golden Lady swim wear a pro přední české módní tvůrce a návrháře jako Liběna Rochová nebo Ivana Mentlová.

Spolupracovala s předními fashion magazíny a médii v rámci módy či fashion story, osobních rozhovorů nebo jiných projektů magazínů, jakými jsou Harper's Bazaar, Elle, InStyle, Cosmopolitan, Hi Society, W magazine, Zink magazine, Blank Magazine, Baby Vogue či Fashion TV. 

Spolupracovala s renomovanými fotografy z celého světa, se známým americkým fotografem Tony Duranem (LA), Michaelem Donovanem (NY), The Riker Brothers (LA), Paulem De Lunou (NY), Liviem Mancinellim (Miami-Italy), Klausem Witheckem (Miami-Ge) a také s předními českými a slovenskými fotografy, jakými jsou Matuš Toth, David Turecký, Robert Stano, Jadran Šetlík, Branislav Šimončík, Jiří Turek nebo Goran Tačevský. Představila několik prestižních kalendářů, na kterých spolupracovala s předními fotografy.

Její zastupující agenturou je modelingová agentura Scouteen.

Herectví[editovat | editovat zdroj]

Taťána Gregor Kuchařová je známá svým účinkováním v mnoha filmových a televizních projektech. Jako modelka spolupracovala s českým režisérem Maxmiliánem Turkem na natáčení několika videoklipů a reklamních kampaní. Účastnila se rovněž natáčení videoklipu s Justinem Timberlakem pro píseň Fascinated, na kterém spolupracovala v Los Angeles s americkým režisérem Collinem Tilleyem.

V roce 2013 hrála ve snímku The Big Meet, objevila se v filmu Donšajni oscarového režiséra Jiřího Menzela. V populárním českém seriálu Gympl s (r)učením omezeným ztvárnila roli Kristýny[3]. Objevila se rovněž v seriálu Tag Series či Clay’s P.O.V., který se vysílal v Kanadě. V roce 2015 měl premiéru televizní celovečerní film Správnej dres, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli.

Účinkovala také v mnoha show, talk show či dokumentech v České republice i zahraniční. S uznávaným Michaelem Palinem účinkovala v jeho dokumentu o ČR, který byl vysílán v prime time na BBC. Účinkovala také v populárním čínském pořadu pro mladé Day Day Up, který sleduje přes 100 milionů diváků a je jedním z nejsledovanějších čínských pořadů současnosti.

V roce 2013 se zúčastnila šesté řady taneční soutěže České televize nazvané StarDance …když hvězdy tančí, v níž ve dvojici s Janem Onderem skončila na druhém místě.

Společenské a kulturní akce[editovat | editovat zdroj]

Taťána Gregor Kuchařová se stává pravidelně čestným hostem mezinárodně významných společenských a kulturních akcí po celém světě. Předávala jednu z hlavních cen na britských TV Awards v Londýně, kde se setkala s Luisem Walshem a Simonem Cowelem z britského X Factoru nebo s americkým hercem Davidem Schwimmerem, známým především ze seriálu Přátelé.

Zahajovala společně s přední českou architektkou Evou Jiřičnou výstavu společného projektu putovní výstavy v New Yorku. Reprezentovala Českou republiku na světové výstavě Expo 2010 v Shanghai. Opakovaně se zúčastnila se mezinárodních filmových festivalů v Cannes, Benátkách, Dubaji či Karlových Varech.

Zúčastnila se populární americké charitativní akce Celebrity Apprentice v Los Angeles s Arnoldem Schwarzeneggerem. Několikrát se zúčastnila předávání Evropských cen Trebbia po boku dalších osobností jako Jiřího Menzela nebo Jánose Bána a v nedávné době předávala cenu za celoživotní dílo spisovateli Vladimírovi Páralovi.

Při příležitosti 25. výročí Sametové revoluce byla ve Washingtonu představena Madeleine Albrightovou jako lídr mladé generace a zakladatelka nadace pomáhající seniorům. V této souvislosti přečetla osobní dopis prezidenta Václava Havla z vězení adresovaný své žene Olze.

Nadace[editovat | editovat zdroj]

V roce 2008 iniciovala Taťány Gregor Kuchařová založení nadace s názvem Krása pomoci (Beauty of Help org.), která je zaměřená na pomoc seniorům. Nadace se dlouhodobě věnuje také otázkám stárnutí populace a mezigeneračních vztahů. V nadaci vystupuje Taťána Kuchařová Gregor v roli předsedkyně správní rady a fundraisera. Od začátku založení své nadace se jí podařilo podpořit projekty, které pomáhají seniorům žít důstojný život v domácím prostředí a s profesionální péčí, částkou přesahující 30 mil. Kč. Ze své pozice zakladatelky nadace podpořila mnoho jiných neziskových organizací a charitativních událostí, například i charitativní akci s bývalým českým prezidentem Václavem Havlem v New Yorku.

V roce 2015 osobně prezentovala činnost své nadace na půdě OSN v New Yorku a také v Ženevě. Stalo se tak historicky poprvé, kdy česká nezisková organizace zastupující pomoc seniorům prezentovala svoji činnost na půdě OSN.

Taťána Gregor Kuchařová je jedinou mladou známou osobností, která se dlouhodobě zaměřila na pomoc seniorů a je i tímto zaměřením fenoménem své doby a mladé generace. I díky tomu byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace.

Soutěže krásy[editovat | editovat zdroj]

Taťána Kuchařová a ředitelka Miss World Julia Morley

Miss České republiky[editovat | editovat zdroj]

Dne 8. dubna 2006 se Taťána Gregor Kuchařová stala Miss České republiky a získala tituly Miss Sympatie, Miss Sahara, Miss Nejsympatičtější hlas, Miss Elegance v Boby centru v Brně. Od listopadu 2008 do roku 2010 byla prezidentkou soutěže Miss České republiky. Poté byla soutěž sloučena s Českou Miss.

Miss World[editovat | editovat zdroj]

Začátkem září 2006 odletěla na prestižní mezinárodní soutěž krásy Miss World. V dílčích kategoriích se umístila na 2. místě v soutěži Miss Bikiny, na 4. místě v Peoples Choice Award (tipovací internetová soutěž) a na 6. místě v soutěži Miss Designer. Společenskou róbu z bílého saténu jí navrhovala česká návrhářka Hana Havelková. Dne 30. září 2006 se konalo finále v Paláci kultury a vědy ve Varšavě, kde porazila ve finále 103 konkurentek z celého světa a stala se jako první a dosud i poslední Češka v historii Miss World a získala ještě vedlejší titul Miss Northern Europe[4].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d e f g Fashion Model Directory, ověřeno a přístup 2011-06-10
  2. Krása pomoci: Historie
  3. Novinky.cz: Taťána Kuchařová: Nikdy jsem se nepokládala za nejkrásnější ženu světa
  4. Titul Miss World získala poprvé v historii Češka

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Miss World
Předchůdce:
Unnur Birna Vilhjálmsdóttir
2006
Taťána Kuchařová
Nástupce:
Čang C'-lin