Oldřich Lomecký

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tento článek je o politikovi. O rychlostním kanoistovi, olympionikovi (1920–2011), pojednává článek Oldřich Lomecký (kanoista).
Ing. Oldřich Lomecký
Oldřich Lomecký

starosta Městské části Praha 1
Úřadující
Ve funkci od:
30. listopadu 2010
Předchůdce Filip Dvořák

zastupitel Městské části Praha 1
Úřadující
Ve funkci od:
16. října 2010
Stranická příslušnost
Členství TOP 09

Narození 9. ledna 1957 (61 let)
Praha
Československo Československo
Alma mater ČVUT v Praze
Webová stránka www.lomecky.cz
Commons Kategorie Oldřich Lomecký
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Oldřich Lomecký (vpravo) při rozdávání polévky na Štědrý den 2013 na Václavském náměstí v Praze

Oldřich Lomecký (* 9. ledna 1957 Praha) je český politik. Od 30. listopadu 2010 je starostou Městské části Praha 1. Předsedá regionální organizaci TOP 09 Praha 1 a do roku 2011 byl členem předsednictva krajské organizace TOP 09 Praha.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Absolvoval Fakultu elektrotechniky ČVUT. Následně pracoval jako konstruktér elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Lutychu se posléze věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Po návratu pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech zabývajících se mezinárodním obchodem a turistickým ruchem.

Politika[editovat | editovat zdroj]

Koaliční smlouva podepsaná 27. října 2010 určila vládnoucí koalici v Praze 1 ve složení TOP 09, ČSSD a Věci veřejné. V květnu 2011 však tato spolupráce skončila vystoupením Věcí veřejných z koalice poté, co Oldřich Lomecký obvinil místostarostku za Věci veřejné Janu Pařízkovou, že věděla o sledování politiků bezpečnostní agenturou ABL. Dvoučlenná koalice dvou zbývajících členů – TOP 09 a ČSSD – však měla v Zastupitelstvu Městské části Praha 1 i nadále pohodlnou většinu. Koaliční smlouva podepsaná po volbách v roce 2014 určila vládnoucí koalici v Praze 1 ve složení TOP 09, ČSSD a Občanská demokratická strana.

Sokol[editovat | editovat zdroj]

Po vážném zranění v roce 1997 nastoupil o rok později do České obce sokolské na pozici ředitele Tyršova domu s kompetencí řízení komerčních aktivit tohoto občanského sdružení. V pozdějších letech byl jako aktivní sportovec a člen sokolské jednoty TJ Sokol Praha Vršovice II. postupně zvolen do nejvyšších činovnických funkcí v Sokole až do pozice 1. místostarosty ČOS.

Dobrovolní hasiči[editovat | editovat zdroj]

Městská část Praha 1 je zřizovatelem Sboru dobrovolných hasičů, který podléhá starostovi. Sbor zřídili svým usnesením z 6. září 2011 zastupitelé městské části.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]