Monica Gellerová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Monica Gellerová
Představitelka Moniky, Courteney Cox
Představitelka Moniky, Courteney Cox
Rodné jméno Monica Elizabeth Geller
Narození 22. dubna 1969 (51 let)
Manžel(ka) Chandler Bing
Partner(ka) Richard Burke
Kip
Rodiče Jack Geller a Judy Geller
Příbuzní Ross Geller (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Monica E. Gellerová Bingová (* 1969) je postava amerického televizního seriálu Přátelé. Hraje ji Courteney Cox. Jejím bratrem je Ross Geller, otcem je Jack Geller a matkou je Judy Geller. Manželem Monicy je Chandler Bing, kterého poznala jako spolubydlícího bratra na koleji. Monika byla v dětství tlustá.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Monica je kuchařka, která je závislá na čistotě a nesnáší nepořádek. Její nejlepší kamarádka ze střední je Rachel Greenová, která se k ní v prvním díle přistěhuje. Monica pracuje jako šéfkuchařka, s Phoebe založí cateringovou společnost. Pracuje ve stylové kavárně Moondance Dinner, později začne pracovat v luxusní restauraci u Allesandra. Jakmile se má její manžel Chandler stěhovat za prací do Tulsy v Oklahomě, začne pracovat jako šéfkuchařka v restauraci Javu.

Vztahy[editovat | editovat zdroj]

Koncem druhé řady se dala dohromady se svým dlouholetým oftalmologem Dr. Richardem Burkem, který byl o šestnáct let starší než ona. Později se s ním rozešla, protože chtěla mít děti a on ne. Dále chodila např. s milionářem Petem Beckerem, ale protože se stal wrestlerem a i přes své úrazy nechtěl přestat, rozešli se.

Na konci čtvrté série se začne rozvíjet vztah Moniky a Chandlera. Při svatbě Rosse a Emily se spolu v Londýně poprvé vyspali. Dlouho svůj vztah před ostatními tajili, postupně na ně ale všichni přišli. Na konci šesté série požádá Chandler Moniku o ruku, ovšem vše se zkomplikuje návratem Richarda Burkeho. Chandler a Monika se nakonec opravdu vezmou a adoptují dvojčata, které jim porodí náhradní matka Erica(Anna Farisová.)Děti se jmenují Jack a Erica.