Monica Gellerová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Monica Gellerová
Představitelka Moniky, Courteney Cox
Rodné jméno Monica Elizabeth Geller
Narození 22. dubna 1969
Manžel(ka) Chandler Bing
Rodiče Jack Geller a Judy Geller
Příbuzní Ross Geller
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Monica E. Gellerová Bingová (* 1970) je postava amerického televizního seriálu Přátelé. Hraje ji Courteney Cox. Jejím bratrem je Ross Geller, otcem je Jack Geller a matkou je Judy Geller. Manželem Monicy je Chandler Bing, kterého poznala jako spolubydlícího bratra na koleji. Monika byla v dětství tlustá.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Monica je kuchařka, která je závislá na čistotě a nesnáší nepořádek. Její nejlepší kamarádka ze střední je Rachel Greenová, která se k ní v prvním díle přistěhuje. Monica pracuje jako šéfkuchařka, s Phoebe založí cateringovou společnost. Pracuje ve stylové kavárně Moondance Dinner, později začne pracovat v luxusní restauraci u Allesandra. Jakmile se má její manžel Chandler stěhovat za prací do Tulsy v Oklahomě, začne pracovat jako šéfkuchařka v restauraci Javu.

Vztahy[editovat | editovat zdroj]

Koncem druhé řady se dala dohromady se svým dlouholetým oftalmologem Dr. Richardem Burkem, který byl o šestnáct let starší než ona. Později se s ním rozešla, protože chtěla mít děti a on ne. Dále chodila např. s milionářem Petem Beckerem, ale protože se stal wrestlerem a i přes své úrazy nechtěl přestat, rozešli se.

Na konci čtvrté série se začne rozvíjet vztah Moniky a Chandlera. Při svatbě Rosse a Emily se spolu v Londýně poprvé vyspali. Dlouho svůj vztah před ostatními tajili, postupně na ně ale všichni přišli. Na konci šesté série požádá Chandler Moniku o ruku, ovšem vše se zkomplikuje návratem Richarda Burkeho. Chandler a Monika se nakonec opravdu vezmou a adoptují dvojčata, které jim porodí náhradní matka Erica(Anna Farisová.)Děti se jmenují Jack a Erica.