Matt LeBlanc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc, Arqiva British Academy Television Awards, 2013 (tone crop).jpg
Rodné jméno Matthew Steven LeBlanc
Narození 25. červenec 1967
USA Newton, Massachusetts
Manžel/ka Melissa McKnight (2003 - 2006)

Matthew Steven LeBlanc (* 25. července 1967 Newton) je americkým hercem nominovaným na cenu Emmy a Zlatý Glób. Jeho nejznámější role je Joey Tribbiani v seriálu Přátelé a v seriálu Joey.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se otci s irskými, holandskými, britskými a francouzskými kořeny a matce s italskými kořeny. V roce 1985 vystudoval střední školu v Newtonu. Má mladšího bratra Justina LeBlanca. Jméno LeBlanc ve francouzštině znamená bílý. 3. května 2003 uzavřel manželství s Mellisou McKneight a 8. února 2004 se jim narodila dcera Marina Pearl LeBlanc. Narodila se s vrozeným benigním nádorem na mozku. 6. října 2006 se rozvedli. Nyní chodí s herečkou ze seriálu Joey Andreou Anders. Jméno jeho dcery znamená Mořská Perla.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Před zahájením kariéry herce byl Matt LeBlanc modelem. Jeho fotografie byla v roce 1991 na obálce časopisu Spartacus International Gay Guide. Později hrál ve videoklipu Alanis Morissette Walk Away. Později hrál v seriálu Přátelé a v několika filmech jako jsou Ztraceni ve vesmíru, Charlieho andílci. V květnu roku 2006 bylo ukončeno i vysílání seriálu Joey.

Od premiéry v roce 2011 je Matt LeBlanc hvězdou seriálu Episodes, ve kterém hraje sám sebe - herce Matta LeBlanca. V této přirozené roli sebe sama se mu v roce 2012 podařilo získat ocenění Golden Globe Award v kategorii Best Actor – Television Series Musical or Comedy. Obnovené natáčení 5. série bude pokračovat v Londýně během roku 2016.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]