Oblastní hokejové soutěže 1955/1956

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Oblastní hokejové soutěže 1955/1956
◄ 1950/1951  1956/1957 ►  
Pořadí
Mistr: DŠO Slávia Bratislava (Skupina A)
DŠO Iskra Slovena Žilina (Skupina B)
DSO Spartak Olomouc Moravia (Skupina C)
DSO Spartak Třebíč (Skupina D)
DSO Jiskra Litvínov SZ (Skupina E)
DSO Baník Hostivař (Skupina F)
Postupy
Postupující: DSO Spartak Olomouc Moravia
DSO Jiskra Litvínov SZ
Sestupy
Sestupující: DŠO Slovan Piešťany
DSO Jiskra Staré Město
DSO Spartak Hradec Králové "B"
DSO Jiskra RAMO Pardubice
DSO Tatran Liberec
DSO Slavoj České Budějovice "B"
Mistrovství republiky ↑↑  |  • Celostátní soutěž↑
  |  Oblastní soutěže   |  Krajské přebory ↓

Československé oblastní soutěže ledního hokeje 1955/1956 byla třetí nejvyšší hokejovou soutěží na území Československa.

Systém soutěže[editovat | editovat zdroj]

Soutěž se měla skládat ze 6 skupin po 4 účastnících. Ve skupinách se všechny kluby utkaly každý s každým (celkem 6 kol). Vítězové jednotlivých skupin se následně utkaly ve 2 skupinách o postup do Celostátní soutěže (postoupil vždy nejlepší ze dvou skupin). Nejhorší tým z každé skupiny sestoupil do krajského přeboru.

Tabulky nejsou úplné.

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DŠO Slávia Bratislava 5 5 0 0 49 8 10
2. DŠO Slovan Banská Bystrica 5 3 0 2 24 21 6
3. DŠO Spartak Kovosmalt Bratislava 6 2 0 4 24 28 4
4. DŠO Slovan Piešťany 4 0 0 4 8 48 0

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DŠO Iskra Slovena Žilina 6 5 0 1 73 19 10
2. DŠO Lokomotíva Spišská Nová Ves 6 3 1 2 31 35 7
3. DŠO Iskra Liptovský Mikuláš 5 1 1 3 20 32 3
4. Dom armády Prešov 5 1 0 4 22 60 2

Skupina C[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Spartak Olomouc Moravia 4 4 0 0 59 5 8
2. DSO Tatran Uherský Ostroh 1 0 0 1 1 10 0
3. DSO Sokol Těšetice 2 0 0 2 2 28 0
4. DSO Jiskra Staré Město 1 0 0 1 2 21 0

Skupina D[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Spartak Třebíč 3 3 0 0 27 13 6
2. DSO Spartak Hradec Králové "B" 2 1 0 1 11 11 2
3. DSO Jiskra Poděbrady 2 0 0 2 2 28 0
4. DSO Jiskra RAMO Pardubice 1 0 0 1 5 10 0

Skupina E[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Jiskra Litvínov SZ 5 4 0 1 34 21 8
2. DSO Jiskra Liberec 4 3 0 1 26 15 6
3. DSO Spartak Ústí nad Labem 5 1 0 4 13 36 2
4. DSO Tatran Liberec 4 1 0 3 16 17 2

Skupina F[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Baník Hostivař 6 5 0 1 38 19 10
2. DSO Spartak Holoubkov 6 4 0 2 29 21 8
3. DSO Tatran Lány 6 2 0 4 22 33 4
4. DSO Slavoj České Budějovice "B" 6 1 0 5 20 36 2

Kvalifikace o 2. ligu[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Spartak Olomouc Moravia 4 3 0 1 36 10 6
2. DŠO Slávia Bratislava 4 2 0 2 14 25 4
3. DŠO Iskra Slovena Žilina 4 1 0 3 15 30 2

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. DSO Jiskra Litvínov SZ 4 2 0 2 28 14 4
2. DSO Spartak Třebíč 4 1 2 1 17 21 4
3. DSO Baník Hostivař 4 1 2 1 19 29 4

Týmy DSO Spartak Olomouc Moravia a DSO Jiskra Litvínov SZ postoupily do 2. ligy

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]