Steve Ittershagen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Steve Ittershagen
MJK21227 Steve Ittershagen.jpg
Saský zemský sněm
Ve funkci:
2014 – 2019
místostarosta města Freiberg
Úřadující
Ve funkci od:
2019
CDU
Stranická příslušnost
ČlenstvíKřesťanskodemokratická unie

Narození27. listopadu 1976 (44 let)
Freiberg
Profesepolitik
Náboženstvířímskokatolické
CommonsSteve Ittershagen
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Steve Johannes Ittershagen (* 27. listopadu 1976 Freiberg) je německý politik (CDU). Je hlavním koordinátorem zájmové skupiny Freiberger Muldentalbahn (Freiberská dráha), která je zrcadlovou organizací česko-saské zájmové skupiny Moldavská dráha (Moldauer Bahn). Obě skupiny spolupracují od roku 2018 na prosazení znovupropojení historického železniční trati Teplice/Most-Moldava-Freiberg (Moldavská dráha).

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Pochází z římsko-katolické rodiny. V roce 1996 složil maturitu a v roce 2004 dosáhl titulu MgA. v oboru politické vědy a historie na Technické univerzitě v Drážďanech. Mezi lety 1999 a 2001 pracoval na Saském ministerstvu vnitra. Od roku 2004 byl vědeckým pracovníkem při Německém spolkovém sněmu. Od roku 2005 pracoval jako personální ředitel společnosti Eisenbahn-Bau- und Betriebsgesellschaft Pressnitztalbahn mbH (viz též Přísečnická dráha). V roce 1994 vstoupil do organizace Mladých křesťanských demokratů Sasko-Dolní Slezsko. V roce 1995 se stal členem Křesťanskodemokratické unie (CDU). Od roku 2009 je členem městské rady města Freiberg a místopředsedou městské frakce CDU.

Ve volbách do Saského zemského sněmu získal 42,2 procenty přímých hlasů mandát ve volebních okrsku Střední Sasko.[1]

V zemských volbách 2019 podlehl přímému kandidátovi krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Rolfu Weigandovi a Saský zemský sněm tak opustil. Steve Ittershagen patří k politikům CDU, kteří jakoukoli spolupráci s AfD od počátku vylučují.

Byl zvolen místostarostou města Freiberg.

Je hlavním koordinátorem zájmové skupiny obcí a dalších regionálních institucí Freiberger Muldentalbahn (Freiberská dráha), která je zrcadlovou organizací česko-saské zájmové skupiny Moldavská dráha (Moldauer Bahn). Obě skupiny spolupracují od roku 2018 na prosazení znovupropojení historického železniční trati Teplice/Most-Moldava-Freiberg (Moldavská dráha).

Od roku 1. června 2021 je jednatelem saského Montanregionu Erzgebirge/Krušnohoří .

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výsledky voleb do Saského zemského sněmu v roce 2014 - Steve Ittershagen [online]. wahl.tagesschau.de, 2014-08-31- [cit. 2020-05-25]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]