HC Verva Litvínov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
HC VERVA Litvínov
Zimní stadion Ivana Hlinky
Zimní stadion Ivana Hlinky
Přezdívka "Cheza"
"Chemici"
Země Česká republikaČeská republika Česká republika
Město Litvínov
Založen 1945
Asociace Český svaz ledního hokeje
Soutěž Česká hokejová extraliga
Klubové barvy žlutá a černá
           
Stadion
Název Zimní stadion Ivana Hlinky
Kapacita 6011 diváků
Vedení
Předseda Jiří Šlégr
Generální manažer Robert Kysela
Realizační tým
Trenér Radim Rulík
Asistenti trenéra Darek Stránský, Jiří Šlégr
Kapitán Michal Trávníček
Klubové úspěchy
Tituly 1× mistr České republiky (2014/15)
Oficiální webové stránky
Aktuální soupiska
Přehled medailí
1. československá hokejová liga
Stříbrná medaile 1977/1978 TJ CHZ Litvínov
Bronzová medaile 1981/1982 TJ CHZ Litvínov
Stříbrná medaile 1983/1984 TJ CHZ Litvínov
Bronzová medaile 1989/1990 TJ CHZ Litvínov
Stříbrná medaile 1990/1991 HC CHZ Litvínov
Bronzová medaile 1991/1992 HC Chemopetrol Litvínov
Česká hokejová extraliga
Stříbrná medaile 1995/1996 HC Chemopetrol Litvínov
Zlatá medaile 2014/2015 HC Verva Litvínov
Slezský pohár
Zlatá medaile 1964 TJ CHZ Litvínov
Zlatá medaile 1969 TJ CHZ Litvínov
Zlatá medaile 1979 TJ CHZ Litvínov
Pohár osvobození
Zlatá medaile 1982 TJ CHZ Litvínov
Rona Cup
Stříbrná medaile 1996 HC Chemopetrol Litvínov
Tipsport Hockey Cup
Zlatá medaile 2002 HC Chemopetrol Litvínov

HC Verva Litvínov je český hokejový klub z Litvínova založený 8. listopadu 1945, který je účastníkem nejvyšší československé a posléze české soutěže. celých 59 let a od postupu do nejvyšší ligy ještě nespadl.

Týmové úspěchy[editovat | editovat zdroj]

 • Umístění v nejvyšší domácí soutěži – 1. místo (2015), 2. místo (1978, 1984, 19911996), 3. místo (1982, 19901992); vítěz základní části (1993)
 • Hokejový pohár – vítěz 2002
 • Evropská liga – čtvrtfinále (1997)
 • Česká extraliga - Mistr (2015)

Historie[editovat | editovat zdroj]

Začátky[editovat | editovat zdroj]

Mužstvo hrálo nejprve na zamrzlém házenkářském hřišti. Od roku 1952 se postupně z I. A třídy přes krajský přebor a oblastní soutěž propracovalo do celostátní soutěže, která se posléze změnila ve druhou ligu. V té době klub hrál již celý rok na stadionu s umělou ledovou plochou vybudovaném v roce 1955. V roce 1959 Litvínov vyhrál dvanáctičlennou druhou ligu a postoupil do nejvyšší soutěže, kde se nachází dodnes.

Nováček soutěže ovšem velmi dlouho čekal na výraznější úspěch a pravidelně obsazoval místa ve druhé polovině tabulky. Často bojoval o holé udržení. V roce 1962 měl dokonce podle tabulky sestoupit, ale Tatra Kolín svého práva na postup z druhé ligy nevyužila. Po této sezóně zde sbíral tři roky první trenérské zkušenosti mistr světa z roku 1949 Augustin Bubník. Za jeho působení vysílal Litvínov do reprezentace na mistrovství světazimní olympijské hry útočníka Jaroslava Waltera, což byl první drobný úspěch, kterým dal tým o sobě vědět. Navíc se v roce 1965 dočkala zastřešení ledová plocha. V polovině 60. let také přišel první úspěch při práci s mládeží, když starší dorostenci získali titul přeborníka tehdejšího Československa. Někteří se vzápětí objevili i v kádru prvního družstva mezi dospělými. Nad všemi vynikal střední útočník Ivan Hlinka, který v 16 letech hrál ligu a v 19 již oblékl reprezentační dres. Zdatně mu sekundoval i obránce Jiří Bubla, který se s ním posléze v 70. letech stal trojnásobným mistrem světa.

Vzestupy a pády v československé soutěži[editovat | editovat zdroj]

Čekání na týmový posun trvalo ale dále. Až v roce 1975 mužstvo zakončilo sezónu v první polovině tabulky na 4. místě a navíc také poprvé s aktivním poměrem branek. Hlinka se podílel na plné polovině gólů svého týmu, když nasbíral 78 kanadských bodů za 36 gólů a 42 přihrávek, v čemž neměl v lize konkurenci. Ve stejném roce se podařilo vyhrát republikový přebor i starším žákům. Po velkém výkyvu směrem dolů skončil Litvínov v roce 1978 nečekaně na 2. místě a Ivan Hlinka, nejlepší nahrávač ligy ročníku s 39 asistencemi, vyhrál anketu Zlatá hokejka. Od prvních mistrovství světa do 20 let ve druhé polovině 70. let mládežnická líheň Litvínova zásobovala i náš juniorský reprezentační výběr. Obránce Arnold Kadlec posléze získal i seniorskou zlatou medaili ze šampionátu v Praze 1985.

Počátek 80. let sice znamenal rozloučení s Hlinkou a Bublou, kteří mohli oficiálně odejít do NHL, ale na jejich místa se již tlačili další úspěšní mladíci. Ještě před dovršením 18 roku věku se v týmu postupně dobře adaptovali útočníci Vladimír Růžička, Petr RosolPetr Klíma. Všichni reprezentovali na mistrovství světa do 20 let a první dva se s obránci Kadlecem a Eduardem Uvírou, který do Litvínova přišel z Opavy, stali v roce 1985 v Praze mistry světa. Klímu o šampionát připravilo zranění, ale díky emigraci se stal v dresu Edmontonu v roce 1990 druhým litvínovským hokejistou, jehož jméno je vyryto na Stanley Cupu. O čtyři roky ho předstihl ještě mladší emigrant obránce Petr Svoboda, který v NHL nejprve oblékl dres Montrealu.

Litvínov zatím na domácí scéně upevňoval svou pozici, když pravidelně končil v horní polovině tabulky, ale na úplný vrchol až příliš útočně laděné mužstvo nedosáhlo. V roce 1984 tým zopakoval 2. místo, čemuž velmi pomohlo domácí prostředí, kde zaznamenal ztráty jenom při 2 remízách z 22 utkání. Růžička se tehdy poprvé stal nejlepším střelcem ligy s 31 góly a zároveň i nejproduktivnějším hráčem ligy s 54 body. Tyto své úspěchy v dalších sezónách dokázal zopakovat a v roce 1986 v dresu Litvínova získal svou první Zlatou hokejku. Rozvoj hokeje v Litvínově podpořilo i dokončení druhé kryté haly v roce 1982. Následovala neuvěřitelná série šesti republikových dorosteneckých titulů v období 19851990, která se projevila i v juniorech, kde Litvínov triumfoval na republikové úrovni v roce 1989.

Na seniorské úrovni ve druhé polovině 80. let přišly opět výkyvy, které někdy ani nedovolily mužstvu proniknout do nově zavedeného systému play-off. Když bylo nejhůře, sestoupil v lednu 1987 trenér Ivan Hlinka z lavičky a oblékl opět hráčský dres. Do týmu však již pronikali noví mladí hráči jako útočníci Robert Kysela, v roce 1987 sotva 16letý Robert Reichel, Josef Beránek ml., Robert Lang, Martin Ručinský, obránce Jiří Šlégr, brankář Zdeněk Orct z Liberce, kteří se v budoucnu stali olympijskými vítězi a světovými mistry. V roce 1990 Litvínov v play off získal 3. místo a opět měl ve svém středu nejlepšího střelce a muže kanadského bodování celé ligy, kterým se stal Reichel se 48 góly a 82 body, a k tomu ještě nejlepšího nahrávače Rosola se 38 asistencemi.

I bez Reichela zaznamenal Litvínov v další sezóně, kterou poznamenal po změně společenských poměrů již oficiální hromadný odchod hráčů do zámoří, třetí výrazný úspěch v historii klubu. Po 3. místě v základní části se probojoval do finále play off, v němž nestačil na Jihlavu. Úspěch se odrazil i ve vyhlašování různých ocenění, když se Hlinka stal nejlepším trenérem a Šlégr nejlepším obráncem ligy. Na podzim 1991 klub přišel o Beránka a Ručinského, kteří nedbali platných smluv a nevrátili se s reprezentací z Kanadského poháru, aby mohli hrát NHL. Do kádru se tedy začleňovali další mladíci, mezi nimiž vynikl zejména budoucí olympijský vítěz útočník Jan Čaloun. V posledních dvou federálních sezónách sice mužstvo vždy po konci play off o jednu příčku kleslo, ale v roce 1993 Litvínov poprvé vyhrál alespoň základní část soutěže. V posledním ročníku československé ligy si korunu krále střelců odnesl Čaloun za 44 branek a celý ročník v Litvínově odehrál kanadský útočník Lloyd Pelletier.

Působení v české soutěži[editovat | editovat zdroj]

Mezi roky 1992 a 1998 získali litvínovští dorostenci dalších 5 celorepublikových titulů. V české extralize se do kádru zařadil útočník Tomáš Vlasák a tým opět pravidelně postupoval do play off. Na počátku sezóny v roce 1994 se v době stávky v NHL v litvínovském dresu na jistou dobu objevili i Lang, Ručinský, Šlégr a Svoboda. Finále play off se ale do města vrátilo až v sezóně následující. Ani v roce 1996 však Litvínov na celkový primát v lize nedosáhl, protože nezastavil v té době kralující Vsetín. Na post brankářské jedničky se po čtyřech sezónách propracoval Petr Franěk a v obraně se na dva roky zabydleli obránci Normunds SejejsLotyšskaSergej ButkoRuska. Josef Beránek st. byl vyhlášen nejlepším ligovým trenérem a Vladimír Jeřábek, který byl u všech litvínovských druhých míst v historii klubu, veteránem ligy. Další tři sezóny byly ve znamení ústupu z pozic, když se tým dvakrát nedokázal probojovat do play off. Probíhala obměna kádru, ale doplňování schopnými mladíky začínalo váznout, ačkoli starší žáci získali v letech 1995 a 2000 celorepublikové tituly.

V roce 2000 se Litvínov ještě jednou protlačil v play off mezi nejlepší čtyři mužstva, na čemž měli výraznou zásluhu navrátilci v útoku Reichel, Jan Alinč a Rosol. O rok později šel tým po základní části do play off dokonce ze 4. pozice a jeho dres oblékal nejproduktivnější obránce ligy Karel Pilař. Stejně jako v předchozím roce přemohla Litvínov v play off Sparta, ale tentokrát se to stalo již ve čtvrtfinále. Do následující sezóny vstupoval tým i přes návrat Klímy značně oslabený a až v posledním kole na ledě Kladna začátkem března 2002 Litvínov výhrou odmítl nutnost hrát baráž o setrvání v extralize. V mezisezónní přestávce ovšem potom Litvínov vyhrál hokejový pohár (Tipsport cup). Na play off se zde nicméně čekalo až do sezóny začínající na podzim 2004, v níž probíhala tentokrát celoroční výluka NHL, která do domovského dresu poslala útočníky Ručinského s Reichelem a obránce Šlégra se Škoulou. Dokonalou senzací však byl v půlce sezóny návrat Čalouna, který ve 24 utkáních vstřelil 28 branek. Kvůli zraněním různých hráčů ale Litvínov postoupil do play off jenom díky lepším vzájemným zápasům s Plzní a posléze vypadl ve čtvrtfinále s obhájcem titulu ze Zlína. Jiří Šlégr se po mistrovství světa ve Vídni 2005 zařadil jako jeden z prvních Čechů mezi velmi pomalu se rozrůstající celosvětový klub hráčů, kteří získali zlato na MS, ZOH a jsou i držiteli Stanley cupu (viz Zlatá trojkoruna). V klubu působí maskot Vervák(Gepard). V sezóně 2014/2015 dokázala Verva získat titul mistra, když ve finále v sedmém zápase porazila HC Oceláři Třinec 2:0 na jeho ledě.

Vývoj názvu týmu[editovat | editovat zdroj]

 • 1945SK SZ Horní Litvínov (Sportovní klub Stalinovy závody Horní Litvínov)
 • 1954Jiskra SZ Litvínov (Jiskra Stalinovy závody Litvínov)
 • 1962TJ CHZ Litvínov (Tělovýchovná jednota Chemické závody Litvínov)
 • 1990HC CHZ Litvínov (Hockey Club Chemické závody Litvínov)
 • 1991HC Chemopetrol Litvínov (Hockey Club Chemopetrol Litvínov)
 • 1994HC Litvínov, s.r.o. (Hockey Club Litvínov, společnost s ručením omezeným)
 • 1996HC Chemopetrol, a.s. (Hockey Club Chemopetrol, akciová společnost)
 • 2007HC Litvínov (Hockey Club Litvínov)
 • 2009HC BENZINA Litvínov (Hockey Club BENZINA Litvínov)
 • 2011HC Verva Litvínov (Hockey Club Verva Litvínov)

Mistři světa, olympijští vítězové, držitelé Stanley cupu[editovat | editovat zdroj]

Další významní hráči klubu[editovat | editovat zdroj]

Rekordy klubu[editovat | editovat zdroj]

Rekordy samotného klubu[editovat | editovat zdroj]

 • Nejdelší série výher – 9 (1977/1978)
 • Nejdelší série proher – 9 (2017/18)
 • Nejdelší série bez výhry – 14 (1961/1962)
 • Nejdelší série bez prohry – 12 (1982/1983)
 • Nejvyšší průměrná návštěva – 7 070 diváků na utkání (1977/1978)
 • Nejvyšší návštěva na jedno domácí utkání – 10 000 diváků hned na čtyřech zápasech v letech 1961 až 1964 na otevřeném stadiónu

Rekordy jednotlivců v klubu[editovat | editovat zdroj]

Ocenění jednotlivců[editovat | editovat zdroj]

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Výsledky od roku 1956[editovat | editovat zdroj]

Ročník Soutěž Úroveň PK Play-off Cel. um. Pozn.
1956/1957 2. liga - sk. B 2. 6 4. 4.
1957/1958 2. liga - sk. A 2. 9 4. 4.
1958/1959 2. liga - sk. A 2. 12 1. 1. Postup
1959/1960 1. liga 1. 12 8. 8.
1960/1961 1. liga 1. 12 8. 9.
1961/1962 1. liga 1. 12 11. 11.
1962/1963 1. liga 1. 12 8. 7.
1963/1964 1. liga 1. 12 9. 8.
1964/1965 1. liga 1. 12 9. 8.
1965/1966 1. liga 1. 10 9. 9.
1966/1967 1. liga 1. 10 9. 9.
1967/1968 1. liga 1. 10 7. 7.
1968/1969 1. liga 1. 10 8. 8.
1969/1970 1. liga 1. 10 9. 9.
1970/1971 1. liga 1. 10 8. 8.
1971/1972 1. liga 1. 10 9. 9.
1972/1973 1. liga 1. 10 7. 7.
1973/1974 1. liga 1. 12 8. 8.
1974/1975 1. liga 1. 12 4. 4.
1975/1976 1. liga 1. 12 11. 11.
1976/1977 1. liga 1. 12 9. 9.
1977/1978 1. liga 1. 12 2. 2.
1978/1979 1. liga 1. 12 5. 5.
1979/1980 1. liga 1. 12 11. 11.
1980/1981 1. liga 1. 12 5. 5.
1981/1982 1. liga 1. 12 3. 3.
1982/1983 1. liga 1. 12 6. 6.
1983/1984 1. liga 1. 12 2. 2.
1984/1985 1. liga 1. 12 7. 7.
1985/1986 1. liga 1. 12 2. Semifinále (prohra 3:2 na zápasy s ASD Dukla Jihlava) 4.
1986/1987 1. liga 1. 12 9. 9.
1987/1988 1. liga 1. 12 5. Čtvrtfinále (prohra 3:0 na zápasy s ASD Dukla Jihlava) 6.
1988/1989 1. liga 1. 12 8. Čtvrtfinále (prohra 3:0 na zápasy s TJ Tesla Pardubice) 8.
1989/1990 1. liga 1. 12 8. Semifinále (prohra 3:0 na zápasy s HC Dukla Trenčín) 3.
1990/1991 1. liga 1. 12 3. Finále (prohra 3:1 na zápasy s ASD Dukla Jihlava) 2.
1991/1992 1. liga - sk. Západ 1. 7 2. Semifinále (prohra 3:1 na zápasy s HC Dukla Trenčín) 3.
1992/1993 1. liga 1. 14 1. Semifinále (prohra 3:2 na zápasy s HC Vítkovice) 4.
1993/1994 Extraliga 1. 12 8. Čtvrtfinále (prohra 3:1 na zápasy s HC Kladno) 8.
1994/1995 Extraliga 1. 12 8. Čtvrtfinále (prohra 3:1 na zápasy s HC Dadák Vsetín) 8.
1995/1996 Extraliga 1. 14 4. Finále (prohra 4:1 na zápasy s HC Petra Vsetín) 2.
1996/1997 Extraliga 1. 14 9. 9.
1997/1998 Extraliga 1. 14 7. Čtvrtfinále (prohra 3:1 na zápasy s HC Vítkovice) 7.
1998/1999 Extraliga 1. 14 9. 9.
1999/2000 Extraliga 1. 14 7. Semifinále (prohra 3:0 na zápasy s HC Sparta Praha) 4.
2000/2001 Extraliga 1. 14 4. Čtvrtfinále (prohra 4:2 na zápasy s HC Sparta Praha) 7.
2001/2002 Extraliga 1. 14 13. 13.
2002/2003 Extraliga 1. 14 11. 11.
2003/2004 Extraliga 1. 14 10. 10.
2004/2005 Extraliga 1. 14 8. Čtvrtfinále (prohra 4:2 na zápasy s HC Hamé Zlín) 8.
2005/2006 Extraliga 1. 14 12. 12.
2006/2007 Extraliga 1. 14 12. 12.
2007/2008 Extraliga 1. 14 5. Čtvrtfinále (prohra 4:1 na zápasy s HC Energie Karlovy Vary) 5.
2008/2009 Extraliga 1. 14 3. Čtvrtfinále (prohra 4:0 na zápasy s HC Energie Karlovy Vary) 6.
2009/2010 Extraliga 1. 14 10. Předkolo (prohra 3:2 na zápasy s HC Slavia Praha) 10.
2010/2011 Extraliga 1. 14 8. Čtvrtfinále (prohra 4:2 na zápasy s HC Oceláři Třinec) 8.
2011/2012 Extraliga 1. 14 13. 13. sk. o udr.
2012/2013 Extraliga 1. 14 6. Čtvrtfinále (prohra 4:3 na zápasy s HC Škoda Plzeň) 6.
2013/2014 Extraliga 1. 14 11. 11. sk. o udr.
2014/2015 Extraliga 1. 14 2. Finále (výhra 4:3 na zápasy nad HC Oceláři Třinec) 1.
2015/2016 Extraliga 1. 14 13. 13. baráž
2016/2017 Extraliga 1. 14 5. Čtvrtfinále (prohra 4:1 na zápasy s Mountfield HK) 7.

Přehled kapitánů a trenérů v jednotlivých sezónách[editovat | editovat zdroj]

Sezóna Soutěž Kapitán Trenéři Soupiska
1993/1994 Extraliga Kamil Prachař Ivan Hlinka, Josef Beránek, Ondřej Weissmann
1994/1995 Extraliga Kamil Prachař František Vorlíček, Ondřej Weissmann - Vladimír Kýhos, Jaroslav Hübl
1995/1996 Extraliga Kamil Prachař Josef Beránek, Vladimír Kýhos
1996/1997 Extraliga Josef Beránek, Vladimír Kýhos, M. Kapoun
1997/1998 Extraliga František Procházka Ondřej Weissmann, Vladimír Jeřábek - Ivan Hlinka
1998/1999 Extraliga Robert Kysela Ondřej Weissmann, Vladimír Jeřábek - Václav Sýkora, Vladimír Jeřábek
1999/2000 Extraliga Robert Reichel Václav Sýkora, Vladimír Jeřábek
2000/2001 Extraliga Robert Reichel Václav Sýkora, Otakar Vejvoda
2001/2002 Extraliga Petr Klíma Vladimír Kýhos, Viktor Lukeš - Josef Beránek, Jan Vopat ml.
2002/2003 Extraliga Petr Klíma František Výborný, Jaroslav Hübl Zde
2003/2004 Extraliga Richard Žemlička František Výborný, Jaroslav Hübl, Pavel Hynek Zde
2004/2005 Extraliga Robert Reichel Josef Beránek, Vladimír Jeřábek - Vladimír Jeřábek, Petr Rosol Zde
2005/2006 Extraliga Robert Reichel Václav Sýkora, Petr Fiala Zde
2006/2007 Extraliga Robert Reichel Václav Sýkora, Petr Fiala - Jaroslav Hübl, Petr Rosol Zde
2007/2008 Extraliga Robert Reichel Jaroslav Hübl, Petr Rosol Zde
2008/2009 Extraliga Robert Reichel Jaroslav Hübl, Petr Rosol Zde
2009/2010 Extraliga Robert Reichel Jaroslav Hübl, Jiří Kučera - Jiří Kučera, Jiří Šlégr Zde
2010/2011 Extraliga Roman Vopat Robert Reichel, Jiří Kučera - Vladimír Kýhos, Jiří Kučera Zde
2011/2012 Extraliga Martin Ručinský Vladimír Kýhos, Jiří Kučera - Jiří Kučera, Viktor Lukeš, Jiří Šlégr - Vladimír Jeřábek, Viktor Lukeš, Jiří Šlégr Zde
2012/2013 Extraliga Michal Trávníček Vladimír Jeřábek, Petr Rosol Zde
2013/2014 Extraliga Michal Trávníček Vladimír Jeřábek, Petr Rosol - Radim Rulík, Miloslav Hořava Zde
2014/2015 Extraliga Michal Trávníček Radim Rulík, Miloslav Hořava Zde
2015/2016 Extraliga Michal Trávníček Radim Rulík, Ondřej Weissmann, Jiří Šlégr Zde
2016/2017 Extraliga Michal Trávníček Radim Rulík, Darek Stránský Zde
2017/2018 Extraliga Michal Trávníček Radim Rulík, Darek Stránský Zde

Celkový přehled výsledků v nejvyšší soutěži[editovat | editovat zdroj]

 • Stav po sezoně 2014/15.
Soutěž Sezon Fáze sezony Zápasy Výhry Vp Remízy Pp Prohry VB OB Bilance
Československá hokejová liga 34 Základní část 1362 539 9 154 8 586 4858 5330 -472
O udržení 12 6 0 1 0 5 57 56 +1
Play-off 5 6 0 7 32 266 312 -46
Celkem 1374 566 15 155 15 623 5181 5698 -517
Extraliga ledního hokeje 22 Základní část 1244 402 62 101 63 436 3178 3242 -64
O udržení 18 11 2 0 0 5 54 44 +10
Play-off 78 34 8 0 9 44 230 276 -46
Celkem 1340 447 72 101 72 485 3462 3562 -100
Celkem 56 Základní část 2606 941 71 255 71 1022 8036 8572 -536
O udržení 30 17 2 1 0 10 111 100 +11
Play-off 144 39 14 0 16 76 496 588 -92
Celkem 2534 997 87 256 87 1108 8643 9260 -617

Bilance s jednotlivými soupeři v nejvyšší soutěži[editovat | editovat zdroj]

Soupeř Zápasy Výhry Vp Remízy Pp Prohry VB OB Bilance První zápas Poslední zápas
Pardubice 225 90 8 19 8 100 751 871 -120 1959-11-18 2015-03-20
Plzeň 216 98 7 24 6 81 790 738 +52 1959-11-22 2014-01-31
Sparta Praha 215 67 10 28 7 103 645 820 -175 1959-10-24 2014-02-06
Kladno 198 78 6 24 1 89 651 714 -63 1959-10-17 2014-03-18
Zlín 189 81 6 17 8 77 639 632 +7 1960-11-09 2014-01-19
Vítkovice 185 68 4 20 12 81 628 669 -41 1959-11-04 2014-03-04
České Budějovice 174 76 1 26 3 68 584 569 +15 1960-11-02 2013-01-18
Jihlava 166 49 2 15 4 96 495 728 -233 1959-10-28 2005-01-25
Kometa Brno 124 53 4 9 0 58 430 510 -80 1959-10-21 2014-02-28
Košice 109 43 1 9 1 55 425 478 -53 1964-11-03 1992-10-27
Slovan Bratislava 106 39 2 11 1 53 404 494 -90 1959-11-01 1993-01-17
Slavia Praha 89 35 4 6 6 38 245 260 -15 1994-10-14 2014-03-07
Karlovy Vary 83 30 4 3 7 39 214 238 -24 1997-09-12 2014-03-21
Třinec 80 31 4 8 5 32 248 260 -12 1995-09-15 2014-02-04
Trenčín 77 29 2 8 4 34 304 297 +7 1977-10-07 1993-03-26
Vsetín 61 23 0 8 1 29 160 181 -21 1994-10-18 2007-02-02
Liberec 48 16 6 2 3 21 131 137 -6 2002-09-14 2014-01-26
Znojmo 40 12 4 6 1 17 103 103 +0 1999-10-01 2009-02-13
Chomutov 34 19 2 3 1 9 131 105 +26 1959-11-25 2014-03-23
Olomouc 24 15 1 1 0 7 99 63 +36 1990-10-09 1997-02-16
Mladá Boleslav 20 8 5 0 4 3 62 51 +11 2008-09-21 2012-04-06
Havířov 16 10 1 0 0 5 54 40 +14 1999-09-24 2003-02-21
Opava 14 12 0 2 0 0 67 33 +34 1959-11-08 1999-02-02
Zbrojovka Brno 10 7 0 0 0 3 35 23 +12 1959-10-14 1963-01-28
Hradec Králové 8 3 1 1 1 2 26 21 +5 1993-09-24 2014-02-02
Litoměřice 8 4 0 2 0 2 39 30 +9 1961-10-11 1964-03-04
Brno Královo Pole 4 2 0 1 0 1 13 11 +2 1975-09-23 1976-03-19
I. ČLTK Praha 4 2 0 2 0 0 19 12 +7 1964-10-21 1965-02-17
Jindřichův Hradec 4 2 1 0 0 1 23 9 +14 1993-09-28 1994-01-25
Nitra 4 2 0 1 0 1 21 13 +8 1990-10-02 1991-02-28
Poprad 4 2 0 0 0 2 18 13 +5 1991-10-08 1992-12-04
Ústí nad Labem 4 2 0 0 2 0 9 8 +1 2007-10-18 2008-02-21

       klub se účastní sezony 2014/15.

Statistické zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Zajímavost Počet Kolo Den Domácí Hosté Skóre Třetiny
Nejvíce branek v utkání 20 7. 25.9.1990 HC CHZ Litvínov Motor České Budějovice 13:7 (5:2,4:2,4:3)
Nejvíce vstřelených branek 13
Nejvyšší vítězství +10 7. 18.10.1977 CHZ ČSSP Litvínov VSŽ Košice 10:0 (3:0,4:0,3:0)
Nejvíce obdržených branek
Nejvyšší porážka
15
-15
24. 18.1.1967 Slovan CHZJD Bratislava CHZ ČSSP Litvínov 15:0 (5:0,5:0,5:0)
8. 25.10.1967 Tesla Pardubice CHZ ČSSP Litvínov 15:0 (7:0,4:0,4:0)
Nejvyšší remíza 7 1. 24.9.1991 Poldi Kladno HC Chemopetrol Litvínov 7:7p (4:1,0:1,3:5,0:0)

Nejlepší střelec, Nejlepší nahrávač - historický přehled[editovat | editovat zdroj]

Ročník Branky ZČ Nahrávky ZČ Body ZČ
1999/2000 Robert Reichel 25 Robert Reichel 32 Robert Reichel 57
2000/2001 Robert Reichel 23 Robert Reichel 33 Robert Reichel 56
2001/2002 Petr Klíma 24 Martin Filip 25 Petr Klíma 34
2002/2003 Petr Klíma, Michal Trávníček 13 Richard Žemlička 20 Richard Žemlička 30
2003/2004 Lukáš Havel 21 Lukáš Říha 20 Lukáš Havel 38
2004/2005 Jan Čaloun 26 Martin Ručinský, David Balázs 26 Martin Ručinský 41
2005/2006 Daniel Branda 13 Robert Reichel 26 Robert Reichel 37
2006/2007 Robert Reichel 26 Robert Reichel 21 Robert Reichel 47
2007/2008 Robert Reichel 23 František Lukeš 22 František Lukeš 39
2008/2009 František Lukeš 21 Robert Reichel 31 Robert Reichel 45
2009/2010 Viktor Hübl 26 Robert Reichel 28 František Lukeš 45
2010/2011 Peter Jánský 20 František Lukeš 31 Viktor Hübl, František Lukeš 45
2011/2012 Viktor Hübl 21 Viktor Hübl 27 Viktor Hübl 48
2012/2013 František Lukeš 21 Viktor Hübl 36 Viktor Hübl 58
2013/2014 Viktor Hübl 14 Viktor Hübl 24 Viktor Hübl 38
2014/2015 Viktor Hübl 21 Viktor Hübl 37 Viktor Hübl 58
2015/2016 Viktor Hübl 19 Robin Hanzl 20 Viktor Hübl a Robin Hanzl 32
2016/2017 Viktor Hübl 17 František Lukeš 24 František Lukeš 40
2017/2018

Historický přehled - play off extraligy[editovat | editovat zdroj]

 • Litvínov odehrál 20 sérii (7 vyhraných sérii, 13 prohraných sérii) - stav po play off 2016/2017
Litvínov/Třinec Ročník Stav série
Litvínov - Třinec 2010/2011 - čtvrtfinále 2 : 4
Litvínov - Třinec 2014/2015 - finále 4 : 3
Litvínov - Třinec
Litvínov - Třinec
Litvínov - Třinec
Litvínov - Třinec
Litvínov - Třinec
Litvínov/Zlín Ročník Stav série
Litvínov - PSG Zlín 1995/1996 - čtvrtfinále 4 : 1
Litvínov - Zlín 1999/2000 - čtvrtfinále 3 : 1
Litvínov - Zlín 2004/2005 - čtvrtfinále 2 : 4
Litvínov - Zlín
Litvínov - Zlín
Litvínov - Zlín
Litvínov - Zlín
Litvínov/Plzeň Ročník Stav série
Litvínov - Plzeň 2010/2011 - předkolo 3 : 1
Litvínov - Plzeň 2012/2013 - čtvrtfinále 3 : 4
Litvínov - Plzeň
Litvínov - Plzeň
Litvínov - Plzeň
Litvínov - Plzeň
Litvínov - Plzeň
Litvínov/Vsetín Ročník Stav série
Litvínov - Vsetín 1994/1995 - čtvrtfinále 1 : 3
Litvínov - Vsetín 1995/1996 - finále 1 : 4
Litvínov - Vsetín
Litvínov - Vsetín
Litvínov - Vsetín
Litvínov - Vsetín
Litvínov - Vsetín
Litvínov/Sparta Praha Ročník Stav série
Litvínov - Sparta Praha 1995/1996 - semifinále 4 : 2
Litvínov - Sparta Praha 1999/2000 - semifinále 0 : 3
Litvínov - Sparta Praha 2000/2001 - čtvrtfinále 2 : 4
Litvínov - Sparta Praha
Litvínov - Sparta Praha
Litvínov - Sparta Praha
Litvínov - Sparta Praha
Litvínov/Karlovy Vary Ročník Stav série
Litvínov - Karlovy Vary 2007/2008 - čtvrtfinále 1 : 4
Litvínov - Karlovy Vary 2008/2009 - čtvrtfinále 0 : 4
Litvínov - Karlovy Vary
Litvínov - Karlovy Vary
Litvínov - Karlovy Vary
Litvínov - Karlovy Vary
Litvínov - Karlovy Vary
Litvínov/xxx Ročník Stav série
Litvínov - Kladno 1993/1994 - čtvrtfinále 1 : 3
Litvínov - Vítkovice 1997/1998 - semifinále 1 : 3
Litvínov - Slavia Praha 2009/2010 - předkolo 2 : 3
Litvínov - Pardubice 2014/2015 - čtvrtfinále 4 : 1
Litvínov - Brno 2014/2015 - semifinále 4 : 1
Litvínov - Mountfield HK 2016/2017 - čtvrtfinále 1 : 4
Litvínov -

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]