Světový pohár horských kol 2009

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Světový pohár horských kol 2009 (anglicky 2009 UCI Mountain Bike World Cup) je série závodů na horských kolech organizovaná UCI a sponzorovaná firmou Nissan. Závodí se ve čtyřech disciplínách: cross country (8 závodů), downhill (8 závodů), fourcross (8 závodů) a marathon (2 závody).

Cross-country[editovat | editovat zdroj]

Datum Místo konání Medaile – muži Medaile – ženy
11. dubna 2009 RSA Pietermaritzburg Gold medal icon.svg   ESP José Antonio Hermida Ramos Gold medal icon.svg   AUT Elisabeth Osl
Silver medal icon.svg   FRA Julien Absalon Silver medal icon.svg   RUS Irina Kalentieva
Bronze medal icon.svg   RSA Burry Stander Bronze medal icon.svg   NOR Lene Byberg
26. dubna 2009 GER Offenburg Gold medal icon.svg   FRA Julien Absalon Gold medal icon.svg   Čína Chengyuan Ren
Silver medal icon.svg   GER Wolfram Kurschat Silver medal icon.svg   ESP Margarita Fullana
Bronze medal icon.svg   FRA Jean-Christophe Peraud Bronze medal icon.svg   NOR Lene Byberg
3. května 2009 BEL Houffalize Gold medal icon.svg   FRA Julien Absalon Gold medal icon.svg   ESP Margarita Fullana
Silver medal icon.svg   GER Wolfram Kurschat Silver medal icon.svg   CAN Catharine Pendrel
Bronze medal icon.svg   SUI Ralph Näf Bronze medal icon.svg   Čína Chengyuan Ren
24. května 2009 ESP Madrid Gold medal icon.svg   FRA Julien Absalon Gold medal icon.svg   ESP Margarita Fullana
Silver medal icon.svg   SUI Ralph Näf Silver medal icon.svg   CAN Marie-Helene Premont
Bronze medal icon.svg   GER Moritz Milatz Bronze medal icon.svg   NOR Lene Byberg
26. června 2009 CAN Mont-Sainte-Anne Gold medal icon.svg   FRA Julien Absalon Gold medal icon.svg   CAN Catharine Pendrel
Silver medal icon.svg   ESP José Antonio Hermida Ramos Silver medal icon.svg   RUS Irina Kalentieva
Bronze medal icon.svg   CAN Geoff Kabush Bronze medal icon.svg   CZE Kateřina Nash
2. srpna 2009 CAN Bromont Gold medal icon.svg   CAN Geoff Kabush Gold medal icon.svg   NOR Lene Byberg
Silver medal icon.svg   ESP José Antonio Hermida Ramos Silver medal icon.svg   RUS Irina Kalentieva
Bronze medal icon.svg   SUI Ralph Näf Bronze medal icon.svg   CAN Catherine Pendrel
13. září 2009 Švýcarsko Champéry Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg   AUT Elisabeth Osl
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg   POL Anna Szafraniec
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg   NOR Lene Byberg
20. září 2009 AUT Schladming Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg   AUT Elisabeth Osl
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg   NOR Lene Byberg
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg   CAN Catherine Pendrel
Konečné pořadí Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
  • Nejlepší umístění českých reprezentantů:
Závodník
RSA
GER
BEL
ESP
CAN
CAN
Švýcarsko
Rakousko
Nash 3. 9.
Huříková 24. 17. 22.
Chmurová 58.
Veselá 83. 77. 55.
Škarnitzlová 80.
Bulisová 59. 68.
Němcová 58.
Kulhavý 14. 11. 22. dnf 16.
Spěšný 53. 30. 44. 26. 48. 26.
Friedl 37. 46. 32. 18. 18.
Eberl 53. 33.
Škarnitzl 64. 83. 49. 32. 29. 20.
Kamler 71. 49. 83.
Ulman 45. 87.
Hudeček 68. 68.
Cink dnf

Downhill[editovat | editovat zdroj]

Datum Místo konání Medaile – muži Medaile – ženy
11. dubna 2009 RSA Pietermaritzburg Gold medal icon.svg   RSA Greg Minnaar Gold medal icon.svg   GBR Tracy Moseley
Silver medal icon.svg   AUS Michael Hannah Silver medal icon.svg   FRA Emmeline Ragot
Bronze medal icon.svg   GBR Steve Peat Bronze medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
10. května 2009 FRA La Bresse Gold medal icon.svg   GBR Steve Peat Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   AUS Sam Hill Silver medal icon.svg   GBR Tracy Moseley
Bronze medal icon.svg   AUS Michael Hannah Bronze medal icon.svg   FRA Myriam Nicole
16. května 2009 AND Vallnord Gold medal icon.svg   GBR Steve Peat Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   GBR Gee Atherton Silver medal icon.svg   FRA Emmeline Ragot
Bronze medal icon.svg   RSA Greg Minnaar Bronze medal icon.svg   GBR Tracy Moseley
6. června 2009 GBR Fort William Gold medal icon.svg   RSA Greg Minnaar Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   AUS Sam Hill Silver medal icon.svg   FRA Emmeline Ragot
Bronze medal icon.svg   NZL Samuel Blenkinsop Bronze medal icon.svg   FRA Céline Gros
21. června 2009 SLO Maribor Gold medal icon.svg   FRA Fabien Barel Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   AUS Sam Hill Silver medal icon.svg   FRA Emmeline Ragot
Bronze medal icon.svg   RSA Greg Minnaar Bronze medal icon.svg   FRA Floriane Pugin
26. července 2009 CAN Mont-Sainte-Anne Gold medal icon.svg   AUS Sam Hill Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   GBR Steve Peat Silver medal icon.svg   FRA Emmeline Ragot
Bronze medal icon.svg   USA Aaron Holmes Gwin Bronze medal icon.svg   GBR Tracy Moseley
2. srpna 2009 CAN Bromont Gold medal icon.svg   RSA Greg Minnaar Gold medal icon.svg   FRA Sabrina Jonnier
Silver medal icon.svg   FRA Fabien Barel Silver medal icon.svg   FRA Floriane Pugin
Bronze medal icon.svg   AUS Sam Hill Bronze medal icon.svg   JPN Mio Suemasa
9. září 2009 AUT Schladming Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
Konečné pořadí Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
  • Nejlepší umístění českých reprezentantů:
Závodník
RSA
FRA
AND
GBR
SLO
CAN
CAN
AUT
Vágner 20.
Hynčica 44. 61.
Charvát 67. 59.
Mikulenka 63.

Four-Cross[editovat | editovat zdroj]

Datum Místo konání Medaile – muži Medaile – ženy
11. dubna 2009 RSA Pietermaritzburg Gold medal icon.svg   AUS Jared Graves Gold medal icon.svg   NED Anneke Beerten
Silver medal icon.svg   CZE Michal Prokop Silver medal icon.svg   GBR Fionn Griffiths
Bronze medal icon.svg   ESP Rafael Alvarez De Lara Bronze medal icon.svg   CZE Romana Labounková
3. května 2009 BEL Houffalize Gold medal icon.svg   AUS Jared Graves Gold medal icon.svg   USA Jill Kintner
Silver medal icon.svg   GBR Dan Atherton Silver medal icon.svg   CZE Jana Horáková
Bronze medal icon.svg   SUI Roger Rinderknecht Bronze medal icon.svg   NED Anneke Beerten
17. května 2009 AND Vallnord Gold medal icon.svg   NED Joost Wichman Gold medal icon.svg   GBR Fionn Griffiths
Silver medal icon.svg   AUS Luke Madill Silver medal icon.svg   NED Anneke Beerten
Bronze medal icon.svg   AUS Jared Graves Bronze medal icon.svg   CZE Jana Horáková
7. června 2009 GBR Fort William Gold medal icon.svg   AUS Jared Graves Gold medal icon.svg   USA Jill Kintner
Silver medal icon.svg   FRA Romain Saladini Silver medal icon.svg   AUS Caroline Buchanan
Bronze medal icon.svg   CZE Lukáš Měchura Bronze medal icon.svg   GBR Fionn Griffiths
20. června 2009 SLO Maribor Gold medal icon.svg   NED Joost Wichman Gold medal icon.svg   AUS Caroline Buchanan
Silver medal icon.svg   AUS Jared Graves Silver medal icon.svg   USA Melissa Buhl
Bronze medal icon.svg   SUI Roger Rinderknecht Bronze medal icon.svg   NED Anneke Beerten
26. června 2009 CAN Mont Sainte-Anne Gold medal icon.svg   AUS Jared Graves Gold medal icon.svg   NED Anneke Beerten
Silver medal icon.svg   ESP Rafael Alvarez De Lara Silver medal icon.svg   GBR Fionn Griffiths
Bronze medal icon.svg   CZE Tomáš Slavík Bronze medal icon.svg   RSA Joanna Petterson
2. srpna 2009 CAN Bromont Gold medal icon.svg  NED Joost Wichman Gold medal icon.svg  GBR Fionn Griffiths
Silver medal icon.svg  USA Mitch Ropelato Silver medal icon.svg  NED Anneke Beerten
Bronze medal icon.svg  GBR Dan Atherton Bronze medal icon.svg  USA Jill Kintner
30. srpna 2009 AUS Canberra Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
13. září 2009 AUT Schladming Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
Konečné pořadí Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
  • Nejlepší umístění českých reprezentantů:
Závodník
RSA
BEL
AND
GBR
SLO
CAN
CAN
AUS
AUT
Horáková 4. 2. 3. 6. 6.
Labounková 3. 4. 24.
Tóthová 14. 20.
Votavová 21. 22. 16.
Prokop 2. 13. 10. 5. 8. 16. 4.
Slavík 5. 5. 3. 6.
Tatarkovič 17. 8. 25. 26. 25.
Měchura 15. 12. 15. 3. 48. 14.
Maroši 13. 28. 20.
Tejchman 16.
Stašek 16. 42. 59.

Marathon[editovat | editovat zdroj]

Datum Místo konání Medaile – muži Medaile – ženy
16. března 2009 TUR Manavgat Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
5. října 2009 FRA Ornans Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  
Konečné pořadí Gold medal icon.svg   Gold medal icon.svg  
Silver medal icon.svg   Silver medal icon.svg  
Bronze medal icon.svg   Bronze medal icon.svg  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]