Mistrovství světa v házené žen 2017

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
23. mistrovství světa v házené žen 2017
23rd IHF World Women's Handball Championship
Podrobnosti turnaje
Pořadatel NěmeckoNěmecko Německo
Města Bietigheim-Bissingen
Magdeburg, Oldenburg
Hamburk, Lipsko, Trevír
Datum konání 1.–17. prosince 2017
Počet týmů 24 (ze 4 konfederací)
Konečné pořadí
Mistr světa Francie Francie
2. místo Norsko Norsko
3. místo Nizozemsko Nizozemsko
4. místo Švédsko Švédsko
Statistiky turnaje
Počet zápasů 84
Počet branek 4 384 (52,19 branek na zápas)
Nejlepší střelkyně Norsko Nora Mørk (NOR) (66 branek)
Nejužitečnější hráčka Norsko Stine Bredal Oftedalová (NOR)

2015
2019 >
germanyhandball2017.com

Mistrovství světa v házené žen 2017 představovalo 23. ročník ženského světového šampionátuházené, který probíhal mezi 1. až 17. prosincem 2017 v šesti německých městech. Turnaj, na němž startovalo dvacet čtyři reprezentačních týmů ve čtyřech základních skupinách, organizovala Mezinárodní házenkářská federace.[1] Německo se stalo jediným uchazečem o pořadatelství v tomto termínu. Ženská mistrovství světa již pořádalo v letech 19651997.

Podruhé v historii se mistrem světa stala Francie, když navázala na vítězství z roku 2003. Ve finále překvapivě porazila favorizované obhájkyně trofeje z Norska a vrátila jim finálové prohry z let 1999 a 2011. Bronzovou medaili vybojovaly Nizozemky po vítězství nad Švédskem.[2][3]

Francouzské hráčky tak navázaly na mužské reprezentační mužstvo země galského kohouta, které ve finále lednového Mistrovství světa v házené 2017 zdolalo také Norsko.[4]

Dějiště[editovat | editovat zdroj]

Šampionát probíhal v šesti arénách německých měst Bietigheim-Bissingen, Magdeburg, Oldenburg, Lipsko, TrevírHamburk.[5]

Lipsko
Pořadatelská města MS v házené žen 2017
Magdeburg
Arena Leipzig
kapacita: 6 250
GETEC Arena
kapacita: 6 200
Arena leipzig 2.jpg Boerdeland-Halle.jpg
Bietigheim-Bissingen Trevír
EgeTrans Arena
kapacita: 4 500
Trier Arena
kapacita: 4 100
EgeTrans Arena Haupttribuene 2012-12-26.jpg Arena Trier 1.jpg
Oldenburg Hamburk
EWE Arena
kapacita: 5 250
Barclaycard Arena
kapacita: 12 500
Oldenburg Grosse EWE Arena 02.jpg Barclaycard-Arena-Hamburg-Aussendarstellung.JPG

Kvalifikace[editovat | editovat zdroj]

Kvalifikační soutěž datum míst kvalifikant
Pořadatel 15. prosince 2011 1 Německo Německo
Mistrovství světa 2015 5.–20. prosince 2015 1 Norsko Norsko
Mistrovství Afriky 2016 28. listopadu –
7. prosince 2016
3 Angola Angola
Kamerun Kamerun
Tunisko Tunisko
Mistrovství Evropy 2016 4.–18. prosince 2016 3 Dánsko Dánsko
Francie Francie
Nizozemsko Nizozemsko
Mistrovství Asie 2017 13.–22. března 2017 3 Čína Čína
Japonsko Japonsko
Jižní Korea Jižní Korea
Evropská kvalifikace 2017 9.–15. června 2017 9 Česko Česko
Maďarsko Maďarsko
Černá Hora Černá Hora
Rumunsko Rumunsko
Rusko Rusko
Srbsko Srbsko
Slovinsko Slovinsko
Španělsko Španělsko
Švédsko Švédsko
Panamerické mistrovství 2017 18.–25. června 2017 3 Argentina Argentina
Brazílie Brazílie
Paraguay Paraguay
Divoká karta 1 Polsko Polsko[6]

Kvalifikované týmy[editovat | editovat zdroj]

Stát způsob kvalifikování datum předchozí účasti
Německo Německo pořadatel 2011121515. prosince 2011 11x0 1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Norsko Norsko mistr světa 2015 2015122020. prosince 2015 18x0 1971, 1973, 1975, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Angola Angola finalista Mistrovství Afriky 2016 201612055. prosince 2016 13x0 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Tunisko Tunisko finalista Mistrovství Afriky 2016 201612055. prosince 2016 8x0 1975, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Kamerun Kamerun 3. místo Mistrovství Afriky 2016 201612077. prosince 2016 1x0 2005
Nizozemsko Nizozemsko semifinalista Mistrovství Evropy 2016 2016121414. prosince 2016 10x0 1971, 1973, 1978, 1986, 1999, 2001, 2005, 2011, 2013, 2015)
Dánsko Dánsko semifinalista Mistrovství Evropy 2016 2016121414. prosince 2016 18x0 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2013, 2015
Francie Francie semifinalista Mistrovství Evropy 2016 2016121414. prosince 2016 12x0 1986, 1990, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Jižní Korea Jižní Korea finalista Mistrovství Asie 2017 2017032020. března 2017 16x0 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Japonsko Japonsko finalista Mistrovství Asie 2017 2017032020. března 2017 17x0 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1986, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Čína Čína 3. místo Mistrovství Asie 2017 2017032222. března 2017 14x0 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Švédsko Švédsko vítěz evropské baráže 2017061313. června 2017 8x0 1957, 1990, 1993, 1995, 2001, 2009, 2011, 2015
Rumunsko Rumunsko vítěz evropské baráže 2017061313. června 2017 22x0 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Srbsko Srbsko vítěz evropské baráže 2017061414. června 2017 2x0 2013, 2015
Maďarsko Maďarsko vítěz evropské baráže 2017061414. června 2017 20x0 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2013, 2015
Španělsko Španělsko vítěz evropské baráže 2017061414. června 2017 8x0 1993, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Černá Hora Černá Hora vítěz evropské baráže 2017061515. června 2017 3x0 2011, 2013, 2015
Slovinsko Slovinsko vítěz evropské baráže 2017061515. června 2017 4x0 1997, 2001, 2003, 2005
Česko Česko vítěz evropské baráže 2017061515. června 2017 5x0 1995, 1997, 1999, 2003, 2013
Rusko Rusko vítěz evropské baráže 2017061515. června 2017 11x0 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2015
Polsko Polsko[6] divoká karta 2017062323. června 2017 15x0 1957, 1962, 1965, 1973, 1975, 1978, 1986, 1990, 1993, 1997, 1999, 2005, 2007, 2013, 2015
Brazílie Brazílie finalista Panamerického mistrovství 2017 2017062424. června 2017 11x0 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Argentina Argentina finalista Panamerického mistrovství 2017 2017062424. června 2017 8x0 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015
Paraguay Paraguay 3. místo Panamerického mistrovství 2017 2017062525. června 2017 2x0 2007, 2013
tučně – mistr světa, kurziva – pořadatel

Rozlosování[editovat | editovat zdroj]

Rozlosování se uskutečněno 27. června 2017 v jednom z pořadatelských měst Hamburku.[7][8]

Nasazení[editovat | editovat zdroj]

K oznámení nasazení týmů dle výkonnostních košů došlo 26. června 2017.[9]

Nasazení dle výkonnostních košů
1. koš 2. koš 3. koš 4. koš 5. koš 6. koš

Rozhodčí[editovat | editovat zdroj]

Na mistrovství světa bylo vybráno 16 dvojic rozhodčích:[10][11]

Rozhodčí
ArgentinaArgentina Argentina Julian Grillo
Sebastián Lenci
DánskoDánsko Dánsko Karina Christiansenová
Line Hansenová
FrancieFrancie Francie Charlotte Bonaventurová
Julie Bonaventurová
NěmeckoNěmecko Německo Robert Schulze
Tobias Tönnies
MaďarskoMaďarsko Maďarsko Péter Horváth
Balázs Márton
JaponskoJaponsko Japonsko Kojoši Hizaki
Tomokazu Ikebuči
Černá HoraČerná Hora Černá Hora Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
NorskoNorsko Norsko Kjersti Arntsenová
Guro Røenová

Rozhodčí
RuskoRusko Rusko Viktorija Alpaidzeová
Tatiana Berežkinová
SlovinskoSlovinsko Slovinsko Bojan Lah
David Sok
SrbskoSrbsko Srbsko Vanja Antićová
Jelena Jakovljevićová
Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea Koo Bon-ok
Lee Se-ok
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko Ignacio García
Andreu Marín
ŠvédskoŠvédsko Švédsko Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
TuniskoTunisko Tunisko Samir Krichen
Samir Makhlouf
TureckoTurecko Turecko Kürşad Erdoğan
Ibrahim Özdeniz

Základní skupiny[editovat | editovat zdroj]

Program organizátoři zveřejnili 30. června 2017[12] a k potvrzení podrobného harmonogramu s časem zahájení zápasů došlo 10. července 2017.[13] Časy utkání jsou uvedeny ve středoevropském pásmu (UTC+1).

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1. Rumunsko Rumunsko 5 4 0 1 123 112 +11 8 postup do osmifinále
2. Francie Francie 5 3 1 1 135 98 +37 7
3. Španělsko Španělsko 5 3 1 1 135 109 +26 7
4. Slovinsko Slovinsko 5 3 0 2 138 134 +4 6
5. Angola Angola 5 1 0 4 124 141 −17 2 Prezidentský pohár
6. Paraguay Paraguay 5 0 0 5 95 156 −61 0
Zápasy
2. prosince 2017
14:00
Rumunsko Rumunsko 29–17 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 2 369
Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN)
Florianuová 5 (16–7) Fioreová 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn  1×Yellow card.svg
2. prosince 2017
18:00
Francie Francie 23–24 Slovinsko Slovinsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 317
Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG)
Landreová, Niomblová 4 (10–13) Grosová 9
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg
2. prosince 2017
20:30
Španělsko Španělsko 28–24 Angola Angola Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 042
Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Martínová 9 (15–13) Cazangová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

3. prosince 2017
14:00
Slovinsko Slovinsko 28–31 Rumunsko Rumunsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 2 411
Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Grosová 10 (14–14) Neaguová 11
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg
3. prosince 2017
18:00
Angola Angola 19–26 Francie Francie Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 2 227
Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN)
Cazangová 4 (10–11) Lacrabèreová 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
3. prosince 2017
20:30
Paraguay Paraguay 15–32 Španělsko Španělsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 723
Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG)
Acuñová, Fioreová 4 (6–16) Arderíusová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

5. prosince 2017
14:00
Slovinsko Slovinsko 32–25 Angola Angola Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 303
Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Grosová 7 (15–15) Cazangová 6
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
5. prosince 2017
18:00
Francie Francie 35–13 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 678
Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN)
Houetteová 9 (14–10) Acuñová, Fioreová 3
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg
5. prosince 2017
20:30
Rumunsko Rumunsko 19–17 Španělsko Španělsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 724
Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG)
Neaguová 8 (9–7) M. Gonzálezová, Penová 4
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

7. prosince 2017
14:00
Paraguay Paraguay 22–28 Slovinsko Slovinsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 590
Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN)
Fioreová 8 (9–18) Grosová, Stanková 6
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
7. prosince 2017
18:00
Rumunsko Rumunsko 27–24 Angola Angola Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 123
Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN)
Neaguová 7 (14–14) Cazangová, Guialová 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg
7. prosince 2017
20:30
Španělsko Španělsko 25–25 Francie Francie Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 316
Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Cabralová, Martínová 6 (10–11) Houetteová 5
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

8. prosince 2017
14:00
Angola Angola 32–28 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 1 123
Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN)
Carlosová 10 (16–17) Fioreová 8
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení
8. prosince 2017
18:00
Francie Francie 26–17 Rumunsko Rumunsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 824
Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN)
Houetteová 7 (17–7) Florianuová 6
 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
8. prosince 2017
20:30
Španělsko Španělsko 33–26 Slovinsko Slovinsko Trier Arena, Trevír
Počet diváků: 3 422
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Penová 9 (13–14) Grosová, Stanková 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1. Švédsko Švédsko 5 4 0 1 160 139 +21 8 postup do osmifinále
2. Norsko Norsko 5 4 0 1 163 110 +53 8
3. Maďarsko Maďarsko 5 3 0 2 138 127 +11 6
4. Česko Česko 5 2 0 3 134 147 −13 4
5. Polsko Polsko 5 2 0 3 144 145 −1 4 Prezidentský pohár
6. Argentina Argentina 5 0 0 5 102 173 −71 0
Zápasy
2. prosince 2017
14:00
Česko Česko 28–22 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 363
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Ryšánková 7 (15–9) Mendozová 4
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn  3×Yellow card.svg
2. prosince 2017
18:00
Švédsko Švédsko 30–33 Polsko Polsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER)
tři hráčky 5 (15–17) Achruková 9
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
2. prosince 2017
20:30
Norsko Norsko 30–22 Maďarsko Maďarsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN)
Mørk 7 (21–11) Háfrová 4
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

3. prosince 2017
14:00
Polsko Polsko 25–29 Česko Česko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 720
Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN)
Kudłaczová-Glocová 6 (15–12) Jeřábková 8
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg
3. prosince 2017
18:00
Maďarsko Maďarsko 22–25 Švédsko Švédsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Klivinyiová, Schatzlová 5 (11–11) Gulldénová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
3. prosince 2017
20:30
Argentina Argentina 21–36 Norsko Norsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
Gavilanová 4 (13–18) Løkeová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

5. prosince 2017
14:00
Maďarsko Maďarsko 33–15 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 110
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER)
Kovácsová 7 (18–7) Ponce de Leonová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení
5. prosince 2017
18:00
Švédsko Švédsko 36–32 Česko Česko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 600
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
tři hráčky 6 (16–18) Luzumová 9
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
5. prosince 2017
20:30
Norsko Norsko 35–20 Polsko Polsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 600
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Kristiansenová 6 (18–11) Zychová 4
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn  2×Yellow card.svg

7. prosince 2017
14:00
Polsko Polsko 28–31 Maďarsko Maďarsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 1 570
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
Kudłaczová-Glocová 8 (11–13) Kovacsicsová 8
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení
7. prosince 2017
18:00
Švédsko Švédsko 38–24 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 200
Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN)
Hagmanová 6 (17–13) pět hráček 3
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg
7. prosince 2017
20:30
Česko Česko 16–34 Norsko Norsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 2 300
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER)
Jeřábková 4 (7–20) Mørk 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

8. prosince2017
14:00
Argentina Argentina 20–38 Polsko Polsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 1 100
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER)
Salvadóová 4 (9–19) Kudłaczová-Glocová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení
8. prosince 2017
18:00
Česko Česko 29–30 Maďarsko Maďarsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN)
Jeřábková 9 (14–17) Bódiová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
8. prosince 2017
20:30
Norsko Norsko 28–31 Švédsko Švédsko EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Počet diváků: 3 620
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Mørk 9 (18–16) Gulldénová 9
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

Skupina C[editovat | editovat zdroj]

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1. Rusko Rusko 5 5 0 0 149 111 +38 10 postup do osmifinále
2. Dánsko Dánsko 5 3 0 2 142 120 +22 6
3. Japonsko Japonsko 5 2 1 2 134 130 +4 5
4. Černá Hora Černá Hora 5 2 1 2 135 127 +8 5
5. Brazílie Brazílie 5 1 2 2 110 119 −9 4 Prezidentský pohár
6. Tunisko Tunisko 5 0 0 5 93 156 −63 0
Zápasy
2. prosince 2017
14:00
Rusko Rusko 36–16 Tunisko Tunisko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 293
Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB)
čtyři hráčky 5 (14–9) Chebbahová 6
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
2. prosince 2017
17:45
Brazílie Brazílie 28–28 Japonsko Japonsko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 973
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
Belová 11 (12–15) Harová 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
2. prosince 2017
20:30
Dánsko Dánsko 24–31 Černá Hora Černá Hora Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 3 079
Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN)
Grigelová, Tranborgová 5 (12–17) Radičevićová 12
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg

3. prosince 2017
14:00
Tunisko Tunisko 22–23 Brazílie Brazílie Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 351
Rozhodčí: Lah, Sok (SLO)
Chebbahová 7 (13–10) Belová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
3. prosince 2017
17:45
Černá Hora Černá Hora 24–28 Rusko Rusko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 269
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
Bulatovićová 7 (12–15) Dmitrijevová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
3. prosince 2017
20:30
Japonsko Japonsko 18–32 Dánsko Dánsko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 389
Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB)
čtyři hráčky 3 (5–16) tři hráčky 5
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

5. prosince 2017
12:00
Černá Hora Černá Hora 28–29 Japonsko Japonsko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 1 103
Rozhodčí: Lah, Sok (SLO)
Radičevićová 7 (15–12) Ikeharová 9
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
5. prosince 2017
17:45
Rusko Rusko 24–16 Brazílie Brazílie Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 1 721
Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN)
Samochinová 6 (14–7) Amorimová 5
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg
5. prosince 2017
20:30
Dánsko Dánsko 37–19 Tunisko Tunisko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 1 812
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
L. Jørgensenová 6 (15–6) Chebbahová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

6. prosince 2017
14:00
Rusko Rusko 29–28 Japonsko Japonsko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 1 187
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
tři hráčky 5 (13–11) Ikeharová, J. Sunamiová 6
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení
6. prosince 2017
17:45
Tunisko Tunisko 23–29 Černá Hora Černá Hora Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 1 989
Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB)
Chebbahová, Koukiová 5 (13–15) Raičevićová 9
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení
6. prosince 2017
20:30
Brazílie Brazílie 20–22 Dánsko Dánsko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 2 105
Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN)
Belová 6 (13–13) S. Jørgensenová 9
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg

8. prosince 2017
12:00
Japonsko Japonsko 31–13 Tunisko Tunisko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 809
Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN)
Jokošimová 8 (15–6) Chebbahová 5
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení
8. prosince 2017
17:45
Brazílie Brazílie 23–23 Černá Hora Černá Hora Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 3 607
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Amorimová, Belová 6 (13–12) Bulatovićová 6
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
8. prosince 2017
20:30
Dánsko Dánsko 27–32 Rusko Rusko Large EWE Arena, Oldenburg
Počet diváků: 4 021
Rozhodčí: Lah, Sok (SLO)
Fiskerová, Wollerová 5 (11–12) Samochinová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

Skupina D[editovat | editovat zdroj]

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1. Srbsko Srbsko 5 3 2 0 159 121 +38 8 postup do osmifinále
2. Nizozemsko Nizozemsko 5 3 1 1 149 111 +38 7
3. Německo Německo 5 3 1 1 120 95 +25 7
4. Jižní Korea Jižní Korea 5 3 0 2 134 118 +16 6
5. Kamerun Kamerun 5 0 1 4 105 150 −45 1 Prezidentský pohár
6. Čína Čína 5 0 1 4 92 164 −72 1
Zápasy
1. prosince 2017
19:00
Německo Německo 28–15 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 6 000
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Loerperová 5 (12–7) Djiepmouová 3
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení

2. prosince 2017
15:30
Srbsko Srbsko 43–23 Čína Čína Arena Leipzig, Lipsko
Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Damnjanovićová, Krpežová Slezaková 8 (21–11) Liou 9
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení
2. prosince 2017
18:00
Nizozemsko Nizozemsko 22–24 Jižní Korea Jižní Korea Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 066
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Abbinghová 11 (11–14) Kang 6
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

3. prosince 2017
14:00
Kamerun Kamerun 21–34 Srbsko Srbsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 107
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Atanganová, Toubová 5 (9–20) Krpežová Slezaková, Radosavljevićová 6
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
3. prosince 2017
18:00
Čína Čína 15–40 Nizozemsko Nizozemsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 4 381
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Liou 6 (9–20) tři hráčky 5
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
3. prosince 2017
20:30
Jižní Korea Jižní Korea 18–23 Německo Německo Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 5 794
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Lee, Sim 5 (10–11) Gubernatisová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg

5. prosince 2017
12:00
Jižní Korea Jižní Korea 31–19 Čína Čína Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 3 917
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Yu 8 (18–10) Liou 8
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
5. prosince 2017
15:30
Nizozemsko Nizozemsko 29–22 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 237
Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Polmanová, Van der Heijdenová 4 (14–8) Djiepmouová, Toubová 4
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg 1×Vyloučení
5. prosince 2017
18:00
Německo Německo 22–22 Srbsko Srbsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 3 871
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Huberová 6 (9–11) Krpežová Slezaková 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg

6. prosince 2017
12:00
Kamerun Kamerun 21–33 Jižní Korea Jižní Korea Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 667
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Djiepmouová 6 (6–16) tři hráčky 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
6. prosince 2017
15:30
Srbsko Srbsko 27–27 Nizozemsko Nizozemsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 545
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Dmitrovićová 9 (15–15) Abbinghová 7
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
6. prosince 2017
18:00
Německo Německo 24–9 Čína Čína Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 3 165
Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Bölková 4 (10–3) tři hráčky 2
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

8. prosince 2017
14:00
Čína Čína 26–26 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 1 825
Rozhodčí: Antić, Jakovljević (SRB)
Čchiao 5 (13–13) Baniomová, Nchouapouognigniová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg
8. prosince 2017
18:00
Nizozemsko Nizozemsko 31–23 Německo Německo Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 6 000
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Abbinghová 9 (18–10) Stolleová 6
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg
8. prosince 2017
20:30
Srbsko Srbsko 33–28 Jižní Korea Jižní Korea Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 5 432
Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Damnjanovićová, Pop-Lazićová 5 (15–14) Yu 8
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

Prezidentský pohár[editovat | editovat zdroj]

Týmy, které nepostoupily ze základních skupin do vyřazovacích bojů o medaile, sehrály turnaj útěchy – Prezidentský pohár, o konečné 17.–24. místo.

Zápasy o 17.–20. místo
  Semifinále o 17.–20. místo     Zápas o 17. místo
                 
   Angola Angola 33  
   Polsko Polsko (pen.) 34    
       Polsko Polsko 29
       Brazílie Brazílie 27
   Brazílie Brazílie 28    
   Kamerun Kamerun 26   Zápas o 19. místo
 Angola Angola 33
   Kamerun Kamerun 23
Zápasy o 21.–24. místo
  Semifinále o 21.–24. místo     Zápas o 21. místo
                 
   Paraguay Paraguay 28  
   Argentina Argentina 25    
       Paraguay Paraguay 23
       Čína Čína 21
   Tunisko Tunisko 31    
   Čína Čína 32   Zápas o 23. místo
 Argentina Argentina 29
   Tunisko Tunisko 19

Semifinále o 21.–24. místo[editovat | editovat zdroj]

10. prosince 2017
11:30
Paraguay Paraguay 28–25 Argentina Argentina GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 493
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Fiore 8 (10–12) Ponce de Leonová, Salvadóová 5
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

10. prosince 2017
14:00
Tunisko Tunisko 31–32 Čína Čína GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 787
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
Hamrouniová 6 (14–16) Liou 9
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

Semifinále o 17.–20. místo[editovat | editovat zdroj]

10. prosince 2017
11:30
Angola Angola 33–34 Polsko Polsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 763
Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Guialová 9 (13–12) Grzybová 13
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

ZČ: 24–24, 7m hody: 9–10


10. prosince 2017
14:00
Brazílie Brazílie 28–26 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 637
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
D. Rochová 7 (14–15) Mossyová, Toubová 6
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

Zápas o 23. místo[editovat | editovat zdroj]

11. prosince 2017
11:30
Argentina Argentina 29–19 Tunisko Tunisko GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 361
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Salvadóová 8 (15–10) Chabchoubová 5
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

Zápas o 21. místo[editovat | editovat zdroj]

11. prosince 2017
14:00
Paraguay Paraguay 23–21 Čína Čína GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 361
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Fioreová 5 (14–10) Sun 6
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení

Zápas o 19. místo[editovat | editovat zdroj]

11. prosince 2017
11:30
Angola Angola 33–23 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 227
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Machadová 8 (16–12) tři hráčky 4
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

Zápas o 17. místo[editovat | editovat zdroj]

11. prosince 2017
14:00
Polsko Polsko 29–27 Brazílie Brazílie Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 242
Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN)
Kudłaczová-Glocová 7 (15–13) M. Costová 8
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení

Vyřazovací fáze[editovat | editovat zdroj]

Z každé ze čtyř základních skupin postoupily do vyřazovacích bojů první čtyři týmy.

  Osmifinále, 10.–11. prosince Čtvrtfinále, 12.–13. prosince Semifinále, 15. prosince Finále, 17. prosince
                                     
 Švédsko Švédsko 33  
 Slovinsko Slovinsko 21  
   Švédsko Švédsko 26  
     Dánsko Dánsko 23  
 Německo Německo 17
 Dánsko Dánsko 21  
   Švédsko Švédsko 22  
   Francie Francie 24  
 Maďarsko Maďarsko 26  
 Francie Francie 29  
   Francie Francie 25
     Černá Hora Černá Hora 22  
 Srbsko Srbsko 29
 Černá Hora Černá Hora 31  
   Francie Francie 23
   Norsko Norsko 21
 Japonsko Japonsko 24  
 Nizozemsko Nizozemsko (prod.) 26  
   Nizozemsko Nizozemsko 30 Zápas o bronz, 17. prosince
     Česko Česko 26  
 Rumunsko Rumunsko 27  Švédsko Švédsko 21
 Česko Česko 28    Nizozemsko Nizozemsko 24
   Nizozemsko Nizozemsko 23
   Norsko Norsko 32  
 Španělsko Španělsko 23  
 Norsko Norsko 31  
   Norsko Norsko 34
     Rusko Rusko 17  
 Rusko Rusko (prod.) 36
 Jižní Korea Jižní Korea 35  

Osmifinále[editovat | editovat zdroj]

10. prosince 2017
17:30
Srbsko Srbsko 29–31 Černá Hora Černá Hora GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 3 011
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Cvijićová 7 (9–14) Radičevićová 9
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

10. prosince 2017
17:30
Maďarsko Maďarsko 26–29 Francie Francie Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 1 385
Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Kovacsicsová, Lukácsová 6 (11–14) Lacrabèreová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

10. prosince 2017
20:30
Německo Německo 17–21 Dánsko Dánsko GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 4 133
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Smitsová 6 (7–11) S. Jørgensenová, Tranborgová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg 1×Vyloučení

10. prosince 2017
20:30
Švédsko Švédsko 33–21 Slovinsko Slovinsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 1 190
Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG)
Westbergová 8 (18–12) Korenová 8
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

11. prosince 2017
17:30
Rusko Rusko 36–35(PR) Jižní Korea Jižní Korea GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 132
Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR)
Vedechinová 9 (16–13) Lee 11
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg 1×Vyloučení souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

ZČ: 30–30, Prodl.: 6–5


11. prosince 2017
17:30
Rumunsko Rumunsko 27–28 Česko Česko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 1 003
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER)
Neaguová 13 (17–14) Jeřábková 7
10×Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg

11. prosince 2017
20:30
Japonsko Japonsko 24–26(PR) Nizozemsko Nizozemsko GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 231
Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN)
Ikeharová 5 (10–10) Malesteinová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

ZČ: 20–20, Prodl.: 4–6


11. prosince 2017
20:30
Španělsko Španělsko 23–31 Norsko Norsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 1 263
Rozhodčí: Christiansen, Hansen (DEN)
Martínová 6 (10–13) Mørk 11
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

12. prosince 2017
17:30
Švédsko Švédsko 26–23 Dánsko Dánsko Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 387
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
Blomstrandová 7 (13–11) Tranborgová 7
Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

12. prosince 2017
20:45
Francie Francie 25–22 Černá Hora Černá Hora Arena Leipzig, Lipsko
Počet diváků: 2 019
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR)
Pineauová 5 (12–10) Bulatovićová 9
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

13. prosince 2017
17:30
Nizozemsko Nizozemsko 30–26 Česko Česko GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 451
Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN)
Abbinghová 14 (17–16) Luzumová 11
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

13. prosince 2017
20:30
Norsko Norsko 34–17 Rusko Rusko GETEC Arena, Magdeburg
Počet diváků: 1 583
Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA)
Mørk 9 (15–8) Kočetovová 5
 2×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

15. prosince 2017
17:30
Švédsko Švédsko 23–32 Norsko Norsko Barclaycard Arena, Hamburk
Počet diváků: 11 261
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Van Der Heijdenová 5 (10–17) Mørk 8
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg

15. prosince 2017
20:45
Švédsko Švédsko 22–24 Francie Francie Barclaycard Arena, Hamburk
Počet diváků: 11 261
Rozhodčí: García, Marín (ESP)
Hagmanová 8 (12–11) Lacrabèreová 5
Dvouminutové vyloučení 3×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 2×Yellow card.svg

Zápas o bronz[editovat | editovat zdroj]

17. prosince 2017
14:30
Švédsko Švédsko 21–24 Nizozemsko Nizozemsko Barclaycard Arena, Hamburk
Počet diváků: 11 162
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS)
Gulldénová 7 (8–14) Abbinghová 8
Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení 1×Yellow card.svg 1×Vyloučení

Finále[editovat | editovat zdroj]

17. prosince 2017
17:30
Francie Francie 23–21 Norsko Norsko Barclaycard Arena, Hamburk
Počet diváků: 11 261
Rozhodčí: Christiansen, Hansen (DEN)
Houetteová, Pineauová 4 (11–10) Kristiansenová, Mørk 7
Dvouminutové vyloučení 4×Yellow card.svg souhrn Dvouminutové vyloučení

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

Poř. tým
Zlatá medaile Francie Francie
Stříbrná medaile Norsko Norsko
Bronzová medaile Nizozemsko Nizozemsko
4. Švédsko Švédsko
5. Rusko Rusko
6. Dánsko Dánsko
7. Černá Hora Černá Hora
8. Česko Česko
9. Srbsko Srbsko
10. Rumunsko Rumunsko
11. Španělsko Španělsko
12. Německo Německo
13. Jižní Korea Jižní Korea
14. Maďarsko Maďarsko
15. Slovinsko Slovinsko
16. Japonsko Japonsko
17. Polsko Polsko
18. Brazílie Brazílie
19. Angola Angola
20. Kamerun Kamerun
21. Paraguay Paraguay
22. Čína Čína
23. Argentina Argentina
24. Tunisko Tunisko
Mistr světa 2017

Francie
Francie
druhý titul

Soupiska: Blandine Dancetteová, Camille Ayglonová, Allison Pineau, Laurisa Landreová, Astride N'Gouanová, Grâce Zaadiová, Amandine Leynaudová, Manon Houetteová, Kalidiatou Niakatéová, Cléopâtre Darleuxová, Siraba Dembéléová, Laura Flippesová, Orlane Kanorová, Béatrice Edwigeová, Estelle Nze Minková, Gnonsiane Niomblová, Alexandra Lacrabèreová
Hlavní trenér: Olivier Krumbholz

All Star tým[editovat | editovat zdroj]

Vyhlášení ideální sestavy turnaje v podobě All Star týmu a nejužitečnější hráčky proběhlo 17. prosince 2017.[14]

Nejužitečnější hráčka turnaje
nejužitečnější hráčka Norsko Stine Bredal Oftedalová (NOR)
All Star tým
Pozice hráčka
brankářka Norsko Katrine Lundeová (NOR)
pravé křídlo Švédsko Nathalie Hagmanová (SWE)
pravá spojka Norsko Nora Mørk (NOR)
střední spojka Francie Grâce Zaadiová (FRA)
levá spojka Nizozemsko Lois Abbinghová (NED)
levé křídlo Francie Siraba Dembéléová (FRA)
pivot Nizozemsko Yvette Broch (NED)

Statistiky turnaje[editovat | editovat zdroj]

Nejlepší střelkyně[15]
Poř. střelkyně tým branek střel %
1. Nora Mørk Norsko Norsko 66 97 68
2. Lois Abbinghová Nizozemsko Nizozemsko 58 100 58
3. Iveta Luzumová Česko Česko 47 73 64
4. Isabelle Gulldénová Švédsko Švédsko 46 74 62
5. Karolina Kudłacz-Glocová Polsko Polsko 44 70 63
Stine Bredal Oftedalová Norsko Norsko 68 65
7. Sabrina Fioreová Paraguay Paraguay 43 62 69
Ana Grosová Slovinsko Slovinsko 67 64
Markéta Jeřábková Česko Česko 101 43
10. Katarina Bulatovićová Černá Hora Černá Hora 42 85 49
Cristina Neaguová Rumunsko Rumunsko 72 58
Jovanka Radičevićová Černá Hora Černá Hora 61 69
Nejlepší brankářky[16]
Poř. brankářka tým % zákroků střel
1. Katja Kramarczyková Německo Německo 42 30 71
Katrine Lundeová Norsko Norsko 92 217
3. Julija Dumanská Rumunsko Rumunsko 40 39 98
4. Cléopâtre Darleuxová Francie Francie 39 41 106
Kinga Januriková Maďarsko Maďarsko 27 70
6. Kari Aalvik Grimsbová Norsko Norsko 38 43 112
Park Sae-young Jižní Korea Jižní Korea 113
8. Clara Wolteringová Německo Německo 37 115
9. Marija Čolićová Srbsko Srbsko 35 39 113
Viktorija Kalininová Rusko Rusko 38 108
Amandine Leynaudová Francie Francie 65 186
Sandra Toftová Dánsko Dánsko 68 192

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2017 World Women's Handball Championship na anglické Wikipedii.

  1. IHF Council awards World Championships 2017 to Germany and France, International Handball Federation, 15. prosince 2011
  2. Házenkářky Francie ve finále MS senzačně porazily obhájce Norsko [online]. tn.nova.cz, 17-12-2017 [cit. 2017-12-18]. Dostupné online. (česky) 
  3. Francie ukončila norskou dominanci a usedla na světový trůn [online]. ČT sport, 17-12-2017 [cit. 2017-12-18]. Dostupné online. (česky) 
  4. Sensational second half secures France sixth world title [online]. [cit. 2017-01-29]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. Sechs Spielorte für die Frauen-Weltmeisterschaft 2017 [online]. 25-11-2015. dhb.de. (anglicky) 
  6. a b 2017 Women’s World Championship – Poland receives wild card [online]. 23-06-2017. ihf.info. (anglicky) 
  7. Germany 2017 draw event – Media accreditation [online]. 19-05-2017. ihf.info. (anglicky) 
  8. Germany 2017 draw results [online]. 27-06-2017. ihf.info. (anglicky) 
  9. Draw for the 2017 IHF Women’s World Championship in Germany [online]. 26-06-2017. ihf.info. (anglicky) 
  10. Referee couples nominated for Germany 2017 [online]. 07-08-2017. ihf.info. (anglicky) 
  11. Germany 2017 referees fully-prepared in Frankfurt [online]. 19-09-2017. ihf.info. (anglicky) 
  12. Frame schedule of the World Championship is set [online]. 30-06-2017. germanyhandball2017.com. (anglicky) 
  13. Match schedule of 2017 IHF Women’s World Championship released [online]. 10-07-2017. ihf.info. (anglicky) 
  14. The Germany 2017 All-star Team [online]. 17-12-2017. ihf.info. (anglicky) 
  15. 23rd Women's World Championship 2017, Germany: Individual Statistics [online]. IHF, 2017-12-17 [cit. 2017-12-22]. Dostupné online. (anglicky) 
  16. 23rd Women's World Championship 2017, Germany: Goalkeeper Statistics [online]. IHF, 2017-12-17 [cit. 2017-12-22]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]