Přeskočit na obsah

Antonín Navrátil

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Antonín Navrátil
Narození3. února 1958 (66 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
ChoťIvana Navrátilová
DětiKateřina Navrátilová

Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Antonín Navrátil (* 3. února 1958) je český herec.

Život[editovat | editovat zdroj]

Pochází z dělnické rodiny. V 6 letech se zúčastnil konkurzu do televizního pořadu Hledáme písničky pro děti, následně hrál v dětských muzikálech, recitoval a zpíval. V 10 letech pak ztvárnil jednu z hlavních rolí v seriálu Kamarádi (1969), ve stejném roce si poprvé vyzkoušel práci před filmovou kamerou, a sice ve filmu Hvězda (1969). Následně dostal příležitost v rolích dospívajících synů v několika snímcích počátku 70. let (v roce 1971 Tatínek na neděli, v roce 1971 Zlatá renta).

Studoval na gymnáziu a následně na DAMU. V roce 1979 ztvárnil roli hvězdáře Mirka Žaluda v seriálu Zkoušky z dospělosti.

Po absolvování DAMU nastoupil do Vinohradského divadla, kde hrál například ve hrách Obchodník s deštěm, Záviš z Falkenštejna nebo Pahorek, objevoval se rovněž v televizních pohádkách. V roce 1992 opustil Antonín Navrátil Vinohradské divadlo kvůli osobnímu sporu, načež načas zcela opustil svět médií, jezdil s kamiónem a pracoval jako umělecký kovář.

Před kameru se od poloviny 90. let vrací jen sporadicky, hrál například v komedii Byl jednou jeden polda (1995). Začal se věnovat také dabingu a posléze založil vlastní dabingové studio Dial a dnes[kdy?] působí i jako režisér (zrežíroval dabing například filmů Statečné srdce, Titanic či Blízká setkání třetího druhu). Pro některé filmy vytvořil také české titulky.

Je dvakrát rozvedený a má dvě dcery.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Dabing[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]