Phoebe Bufetová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Představitelka Phoebe, Lisa Kudrow.

Phoebe Bufetová (*16. února 1967) (v anglickém originále Buffay nyní Hanniganová) je smyšlená postava v americkém televizním seriálu Přátelé. Role Phoebe patří k Lise Kudrow.

Phoebe je bláznivá žena, masérka a folková písničkářka. Phoebe je tzv. dítě ulice, od čtrnácti let žije na ulici. Z okruhu jejích dávných kamarádů se rekrutují i lidé, kteří jsou na okrajích společnosti jako zloději a kapsáři. V jednom z dílu se dozvídáme, že Phoebe přepadla Rosse a vzala mu jeho vlastnoručně kreslený komiks Malý vědec. Později bydlí s Monicou a tak se seznamuje s celou partou. Stěhuje se od Moniky kvůli její posedlosti mít věci na pravém místě. Jednu dobu bydlí i s Rachel. Umí francouzsky a italsky.

Phoebe má bratra Franka. Jemu a jeho starší ženě (původně profesorce) porodí trojčata. Má sestru dvojče Uršulu, která vystupuje v seriálu Jsem do tebe blázen, biologickou matku Phoebe Abbotovou a otce Franka Buffaye Sr. Phoebe má babičku, se kterou bydlí a která se o ní stará a která jí pujčuje taxi. Babička ovšem někdy v polovině seriálu umírá. Phoebe se k tomu vyjádří: Určitě se na mě přijde někdy podívat, tak z toho nejsem tak smutná. A její biologická matka spáchala sebevraždu.

Vztahy[editovat | editovat zdroj]

Phoebe měla spoustu „úletů“ a krásných románků. Chodila se dvěma muži najednou, randila s policajtem, psychiatrem a dokonce i s ruským diplomatem. Jedním z nich byl vztah s vědcem Davidem, který ovšem odjíždí do Minska. Později se znovu setkávají, ale ona už chodí s Mikem Hanniganem, za kterého se i provdá a později s ním bude plánovat rodinu.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

Její osobnost je velice složitá a "zvláštní", prošla si mnoha těžkými událostmi a v určité míře se to na ní podepsalo. Nesnáší upjatost, nevěří v Boha ani evoluci, naproti tomu vyznává esoteriku a ráda hovoří o duchovnu. Je proti globalizaci a prudce odmítá sériovou výrobu zboží. Ve druhém díle čtvrté série se k ní zatoulá kočka a Phoebe je rozhodnuta věřit, že je to její reinkarnovaná matka, proto se jí ujímá a nechce se jí vzdát.

Nazpívala píseň Smraďoch o smradlavé kočce. Tato píseň se stala velmi slavnou díky Phoebině ziskuchtivé hudební partnerce Leslie (Elizabeth Daily), která "Smraďocha" prodala do reklamy, ačkoliv to Phoebe nechtěla. Phoebe je ochránkyní zvířat, a proto nejí maso. Nesnáší kožichy, ovšem i přesto v šestém díle páté série nosí jeden, jenž zdědí po své babičce a o němž zjistí, že jí velmi sluší.