Česká hokejová extraliga 2006/2007

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Česká hokejová extraliga 2006/2007
◄ 2005/2006 2007/2008 ► 
Pořadí
Mistr: HC Sparta Praha
2. místo: HC Moeller Pardubice
3. místo: Bílí Tygři Liberec
Sestupy
Sestupující: ze soutěže se nesestupovalo
• Extraliga  |  1. liga ↓  |  2. liga ↓↓  |  Krajské přebory ↓↓↓

Česká hokejová extraliga 2006/2007 byla 14. ročníkem nejvyšší hokejové soutěže v České republice.

Fakta[editovat | editovat zdroj]

Systém soutěže[editovat | editovat zdroj]

Základní část se hrála od září do února, kdy se všechny týmy utkaly každý s každým celkem čtyřikrát. Poté následovalo podle nových pravidel rozšířené play-off. Nejprve se hrálo předkolo play-off, ve kterém se utkaly sedmý s desátým a osmý s devátým umístěným klubem v tabulce po základní části. Předkolo se hrálo na 3 vítězné zápasy. Poté následovalo klasické play-off, kdy hrál první s osmým, druhý se sedmým, třetí s šestým a čtvrtý s pátým. Od čtvrtfinále se hrálo na 4 vítězné zápasy. Čtyři vítězné týmy ze čtvrtfinále postoupily do semifinále. Vítězní semifinalisté do finále. Vítěz finále se stává Mistrem extraligy, konečné druhé až desáté místo je určeno úspěšností týmů v play-off.

V tomto ročníku se nesestupovalo.

Kluby podle krajů[editovat | editovat zdroj]

Tabulka základní části[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. Bílí Tygři Liberec 52 28 6 4 14 161 112 100
2. HC Moeller Pardubice 52 29 1 3 19 177 131 92
3. HC Mountfield České Budějovice 52 23 9 2 18 160 144 89
4. HC Sparta Praha (C) 52 25 2 8 17 178 157 87
5. HC Hamé Zlín 52 21 8 7 16 162 158 86
6. HC Slavia Praha 52 21 6 6 19 171 162 81
7. HC Energie Karlovy Vary 52 20 7 6 19 136 124 80
8. HC Kladno 52 21 6 4 21 189 173 79
9. HC Znojemští Orli 52 20 7 2 23 117 129 76
10. HC Oceláři Třinec 52 20 4 8 20 145 162 76
11. HC Vítkovice Steel 52 22 2 5 23 141 141 75
12. HC Litvínov 52 20 4 6 22 157 165 74
13. HC Lasselsberger Plzeň 52 20 1 1 30 141 173 63
14. Vsetínská hokejová 52 8 3 4 37 88 192 34

Poznámky:

  • (C) = držitel mistrovského titulu, (N) = nováček (minulou sezónu hrál nižší soutěž a postoupil)

Předkolo[editovat | editovat zdroj]

První předkolo[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Energie Karlovy Vary 1 - 3
HC Oceláři Třinec
(1:0, 0:1, 0:2)

2. utkání

HC Energie Karlovy Vary 2 - 3
HC Oceláři Třinec
(0:0, 2:1, 0:2)

3. utkání

HC Oceláři Třinec 2 - 1 SN
HC Energie Karlovy Vary
(0:0, 1:0, 0:1)

Druhé předkolo[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Kladno 2 - 3
HC Znojemští Orli
(0:1, 1:1, 1:1)

2. utkání

HC Kladno 1 - 2
HC Znojemští Orli
(0:1, 1:0, 0:1)

3. utkání

HC Znojemští Orli 3 - 2
HC Kladno
(1:2, 1:0, 1:0)
Čtvrtfinále Semifinále Finále
       
HC Sparta Praha 4
HC Hamé Zlín 1  
HC Sparta Praha 4
  Bílí Tygři Liberec 1  
Bílí Tygři Liberec 4
HC Oceláři Třinec 3  
HC Sparta Praha 4
  HC Moeller Pardubice 2
HC Moeller Pardubice 4
HC Znojemští Orli 3  
HC Moeller Pardubice 4
  HC Mountfield České Budějovice 1  
HC Slavia Praha 2
HC Mountfield České Budějovice 4  

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

První čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Sparta Praha 4 - 0
HC Hamé Zlín
(0:0, 2:0, 2:0)

2. utkání

HC Sparta Praha 3 - 2
HC Hamé Zlín
(0:0, 0:0, 3:2)

3. utkání

HC Hamé Zlín 2 - 3 SN
HC Sparta Praha
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

4. utkání

HC Hamé Zlín 5 - 2
HC Sparta Praha
(2:0, 2:1, 1:1)

5. utkání

HC Sparta Praha 3 - 2
HC Hamé Zlín
(1:1, 2:1, 0:0)

Druhé čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

Bílí Tygři Liberec 2 - 1 PP
HC Oceláři Třinec
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

2. utkání

Bílí Tygři Liberec 3 - 4 PP
HC Oceláři Třinec
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

3. utkání

HC Oceláři Třinec 2 - 3
Bílí Tygři Liberec
(0:0, 2:1, 0:2)

4. utkání

HC Oceláři Třinec 4 - 1
Bílí Tygři Liberec
(2:0, 2:0, 0:1)

5. utkání

Bílí Tygři Liberec 3 - 2 PP
HC Oceláři Třinec
(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0 )

6. utkání

HC Oceláři Třinec 3 - 1
Bílí Tygři Liberec
(0:1, 2:0, 1:0)

7. utkání

Bílí Tygři Liberec 4 - 2
HC Oceláři Třinec
(1:0, 0:1, 3:1)

Třetí čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Moeller Pardubice 5 - 2
HC Znojemští Orli
(1:1, 1:0, 3:1)

2. utkání

HC Moeller Pardubice 2 - 0
HC Znojemští Orli
(0:0, 0:0, 2:0)

3. utkání

HC Znojemští Orli 0 - 3
HC Moeller Pardubice
(0:1, 0:1, 0:1)

4. utkání

HC Znojemští Orli 3 - 1
HC Moeller Pardubice
(2:0, 0:1, 1:0)

5. utkání

HC Moeller Pardubice 0 - 2
HC Znojemští Orli
(0:1, 0:1, 0:0)

6. utkání

HC Znojemští Orli 2 - 1
HC Moeller Pardubice
(1:0, 0:1, 1:0)

7. utkání

HC Moeller Pardubice 5 - 0
HC Znojemští Orli
(2:0, 2:0, 1:0)

Čtvrté čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Mountfield České Budějovice 2 - 1 SN
HC Slavia Praha
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

2. utkání

HC Mountfield České Budějovice 5 - 1
HC Slavia Praha
(3:0, 1:1, 1:0)

3. utkání

HC Slavia Praha 6 - 1
HC Mountfield České Budějovice
(3:0, 1:0, 2:1)

4. utkání

HC Slavia Praha 4 - 3
HC Mountfield České Budějovice
(2:1, 0:1, 2:1)

5. utkání

HC Mountfield České Budějovice 4 - 3
HC Slavia Praha
(0:0, 1:1, 3:2)

6. utkání

HC Slavia Praha 1 - 4
HC Mountfield České Budějovice
(1:0, 0:1, 0:3)

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

První semifinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

Bílí Tygři Liberec 5 - 2
HC Sparta Praha
(2:1, 2:1, 1:0)

2. utkání

Bílí Tygři Liberec 1 - 2
HC Sparta Praha
(0:0, 0:1, 1:1)

3. utkání

HC Sparta Praha 2 - 1
Bílí Tygři Liberec
(1:0, 1:0, 0:1)

4. utkání

HC Sparta Praha 5 - 2
Bílí Tygři Liberec
(1:1, 2:1, 0:1 )

5. utkání

Bílí Tygři Liberec 4 - 5
HC Sparta Praha
(1:1, 1:3, 2:1 )

Druhé semifinále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 1
HC Mountfield České Budějovice
(2:0, 0:1, 2:0)

2. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 2
HC Mountfield České Budějovice
(0:0, 1:0, 3:2)

3. utkání

HC Mountfield České Budějovice 3 - 0
HC Moeller Pardubice
(2:0, 0:0, 1:0)

4. utkání

HC Mountfield České Budějovice 2 - 5
HC Moeller Pardubice
(0:2, 2:1, 0:2)

5. utkání

HC Moeller Pardubice 5 - 2
HC Mountfield České Budějovice
(2:1, 2:0, 1:1)

Finále[editovat | editovat zdroj]

1. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 5 PP
HC Sparta Praha
(2:0, 1:3, 1:1 - 0:1)

2. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 5
HC Sparta Praha
(0:1, 3:3, 0:1)

3. utkání

HC Sparta Praha 7 - 3
HC Moeller Pardubice
(2:2, 2:0, 3:1)

4. utkání

HC Sparta Praha 2 - 5
HC Moeller Pardubice
(0:2, 1:2, 1:1)

5. utkání

HC Moeller Pardubice 5 - 1
HC Sparta Praha
(2:0, 3:1, 0:0)

6. utkání

HC Sparta Praha 2 - 0
HC Moeller Pardubice
(1:0, 1:0, 0:0)

Nejproduktivnější hráči základní části[editovat | editovat zdroj]

Toto je konečné pořadí hráčů podle dosažených bodů. Za jeden vstřelený gól nebo přihrávku na gól hráč získal jeden bod.[1]

Poř. Hráč Tým Z G A B TM +/-
1. Jaroslav Hlinka HC Sparta Praha 46 19 38 57 46 -1
2. Pavel Patera HC Kladno 52 18 39 57 89 15
3. Petr Sýkora HC Moeller Pardubice 50 37 16 53 76 17
4. Martin Procházka HC Kladno 49 35 16 51 40 7
5. Petr Ton HC Sparta Praha 51 25 24 49 45 16
6. Jaroslav Kalla HC Kladno 52 15 33 48 34 -7
7. Robert Reichel HC Litvínov 52 26 21 47 46 2
8. Viktor Hübl HC Mountfield České Budějovice 52 26 19 45 46 7
9. Jaroslav Bednář HC Slavia Praha 52 22 23 45 66 2
10. Petr Leška HC Hamé Zlín 52 20 21 41 53 -11

Nejproduktivnější hráči play-off[editovat | editovat zdroj]

Toto je konečné pořadí hráčů podle dosažených bodů. Za jeden vstřelený gól nebo přihrávku na gól hráč získal jeden bod.[2]

Poř. Hráč Tým Z G A B TM +/-
1. Petr Sýkora HC Moeller Pardubice 18 12 6 18 22 -3
2. Petr Ton HC Sparta Praha 16 11 5 16 2 1
3. Jaroslav Hlinka HC Sparta Praha 16 4 12 16 38 3
4. Jan Čaloun HC Moeller Pardubice 16 7 4 11 2 0
5. Jan Hlaváč HC Sparta Praha 16 8 2 10 16 4
6. Tomáš Rolinek HC Moeller Pardubice 17 7 3 10 6 -3
7. Ondřej Kratěna HC Sparta Praha 13 6 4 10 0 3
8. Juraj Štefanka HC Oceláři Třinec 10 7 1 8 22 -1
9. Tomáš Netík HC Sparta Praha 16 5 3 8 30 0
10. Zdeněk Ondřej HC Moeller Pardubice 18 5 3 8 20 -1
Umístění Mužstvo Hráči
Zlatá medaile HC Sparta Praha Brankáři: Tomáš Duba , Dušan Salfický
Obránci: Ladislav Benýšek, Marek Černošek, Jan Hanzlík, Jaroslav Mrázek, Tomáš Protivný, František Ptáček, Richard Stehlík, Ján Tabaček, Jiří Vykoukal
Útočníci: Michal Dragoun, Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka, Karel Hromas, Ondřej Kratěna, Jakub Langhammer, Tomáš Netík, Martin Podlešák, Luboš Rob, Michal Sivek, Martin Štrba, Petr Ton, David Vrbata, Karel Pilař, Jiří Zelenka
Trenéři František Výborný a Marián Jelínek
Stříbrná medaile HC Moeller Pardubice Brankáři: Ján Lašák, Vladislav Koutský, Martin Růžička
Obránci: Petr Čáslava, Martin Čech, David Havíř, Jan Kolář, Jaroslav Koma, Václav Lesák, Tomáš Linhart, Jakub Nakládal, Aleš Píša, Jan Snopek, Michal Šeda
Útočníci: Dušan Andrašovský, Tomáš Blažek, Jiří Cetkovský, Jan Čaloun, Patrik Fořt, Miroslav Hlinka, Ladislav Jindřich, Jan Kolář, Petr Koukal, František Mrázek, Ondřej Nakládal, Zdeněk Ondřej, Libor Pivko, Peter Pucher, Tomáš Rolinek, Jaroslav Roubík, Jan Starý, Petr Sýkora, Jan Šeda, Petr Zahradník
Trenéři Miloš Říha a Pavel Rohlík
Bronzová medaile Bílí Tygři Liberec Brankáři: Milan Hnilička, Filip Šindelář, Jiří Stejskal, Michal Nedvídek
Obránci: Valdemar Jiruš, Lukáš Zíb, Jiří Moravec, Boris Žabka, Angel Krstev, Martin Rýgl, Martin Hlavačka, Jakub Čutta, Petr Hrach, Jan Holub, Václav Kočí, Ctirad Ovčačík,Lukáš Derner
Útočníci: Václav Pletka, Jan Víšek, Andrej Podkonický, Stanislav Procházka, Petr Šachl, Ľubomír Vaic, Tomáš Klimenta, Leoš Čermák, Jan Plodek, Lukáš Pabiška, Václav Novák, Antonín Dušek, Ondřej Hruška, Petr Vampola, Rok Pajič, Jan Tomajko, Ctibor Jech
Trenéři Josef Paleček a Vladimír Čermák

Rozhodčí[editovat | editovat zdroj]

Hlavní[editovat | editovat zdroj]

  • Česko Petr Blecha
  • Česko Petr Bolina
  • Česko Pavel Hodek
  • Česko Martin Homola
  • Česko René Hradil
  • Česko Radek Husička
  • Česko Miroslav Jebavý
  • Česko Antonín Jeřábek
  • Česko Jaroslav Kubeš
  • Česko Pavel Mikula
  • Česko Milan Minář
  • Česko Roman Polák
  • Česko František Rejthar
  • Česko Martin Smeták
  • Česko Vladimír Šindler
  • Česko Tomáš Turčan

Čároví[editovat | editovat zdroj]

  • Česko Miloš Bádal – Česko Roman Pouzar
  • Česko Stanislav Barvíř – Česko Petr Blümel
  • Česko Jaromír Bláha – Česko Evžen Kostka
  • Česko Lukáš Bejček – Česko Jakub Kabourek
  • Česko Michal Čech – Česko Luboš Chytil
  • Česko Jan Čížek – Česko Jan Padevět
  • Česko Jiří Gebauer – Česko Vít Lederer
  • Česko Václav Guth – Česko David Rittich
  • Česko Petr Charvát – Česko František Kalivoda
  • Česko Roman Hejduk – Česko Radovan Křivský
  • Česko Marek Hlavatý – Česko Rudolf Tošenovjan
  • Česko Martin Kreuzer – Česko David Polonyi
  • Česko Tomáš Klein – * Česko Pavel Dřínovský
  • Česko Tomáš Pešek – Česko Pavel Šátava
  • Česko Radim Prchal – * Česko Tomáš Prchal
  • Česko Jiří Škach – * Česko Karel Machálek

Mezinárodní rozhodčí v Extralize[editovat | editovat zdroj]

Hlavní[editovat | editovat zdroj]

  • Finsko Aleksi Rantala
  • Švýcarsko Brent Reiber
  • Rusko Alexej Ravodin
  • Slovensko Juraj Konc
  • Švýcarsko Martin Reichert
  • Švédsko Thomas Andersson
  • Německo Richard Schütz
  • Švýcarsko Danny Kurmann
  • Finsko Jari Levonen
  • Slovensko Peter Jonák

Čároví[editovat | editovat zdroj]

Do sezóny 2006/07 nenastoupil žádný mezinárodní čárový rozhodčí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]