Mistrovství Evropy v malém fotbalu 2017

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství Evropy v malém fotbalu 2017
EMF EURO 2017
Podrobnosti turnaje
Pořadatel ČeskoČesko Česko
Datum konání 9. červen17. červen 2017
Počet týmů 24 
Počet stadionů 1 (v 1 městě)
Pořadí
Vítěz Rusko Rusko
2. místo Česko Česko
Poražení semifinalisté Maďarsko Maďarsko
Rumunsko Rumunsko
Statistika turnaje
Počet zápasů 52
Počet gólů 178 (3,42 na zápas)
Nejlepší střelec (střelci) Chorvatsko Ivan Smok
Česko Patrik Levčík
Česko Michal Salák
Černá Hora Mirko Klikovac
(všichni 5 gólů)
___________________________________________
2016 2018

Mistrovství Evropy v malém fotbalu 2017 bylo již 8. ročníkem ME v malém fotbalu a konalo se v Česku v Brně v období od 9. do 17. června 2017. Účastnilo se ho 24 týmů, které byly rozděleny do 6 skupin po 4 týmech. Ze skupiny pak postoupily do vyřazovací fáze první a druhý celek a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Vyřazovací fáze zahrnovala 16 zápasů.

Stadion[editovat | editovat zdroj]

Turnaj se hrál na jednom stadionu v jednom hostitelském městě: Aréna Za Lužánkami (Brno).

Brno
Aréna Za Lužánkami
Kapacita: 3 500

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy zápasů jsou uvedeny ve středoevropském letním čase (SELČ).

Skupinová fáze[editovat | editovat zdroj]

Vysvětlivky
Týmy na prvních dvou místech postupují do osmifinále
Čtyři nejlépe umístěné týmy ze třetích míst postupují do osmifinále
Vítěz zápasu je tučně zvýrazněn

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Maďarsko Maďarsko 3 3 0 0 9 1 +8 9
Česko Česko 3 2 0 1 13 1 +12 6
Izrael Izrael 3 1 0 2 4 13 −9 3
Lotyšsko Lotyšsko 3 0 0 3 1 12 −11 0
9. června 2017
21:30
Česko Česko 0 : 1 Maďarsko Maďarsko Brno

10. června 2017
20:00
Lotyšsko Lotyšsko 0 : 4 Izrael Izrael Brno

11. června 2017
16:00
Maďarsko Maďarsko 6 : 0 Izrael Izrael Brno

11. června 2017
21:45
Česko Česko 6 : 0 Lotyšsko Lotyšsko Brno

12. června 2017
20:00
Maďarsko Maďarsko 2 : 1 Lotyšsko Lotyšsko Brno

13. června 2017
20:15
Česko Česko 7 : 0 Izrael Izrael Brno

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Bulharsko Bulharsko 3 2 1 0 7 5 +2 7
Polsko Polsko 3 1 1 1 3 2 +1 4
Ukrajina Ukrajina 3 1 0 2 3 5 −2 3
Německo Německo 3 1 0 2 5 6 −1 3
10. června 2017
15:00
Polsko Polsko 2 : 0 Ukrajina Ukrajina Brno

10. června 2017
18:00
Německo Německo 3 : 4 Bulharsko Bulharsko Brno

11. června 2017
14:00
Polsko Polsko 1 : 1 Bulharsko Bulharsko Brno

11. června 2017
18:00
Německo Německo 1 : 2 Ukrajina Ukrajina Brno

12. června 2017
21:00
Německo Německo 1 : 0 Polsko Polsko Brno

12. června 2017
22:00
Bulharsko Bulharsko 2 : 1 Ukrajina Ukrajina Brno

Skupina C[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Rusko Rusko 3 2 0 1 5 2 +3 6
Slovensko Slovensko 3 1 1 1 8 4 +4 4
Turecko Turecko 3 1 1 1 5 5 0 4
Španělsko Španělsko 3 1 0 2 3 10 −7 3
10. června 2017
19:00
Španělsko Španělsko 0 : 5 Slovensko Slovensko Brno

10. června 2017
21:00
Rusko Rusko 0 : 1 Turecko Turecko Brno

11. června 2017
15:00
Španělsko Španělsko 3 : 2 Turecko Turecko Brno

11. června 2017
17:00
Rusko Rusko 2 : 1 Slovensko Slovensko Brno

13. června 2017
15:00
Rusko Rusko 3 : 0 Španělsko Španělsko Brno

13. června 2017
19:00
Slovensko Slovensko 2 : 2 Turecko Turecko Brno

Skupina D[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Rumunsko Rumunsko 3 2 1 0 7 3 +4 7
Kazachstán Kazachstán 3 1 1 1 6 4 +2 4
Řecko Řecko 3 1 1 1 4 6 −2 4
Portugalsko Portugalsko 3 0 1 2 1 5 −4 1
10. června 2017
13:00
Kazachstán Kazachstán 3 : 0 Portugalsko Portugalsko Brno

10. června 2017
17:00
Rumunsko Rumunsko 4 : 1 Řecko Řecko Brno

11. června 2017
19:00
Kazachstán Kazachstán 1 : 1 Řecko Řecko Brno

11. června 2017
20:00
Rumunsko Rumunsko 0 : 0 Portugalsko Portugalsko Brno

13. června 2017
18:00
Rumunsko Rumunsko 3 : 2 Kazachstán Kazachstán Brno

13. června 2017
22:15
Řecko Řecko 2 : 1 Portugalsko Portugalsko Brno

Skupina E[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 3 2 1 0 9 3 +6 7
Černá Hora Černá Hora 3 1 2 0 7 5 +2 5
Srbsko Srbsko 3 1 1 1 4 4 0 4
Itálie Itálie 3 0 0 3 2 10 −8 0
10. června 2017
14:00
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 4 : 0 Itálie Itálie Brno

10. června 2017
16:00
Černá Hora Černá Hora 1 : 1 Srbsko Srbsko Brno

12. června 2017
16:00
Černá Hora Černá Hora 3 : 1 Itálie Itálie Brno

12. června 2017
18:00
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 2 : 0 Srbsko Srbsko Brno

13. června 2017
17:00
Černá Hora Černá Hora 3 : 3 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina Brno

13. června 2017
21:15
Srbsko Srbsko 3 : 1 Itálie Itálie Brno

Skupina F[editovat | editovat zdroj]

Tým Z
V
R
P
VG
IG
+/-
B
Slovinsko Slovinsko 3 3 0 0 5 2 +3 9
Francie Francie 3 2 0 1 14 3 +11 6
Chorvatsko Chorvatsko 3 1 0 2 12 3 +9 3
Belgie Belgie 3 0 0 3 1 24 −23 0
10. června 2017
12:00
Slovinsko Slovinsko 2 : 1 Belgie Belgie Brno

10. června 2017
22:00
Chorvatsko Chorvatsko 1 : 2 Francie Francie Brno

12. června 2017
17:00
Slovinsko Slovinsko 2 : 1 Francie Francie Brno

12. června 2017
19:00
Chorvatsko Chorvatsko 11 : 0 Belgie Belgie Brno

13. června 2017
14:00
Francie Francie 11 : 0 Belgie Belgie Brno

13. června 2017
16:00
Chorvatsko Chorvatsko 0 : 1 Slovinsko Slovinsko Brno

Žebříček týmů na třetích místech[editovat | editovat zdroj]

Poz. Sk. Tým Z V R P VG IG +/- B
1. C Turecko Turecko 3 1 1 1 5 5 0 4
2. E Srbsko Srbsko 3 1 1 1 4 4 0 4
3. D Řecko Řecko 3 1 1 1 4 6 −2 4
4. F Chorvatsko Chorvatsko 3 1 0 2 12 3 9 3
5. B Ukrajina Ukrajina 3 1 0 2 3 5 −2 3
6. A Izrael Izrael 3 1 0 2 4 13 −9 3

Vyřazovací fáze[editovat | editovat zdroj]

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
                           
14. června, 14:00 – Brno            
 Maďarsko Maďarsko  1
15. června, 17:30 – Brno
 Turecko Turecko  0  
 Maďarsko Maďarsko (pen.)  1 (3)
14. června, 15:15 – Brno
   Polsko Polsko  1 (2)  
 Polsko Polsko  2
16. června, 19:30 – Brno
 Černá Hora Černá Hora  1  
 Maďarsko Maďarsko  0
14. června, 16:30 – Brno
   Rusko Rusko  3  
 Slovinsko Slovinsko (pen.)  2 (3)
15. června, 21:15 – Brno
 Řecko Řecko  2 (2)  
 Slovinsko Slovinsko  0
14. června, 17:45 – Brno
   Rusko Rusko  1  
 Rusko Rusko (pen.)  1 (3)
17. června, 20:00 – Brno
 Kazachstán Kazachstán  1 (2)  
 Rusko Rusko (pen.)  1 (3)
14. června, 19:00 – Brno
   Česko Česko  1 (2)
 Rumunsko Rumunsko  4
15. června, 20:00 – Brno
 Srbsko Srbsko  1  
 Rumunsko Rumunsko  1
14. června, 21:15 – Brno
   Francie Francie  0  
 Slovensko Slovensko  1
16. června, 21:00 – Brno
 Francie Francie  2  
 Rumunsko Rumunsko  3
14. června, 22:30 – Brno
   Česko Česko  4   O třetí místo
 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina  1
15. června, 18:45 – Brno 17. června, 18:00 – Brno
 Chorvatsko Chorvatsko  0  
 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina  0  Maďarsko Maďarsko (pen.)  0 (3)
14. června, 20:15 – Brno
   Česko Česko  4    Rumunsko Rumunsko  0 (2)
 Bulharsko Bulharsko  0
 Česko Česko  1  

Osmifinále[editovat | editovat zdroj]

14. června 2017
14:00
Maďarsko Maďarsko 1:0 Turecko Turecko Brno

14. června 2017
15:15
Polsko Polsko 2:1 Černá Hora Černá Hora Brno

14. června 2017
16:30
Slovinsko Slovinsko 2 : 2
3 : 2 pen.
Řecko Řecko Brno

14. června 2017
17:45
Rusko Rusko 1 : 1
3 : 2 pen.
Kazachstán Kazachstán Brno

14. června 2017
19:00
Rumunsko Rumunsko 4 : 1 Srbsko Srbsko Brno

14. června 2017
20:15
Bulharsko Bulharsko 0 : 1 Česko Česko Brno

14. června 2017
21:15
Slovensko Slovensko 1 : 2 Francie Francie Brno

14. června 2017
22:30
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 1 : 0 Chorvatsko Chorvatsko Brno

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

15. června 2017
17:30
Maďarsko Maďarsko 1 : 1
3 : 2 pen.
Polsko Polsko Brno

15. června 2017
18:45
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 0 : 4 Česko Česko Brno

15. června 2017
20:00
Rumunsko Rumunsko 1 : 0 Francie Francie Brno

15. června 2017
21:15
Slovinsko Slovinsko 0 : 1 Rusko Rusko Brno

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

16. června 2017
19:30
Maďarsko Maďarsko 0 : 3 Rusko Rusko Brno

16. června 2017
21:00
Rumunsko Rumunsko 3 : 4 Česko Česko Brno

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

17. června 2017
18:00
Maďarsko Maďarsko 0 : 0
3 : 2 pen.
Rumunsko Rumunsko Brno

Finále[editovat | editovat zdroj]

17. června 2017
20:00
Rusko Rusko 1 : 1
3 : 2 pen.
Česko Česko Brno
[[1]]

Statistiky hráčů[editovat | editovat zdroj]

Střelci[editovat | editovat zdroj]

Přehled střelců šampionátu

5 gólů
  • Chorvatsko Ivan Smok
  • Česko Patrik Levčík
  • Česko Michal Salák
  • Černá Hora Mirko Klikovac

Žluté karty[editovat | editovat zdroj]

Přehled hráčů alespoň jednou potrestaných žlutou kartou

3 žluté karty
  • Maďarsko András Gál
  • Rumunsko George Adrian Calugareanu
  • Rumunsko Claudiu Vlad
  • Turecko İdris Demir

Červené karty[editovat | editovat zdroj]

Přehled hráčů nejméně jednou potrestaných červenou kartou (přímo i po dvou žlutých kartách)

1 červená karta
  • Bulharsko Petar Zlatinov
  • Chorvatsko Antun Herzcigonja
  • Španělsko Pablo Ardura García
  • Španělsko Díaz Manuel Somovilla
  • Francie Wesley Liade
  • Kazachstán Daniyar Kenzhegulov
  • Portugalsko José Carlos Ferreira
  • Rumunsko Bogdan Gabriel Bobe
  • Slovensko Patrik Juhoš
  • Slovensko Erik Szabo
  • Slovinsko Ismir Berbič

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]