Přeskočit na obsah

Junge Union

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Junge Union Deutschlands
Logo
Datum založeníleden 1947
PředsedaPaul Ziemiak
SídloBundesgeschäftsstelle
Inselstr. 1 b
10179 Berlin
Ideologiekřesťanská demokracie
ekonomický liberalismus, konzervatismus
Evropská stranaMladá evropská lidová strana
Mateřská stranaCDU/CSU
Oficiální webwww.junge-union.de
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Junge Union Deutschlands (Mladí křesťanští demokraté) zkráceně JU je německá přidružená mládežnická organizace se sídlem v Berlíně, založená v lednu 1947. Jedná se o politicky orientované sdružení vycházející z křesťanskodemokratických a liberálně-konzervativních hodnot, podporující pravicovou masovou stranu CDU/CSU.[1] Podmínkou členství je věk 14–35 let.

Předsedou sdružení je Paul Zemiak (* 1985), který vystřídal v září 2014 na pozici stranického lídra Philippa Mißfeldera (1979–2015).

Bývalý předseda strany Philipp Mißfelder (2008)

Program strany

[editovat | editovat zdroj]

V manifestu stojí, že organizace má zvyšovat povědomí a podporovat politické cíle CDU/CSU mezi mladými lidmi. Vychází z liberálně-konzervativních hodnot, prosazuje křesťanský pohled na člověka a jeho odpovědnost před Bohem. Preferuje demokracii a sociální model tržního hospodářství, zastává myšlenky evropské integrace a těsných vazeb se Spojenými státy v rámci NATO.

Jedním z hlavních úkolů je reforma veřejného systému sociálního zabezpečení. V zahraničních vztazích podporuje bilaterální německo-americké bezpečnostní spojenectví a staví se pozitivně k Válce v Iráku. Odmítá členství Turecka v Evropské unii, ale nic nenamítá proti jeho privilegovanému partnerství s EU.

Stávající předseda strany Paul Ziemiak (2014)

Významní bývalí členové

[editovat | editovat zdroj]

Předsedové

[editovat | editovat zdroj]

Zahraniční vztahy

[editovat | editovat zdroj]

Na evropské úrovni je členem Mladé evropské lidové strany (Youth of the European People's Party, YEPP), která je zastřešujícím elementem křesťanskodemokratických a konzervativních mládežnických organizací v Evropě. Tradičně má silné vazby na rakouskou mládežnickou organizaci Junge Österreichische Volkspartei (JVP), podporující Lidovou stranu Rakouska.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Junge Union na anglické Wikipedii.

  1. Philipp Mißfelder (editor): 60 Jahre Junge Union Deutschlands, Berlin 2007 ISBN 978-3-923632-06-0

Související články

[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]