Josef Polášek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Další významy jsou uvedeny na stránce Josef Polášek (rozcestník).
Josef Polášek
Narození 2. října 1965 (52 let)
Zlín
Československo Československo
Alma mater Janáčkova akademie múzických umění v Brně
Aktivní roky od 1993
Děti tři děti
Významné role František Soukenický ve František je děvkař. Leoš Trébl v seriálu Ohnivý kuře
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Josef Polášek (* 2. října 1965 Zlín) je český divadelní a filmový herec, známý také z reklamních televizních spotů, bratranec Jiřího Čunka.

Vyučený silnoproudař po doplnění maturity absolvoval brněnskou JAMU, kde studoval spolu s Pavlem Liškou, Tomášem Matonohou a Markem Danielem. Své studium ukončil roce 1994, poté začal hrát v HaDivadle. Od roku 2003 působil v brněnském Divadle na provázku, v současnosti hraje v pražském Divadle Na zábradlí[1].

Ztvárnil také několik filmových rolí, především retardovaných jedinců. Jeho první hlavní rolí byla postava doktora v hořké komedii František je děvkař.

Velkou známost mu také přinesly role v reklamě na žvýkačky značky Orbit, na Kofolu a na Atlas.cz, které režíroval Petr Čtvrtníček. Též role delegáta v divadelní hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? se ve společnosti zapsala do povědomí.

Z televizních rolí dostal nejvíce prostoru jako Hynek Kupsa v seriálu Vyprávěj.

Na Svatodušní neděli 12. června 2011 byl ve sboru Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí tamním farářem Danielem Hellerem konfirmován.[2]

Herecká filmografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.televize.cz/clanky/josef-polasek-lepeni-masicka-682
  2. POLÁŠEK, Josef. Konfirmace Josefa Poláška [online]. Valašské Meziříčí: Farní sbor Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí, 2011-09-16 [cit. 2018-03-29]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]